Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
30. nov 2008

Ahojte.
Karolinka mala rano troska sopliky,tak sme isli na tie trhy,lebo vonku dnes bolo krasne,ved mrazik je zdravy,tie trhy su nadherne,ale len sme tam prisli a uz sme aj isli domov,lebo mala strasne plakala.Teplotu ma,z nosa jej tecie a kasle.
Ale odporucam ist na tie trhy.

etuska
30. nov 2008

Matka,
tak to je mi luto,ze je Karolinka chora ☹ prajeme skore uzdravenie 😔 Nasa Miska na tiez trochu nadchu,ale to mame vsetci z toho domu.Musim tam casto vetrat,lebo je tam velmi suchy vzduch.Uz aby sme boli v "nasom domceku".
Prave idem robit masove gulky a parad. omacku-velmi sa mi nechce,no mam vybrate maso,lebo tu je taky mini mrazak a nic tam nevojde,tak to musim hned spracovat.
Co bolo na tych trhoch?Aj nejaky Betlehem ako u nas,ci len samy Santa Claus?

etuska
1. dec 2008

baby,tak ma napadlo-ako sa tu vola polohruba muka?lebo hladku mam-"plain flour",aj hrubu som objavila,ale polohruba????
Ja prave dovaram tie masove gulky + stihla som aj cevapcici,tak aspon mam na 3 dni od varenia pokoj,uz len narychlo nejaku polievku zajtra spravim.
Bru nocku 😵

jarka28
1. dec 2008

Ahojte zienky...Matka malinkej nech sa coskoro ulavi,nic neni horsie ako sopliky a teploty u deticiek....No ja idem buduci tyzden do Belfastu to o mrknut tak som zvedava..minuly rok som nebola....Erika ja kupujem akoze plain flour iba,lebo tuto nieje nic ako rozdiel u nas hladka hruba a tak....polohrubu mas ktoru?ak chcem vyslovene presne nejaky druh kupim v polskom.... 🙂 ako robis tie maskove gulku s raj.omackou?a co k tomu?idem ja uspat Davida...pa zatial

z.g.
1. dec 2008

čaute, žienky!!!
tak nám štastne doletel včera drahý tatík, malé sú stále na ňom zavesené 😀
no, nejaké veci musel nechať tam, ale nič podstatné, aj tak sme dobrí, že sme to preniesli lietadlom, lebo pôvodne chcel ísť odtiaľ autom

tiež prajem skoré uzdravenie malej karolinke,
aj tie obyčajné soplíky sú nič moc pre detičky,
adrianka ešte nevie poriadne smrkať, len trošinku, musela som jej odsávať soplík a raz aj s tou odsávačkou na vysávač, to bolo revu

...a nech sa darí vo varení
my máme ešte navarené, tak som len pretrela dlážku, periem, pozerala som na darčeky, čo vlastne mám a či treba niečo ešte- teda zatiaľ mám len pre malé
jak sa poznám, zbytok budem kupovať 2 dni pred vianocami, ale vtedy človek najviac nakúpi za krátku dobu, keď v zhone 😀 😀 😀

karolinka2
1. dec 2008

Ahojte.
Dakujem,dufam,ze sa jej cxoskoro polepsi,dnes drahy volal k lekarke tak maju volne az vo stvrtok.hrozne. 😠
Jarka neviem ako robi Erika tie gulky ale ja ako plnenu papriku,z mleteho masa si urobim gulky,zaprasku vodu pretlak korenie sol a ja davam na zjemnenie aj smotanu.
Erika tie trhy su velmi pekne,nevidela som tam ani jedneho santu ale mi sme sa daleko nedostali k prvym dvom stgankom takze dalej neviem ake to bolo,ale ludi neskutocne a nemas ani kde zaparkovat.mi sme parkovali v tom velkom obchodaku castle court myslim sa vola a az na siestom poschodi na streche a uz nebolo volne.
Zuzkag.urcite sa aj ty tesis z tatika nie len deticky.vsak? 🙂

jarka28
2. dec 2008

Ahojte...Matka ako je malej?to je otrasne ze az vo stvrtok maju volne....ja ked teraz volam tak poviem na rovinu ze potrebujem appointment hned lebo je to emergency,a ked nevezmu tak do nemocky na pohotovost...ja mam strasne nervy tu na nich a ten system 😠 sa vzdy rozculim....Zuzka tak sa tesenkate ze?a nova robotka co ako to vyzera?....zasa neviem co do hrncov...hruza so mnou.... 😉

z.g.
2. dec 2008

maťka, ako malá, má stále teplotu aj kašeľ?
no, to je fakt hrozný systém, aspoň detičky by mohli brať hneď!!! ale nepochybujem, keby sa doktorke zdalo, že je to neodkladné, tak by ju zobrala hneď...

pravdaže sa aj ja teším z mužíka, lepšie, keď sme pohromade
ale už sme sa aj stihli pohádať 😀 , zabudla som uhradiť jeden účet, tak mi povedal, že nič nerobím 😠 , to ma teda napálilo 😠 , nech si skúsi starať sa o deti 😝 😝 😝
v sobotu letí pozrieť do novej robotky, tak potom napíšem, ako to vyzerá...

s tým varením je to otrava, keď som sa vydala, tak som varila furt, aj ma to bavilo, teraz je to "za trest"

karolinka2
2. dec 2008

Ahojte.
Stale pokasluje,ma zvysenu teplotu a vcera bola zachripnuta dnes sa mi zda lepsie,tak neviem.
Juuj veru s tym varenim je to hrozne. 😀
Ja mam dnes leco drahy chcel a my s malou kuraciu polievku.
Pekny den. 🙂

z.g.
2. dec 2008

maťka, tak nech sa má maličká len lepšie

nawal
3. dec 2008

Caute kocky, uz sme domka 😉

etuska
3. dec 2008

ahojte zienky,
uz parkrat som napisala prispevok,no stale nam strajkuje "broadband internet". Cez vikend sa stahujeme naspat do domceka,uz sa velmi tesime.Majitelka nam vymalovala, v obyvacke mame novy koberec,ale hlavne novu chladnicku a Miska ma novu postel.
S financiami je to horsie,lebo sme podpisovali zmluvu,cize hned islo par stovak libier prec(depozit + rent), poistka na auto...-ved to poznate. Muzik tiez nema istu robotu,tak sa modlime...lebo par ludi uz povyhadzovali lebo maju malo zakazok.

No treba verit,ze v bud. roku sa budeme mat vsetci lepsie,ze? 😉

z.g.
4. dec 2008

ahojte, my sme mali teda noc, obidve malé buntošili, tak sme vstávali potom pred deviatou

nawal, aký ste mali let? ako to zvládajú malé, ale počítam, že sú tiež "scestované"

erika, tak nech už máte sťahovanie za sebou
s tou robotou držím palce
taká neistota je niekedy na nervy, keď človek furt nevie, čo bude...

maťka, ako sa má malinká?
natálka začína trochu sopliť, tak uvidíme, čo z toho bude..
tak sa mi zdá, že v írsku boli malé menej často choré, ale možno za to, že sme tam boli počas prázdnin, kedy
natálka nechodila do kolektívu

jarka, už máš vodičák urobený?

zuzka sa niekde túla...

karolinka2
4. dec 2008

Ahojte.
Zuzkag.dakujem za opytanie dnes sme boli u lekara,tak jej predpisala antibiotika.Takisto drzime palce,aby Natalke tie sopliky presli.
Vcera som prisla z roboty o polnoci,mala v noci nie velmi dobre spinka tak idem si trocha lahnut.
Erika drzim palce aby to s tou robotou bolo dobre,urcite sa tesite ze sa uz stahujete spat.
Nawal aj ty sa urcite tesis ze si spat,lebo si spominla ze lutujes ze si isla domov.
Pekny den. 🙂

jarka28
4. dec 2008

Cauko babule...Zuzka este nie...som pripravena na teoriu ,testy uz viem naspamat,a jazdy uz len 3 mi chybaju,ale to po novom roku lebo ma to vysalo z penazi,jedna jazda 25lybier,a teraz som sa dohodla s nim ze az v january....ale uz mi vela nechyba....Matka skore uzdravenie Karolinke....Zuzka tu v Irsku su aj moje deti len tak obcas chore,par krat do roka a to maju nadchu sople a uska chytene...ked sme boli na Svk tak kazde 2 tyzdne doniesly zo skolky...tu su skolaci a nic....tak neviem cim to je....ale vela robi aj ovzdusie....Erika super ze idete uz spat do svojeho 😉 Nawal ako ste sa mali? 🙂 co nove na Svk?idem dopiect kuracie prska.....papa

etuska
4. dec 2008

ahojte zienky,
dakujeme 😉
ja idem aj zajtra do prace,poprosili ma nech pridem,ze mi zaplatia overtime,tak som aj rada,lebo kazda libra sa teraz zide. Mame mat v utorok inspekciu a pridu sa pozriet aj na mna 😝 tak potrebujeme nejake veci dotiahnut do konca...to viete,aby skola spravila dobry dojem 🙂
Zajtra bude chodit Mikulas aj u vas? 😅 No ja este nic nemam,ale asi vyslem draheho poobede do obchodov na ovocie a nejake sladkosti 🙂

Skore uzdravenie vsetkym detickam 😵

z.g.
5. dec 2008

dnes bude natálka čistiť v škôlke čižmičky, kúpila som každej len malý darček sladkostí a malú hračku
inak u nás nič nové

ja dnes narýchlo urobím zemiaky s klobásou a kapustou, proste čo chladnička dala, aby sme spotrebovali suroviny

karolinka2
5. dec 2008

Ahojte.
Jarka ty si sikulka ked testy vies naspamat,tak jazdy su tu poriadne drahe.
Aj my klasika mikulas sladkosti a ovocie,kupila som malej taku mikulassku ponozku tak tam som jej to naukladala.
Baby ako vam papaju deticky,mne Karolinka nic nechce papat len pyta mlieko,malinko kasicky zje a tri lyzicky polievky.
Pekneho Mikulasa vsetkym. 🙂

mamartinka
5. dec 2008

PEKNEHO MIKULASA VSETKYM SEVERNO IRSKIM MAMICKAM AJ NEMAMICKAM. 😅

etuska
6. dec 2008

ahojte zienky,
dufam,ze ste mali pekneho Mikulasa 🙂
Mamartinka-podobne aj my prajeme do Irska 😉
My sme sa vcera stahovali,ja som bola este doobedu v praci 😝 kvoli tej inspekcii a kolegyna,kt. mi mala pomahat dostala ovcie kiahne a pride az po Vianociach 😖

No my sme zalahli vecer unavení ,ale Miska sa rano vytesovala z ovocia a sladkosti,kt. priniesol Mikulas 🙂
Jarka-preco nejazdis s manzelom,ved ked si das L-ko mozes,nie?Ci asi nemate kam dat deticky,ze?
Matka-nasa Miska je velmi malo,ale ja som si uz na to zvykla,ze na obed zje 1 palacinku,ale zato sa jej snazim davat aspon ovocie castejsie.Minule sme kupili v Tescu mrazene maliny a spravila som jej "milk shake" s mlieckom a cukrom,len sa tak oblizala 🙂
Pekny dnicek,idem vybalovat

karolinka2
6. dec 2008

Ahojte.
Erika to je fajn,ze ste uz prestahovani.No Karolinka nechce jest preto,lebo ma infekciu v ustach a na jazyku,vcera som si to vsimla boli sme na pohotovosti,lebo si myslim,ved to ju boli a co cely vikend.tak jej predpisali nejaku vodicku,ale ona i tak nejako mocnepoje.Erika Marian ma cez sviatky volno,urcite aj vy,tak ak budete chciet mozeme sa niekedy stretnut. 🙂
Karolinka sa tiez vytesovala z mikulasa,ale chudatko s takou chutou isla dat do pusy cokoladku ale ten jazycek aj pusa ju asi tak bolia ze hned to vypluja.ocinkovi sme kupili tiez cokoladoveho mikulasa a ja som dostala vonavku lancome,asi bol predcasne jezisko,lebo na vianoce som si ju zelala. 🙂
Idem ja dokoncit kuracie prsia som robila plnene s klobaskou a slaninkou.
Pekny vikend.

etuska
6. dec 2008

Matka,no uz by sme sa mohli po dlhej dobe stretnut 😉 My sme Mikulaska kupili len Miske,doma sme si zvykli aj navzajom,no pri tom stahovani sme mali take fofry,ze som len vecer poslala muzika kupit ovocie do Tesca 🙂

etuska
6. dec 2008

a Karolinke skore uzdravenie,juuj chudatko,urcite ju to musi boliet ☹ ,ale hadam ta vodicka aspon trochu pomoze

etuska
7. dec 2008

http://www.cas.sk/clanok/98351/irsko-bavcove-ma...

baby,toto som nasla v teme Irsko halooo-tyka sa to asi masa z Irskej republiky,ale jeden nikdy nevie 😒 A my sme dnes mali bravcove rezne 😝 😅

karolinka2
7. dec 2008

My sme to dnes pozerali v spravach o tom bravcovom mase,clovek uz nevie co moze kupovat.

jarka28
8. dec 2008

Ahojte zenusky...Matka ako je malinkej?dufam ze lepsie......ozaj to maso co spominate,no akurat mi volal muzik a ze vsetko bravcove co mali na firme muselo ist prec a maju zakaz predavat momentalne,to co mali tak islo do smeti....my sme mali pecene cez vikend tak dufam za budeme v pohode.... 😝 no uvidime co bude.....fakt clovek uz nemoze nic kupit.... 🙂 mne je divne dva dni uz ale z toho masa to nebude,som ho jedla len vcera a zle mi je dlhsie,dufam ze nic vazne ☹ ozaj peciete na vianoce?ja budem linecke,medovnicky,grilazky a neviem este by som daco...mate daake vianocne recepty? 🙂

karolinka2
8. dec 2008

Ahojte.
Dnes som bola v obchodoch a vsetko bravcove je fuc.
Jarka dakujem za opytanie,sopliky troska ustupili a infekciu este troska ma,ale uz aspon malinko papa.
Ja idem piect cokoladove kolieska,vanilkove rozky,a drahy chce piect vinove kolieska.
Pekny den. 🙂

z.g.
8. dec 2008

ahojte, no, to je teda "paráda" s tým mäsom, ktovie, čo všetko sme pojedli, ani o tom nevieme

maťka, to je fajn, že už sa máte lepšie

ja tento rok asi vynechám pečenie, my nie sme nejako na záakusky, obyčajne mi dáva mamka perníčky a linecké, lebo iné deti nemajú radi a ni muž

nahrala som nejaké body Webkinzovi, lebo sme mu kúpili záhradu, a chceme mu ju zariadiť 😀 😀 😀 ,.
máte ho niekto?

etuska
8. dec 2008

ahojte zienky,
no my sme mali dnes na obed este bravcove rezne 😝 hmm,dufam,ze to prezijem.No momentalne na pecenie vobec nemyslim,zajtra mam v skole inspekciu,tak sa idem pripravit 😝 .Urcite budem piect pernicky,ostatne sa uvidi...

karolinka2
9. dec 2008

Dobre ranko.
Erika drzime palce,aby inspekcia dobre dopadla. 😉
Ja dnes idem po dlhom case varit halusky so syrom hoci sa mi do toho nechce vobec pustit.a myslela som ze pojdem piect kolaciky,ale myslim,ze to staci na tyzden.drahy vcera vravel,ze v sobotu pojde piect pernicky,vcera sme boli u poliaka na nakup tak si kupil pernikovy prasok.
Pekny den. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre