Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
15. júl 2009

Jarka82 mas potom ip.

eviska83
15. júl 2009

Ahojte,
Vitam Ta Jarka 😀 😀 😀
Adi - to je Jarka o ktorej som Ti vravela ze byva blizko Dunganonu 🙂
Jarka- no este ze si natrafila na dobreho dr.tak prajem nech sa Vam to len zlepsuje 😉

eviska83
15. júl 2009

Erika- ako?
Adi - drzim palc zajtra u zubara

ryba74
15. júl 2009

Baby,taka som nastvana na MM-stale ma teplotu,len po Acylpirine a Paralene klesne a potom ide zasa hore a ani za svet nechce ku lekarovi.Chcela som,aby isiel teraz na pohotovost-tu byva polsky lekar alebo lekarka,ti hned aj celkom dobre vysetria,ale ani za svet.Ze zajtra.Zajtra je uz stvrty den a vecer chce ist do roboty.Aspon by mu povedali,se co to asi je.Chlapi su fakt ozaj niekedy divne stvorenia. 😠 😠 😠

karolinka2
15. júl 2009

Ahojte.
My sme nedavno dosli domov,boli sme v Peter pans neverlande ale mali sme mensi uraz,Karolinka sa spustila dolu smykalkou a spalila si usko tak bolo kriku ale uz potom dobre skakala dalej len ho ma az bordove chudatko moje.
Potom si bola svokra pokupit v Antrime veci tak sme chodili po obchodoch,charitach a tak pod.
Jarka82 vitaj,takze dalsia zienka s dvojickami.
Jarka ako ste na tom s malym dufam,ze uz lepsie.
Evi pozerala som fotky deticky su nadherne. 🙂
Adi ani moj za svet nechce ist ku doktorovi uz mu musi byt zle zeby siel k lekarovi aj teraz ma problemy so zaludkom ale ani za svet nechce ist.
Pekny zvysok vecera. 🙂

jarka82
15. júl 2009

ahoj ryba74 zijem v uk uz 3 roky ano poznam evisku 🙂 ano mame dvojicky zo slovenska som z roznavy manzela mam od novych zamkou ako sa byvav dungannone?
ahoj eviska dakujem za privitanie 😀 😀 😀 zajtra ideme na pediatriu vratil sa nam reflux a ovela silnejsi ☹
karolinka dakujem

jarka82
15. júl 2009

rybka a ty? mas deti? nepises v pase...

jarka28
15. júl 2009

Ahojte,ja sa snazim uspat krpca ale akosi sa mi nedari....Jarka vitaj-mame super podobne Nicky....Nawal dik,verim ze uz bude len lepsie,ozaj aku robotku si hladas,nieco konkretne?Matus super ste si uzili.....a malej nech sa usko zahoji.....

jarka82
15. júl 2009

dakujem jarka28 ani nasa maa nespi pozera s nami kosticky 🙂

karolinka2
15. júl 2009

Aj my pozerame Kosti,ale nasa uz spinka. 🙂
Erika ako si uzivate svk?pozdravujeme Misku a Mira.

z.g.
15. júl 2009

ahojte, no, ale ste sa rozpísali...

jarka 82, vitaj...

juj, tak sa tu stále maróduje...jarka, tak nech sú deti čoskoro fit,
adi, aj tvoj manžel, brufen nemáš?, ak bude mať stále tepltoy, tak nech radšej ide k dr. a do roboty ešte niee, chrípku treba vyležať...držím palce, nech ti ten zub dobre ošetria

u nás dnes bolo hrozne dusno, teraz zase búrka....

z.g.
15. júl 2009

maťka, ako sa vám tam páčilo? no chúdiatko malá, hneď sa niečo stane...

karolinka2
15. júl 2009

Zuzka bolo velmi dobre pacilo sa nam tam,az na ten uraz este vecer ked som okupala malu tak cely cas chodila ze maminka boli ma usko.

nawal
16. júl 2009

dobre ranko, jarka ja si hladam nieco v tom case kedy je muz doma a kedze on robi kazdy tyzden inak tak tazko sa mi hlada. chcela by som nieco ako houskeeping na par hodin do tyzdna. 😎

z.g.
16. júl 2009

ahojte, som si sľúbila, že zapnem PC až večer, ale nedalo sa... 😀 medzi upratovaním...ja som teda závislák 😀

nawal, tak nech sa ti pošťastí niečo nájsť...

maťka,
aj natálke sa tam nesmierne páčilo, tak sa tam vyjašili aj so sesternicou, aďka bola ešte krpec, ale tiež sa jej tam páčilo...

jarka 82, krásne detičky, no bábiky, aj malý je zlatý...

píšte, aj čo maródi , zuby , uško...atď...a tešíme sa na eriku...na novinky a fotečky...

jarka82
16. júl 2009

ahojde dakujem z.g. uz bol som mala pridat nove fotky tak rychlo rastu az az 🙂

jarka28
16. júl 2009

Ahojte.....akurat som dala spinkat najmensie a idem frisko nieco navarit.....Saska vcera nemohla rozpravat ale dnes uz huci zasa na novo....a David je uz tiez dobre na tom,davam im tie antibiotika...no som zvedava co bude zasa potom aka choroba nas zasa neobide........Jarka pozerala som foto,deti su chutnucke.......Zuzka aj ja som si to vravela ze zapnem az vecer,ale ani neviem ako a uz surfujem..........

karolinka2
16. júl 2009

Ahojte,
No mi dnes sedime doma len tak sme boli pochodit v charitach,karolinka svokra a neter spinkaju,tatik isiel kupit velku parabolu lebo to my euro stale ide hore a na tu velku parabolu sa da dat Digi slovenske a plati sa to na svk 300 sk nejakych 10 lybier a je tam ovela viac kanalov a rozpravok.
Svokra dnes navarila halusky ja varim zeleninovu polievku a zajtra by sme chceli ist na vylet tak uvidime.
Jarka 82 idem pozriet fotky.
Jarka som rada,ze sa deticky uz maju lepsie.
Zzuka a ty si spominala minule ze uz ides balit na cyprus kedy to letite.ozaj baby tatik pozeral na buduci rok niekde pri mori dovolenky ale su nejake drahe neviete nieco lacne poradit?myslela som ze ked to budeme hladat rok vopred tak to bude lacnejsie.dakujem.
Jaaj vychutnam si ten klud uz som si zvykla ze sme s karolinkou same.
Pekny den. 🙂

etuska
16. júl 2009

ahojte kocky,
ja len v skratke-uzivame si dovolenku kym tu je aj MM.Zatial sme zmakli Kezmarok(Europske ludove remesla),turu na Čingove v Slov.raji a dalsiu tutu v Tatrach.
Sme u svokry v Kosiciach-dnes sme sa vybrali na kupalisko a asi po hodine zacala poriadna burka-tak sedime dnu
Zajtra este nemame naplanovane nic-akurat poobede chceme ist k Miskinym krstnym ,kt. maju teraz 2-he babatko a asi tam aj prespime-kedze kamos s MM chcu zapijat ich syna(ma 3 tyzdne) 😀
Drzte sa

karolinka2
16. júl 2009

Erika tak to slovensko si uzivate plnymi duskami. 😉

jarka82
16. júl 2009

jarka 28 dakujem 🙂 dnes sme boli na pediatrii no strasne vzdy ich musim teskovat ako kralicky tolko mliek co sme uz vystriedali 😠 za 2 tyzdne kontrola tak uvidime 😕

ryba74
16. júl 2009

Ahojte baby!
Tak pisem az teraz,aj to som spala len nejake 4hodiny po nocnej.Bola som u tej zubarky,zasa sa pytala,ze ci sme boli na pohotovosti 😠,tak sme jej povedali,ze pred dvomi mesiacmi.Pichla mi 4!injekcie,po dvoch mi to akosi neumrtvilo,no a ked pichala stvrtu,tak zrejme ucelne ju dala do nervu.Vsetky hviezdicky som videla-aj tie,co nesvietia.Ked som jej v kresle urobila mostik,tak dalej uz radsej nevrtala.Vycistila mi ho,zaplombovala a nasadila ATB.Spotena som bola az za usami.Uz mi to odtrplo,tak som si preventivne dala Ibalgin.No ludia,fakt mam momentalne zubarov plne zuby 😝 .
Co sa tyka muza,este vcera vecer o pol deviatej sa rozhodol po mojom frflani ist na pohotovost,lenze tam uz bola len pani na recepcii,ta nam dala t.c kam mame zavolat.Najprv sa vypytovali take formality-meno,adresa,datum narodenia,t.c a potom povedali,ze nam lekar zavola.Tak zavolal-polsky lekar,vypytoval sa,ake ma priznaky a po desiatich minutach mi povedal,ze sa mame vratit na recepciu,ze tam budeme mat lieky-Paralen 😀 😀 😀 ,Ibalgin a este mu dal liek,co sa vola Tamiflu-zrejme na znizenie priznakov chripky.Takze vlastne on tam niekde bol na pohotovosti,ale uz nebral ludi.Takze liecba cez telefon.Toto fakt moze byt len v Irsku 😠 😠 ]-.Pokial ozaj neumieras,tak ta maju na haku.Muzovi je o cosi lepsie,uz sa hrnie dnes do roboty,aj jedol,ale este mu trocha lieta teplota.Tak dufam,ze uz bude dobre.
Takze asi tak-momentalne mam irskeho zdravotnictva,aj zubarov az po krk 😀 😀 😀 .
Pekny den. 🙂

etuska
16. júl 2009

ahojte kočky,
neviem ktora z vas spominala nieco o slov. zdrav. poistovniach-zeby ty Adi? 😕
Ja som sa vo svojej zdravotnej poistovni pytala na to pani,ze ci nam mozu na SVK docastne vystavit nejaky preukaz,kt. nam plati pri vysetreniach na SVK-a vravela,ze to nemoze byt v ziadnej zdravotnej poistovni-ak mas zdrav. poistovnu v zahranici-nemozes ju mat aj na SVK(ak si to neplatis)-ja som sa totiz zo Vseobecnej zdrav. poistovne odhlasila a aj ten Europsky preukaz som musela vratit.

No a pracovnicka(ktorej manzel tiez pracuje v Sev. Irsku uz par rokov) vravela,ze to sa neda u ziadnej poistovni na sVK.
Mam sdi vraj vybavit ten Europsky preukaz aj v UK-vraj sa to vybavuje niekde na poste,ale plati to len urgentne-ziadne preventivky,bezne prehliadky.

Takze karticku poistenca ma zo Slovenska len Miska.

Baby-ake mate skusenosti s irskym porodnictvom?Akosi to este neriesim,len som zvedava 😅

ryba74
16. júl 2009

Tak potom Erika neviem ako je to u vas,ale ja som si to v TN vybavila.Ja som si este z Irska volala do mojej poistovne-ja mam Spolocnu zdravotnu poistovnu.Pani mi povedala,ze to nie je problem,ze ked pridem na Slovensko,mam prist do poistovne,vypisem formular,zaplatim sek na poste-mne to robilo za desat dni-7eur a par centov ,oni mi daju papier,s ktorym uz mozem behat po lekaroch a do dvoch dni mi pride domov karticka poistenca.Ked budem odchadzat,tak znova pridem do poistovne,vypisem formular na odhlasenie a vratim karticku.A tak aj bolo.Nikoho som tam nemala znameho,normalne to posielali do BA a odtial mi prisla ta karticka.Ja som si nic ine neplatila,nevybavovala,bola som na gynde,na internom predoperacnom,anesteziologickom vysetreni plus nasledne hospitalizacia.Tak neviem ci v TN su ini uradnici ako vo vasom meste,ale takyto bol moj postup.Dokonca pri mojom prichode bola ina pani ako ta,s ktorou som volala z Irska a pri odovzdavani karticky a odhlasovani sa, bola zasa uplne cudzia pani. Nechcem nikoho zavadzat,ani klamat-toto bol moj postup a takto to urobim znova,ked pojdem domov.Tot vsjo.

etuska
16. júl 2009

Adi-v S.Irsku mas tiez zdravotnu karticku cez Tax Credits?
Ak ano,tak potom som uz z toho jelen 😕
Nepotrebujem sice ziadne vysetrenie na SVK-ale ak je to tak ako pises,tak je dobre o tom vediet. a v pripade nudze si to vybavit.

ryba74
16. júl 2009

Ano Eti mam-NHS kartu,zrovna dnes som ju pouzila o zubara.

eviska83
16. júl 2009

Ahojte.
Citam ze riesite zdravotne poistenie.My sme volali snad do kazdej zdr.poistovni(aj do spolocnej)A vsade sme sa dozvedeli to co ty Erika.Nemozme byt poisteny v dvoch statoch EU sucasne.Oni ta poistia ked im napises cestne vyhlasenie ze niesi poistena v inom state(cize by som klamala) Dohlad nad zdravotnou starostivostou to namatkovo kontroluje,
Erika- European health insurance card sa da vybavit cez net na www.dhsspsni.gov.uk alebo telefonicky
0800665544.Ked to vybavujes cez net karticka pride asi za 3-4 dni,cize rychlovka. mozes to pouzit doma ,je to nielen na emergency- mozes ist k dr.aj len pre kasel,alebo nadchu a musi Ta osetrit bezplatne,ale preventivne kontroly NIE.Je dobre mat z toho kopiu!!!!!!!
Takze ked nas Andrej pojde na alergiologicke testy ,musime vsetko platit.Volali sme do labakov a kazde vys. stoji cca 10€,cize - prah- 10,trava- 10.pel-10 atd 😒 😒

nawal
16. júl 2009

Adi tamiflu sa dava aj na liecbu praca. chripky 😀
ja mam tiez NHS karticku, neplatime tu zubara a lieky.
erika ja tu mam strasne zlatu GP, aj midwife je zlata. V antrime som rodila 2x a vestko bolo ok. co som si poziadala (spec. vysetrenia) tak som mala. Nemozem sa stazovat. Tu nerobia take iste gyn. prehliadky ako na sk. Ani raz ma nikto "zensky" nevysetril.

ryba74
16. júl 2009

Nawal,ja viem,ze sa Tamiflu dava aj na-nie liecbu,ale na zmiernenie priznakov prasacej chripky.Ved toho som sa u muza obavala 😀 😀 😀 .Nie je to sranda,preto som ho hnala ku lekarovi.Ale vravim,uz mu je lepsie,tak snad mu to uz prechadza.
Co sa tyka tej poistovne-baby,ja som im este v TN ukazovala poistovaciu karticku z Irska,vravela som,ze som tu poistena,ze tu normalne pracujem...Tak potom ozaj nechapem,ci sa stal zazrak alebo preco to islo cez tolkych ludi a dalo sa to.Ja som vam povedala len svoju skusenost.
Tu mam tiez NHS kartu,tiez neplatim lieky a zubara mi poradili na Stepe-tiez je bezplatny-ale nie v Dungannone-tu ani neberu-tak maju plno.

eviska83
16. júl 2009

Adi-ale ved my Ti verime 😉 ja to tiez nechapem 😉 😉
Ja NHS karticku nemam a mam vsetko zadara 😀 😀 - musite porodit
Ozaj Etuska aj ja som bola spokojna s porodnictvom- su naozaj ustretovi a pokial to zdravotny stav dovoli tak sa Ti skoro vo vsetkom podrobia- Chces rodit doma?do vody?relax.hudba?- no problemo
Ked som bola tehu s dvojkami trocha mi chybalo to vysetrenie zo spodu- ako je na tom krcok maternice- ale teraz s odstupom casu som rada ze sa vo mne nespaaarali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre