Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
8. máj 2009

Mati-Jonathan Veira-je taky univerzalny spevak a zabavac-spieva gospel az po operu-ved pozri link 🙂
koncert je vecer 7:30 v Antrim Forum-e -vstupne 10 libier-je v tom aj vecera-deti zdarma 🙂

z.g.
9. máj 2009

vďaka, erika, za jazykovednú poradňu...
a príjemný zážitok na koncerte...

maťka, pomáha mi to dosť, mám aj CD s textami z učebnice, ale je fakt, že bez tej komunikácie to nestačí...a občas pozerám filmy s manželom v angličtine a s titulkami anglickými

u nás dnes znovu pršalo a dosť, takže sme neišli k moru, ale znovu na nákupy 😀 😀 😀, už poslednýkrát, kúpila som malým rifle po 3 Eurá a ešte sebe niečo, no obchodov je tu neskutočne..., tuším to ešte poopravím, kde sa lepšie nakupuje, takže- tu... 😀

a v noci som zase naháňala švába, pomohol Raid, nechcelo sa mi večer umývať riad...
neviete, ako postupovať pri postrekoch proti škodcom? stačí vystriekať prechody, spoje, alebo treba celú plochu napr. skrinky a dať preč riad alebo tam môže zostať? návod na prípravku je v gréčtine...
vďaka

karolinka2
9. máj 2009

Ahote.
Zuzka ja ti s tym neporadim skus si najst ten pripravok co mas cez google alebo ako postupovat pri postrekoch urcite ti nieco najde.
A ozaj mate tam niekde poblizku nejakych slovakov?

ryba74
9. máj 2009

Ahojte baby!
Tak po dlhsej dobe sa zasa hlasim-vcera a dnes mam volno,tak mam trocha casu.Cez tyzden to velmi nejde,zijeme vlastne ako netopiere 😀 =cez den spime a v noci "lietame" v robote.
Tak ja som predsa len vcera bola na tej zubnej pohotovosti v Craigavone-mna ten zub cely tyzden bolel,kazdy den som bola na Ibalginoch.Zubarka bola strasne zlata,len co z toho,ked mi tam dala len vraj"docasnu plombu".Vraj inu nemaju a ze v najblizsej dobe by som mala aj tak ist svojmu zubarovi.Tak teda neviem,ci tato vypadne alebo co...Necitila som nic-ved mi aj dala riadnu injekciu-mala som pocit,ze mi umrtvi pol tela,nie len zub.Jedine,co ma unavovalo,bolo to vypisovanie tych ich formularov na recepcii,kde sa pomaly pytaju este aj na poslednu menstruaciu a cislo topanok tvojho bratranca 😀 😀 😀 .Takze asi tak,dufam,ze mi to vydrzi do 8.jula,kedy idem sem svojmu zubarovi.
My sme boli vcera aj po obchodoch,boli sme v JJB-tak sa tusim ten sportovy obchod vola-no neskutocne zlavy su tam.Synovi som kupila do skoly cierne sportove topanky-Champion-zo 70libier boli zlacnene na 10!!!No,nekup to.
Ale aj ine zlavy tam mali-na tricka,mikiny,teplaky...
No a co sa tyka pocasia,tak som radsej ticho-cely tyzden prsi-jeden den nebol bez dazda,my sme tu mali tyzden majstrov na strechu-resp.len na cast strechy,ale akosi nedokoncili robotu a uz tri dni sa tu neukazali.No,uzas.Na dvore zostalo po nich smetisko,nas lanlord sa akosi nema k cinu,aby to odpratal,tak sa aj s muzom rozculujeme.Oni maju fakt na vsetko cas,su jednoducho neporiadny,bordelari a chcela by som vediet,ako to vypada u nich doma.
Tak som sa vykecala a idem varit gulas.Pa,pa

mamartinka
10. máj 2009

vsetkym mamickam,mamam zelam vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku.

etuska
10. máj 2009

Mamartinka-dakujeme 🙂 aky si mala vikend?

My sme vcera boli baby na vrchu Slemish(pri Ballymene)-no normalne tam vyliezla aj Miska/s tatkovou pomocou/,no cesta spat uz bola horsia-ale zvladli sme to-domov sme prisli o 6tej spinavi ako prasiatka a to sme o 7mej vyrazali z domu-lebo sme brali aj susedu na koncert,tak to boli fofry,ale bolo super.

Bol to ozaj komorny koncert,ale Jonathan Veira je paradny zabavac,tak sme si to uzivali a kupili sme si aj 2 CD

Dnes sme vyrazili na "mensi " vyletik-Najprv ze reku ideme len niekde tu,ale manzel sa trepal stale niekam na juh,az sme skoncili v Portaferry 😀 Ale bolo krasne pocasie-blaznive irske deti sa kupali v tej studenej vode-brrrr-Miska ledva nohu do nej vopchala 🙂
Neskor hodim foto

Jarka-isli sme aj cez Ballynahinch-skoda ze sme nemali cislo,ale mala bola aj tak uz dost unavena,tak sme uz sli len domov.

Adi-mne cez vikend tiez opuchol zub,tak sa idem zajtra objednat a poviem ze je to urgentne,lebo uz tam mam hrcu ☹ a to mi robila rontgen a ked som chcela korenovu vypln,tak vravela ze netreba,lebo na rontgene vraj nic nevidi 😠 a teraz mam pri zube normalne taky vriedik,tak som tiez na Ibalgine.

Myslim ze aj ta docasna vlozka by ti mala vydrzat ak budes opatrne jest
pekny vecer 😵

mamartinka
10. máj 2009

ahoj etuli.no ja sa mam dobre.dakujem.pocasie chvalabohu pekne tak som rada.my sme sa dnes boli prejst pri mori do susednej dedinky a spet.ludi tam bolo neurekom.zelam este pekny zvysok nedele 😉

z.g.
10. máj 2009

ahojte,
my sme boli dnes na celodennom výlete, trochu sme sa boli kúpať pri Limassole, voda bola fajn a potom sme boli pozrieť Afroditine skaly- miesto, kde sa podľa legendy zrodila z peny,
aj to vyzeralo, že poriadne zmokneme, ale nakoniec sme dažďu unikli... 😀

aj som už rezervovala letenky na leto, tak dúfam, že sa tu neuvaríme 😝 😝

adi, erika, juj, tak vás zuby neposlúchajú...

mamartinka, aj ja ďakujem za blahoželanie,
aj tu slávia deň matiek- business je business, marks and spencer dal 20% zľavu na všetok tovar- že ku dňu matiek 😀 😀
a pod nami je škôlka, tak detičky nacvičovali program pre mamičky a učiteľky to oduševnene prežívali 😀 😀

erika, pozerala som tvoje fotky v albume, peknééé, trochu som si pospomínala na írsko a jeho krásnu prírodu a to pobrežie, predposledná fotka je tiež z white rocks?

z.g.
10. máj 2009

a ešte k tým postrekom, aj som niečo pozerala, vyhodilo to milión odkazov, ale nakoniec sa mi niečo podarilo nájť, najviac ma zaujala svojpomocná pasca- pohár s pivom

známych slovákov tu máme nejakých, ale už sa odsťahovali do iného mesta,
stretla som sa s nimi akurát raz a tí známi majú zase ďalších známych slovákov..., ale s tými som sa ešte nestretla..., ale ani jedni nemajú deti, zatiaľ...

eviska83
10. máj 2009

mamartinka- dakujem
Aj Vam zavidim ze chodite kadetade,my este par mesiacikov musime vydrzat a potom si zasa obujeme tulave topanky 🙂
My sme mali vcera navstevu- kuk album 😀 😀
Su to jenovajecne dievcatka a su o mesiac starsie ako tie nase tak u nas bolo vcera teda riadne veselo 😵 😵

z.g.
10. máj 2009

to je deťúreniec, to boli nejakí známi?
vydarené fotky, môžeš ich poslať do nejakej súťaže...

eviska83
11. máj 2009

z.g.- je to slovenka ktora zije blizko Dunganonu a spoznali sme na konikovi v teme dvojicky

jarka28
11. máj 2009

Ahojte babulky...Evi babetka su krasne,hlavne ked sa k sebe tulia a fotky su perfektne 🙂 Zuzka ta pasca s pivom je zaujimava,budes praktizovat?.....cez co si bookla let na leto cez sky europe?.....ja som pozerala letenky pre muza a deti na leto,chcu ist k svokrovcom no ceny su hrozne vysoke...a leti len ryanair tusim do BA ze?ci da sa aj inak letiet?...my sme vikendovali doma,bolo krasne a tak sme sa cele dni bavili vonku na zahrade...bolo fakt dobre...Erika ste dost daleko teda boli ,v Portaferry je aj vodny svet,ale este sme tam neboli....my byvame nie v Ballynahinch ale Crossgar blizko Downpatrick a Ballynahinch je zopar mil......ja vam normalne zavidim to chodenie kadetade,my sme asi leniva rodina ked sme este nikde neboli....ale pokusim sa to zmenit.... 😉 Adka o tom ze su bordelari a maju cas mozem spisat roman.....je to prosto taky narod,a su nespolahlivy strasne...povedia zajtra a cakaj next week.......a zubok ako?.....V stredu prijde svokor tak nech uz je tu a ja budem oddychovat...teraz idem uspat Davida upiect francuzske zemiaky a sup pradlo vesat zakial je krasne.....ozaj babule neviete kde mam hladat vikendovy pobyt v Parizi,ale aj so sprievodcom po pamiatkach?neviem najst nic na nete.....pekny den zelam....

karolinka2
11. máj 2009

Ahojte.
Dnes je naozaj krasne.
Evi zlate babetka,je to fajn ked sa mozes stretnut s niekym a pokecat a podobnych zaujomoch.
Jarka tak ja idem tiez robit francuzske zemiaky a p;radlo mam uz povesane,uz len ulozit Karolinku a idem upratovat.Len teraz sme dosli domov boli sme vonku od deviatej,ale od stredy uz hlasia dazd.
No s tym parizom ti neporadim skus nejake cestovky poblizko vas navstivit urcite ti poradia.
Pekny den.

z.g.
11. máj 2009

Jarka, z Dublinu sa dá letieť aj s Aer Lingus do Viedne, ja som ešte na Vianoce pozerala letenky, vtedy sa mi pozdávali ceny viac ako u RyanAir

áno, ideme so SkyEuropom, let Viedeň-Larnaca, leto majú aj oni drahšie, ale podarilo sa mi nájsť výhodnejšie lety,
chystá sa k nám aj sestra a švagriná s dcérkou, tak nám bude veselo...

aj ja som dnes prala, 2x a za chvíľu pôjdeme do obchodu, akurát je pod mrakom, tak to chcem využiť, než začne zase svietiť slnko,
malá nespala po obede, dúfam, že to na ňu nepríde o 17.00

etuska
11. máj 2009

ahojte kocky,
tak ja som isla dnes rano k zubarke "na drzovku" 🙂 Povedala som ze ma to hrozne boli(co by aj bola pravda ak by som rano nevzala 2 Ibalginy)-mala som tam pri zube taky vriedik-teda dost velky uz bol,tak mi ho narezali so skalpelom a vycistili ten hnis,teraz si to mam preplachovat slanou vodou.No a zub je samozrejme mrtvy 😒 a to som chcela pred mesiacom uz aby mi ho spravili/bola tam ina zubarka/ ale nechcela ze je to OK 😒 Tak vravela ze bud mi ho vytrhnu,alebo skusia tu korenovu vypln.Tak budem musiet prist cca 3x na preliecenie zuba a chcem tu korenovu vypln.

Aj u nas je krasne-idem hodit veci do pracky a sup do zahrady 🙂 poobede cakame navsetvu tak dufam,ze pocasie vydrzi.
pekny den 😵

karolinka2
12. máj 2009

Dobre ranko.
Erika fajn,ze si isla k zubarovi a zasnem ze ta zobrali bez objednania.
Ja som sa rozhodla ze dnes idem umyvat okna ked je este tak pekne lebo od zajtra uz ma byt dazd a ked karolinka zaspinka tak idem zehlit ani nechcite vidiet tu kopu vcera vseetko super poschlo tak mam co robit na dve hodiny.
Baby ja viem,ze sa stale opakujem ale ja uz som strasne zufala z tych karolinkinych vyrazok ved je to uz dva mesiace. ☹
Pekny den vsetkym.

mamartinka
12. máj 2009

ahojte.baby neviete mi poradit ci sa da kozmetika oriflame produkty objednavat aj tu v irsku?nepoznate niekoho kto by tuto kozmetiku robil?dakujem

jarka28
12. máj 2009

Mamartinka ja mam oriflame,poslala som ti IP. 🙂

mamartinka
12. máj 2009

Jari mas ip.nemohla by si mi poslat katalog potom domov?dakujem.

etuska
12. máj 2009

ahojte kocky,
tak aj dnes bol celkom pekny dnicek.Po praci som este vychystala muzika do robotky a potom sme boli s Miskou v zahrade az doteraz.Idem este povesat pradlo.

Mati-no mala som tam ten abces(vriedik) naplneny hnisom tak vedeli ze je to akutne tak asi preto ma vzali,lebo som sa tvarila dost skrusene 😅 V podstate im to netrvalo viac ako 10 min-rozrezali mi to a vycistili,hadam to tie 2 tyzdne vydrzi.

Mati-nemoze to mat Karolinka fakt z nejakej kozmetiky,alebo prasku? 😔

z.g.
12. máj 2009

maťka, písala som ti teraz do IP

mamartinka, to nie je zlé, že nebude treba byť na letisku 2 hodiny pred odletom,
len ktovie, ako to chcú spraviť s váhou batožiny...bude pri vstupe na tých automatoch na check-in na letisku váha a ináč to nepustí či ako?

erika, tak si si užila so zubom...

u nás nič podstatné nové, znovu ďalší deň prebehol, malým som dalal na balkón bazénik s vodou, ja som sa zatiaĺ trochu opaľovala, na slnku dnes bolo cez obed 42 st.C
ešte sme stihli obchod, navariť, pozrieť zase mačičky...

karolinka2
13. máj 2009

Dobre rano.
Dnes vyzera byt opat pekne,aj ked fuka ten vietrisko.My mame este navarene,vcera som poumyvala okna vsetko pozehlila tak dnes ked karolinka zaspi si pozriem serialy.
Som zveda va ako to bude s ryanair ci naozaj znizia tie poplatky.
Pekny den vsetkym.

jarka28
13. máj 2009

Ahojte....u as fuci o dusu,len nech neprsi.....svokor uz je na ceste z Dublinu a idu rovno vybrat deti zo skoly tak bude prekvapko lebo som im vravela ze pridem ja.... 🙂 akurat sa zobudil drobec tak musim ist pekny den.

z.g.
14. máj 2009

ahojte,
jarka, boli deti prekvapené? tak vám je veselšie, koľko zostane svokor?
ja by som našich asi nedostala do lieteadla, možno ešte otca, ale mama by neišla ani za svet, akurát svokra je cestovateľka..., ale aj tak som bola prekvapená, že išla s nami sem...a svokor, neviem...

adrianka mala včera teplotu, je zachrípnutá, asi sme to s tým kúpaním v bazéniku prehnali... ☹, neviem, či jej to prejde do soboty, chceme sa ísť ešte k moru, máme na to vlastne iba tento a budúci víkend a ten ďalší už cestujeme, ale to ubehlo...

asi dnes urobím zase zemiakové placky, nič iné rýchle ma momentálne nenapadá...

z.g.
14. máj 2009

...a mohol by aj SkyEurope zaviesť také opatrenia

etuska
14. máj 2009

ahojte kočky,
Zuzi-tak to uz idete pomaly spat na Slovensko?
My mame uz obed aj na zajtra-opat som robila franc. zemiaky,lebo sa zvysili nejake suroviny,tak bolo treba zuzitkovat 😅
No,som zvedava kedy uz tu ostane "normalnejsie" pocasie,lebo ma pocit,e sa sice striedaju 4 rocne obdobia-ale v jeden den 😅

etuska
14. máj 2009

http://knotek.blog.sme.sk/

celkom zaujimave citanie 🙂

z.g.
14. máj 2009

no, ideme domov za 2 týždne, ani vlastne neviem, či sa teším alebo nie, ale skôr asi áno, aspoň bude zmena, predsa je tu už aj nuda cez týždeň, sme tu také izolované,
takže sa teším na našich a tak...
a natálky sa ani nemusím pýtať, len jej bude dlho za mačičkami, tá by si ich najradšej zobrala do kufra 😀,
ale zase budeme bez tatka...

adrika dnes už nemala teplotu, tak som rada, ale je ešte zachrípnutá...

tu to počasie tiež nebolo normálne, tiež tu bolo posledné 2 týždne v priebehu dňa rôzne- slnečno, takmer na plavky, potom zatiahnuté, potom popršalo a potom znovu slnko a navečer chladno, už som si pripadala niekedy ako v írsku 😀 😀 😀
ale zato dnes 52 st.C na slnku cez obed- to fakt mi toĺko teplomer nameral, dusno bolo,
no neviem, ako tu bude v lete, aj 100 st.C 😀 😀 😀 a my budeme tuná chodiť takto... 😝 😝 😝 😝 😝 a premeníme sa na paru... 😀 😀 😀

a ja tu zase sedím a nejdem spať... 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre