Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
10. júl 2009

Ahojte.
My sme dnes mali blaznivy den,rano sme boli odviest tatika do roboty,potom s Karolinkou u lekarky ze je vsetko v poriadku aj vysledky zmocu tak neviem co mi vravela na recepcii ked som volala ze nie,aj som tam zbytocne sla,potom sme isli do tesca lidla ked sme sa vratili rpobila som pirohy no a nakoniec som isla upratovat do tatikovej roboty.
A teraz cakame majitelku lebo dojde po najom. 😠 😀
Zuzka urcite niekedy dojdeme dlho sme neboli v cookstowne.
Nawal ja poznam len tu jobcentreonline ale na Ballymenu tam mas toho dost na par hodin to som dnes pozerala.
Zajtra k nam dojde svokra s neterou na cely tyzden.
Tak pekny vikend vsetkym. 🙂

eviska83
10. júl 2009

nawal- myslis ten trh v nutts cornery? my sme tam boli par krat ,ale nic zaujimave.Jedine co tam kupujeme je papier na upratovanie a prasok na pranie (fairy) a uz nam dochadza tak sa tam v nedelu chystame 🙂

zsuzsu
11. júl 2009

ahOJ.
Nawal, a tie trhy su tie co si bola aj minule? Lebo to bolo v sobotu, tak len preto. DAkujem.
Prajem pekny den.

etuska
11. júl 2009

cafte kočky,
idem prave s bratom do Krakowa na letisko pre MM tak drzte palce,nech to zvladneme 😅
pekny vecer

nawal
11. júl 2009

caute, zsuzsu to som bola tu u nas v ballymene na blsaku. byva kazdu sobotu od rana do asi 12-13h.
eviska neviem ako sa to tam vola, viem ze je to za antrimom, je to velke a nic tam nie je 😀
etuska stastnu cestu prajem. 😉
No u nas rovno pred domom je najvacsia vatra v ballymene a tak sa chlapci uz chystaju na palenie 🙄 . ked doprsi tak to skusim odfotit 😉

mamartinka
11. júl 2009

nawal co idete palit ci kto? 😕 idete opekat 😀

z.g.
11. júl 2009

ahojte, pekný víkendík...

my sme osameli, natálka išla s našimi do talianska, teraz som prišla na byt a odhodlávam sa do upratovania, chvíľu pozerám sem, potom na facebook...no, ale končím...treba aspoň povysávať...
jarka, k nám do nemocnice by som mala ísť robiť...

čo porábate?

nawal
11. júl 2009

dnes teda zajtra ale dnes o polnoci sa zapaluju v sev. irsku vatre. protestanti -oranzisti oslavuju ze vyhrali v roku 1690 vojnu nad irskom. akoze trapni sviatok. oslavuju ze vyhrali nad katolikmi a katolici sa nervacia z tohoto sviatku tak su vzdy nepokoje a same sanitky a pol. auta pocut 😠 . Cudzincom sa odporuca aby moc nechodili von, lebo domacim sa zda ze oslobodili svoju krajinu tak ju chu "oslobodit"aj od cudzincov.
Asi tak nejak v skratke 😀

ryba74
11. júl 2009

Ahojte baby!
Ani nemam kedy pisat,lebo uz som zacala chodit do roboty a to viete-cez den spim a potom cosi porobit a uz je vecer.Ale idem robit na vikendove smeny-bola som za nasim manazerom,suhlasil a tak behom tyzdna-dvoch by som presla robit na vikend.Robi sa v sobotu a v nedelu a hlavne je to cez den a po 11-11,5hodin,takze mi to vyjde skoro tolko hodin ako ked som robila 5 dni po 6 hodin.No a popritom pojdem do skoly a neskor si hladat cosi ine.
Tento tyzden som bola aj konecne u zubarky aj so synom-nerobila mi nic,len pozrela,urobila rtg a precistila-ale len tak,aby sa nepovedalo.Videla,ze mam dve vlozky,ale objednali ma az na 22.oktobra!!!-ide ma porazit.Vraj to dovtedy vydrzi a keby ma to bolelo,tak sa mam ozvat.No a aby mi nebolo luto,tak dnes sa mi znova odlomilo z toho zuba,co som bola naposledy na pohotovosti,pretoze ten doktor mi donho vrtal ako keby to bolo drevo.Tak v pondelok idem volat zubarke a ak ma nevezme,tak pojdem niekde inde-i ked tu sme neplatili ani libru.Ved taketo problemy so zubami som doma nikdy nemala-nanajvys som isla na hygienu a bolo to.Baby aj vy cakate tak dlho,ked sa objednate?Tri mesiace?Je to normalne?Uz druhykrat.
Inak vsetko po starom,pocasie je na prd,dni sa skracuju a my pomaly starneme.
Pekny den.

nawal
11. júl 2009

jaj este som zabudla na uplnom vrchu tej vatry,je to asi vo vyse 3 posch. budovy, je irska vlajka a ked sa ta chyti tak vsetci zacnu kricat. mozes si dat na u tube bonfire northern ireland.

nawal
11. júl 2009

ahoj ryba, ja som sa teraz objednala a beru ma za 2 mesiace. ale opytali sa ma ci mam bolesti a ja ze nie ze to pocka. idu mi trhat zub mudrosti tak sa stym neponahlam 😀 😀 . ale mala by si im asi povedat ze ta to boli a ze nepockas tak dlho. ak to snimi nepojde tak chod do sukr. ordinacii, lepsie ako byt v bolestiach 😉

eviska83
11. júl 2009

nawal- tak to je tam ked tam nic nieje 😀 inak ta velka budova vedla le Lidlacky sklad 🙂
Aj nam doporucovali aby sme nevychadzli ,ale jasne ze sme hned prvy rok vyliezli a cucali 😀 teraz uz nechodime
Adi- aj nasa zubarka ma tolko casu- inak bud rada ze vobec mas dentistu- aspon tu v craigavone je strasny nedostatok
zuzi- na ake oddelenie?ci budes robit kolecko?
erika- drzim palce aby ste to zvladli,potom daj vediet 😉

ryba74
11. júl 2009

Evi,ja som bola v Portadowne-to mi nasli na tom Stepe,ked som bola.Kedze mam kartu NHS,tak som neplatila vobec nic a bol aj moj syn.Tu v Dungannone su tiez dentisti,ale nikto uz nechce brat.No v kazdom pripade ma to stve-po pohotovostiach chodit nemienim-tam ta len "rozbabru" 😀 .
U nas leje ako z krhly.
Pekny vikend.

karolinka2
11. júl 2009

Ahojte.
My sme akurat dosli domov,boli sme u svagra svokra oslavovla narodky,celkom dobre az na niektore momenty. 😠 Bavime sa o zubaroch a mna uz bolia zuby,ale nie nas objednava zubarka kazde tri mesiace na prehliadku,ale teraz som sa objednala o tyzden lebo ma uz mesiac pobolievaju zuby co mi ich robila minuly rok.
Karolinka je uz unavena vysalila sa na zahrade tak hadam zaspinka skor ako je jej zvykom.
A vraj tie pochody su az v pondelok,ja som myslela ze zajtra kedze je 12.
Zuzkag. a ty si nesla do Talianska tusim si spominala ze idete aj vy.
Pekny zvuysok vecera. 🙂

z.g.
11. júl 2009

ahojte, na rentgen pôjdem, no, až tak nie som nadšená, ale je to perspektívny odbor a nájdem určite robotu aj inde, aj v zahraničí, keby sme chceli neskôr ísť inam... a manžel mi môže po večeroch vysvetľovať... 😀 😀 😀 😀 😀 , budeme rentgenologické duo 😀 😀 😀 😀 😀 , otvoríme si súkromné centrum Z+J 😀 😀 😀 😀 .....to bola sranda... 😀 😀 😀
robila som kožné, ale to už tu nefunguje, nemám si kde dorobiť prax k atetácii a bolo by otázne aj čo ďalej...tak som sa rozhodla...začínala som na rentgene po škole, potom som zmenila odbor, tak sa k tomu zase vrátim...

tak ten sviatok u vás to je teda "sranda"...som mala z toho nepríjemný dojem, keď sme tam takto ped rokom prišli...že si nedajú pokoj...ale možno by aj dovolili to opekanie, keby ste tam prišli zo špekáčikmi a vykrikovali pri tom...nech žije sev. írsko...
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ozaj, pôjde u nás film "štvanec IRA" o nepokojoch sev. írsku...videli ste ho?

malinká zaspala dnes skoro, tak som zvedavá, či vydrží do rána, alebo budem mať "veselú" noc...keď už som tak humorne naladená...

adka, veru, hybaj s tým zubom k súkromníkovi, ak teda nejakého objavíš, tiež si myslím, že tam bude starostlivosť lepšia...
no vidíš, nejako sa to utriaslo s tou robotu, tak to budeš mať lepšie, ke´d budeš robiť cez deň...a cez týždeň voľno...a budeš v tej istenj prevádzke? čo teraz robíš?, tuším si písala...

z.g.
11. júl 2009

jej, maťk a, naraz sme písali, mali sme ísť do ITA aj my, ale kvôli kiahnam som zostala s adrikou doma, detská nedoporučila, že po 1-2 týždňoch by sa mohla vyskytnúť encefalitídaa---zápal mozgu---a aj deti mávajú zníženú imunitu--- ak to malal také rozsdiahle, tak som nechcela riskovať...a ani na slnko by sme nemohli---

ryba74
11. júl 2009

Takze Zuzi-rtg doktorka ty budes...Veru kozne pozanikali,ani v Trencine-v okrese kde ja byvam,nie je.
Zostavam v tej istej prevadzke,ale teda nebudem cleanerka,ale budem robit na produkcii.Zatial-pokial nepreluskam anglictinu a pojdem si potom po svojom obore.Ale co je hlavne-NEBUDEM ROBIT V NOCI!!!!! KONECNE!!!!!
MM povedal nasim znamym,ze ja uz mam taky odpor k tej robote a hlavne ku tomu vstavaniu v noci,ze keby som tam mala len sediet a citat manazerke rozpravky,tak tam nepojdem. 😀 😀 😀.To ma pravdu.U nas robia cleaneri 6 dni v tyzdni,ale pomaly zacinaju ludia ziadat manazera,ze chcu robit len 5 dni-resp.noci.Ja robim 5 dni uz asi od novembra,ja som nemienila 6 noci tam tvrdnut a hlavne nechavat syna v noci sameho,nakolko aj MM robi v noci so mnou.Lenze zo zaciatku aj povoloval robit 5 noci a teraz uz nechce,nakolko uz je vela ziadosti a nema potom kto robit.Lenze ludia su neni stroje a kazdy ma toho plne zuby-jednak sa nevyspis,nikdy nevies,co budes v noci robit a velakrat je to ozaj len sama "buzeracia".A dokonca Litvinky chcu robit len 5 noci-pritom oni robia ako stroje.Ale predsa-tie,co tam robia-2-3 roky vyzeraju strhane,unavene,ovela starsie ako maju v skutocnosti rokov.
A so zubarom uvidim-ak ma nevezme skor,idem inde,ale 3 mesiace cakat nebudem.Ja som typ cloveka,co cakanie neznasa. 😝

eviska83
11. júl 2009

zuzi-otvorte a ja sa k vam pridem zrengenovat 😀 😀
No my chodime na preventivne prehliadky kazdy pol rok a uz bol aj Andrej a pacilo sa mu.

z.g.
12. júl 2009

adka, tak super, svitá ti na lešpie časy, nechápem, prečo tam je taká hlúpa organizácia smien, to sa nedá nejako ináč striadať? veď po práci v noci by mal byť nárok na deň voľna aspoň u nás...ako je to u vás so zákonníkom?
tak už ani v trenčíne nie je kožné? to čo robia s tým odborom?????, kožné zaniká, rádiológia sa vyvíja...

s malinou sme boli vonku, pekne je dnes u nás...po obede sme si schrupli, nieoč som pororbila doma...

nawal
12. júl 2009

adi ty si z trencina? my sme tiez odtial. 😉

mamartinka
12. júl 2009

u nas dnes prsalo ale je teplo.

ryba74
12. júl 2009

Ahojte baby!
Ja som z okresu Trencin-z dediny vzdialenej 19km od TN.Nawal a vy ste odkial?Ozaj je ten svet maly.
Zuzi,veru v Moy parku sa takto hlupo robi-ked zacnes robit rano,tak robis len rano,ked poobede,tak pracujes len poobede a ked zacnes nocne,tak tahas len nocne.Ale ako vravim-6dni je "o hubu",ja som si vybavila len na 5 dni,ale aj tak mam toho po piatej noci plne zuby.Na Slovensku som robila v zdravotnictve 17rokov a to vzdy 12-tky-denne a nocne,ale po nocnej som mala jeden alebo dva dni volna,striedalo sa to a to bolo v pohode.Ale tu vstavat stale na dvanastu v noci je na mna vela-potom sa v robote davam este 2 hodiny dokopy,aby som bola schopna vobec fungovat.Niekto ma rad nocne,aj ja som bola na ne zvyknuta,ale zacinali sme o siedmej vecer a tu az o polnoci.No,co-Irsko.Tu na nejake volno po nocnej narok nemas a este sa v tom zavode robi 364dni v roku-zatvorene je len jeden den-25.decembra.Takze Zuzi asi tak.19.augusta bude rok,co som tam vydrzala,ale som rada,ze uz prechadzam na iny system.
A ako ste stravili nedelu?

karolinka2
12. júl 2009

Ahojte.
Adi skoda ze z tych ponuk co si dala nikto sa neozval stale nieco je v cookstowne co pozeram jobcentreonline uz by sa ti mohlo nieco postastit.
My sme dnes boli rano v kostole potom som varila piekla kolacik tvarohovo jablkovy ale aj to len kvoli navsteve lebo mi kolac velmi nemusime a potom sme mali navstevu a len nedavno odisli ale deturence sa vyblaznili.
idem dat spinkat karolinku.

karolinka2
12. júl 2009

Ozaj este som sa chcel aopytat neviete ci uz v utorok bude vsetko pootvarane?

tanuki
12. júl 2009

ahoj maminky🙂 mám takový dotaz 😅 jaká je tam u Vás předpověď počasí? Mám to za úkol zjistit.. máme tam teď babičku na turistice, zmoklou.. 😉 JInak je nadšená, hlavně hudbou v hospodách 🙂 děkuji

karolinka2
12. júl 2009

tanuki dazd a dazd,tak to babka si asi velmi neuzije tu turistiku ale dufajme ze sa vycasi.

tanuki
12. júl 2009

díky, no hlavně jsou pod stany.. takže si mokro naplno užijí 😅

z.g.
13. júl 2009

ahojte,
tanuki, tak nech babička nenachladne...teda do írska ísť pod stan...odvaha...lae zážitky jej to určite vyvážia

ja som včera vysávala, prala, hrali sme sa s malinkou, chvíľku pri počítači...sme smaučké...a od dnes idem pomaličky baliť na cyprus...

jarka28
13. júl 2009

Ahojte...my sme vikendovali doma nakolko bolo vonk uprsane pocasie...vcera bola u as svagrina-krstna deti,dosla na navstevu k sestre tak sa zastavila aj u nas.......David vcera v noci dostal horucky a stale plakal a zaspal az nad ranom tak som zlomena z toho,dneska je umrncany stale-neviem Zuzka mozu to byt nasledky kiahni nieco zle alebo skryte?vcera som ho prvy krat kupala ,ostatne dni sa len sprchoval tak neviem ci som urobila dobre ☹ ....bojim sa nech to nieje nieco strasne co som citala ze mozu sposobit kiahne........

karolinka2
13. júl 2009

Jarka neboj vsetko bude dobre,ak teploty neustupia tak radsej chod s drobcom k lekarovi.nech sa maly skoro uzdravy.
My sme sa dnes rano boli vsetci traja poprechadzat a chceme ist este do lesika tak dufam,ze nezacne prsat.
Pekny den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre