Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
11. mar 2009

Erika- ak to podal tvoj zamestnavatel tak nemusis robit nic,len podat danove za nov a dec.

etuska
11. mar 2009

Evi-dik,musim zistit ci podal-a ak nie dokladam tiez vyplatne pasky,alebo asi ten dokument co mi dali ked som ukoncila prac. pomer??? 😕 Poslem IP vecer ked bude Miska spat.Dufam,ze babatka sa maju OK a pocuvaju 🙂

eviska83
11. mar 2009

Vyplatne pasky sa musia posielat lebo tu je danovy rok april-april.Keby bol ako u nas tak by stacila P 60.Tu si mozte ziadat o vratenie dani na konci danoveho ale oni tie formulare zvyknu posielat a vy to uz len vypisete.Nevadi ze nieste manzelia aj tak mozte ziadat ako couple.

eviska83
11. mar 2009

erika- dik 😉

z.g.
11. mar 2009

ahojte,
jarka, ozaj, ako deti?

eviska83
11. mar 2009

babenky,my sme k tomu posielali este taketo prehlasenie,mozno vam pomoze:

Ja dolepodpisana.....tymto prehlasujem ze vsetky moje prijmy v roku 2088 pochadzaju vylucne zo Spojeneho kralovstva Velkej Britanie a Severneho Irska.Pri prepocte GBP na SKK som pouzila rocny priemerny kurz podla NBS (39.52 Skk/Gbp)

inus95
11. mar 2009

Etuska, tvoj byvaly zamestnavatel z prijmov zo SVK za teba napoda ziadne danove priznanie, on ti moze urobit iba rocne zuctovanie dane, ked si o to pisomne poziadala do neviem ktoreho februara... a este ked si mala ine prijmy do konca roka, to uz vobec nie... ked ti mozem poradit tak ty musis podat danove priznanie zo vsetkych prijmov za cely rok na jednom tlacive danoveho priznania.... od tvojho zamestnavatela potrebujes "Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch za rok 2008" je mozne, ze ti ho dal, ked si koncila... Urcite budes mat preplatok na dani...

Kocky, ja som nepredkladala vyplatne pasky, lebo moj manzel mal podivne pasky (mysleli sme si, ze pracuje na cierno)... neboli pouzitelne na vypracovanie danoveho priznania.... na danovom riaditelstve mi poradili, ze mam pouzit P60 a prepocitat prijmy alikvotnou ciastkou, ktora pripada na dany rok... robila som to tak aj bratovi a jednemu znamemu a nebol ziadny problem.... ved pre nich je to aj tak len informativne...

eviska83
11. mar 2009

inus- asi mas pravdu s tymi paskami,ale vies kazda tetuska Ti na svk povie nieco ine.Nam povedali musia byt pasky.

etuska
11. mar 2009

Inus-dik za info.Hned idem pisat mail mame 🙂
Ide o to,ze ja som mala druheho zamestnavatela(november,december) az tu v UK-aj tak sa to dava do jedneho tlaciva? 😕

jarka28
11. mar 2009

Bry vecer Zuzka dakujem za opytanie...deti uz su fit zajtra konecne do skoly....trosku sa im supala aj pokozka ,ale uz je vsetko v poriadku....len stale neviem kde to dostali,a najmensi to nedostal od nich co som bola velmi rada....dievcata -ja posielam kazdorocne k tomu danovemu poslednu vyplatnu decembrovu tam je vsetko co potrebuju,a ani prehlasenie neposielam,ale kazdy urad inak funguje 😀 Ozaj takto sa este spytam,ale uz nic o daniach....existuju tu takzvane vaginalne cipky?mavam asi tak raz za dva mesiace problemy typu-prechladnuta a slabe svrbenie....coz neviem z coho nakolko tangace som povyhadzovala,hygiena 100% moja aj muzova,cistota doma takisto...tak ja neviem...a momentalne zasa a nemam ziadne cipky...ja som taka haklivka a hned prechladnem....mame kozenu sedacku a aj na tu si davam deku nech sedim na teplom....tak mate skusenost s niecim ako su cipky?budem vdacna ak sa cosi najde.... ☹

inus95
11. mar 2009

Etuska a ostatne baby, ktore robili cast roka na SVK budu potrebovat prehlasenie, ze v obdobi od jula do oktobra (upresnit datumy) bola dobrovolne nezamestnana a v tomto obdobi nemali ziadny vlastny prijem....

Baby, mozte mi niekto poradit? Svagrina caka druhe babetko... 29.aprila ma termin porodu. Potrebuju vybavit pre malinke papiere. Da sa to urobit aj v Dubline (predsa je to uz Irska republika). Ona tu uz rodila, ale papiere sme boli vybavovat v Londyne. Isla som s bratom do Londyna a poviem Vam , ze bolo to dost drahe a este sme nestihli lietadlo spat. Tak ak s tym mate skusenosti, dajte vediet... Dik za pomoc...

etuska
11. mar 2009

Inus-mne hovorili znamy ze sa to da vybavit v Dubline-ale to je info z druhej ruky,lebo ja som rodila na SVK a uz davnejsie 🙂

jarka28
11. mar 2009

Inus ja som tu rodila ,a ked sa malinke narodilo posielala som do londyna na ten comm.offiice na to uradne overenie ten dokument,poslali mi to riadne spat a potom sme to poslali na osobitnu matriku do Bratislavy a odtial nam vydali do 3 mesiacov rodny list....nemusite cestovat do Londyna,poslete to postou zaplatite to a poslu Vam vsetko spat....ziadne stresujuce cestovani vam nehrozi.... 🙂

jarka28
11. mar 2009

Erika my sme UK a jediny Office je v Londyne....v Dubline jedine na nasej ambasade jednorazovy cestovny doklad sa da vybavit.... 😉 tod info z mojej ruky 😀

eviska83
11. mar 2009

Jarka- prepac neporadim s tymto som ja nikdy problemy nemala a dufam ani mat nebudem 🙂

inus- Jasne ze sa to da urobit aj v Dubline ,my sme to vybavovali v Dubline pri prvom a ziaden problem a mienime to urobit aj teraz.Do Londyna ma nikto nedostane.Len velky rodnny list musi poslat na legalizacny urad v Londyne,ale to predpokladam vie

jarka28
11. mar 2009

No o tom pisem ze je ten office v Londyne....a nemusia cestovat a riesit to postou.... 🙂 ja by som sa stratila v Londyne 😀

eviska83
11. mar 2009

pisali sme vsetky naraz 😀 😀 😀 😀
Inus tu je nieco o tom http://www.fco.gov.uk/en/about-the-fco/what-we-...

karolinka2
11. mar 2009

Ahojte.
Teraz vecer mi volala ta pani co u nej upratujem soboty ze uz ma neotrebuje. ☹
Erika poslala som ti tie tlciva na email.
Inus mi sme pred dvomi rokimi vybavoali setko na ambasade v dublin,kedsa narodila kaolinka,je to rychlejsie ako to posielat potgou do londyna.aspon svagrina uz dlho cakaju.
AtoP60 ved to j ten papier od aprla do aprlila a danove sa ma podat do marca nie Jarkaty si mi spominala,tak co potom vlastne treba dolozit pytat od zamestnavatela [potvrdenie o prijme?

etuska
11. mar 2009

Mati-nebudes chodit upratovat len v soboty,alebo vobec? 😕

ryba74
11. mar 2009

Jarka,ja som tiez kedysi-este na Slovensku mala taketo problemy ako teraz ty,takmer kazdy mesiac.Tiez som bola u doktora takmer stale-uz ma to stvalo.Aj ja som uzivala vaginalne cipky-vacsinnou tak penili,ze to az nebolo mozne... 😀,ale nastastie uz dlho mam s tym pokoj.Myslim si,ze sa by si to tu mala dostat,ale mala by si s tym ist lekarovi a odtial cosi pytat-teda nekupovat si to "len tak".Neviem aj tak,ci by ti to tu predali,ked tu "obcas" zaostavaju v zdravotnictve.Viac-menej ja som mala pripravky na ATB baze,takze neodvazila som sa kupit si len tak hocico.No,ked tu poznaju antikoncepciu,tak snad videli uz aj vaginalne cipky a vedia,kam ich treba vkladat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀?

karolinka2
11. mar 2009

Erika v sootu rano chdim do marianovej roboty,potom som chodila dom a ten mi vypadol a este mam kaviare,tak dufam,ze to mi aspon ostane.
Idem ja spat.
Dobru nocku.

etuska
11. mar 2009

Tak Mati,aspon nieco-ja som sa zlakla ze uz vobec nebudes chodit.Bru nocku aj tebe 😵

inus95
11. mar 2009

No Adi, neviem, neviem, ci je to dobra uvaha, ze ked poznaju antikoncepciu, tak poznaju aj vaginalne cipky.

Jarka, ja takisto mam s tym problem kazdu chvilu. Mam zasoby zo SVK az by si chcela. V lete, ked som bola v SVK bola som aj na gynde a neuveris co mi doktor na to dal...obycajny biseptol a vkladat si ho ako vaginalny cipok (pomohlo). Svagrina bola s tymto istym problemom v pondelok u lekara (je tehotna a tak si nechcela sama nic davat) a dali jej canesten (v baleni je vag.cipok a krem), ona to mala na predpis, ale da sa to aj volne kupit v lekarni alebo v tescu, stoji to okolo 10£. S canestenom mam ozaj dobre skusenosti. Tak dufam, ze som ti aspon trosku pomohla.

inus95
11. mar 2009

Jarka, este sa ta chcem spytat, ze ked sme mali ten legalizovany rodny list, tak ste ho sami poslali do Bratislavi na specialnu matriku? Ako ste zaplatili poplatky, a poslali Vam to tu alebo na slovensku adresu?

Ja som sa nejak rozpisala... mam totiz cely tyzden dovolenku, tak mam cas a uzivam si to... ale mala by som nieco poriadne zacat robit...

Ozaj, zajtra idem k lekarovi, mam nejake zenske problemy, potrebujem sa dostat ku gynekologovi... no myslim, ze na prvy pokus to urcite nebude... drzte palce

Dobru noc vsetkym

jarka28
11. mar 2009

Inus vdaka-akurat som smejdila net a nasla som ten canesten a pouzivala som ho aj na SVK takze si ho poletim kupit hned....tak nie som sama co ma tento problem 😎 Ja uz ani nechcem ist k lekarovy,lebo sa obavam ci by mi aj pomohol niekto po skusenostiach co som mala teraz s detmi....Matka to ma mrzi ze to takto dopadlo,asi ju postihla fin.kriza ze?......ale hadam sa ti zasa nieco zadari si najst..... 🙂

ryba74
11. mar 2009

Ten Canesten nie je zly,len nemusi vzdy zabrat.Ja viem ako to tu je s tymi lekarmi,tak vyskusaj a uvidis Jarka.Boze,ti chlapi nemaju taketo starosti....Tak aj ja prajem peknu dobru noc,aj ja mam dovolenku do konca tyzdna,keby tak este pocasie vyslo...

karolinka2
12. mar 2009

Dobre ranko.
Inga ten canestel co si spominala to je dostat tu kupit ako vaginalne cipky?My sme ten legalizovany rodny davali na ambasadu v dubline a oni nam vybavovali slovensky rodny list pre karolinku,ale ja som s nimi mala neskutocne problemy az staznost som pisala na ministerstvo zahanicnych veci.A ta matrika je v Bratislave,a tiez tam robia velmmi ochotne pani az strach mi kym sme vybavili karolinke papiere tak som mala tak az po strop.
Idem ja dovarit fazulkovy privaroko a ideme vonku vyzera byt krasne.
Inga ,Adi uzite si dovolenku.
Pekny den. 🙂

ryba74
12. mar 2009

Pekne dobre ranko!Tak ja si "uzivam" dovolenku-idem sa objednat lekarovi,uz tretikrat po sebe ma boli hrdlo-resp.mandle,uzila som ATB co som mala zo Slovenska-nezabrali,potom som bola na pohotovosti,tam mi dali silnejsie,no a tie som dobrala tak pred dvomi tyzdnami,no a teraz znova citim ako ma boli lava mandla.Budem trvat na tom,nech mi urobia vyter,urcite mam nejakeho streptokoka ak nie stafylokoka.Takze takto si uzivam,ale pocasie by ozaj mohlo vyjst,caka ma pranie.Tak pekny den.

jarka28
12. mar 2009

Ahojte zienky...deti su mi v skole konecne a malinky zaspava....dusim hovadzie na gulas a caka ma pranie a generalne upratovanie nakolko vybuchla bomba asi u nas...Ada-super ze mas volno,oddychuj....moj muz mava problemy z hrdlom,aj nedavno mal antibiotika a chcel aj vyter no pozerali na neho co od nich chce 😀 tak len aby si dobre pochodila drzim palce...a ozaj kde pracujes ked robis nocne?...Matka my sme mali na poslednu chvilku po znamosti vybavebe urychlenie rodneho v BA na matrike,mali sme kupene letenky a listu nebolo....ale dopadlo to dobre.....vonku je krasne aj u nas,akurat sa vietor spusta tak hadam sa to nepokazi.....co varite? 😉

eviska83
12. mar 2009

ahojte,Ja dnes zasa idem na scan tak drzte palce.Hlavne nech nemam vys.tlak.
Inus - my sme rodnny list dali na matriku(teda svokra) v meste nasho trv,pobytu a oni to poslali.Trvalo to asi 2
mes.
My mame zo vcera cestoviny s sampionovou omackou,takze navarime nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre