Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
25. sep 2008

akoze nebudes stihat? 😀

karolinka2
25. sep 2008

Zuzka tak blahozem k novej pracicke,nech sa ti tam dari a tie klobasky rob poriadne. 😀
A tu antikoncepciu nebudes fakt stihat. 😀

karolinka2
25. sep 2008

myslela som nepotrebovat,lebo nebudes stihat.
tak pradlo na zehlenie mi nedoniesla,neviem co este chvilu pockam a pojdem jej zavolat. 😒

etuska
25. sep 2008

Zuzi-tak dufam,ze ta robotka klapne a bude sa ti tam pacit 🙂

etuska
26. sep 2008

Zienky,
pridavam dalsie tipy na vyletiky 😀 Mame pred sebou este 2 vikendy so svokrou,tak hladam tipy na vylety.
http://www.discovernorthernireland.com/Carrickf...
http://www.discovernorthernireland.com/Carnfunn...
http://www.discovernorthernireland.com/Walled-G...

Takze ak mate chut si pozriet vychodne pobrezie od Carrickfergusu az po Larne a potom pokracovat smer Ballymena-tu je kratky vyletik 😉

Jasne ze cestou stale nadabime na nieco nove,zaujimave,tak potom si program prisposobime aj tomu aka je Miska unavena.

Belfast si nechavame asi na posledny vikend.Tento by malo vyjst este pekne pocasie-dufam 😀

nawal
26. sep 2008

ahojte, potrebujem poradit 😉
chcem urobit zapekane kur.prsia zo zemiakmy v trube, ale neviem aka smotana tam ide? ci slahackova alebo obycajna? a aku davate, myslim aky ma nazov.
dakujem

karolinka2
26. sep 2008

ahoj nawal ja davam obycajnu smotanu nie tu slahackovu ta je husta,ale nazov ti nepoviem,ale ak ti pomoze na tych slahackovych je nakreslena jahodka so slahackou.

nawal
26. sep 2008

myslim, ze to ma modry vrch, ze?

z.g.
26. sep 2008

ja používam na zapekanie rôzne smotany, podľa nálady, teda okram tej šľahačkovej, ani neviem, aké tu majú vlastne druhy, objavila som "soured cream", tak som ju tam raz picla 😅

zuzka, ideme na kanáry, ani sa inam odtiaľto nedá ísť v októbri /teda nie ďakeko/, ináč super cena na last minute, na slovensku by sme si to teda nemohli dovoliť, prvýkrát ideme komplet rodina na dovolenku, naposledy som bola pri mori pred 5 rokmi ešte zaslobodna s drahým, to sme si potom doviezli natálku 😀 😀 😀

včera som bola na kurze, fajn učiteľka, taká veselá, energická írka, ale je blbé, že nás tam je 17, a je to len 1x do týždňa
prvá hodina bola ľahká, opakovenie, a aj som rada, že som rozumela, takže som len nesedela a nehľadela, ale som sa aj zapájala 😀
sú tam skoro samí poliaci, nejaké litovky a jedna portugalka

z.g.
26. sep 2008

maťka, už sa máš lepšie?
adrianke nedávam kaše, lebo ich nechce, ani krupicovú, ale potom sa mi v noci budí, ale je možné že by sa budila aj tak..., aj natálka bola taká istá
včera som jej skúsila dať to mlieko HIPP, lnajprv povedala "bee", ale večer pred spaním ho vypila, tal uvidíme...

nawal
26. sep 2008

Tak nakoniec rado kupil z Lidlu daku smotanu a tu som zmiesala so syrom a vajickom a poliala prsia so zeleninou. O hodinu ideme jest tak som zvedava ci je to jedle 😀 😀 😀

z.g.
26. sep 2008

nawal, určite to bolo mňam
a aký kočík si to kúpila 😉 ?

nawal
26. sep 2008

no bolo to prudko jedle, ale asi preto, ze som bola hladna 😝 😝 😝
Kupila som Jane, dala som foto do albumceka
Baby pisala som aj na forum paragrafy(ci tak neak sa to vola) ohladom rod. prispevku na sk. Ako to mate? mne zastavili odvtedy jak sa Lili narodila, ze na to nemam narok ze tu poberam. Tu mame WTC a CHTC, ja nepracujem ale nepoberam ziednu podporu.

etuska
26. sep 2008

Ahojte kocky,my sme sa dnes poobede vybrali mrknut Carrickfergus Castle a este sme pri Larne navstivilihttp://www.discovernorthernireland.com/Carnfunn...
Tam bolo ozaj krasne-super miesto na rodinny vylet.Su tam paradne zahrady,bludisko zo ziveho plota,slnecne hodiny,aj nejake ovecky a kravicky a super detske ihrisko.Opravuju tam aj Minigolf a taku Mini zeleznicku,ta uz bola zatvorena,ale urcite sa tam este vratime ak k nam pridu na navstevu kamosi s detmi 😉

Zajtra si dame nejaky kratsi vylet,este neviem kam 😕 😅

etuska
26. sep 2008

http://www.discovernorthernireland.com/Ulster-F...
http://www.discovernorthernireland.com/Pickie-F...

Tak mi si zajtra ideme pozriet tieto miesta.Dufam,ze stoja za to 🙂 Dam potom vediet ci sa nam pacilo.Prajem pekny vikendik.

Nawal-podporu asi nedostavas preto,lebo nie si registrovana ako nezamestnana,ze?
Ved vlastne v WTC a CHTC sa berie do uvahy prijem celej rodiny,takze o to mas vacsie "credits".

My sme posielali vypisane tlaciva minuly mesiac,tak som zvedava,kedy sa nam ozvu.
Matka,ty si spominala,ze vam vyplatili po 5-tich mesiacoch?

nawal
27. sep 2008

ahojte, etuska ja som myslela ze na slovensku mi strhli rod.prispevok tych 4650sk. A pritom by som to mala mat do troch rokov Lili.

z.g.
27. sep 2008

Nawal, podľa mňa by ti mali materskú normálne dávať- tých 4650 alebo koľko je to, do 3 rokov veku dieťaťa, a mali ti strhnúť len rodinné prídavky- okolo 540,- Sk na dieťa /tie sumy presne neviem/.

Koľko vám to robí dohromady WTC a CHTC? My sme takí furt "busy" a aj leniví to vybaviť, tak dochádzame o nejaké peniažky. Spätne to asi nevyplatia, však? A musím mať aj ja NINO, alebo to stačí na manžela?
Aj keď neviem, či to už teraz máme vybavovať, lebo to vyzerá tak, že sa budeme niekam presúvať, ale ešte neviem kam. Ak by to bolo vrámci UK, tak to potom vybavíme.

My dnes trčíme doma, muž je "on call", a to je zrovna také pekné počasie...

karolinka2
27. sep 2008

Ahojte,mne dnes zomrel dedko. ☹
Nawal aj ja som nezamestnana tu a na svk nic nepoberam,nakolko nemam narok a tu dostavam tax credit a detske pridavky.
Zuzkag.urcite ked to zacnete vybavovat tak ti to spatne vsetko vratia mi sme cakali 5 mesiacov,ale poznam ludi co caklai aj rok a vsetko im vyplatili,ano musis mat insurance number.
Pekny vikend.

zsuzsu
27. sep 2008

MAtka uprimnu sustrasť. 😔

Zuzka, staci ked to manžel vybavi ked on ma NIN cislo, a vybavte to nenechajte tie peniaze pre nich, ked nemusite. Mne vyplatili spatne par tisic libier, a ver mi zijde sa to 😀 Mohli by nam to davat tak každy mesiac. 😀 😀 😀 Inak ked sme podali žiadosti, tak potom oni mna volali na to NIN-čislo. Ja som nemusela nic vybavovat akurat raz ist na ten pohovor.

Tak včera som bola na zdravotnej prehliadke v praci 😀 podpisovali sme papiere , vysvetlovali blbosti, no a v pondelok to začne. Uvidim aspon kolko mi strhnu alebo pridaju na tax credite. A som zvedava, ci zvladnem aj baraky + toto. Inak by som bola skoro každy den 17 hodin v praci / aj s cestou a tak/.A to neviem či zvladnem, no ale aspon vyskušam. A baby by som ani nevidela poriadne iba rano ked ich budim, že odchadzam, no a v noci keby som sa vratila s prace.A o vareni už ani nerozprava. Ale snad 2,5 mesiaca vydržim. A ked nie tak uvidim, co si necham. Ale som vdačna, že sa mi to takto podarilo, aspon budem moct porovnavat, a vybavim aspon Home office a učet v banke bez komplikacii. V pondeol mi tam daju papier a hned ten den mam aj učet. Tak to su +-i.
Jaj idem ku kadernicke . Pekny dnik.

etuska
27. sep 2008

Matka,tiez sa pripajam-uprimnu sustrast 😔

karolinka2
28. sep 2008

Dakujem.
Peknu nedelu vsektym.

z.g.
28. sep 2008

maťka, tak to ma mrzí s tým dedkom

keď vám toľko vyplatili, to sa teda fakt oplatí vybavovať to, ale som z toho tlačiva jeleň

karolinka2
28. sep 2008

Zuzkag. tie tlaciva my sme si vyzdvihli v job centre tam maju kancelariu na taketo veci,neviem ako je to u vas,skus sa popytat,ale urcite sa to vyplati,skoda im nechat peniazky.

etuska
28. sep 2008

Zuzka-pokial viem,tak peniazky vyplacaju 3 mesiace spatne odkedy poziadate.

jarka28
28. sep 2008

Ahojte zienky...u nas nic nove,stale sme vonku ked sa da...NAWAL ja dostavam na slovensku normalne rodicovsky aj ked sa mi tu drobec narodil,isla vybavila a hotovo,bez niakych okolkov...nechapem preco viacerym takto mamickam robia problemy ohladne toho,su tam neskolene zeny a nepoznaju rozdiely medzi Irskom SEvernym irskom ...vybav si to a vratia ti vsetko co ti patri,nenechala by som ani korunu...ZSUZSU vela stastia v novej praci,to ani nebudes mat na nas cas uz co?ja stale hladam,aj mam nekolko ziadosti tak uvidime ci sa ozvu...Zuzka,ak vas prijem neprekroci tusim 65000 rocne tak mate riadny narok na credity,a kedze ty nepracujes tak to bude slusna suma,vyplatia ako Zuzka spominala niekolko tisic lybier,myslim ze sa oplati to vybavovat,je to sice zdlhave ale stoji to za to...a nestoji to nikoho nic len par tlaciv sa vyplni...porozmyslajte doma nad tim... 🙂

nawal
28. sep 2008

jarka vsak to, ze najprv som dostavala a zrazu to zastavili, ze nemam narok.ze poberam tu.
kasleme to uz, lepsie ako keby som potom mala vracat dake peniaze

etuska
28. sep 2008

http://www.discovernorthernireland.com/Ulster-F...

Tak my sme takmer celu sobotu stravili na tomto super mieste.Boli sme tam viac ako 6 hodin a aj tak sme to cele nestihli prejst.Vrelo odporucam-uzasne miesto na rodinny vylet 😉
Pridala som par fotiek 😉

etuska
28. sep 2008

Prva cast "Folk Museum" je nieco ako skanzen ludovej architektury-su tu premiestnene budovy z celeho Sev. Irska,ktore tvoria starobyle mestecko-chalupy chudobných rolnikov,rybarov,ale aj remeselnikov,ci bankarov,kostoly,posta,kino,obchody,vidiecke sidlo....

Druha cast bola este uzasnejsia-muzeum dopravy a techniky(boli tam modely lodi,lietadiel,ale aj ozajstne vlaky,dostavniky,autobusy,auta,motorky-ozaj krasne kusky(skoda ze nam strajkoval fotak:(

Miska s Mirom sa povozili v simulovanej stihacke🙂

zsuzsu
29. sep 2008

Ahoj.
Tak sa hlasim teraz , lebo potom už asi nestihnem. 😀
Takže Zuzka a Erika. Ked dobre viem, tak Child Benefit vyplacaju tri mesiace do zadu, ale Working tax Credit sme dostali skoro od začiatku ako sme tu mi s detmi. A bolo ich par tisic, tak to naozaj vybav. Ale neviem ci nebude potrebovat manžel P60-ku, ale vy tu dlho nie ste, takže asi tisice nedostaneš spat ale aj tak to vybav.aj ked dostaneš niakych 140 tyždenne + benefit /co ešte stale nedostavam 😠 / ale budem 😀 , tak sa to moc oplati. A dali nam tie NHS karty, co je tiež dobra vec, lebo aj manžel mal aj ma toho zubara zadarmo, co tu neni sranda.A tak isto ma vyšetrenie u očného zadarmo, + ma tam tiež na okuliare dobre zlavy vlastne na sklo. Ani v lekarni neplatiš recept tych 6,50 libier. A to Ti pošlu automaticky s toho Tax creditu. Ja si tiež myslim, že co nam patri a mame na to narok tak prečo to nevybavit. Na SK také vyhody nemaš, tak co. A aj keby ste išli do Anglicka, tak možna tam staci len adresu prehlasit. Možno anio nebudeš musiet vybavovat všetko od zaciatku. Ale to neviem.
No aby som sa posťažovala aj ja. V piatok sme chceli do tesca, no a na pol ceste som musela otočit naše auticko. Nieco tam strašne zacalo buchat v motory /aspon si myslime/, tak som sa bala ist dalej. No muž s tym išiel do prace, skušal to v sobotu opravit, vymenil tam všetko co sa dalo, no bucha to dalej. Tak sme ostali bez auta, ja nervy že ako pojdem dnes do prace a tak. Tak mužovi dal šéf svoje auto zatial / je to inak moj sen mat také auto, Nissan Navara pre mna to je krasa 😵 / No a mi sme boli včera na rychlo kupovat auto až Carriferguson /neviem ako sa to piše/. Tak mam dalšie auto je to sice staršia šunka Opel Astra ale mot-d je až na rok, aj tax ma už zaplatené. Baba to predavala ťažkym srdcom, bolo vidno že to auto ma strašne rada. Ale sme jednali cenu o 100 libier dole 😀, tak sa to da. A nechcela som drahé auto, lebo neviem kolko bude stať oprava na tom našom aute. Ale toto "nové" potom bude mat moj chlap do prace, a ja dostanem spat mojho rencka. Asi tak. Takže o vzrušo sme mali postarané. No a mi sme tymto nestihli nikam ist cez vikend. Tak som len prala, varila, upratovala, a žehlila. Teraz to cez tyžden aj tak nestihnem.
Uha zasa mate co čitať. 😀 😀 😀 😀 Ešte tu chvilku budem takže nakuknem co ste popisali. A poobede mi držte place. Pekny dnik.

z.g.
29. sep 2008

čafte, mrkla som na tie credity, ten "working tax credit" ale nemôžem poberať, ak nepracujem- ak som to dobre pochopila
a na "child benefit" máme doma tlačivá, tak to dnes vyplníme, len nechápem, prečo tak obľubujú tuná také papierovačky okolo všetkého 😠 😠 😠 😠 😠 , treba tam poslať aj rodné listy- za koĺko vám to vrátili naspäť?
a zuzka, tie NHS karty ste ako získali? fakt mám z toho hlavu ako melón, a môj mujžíček je lenivý na to, tak je to na mne...
podľa mňa by sme to nemuseli potom odznova vyplňovať, ak by sme sa presúvali vrámci UK

včera sme boli tu u známych, tak natálka je snáď trochu vybláznená,
inak som tiež prala cez víkend a ešte teraz periem, keď maliká zaspí, budem žehliť, je to hrooomadaaa
a ešte niečo navarím, a potom snáď bude pohodička

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre