Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
20. máj 2009

čo budete variť?, dnes ma nič nenapadá...

karolinka2
20. máj 2009

Dobre rano.
No ja som nic do rana nespala,ta nadcha ma uplne skolila. ☹
Zuzka mi mame od vcera este spagety s omackou,ale zajtra idem robit bravcove na zelenine,ryzu a nejaky miesany salat zo zeleniny.
Dnes je opat zatiahnute.
Pekny den.

z.g.
20. máj 2009

juj, maťka, tak nech sa skoro vyzdravíš, aj taká nádcha je nepríjemná vec,
ani ja ešte nie so úplne v poriadku, natálka takisto...

u nás sa trošku ochladilo, tozn. na cca 30 st.C 😀 😀 😀, našťastie, ale aj tak bolo v byte dusno...

maťka, tie cestoviny si robila so syrovou omáčkou?

deťom dám rajčinovú polievku od včera, no...deti vyberavé, manžel takisto... 😠 😠 😠
a možno kúpim nejaký polotovar, idem do obchodu a uvidím, čo majú...

jarka28
20. máj 2009

Bre ranko..u nas vykuklo slniecko a svokor sa rehoce ze je asi sviatok ked je pekne 😀 ...Zuzka ochladilo na 30st.c dobre 😀 by som prijala na chvilku taketo ochladenie.....no ja budem nieco z bravcoveho maska robit,asi na sampinonoch ryzu,ale pochybujem ze deti budu jest....najprv ze to si prosia a bude cas jedenia a ze oni take nelubia-urcite tak bude....vyberave su aj moje......akurat najmensie moje spapka vsetko 🙂 ...vcera som bola pre deti v skole a idem do auta a v aute kopa vody 😠 nasrata som strasne,a predajca ze on mi to fixne ,vravim ziadne fixne ,lebo ja uz take auto potom nechcem- ked to uschne bude to auto smrdiet...... tak mi dovezie do piatku druhe auto som zvedava do ktoreho piatku-neverim ze to bude tak skoro.....svokor si zasa robi srandu zo mna ze mi mali dat k autu povinnu vybavu gumaky 😀 ....hrozne....ale aspon ze dneska je pekny den tak mam dobru naladu.......ozaj poradte-chcem upiect do skoly zakusky alebo kolaciky-v sobotu mame svate prijmanie a potom je v skole posedenie a mame priniest volaake obcerstvenie ,tak by som rada upiekla nieco,mate dobre recepty? 😉 idem ja lebo tu zasa zkysnem.......pekny den........Matka sipkovy caj ti neposlem?mna vzdy postavi na nohy..... 😉

karolinka2
20. máj 2009

Zuzkag. veru co mi by sme tu dali za 30 stupnov 😀
Ano robim vzdy tu istu omacku lebo viem ze ju vsetci lubia a hlavne Karolinka,urcite to poznas:sprazim na oleji cibulku pridam pokrajanu sunku sol,peper,vegetu,kecup,horcicu troska oprazim pridam postruhany syr pretlaceny cesnak a zalejem mliekom ked zacne vriet trska zahustim mukou a zalejem slahackovou smotanou.
Jarka tak to mate veselo so svokrom,musi byt srandista.Tak potom daj fotky ked budete po prvom svatom prijimani nech vas vidime.Momentalne ma nenapada ziaden kolac co by som ti poradila,ja velmi nepeciem lebo u nas to nejde,ale skus nieco na mimibazari alebo recepty a tak pod.urcite nieco dobre najdes.
A vdaka za sipkovy caj ja pijem len ten,kupujem si ho v sainsbury. 🙂

karolinka2
20. máj 2009

Ozaj a nbepoznate nejake dobre nosne kvapky co by som si tu mohla kupit,ja ked mam nadchu tak ja nemozem byt bez kvapiek,taky ho mam upchaty,a minule som spotrebovala olynth zo svk a uz nemam.

jarka28
20. máj 2009

Matka-no olynth aj ja pouzivam a tu mi pomaha Otrivin-adult nasal spray.....idem na mimibazar nieco pozriet..svokor je s Davidkom vonku a susia mi auto na slnku 😀 ......svokor je v pohode ale po kom je ten moj muz ja neviem 😀 idem ja........

karolinka2
20. máj 2009

Jarka pozerala som ten otrivin spray na webovej stranke moze byt dobry ked sa zobudi mala a nebude prsat tak si ho pojdem kupit.

jarka28
20. máj 2009

Matka skus,ja pouzivam ten ked nemam spominany olynth 😉 a dobre sa mi po nom dycha potom....Karolinka ako sa ma?Zuzka a vy ako?detom uz je lepsie? 🙂

karolinka2
20. máj 2009

Karolinka tiez je stale zasoplena jej davat nasivin detsky co mam zo svk.A zda sa mi,ze zacina byt zachripnuta skoda ze nemam tu kalcium sirup z svk ten je nato najlepsi.
Erika raz spominala ze tu sa da ale len na predpis.

eviska83
20. máj 2009

Ahojte,
Martinka -ta omacka znie dobre musim vyskusat,ale az ked prestanem kojit ☹ ☹
Zuzka- aj ja chcem take pocasicko 😀
Jarka - moji svokrovci tu boli 2x a stale bolo krasne teplucko,onio nam zasa neverili ze tu stale prsi 😀 😀
my pouzivame na nadchu len Nasivin zo svk,mame celu zasobu - matka poslem Ti?
Drobce rastu ako z vody,prestali tak casto zvracat tak dufam ze ten reflux uz ustupuje.Cez noc sa stale budia a3hod na kojenie ale hned po kojeni zaspia tak je to pohoda.Uz sa smeju tak sa s nimi hra aj Andrej.V utorok ideme na prve ockovanie (chudence) musim kupit biele vinko na obklad.

jarka28
20. máj 2009

Evi tak super ze detickam sa dari.......ja davam na obklad octanovu mast a vzdy bolo dobre...... 😉 vinko som ani nepocula ze sa dava.....Andrejko neziarly na babetka?a si sama na deticky ked je muzik v robote?

karolinka2
20. máj 2009

Evi tesim sa ze babatka ti tak robia radost,ja som po ockovani nedavala ziadne obklady akurat paracetamol.
Evi dakujem si zlata pre Karolinku mam tri nasivini a ja si vyskusm kupit ten otrivin.

z.g.
20. máj 2009

...otrivin je dostať aj na SVK, aj ja ho používam, je dobrý, tiež si musím dávať kvapky do nosa pri nádche, lebo mávam vždy riadne upchatý nos...
...na opuch po očkovaní tá octanová masť a pri teplote ten paralen...

maťka, dobre vyzerá ten recept, koľko asi dávaš toho kečupu a horčice?, to ma normálne prekvapilo, že to tam ide...raz dávno som robila omáčku, ale trochu ináč, už vôbec neviem ako...skúsim tú tvoju zajtra alebo neskôr
...ja som dnes nakoniec robila fish fingers a mali sme varené zemiaky, tak som ich capla na cibuľku s párkom...

jarka, s tým autom to ma pobavilo...
ani ja som nepiekla už ani nepamätám, obyčajne z receptov zo života, tam boli dobré recepty, ale asi to na internete nie je,
ale ani u nás to moc nejde, skôr bábovka, bublanina a tak...

natálka sa má už lepšie, ešte nádcha je, do hrdla som jej ešte dnes nepozerala, no v pondelok to vyzeralo aj na ATB, ale asi sa bez nich zaobídeme...

ja som zaspala poobede pri malej, to zase budem mať dlhú noc 😀 😀 😀

karolinka2
20. máj 2009

Zuzkag.davam asi dva polievkove lyzice kecupe a jednu kavovu horcice.
Tak nech je Natalka uz zdrava ta nadcha fakt za nic nestoji.
Erika kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?

etuska
20. máj 2009

ahojte kocky,
dnes som si povedala ze zapnem PC az vecer 😅
Poobede mi trvalo kym som dala kuchynu do poriadku,nahadzala veci do pracky...potom sme boli cely cas v zahrade-ja som trochu plela a Miska sa hrala.

Lietaju nam tu vo vzduchu take somariny zo stromov za plotom-tusim su to osiky,tak nie som nadsena,lebo je toho plna zahrada-akoby snezilo.Nie sme alergici,ale teraz citim trochu ze mam opuchnute sliznice 😝

Ja som vcera spravila hovadzi steak na cibulke a dnes musim opat varit-vacsinou hladam recepty na nete-na zajtra spravim len nieco jednoduche-asi porovu polievku a nieco bezmasite 🙂

Juuj baby,tak sa liecte-choroba nie je nic moc 😒
Miska mi vcera velmi skoro zaspala,nejaka bola nesvoja,akoby mala zvysenu teplotu,tak som jej dnes zacala davat Imunoglukan

Evi-super ze mas take spokojnucke babatka,ja by som bola najradsej keby mi niekto dal uz take rocne 😀
vysadila som HAK a normalne sa citim lepsie 🙂

Jarka-uz v pohode jazdis aj bez vodicaku? 😕

jarka28
20. máj 2009

Erika jazdim len ked je niekto so mnou kto ma vodicak,a ked je tu svokor tak ho zneuzivam a tak sa mi to paci ze ho vozim kade take,a stale mi vravi ze jazdim ako by som mala vodicak uz 1o rokov-ja aj hresim casto uz ked sa mi pletu Iri kam nemaju 😀 bez dozoru nechcem jazdit nech nemam problemy,v tomto som zasa striktna......idem uspat najmensie a najst recepty na kolace do skoly co chceme priniest 😉 Zuzka no to auto moje to je jedna velka katastrofa...dneska sme sli zo skoly a velka mlaka bola na ceste ,nedalo sa jej vyhnut lebo slo auto oproti a tak sme leteli cez nu a svokor hucal ze ma mokre gate 😀 stale si ma dobera...ale co uz bude druhe coskoro....no idem ja ....pekny vecer 😉

etuska
20. máj 2009

Jarka-tak super,ze ta to bavi 🙂 Ja zatial len tu po Antrime,von z mesta sa sama zatial neodvazim 😅 Idem ulozit Misku spat,doteraz sme kecali s babkou po telefone-no ved ked minuta nas vyjde 1p,tak preco nie 😅 Bru nocku

z.g.
21. máj 2009

ahojte,
tak podobný záväzok by som si mohla dať aj ja...počítač len ráno a večer... 😝

u nás v noci pršalo a celkom dosť, aj sa ochladilo, je to fajn pre nás tu...
akurát periem, ešte nejaké okná umyjem, aj keď by malo pršať aj dnes...ale na jedných sú okenice, tak na ne nenaprší...

erika, tak už ste sa dali "na to"? tak držím palce, nech nás čoskoro prekvapíš milou správičkou...

pekný dník...

karolinka2
21. máj 2009

Ahojte.
Rano sme sa boli prejst s Karolinkou vonku bolo pekne,stretli sme jednu slovenku s dvojrocnym chlapcekom tak sme sa dohodli na kave.
Akurat som dovarila strukovy privarok a klobasky,to bravcove zrobim az v sobotu.
Dnes nam dosli listky na formulu. 😅
Zuzkag.chcem sa opyta ta moja nadcha nervy,vcera som si kupila ten otrivin do nosa tak sa mi lepsie dycha,len od vcera mam 37.5 teploty nemam zacat brat penicilin?dakujem.
Je mi mizerne ale musim ist poumyvat aspon podlahy.
Pekny den.

z.g.
21. máj 2009

maťka, pošlem ti IP, echcem tu rozoberať charajter hlienov-sopľa verejne...

etuska
21. máj 2009

Zuzi-ze sople 😀
My sme mali celkom pekny dnicek-poobede prisla kamaratka Majka s detickami,tak sa male vyblaznili a my sme si trochu pokecali.
No snazilkovat zacneme asi az na jesen/v zime len si davam pauzu od HAK,aj ked pokial viem lekari odporucaju otehotniet hned po vysadeni,ale hadam nebude problem ani potom.Musim sa trosku znormalizovat a aj zlepsit si kondicku pred tehu 😅

Matka-dufam,ze coskoro budete OK a tesim sa ze bude mat Karolinka aj maleho rovesnika na hranie.Odkial su ti Slovaci?

ryba74
21. máj 2009

Ahojte baby!
Tak po dlhsej odmlke sa ozyvam aj ja.Dnes mam dovolenku,lebo zajtra ideme cosi povybavovat.V stredu letime na Slovensko na 10 dni-syn ide robit skusky zo slovenskeho jazyka.
Etuska ozaj,to cez co telefonujes,ked platis len 1p za min?
Aj ja som uzivala HAK-dost dlho,uzivala som viac druhov,lebo vzdy som zacala krvacat medzi cyklami pri dlhodobom uzivani jednej HAK.Naposledy som uzivala Regulon,ale v decembri som musela vysadit aj ten-po porade s mojim doktorom zo Slovenska,lebo znova som zacala krvacat medzi cyklami.Teraz neberiem nic,ale aj som rada,aspon sa clovek "vycisti" od tej chemie.
Vidim,ze aj vy zijete kazdodennymi starostami aj radostami,tak sa ozaj clovek na tom svete nenudi.
Tak pekny vecer prajem vsetkym.

karolinka2
21. máj 2009

Adi ako ti zavidim ze idete na svk.Tak si uzite dovolenku.

etuska
21. máj 2009

baby-pripajam link na tuto uzasnu pesnicku.Videli ste film"Once"-uzasny-odporucam 😉

https://www.youtube.com/watch?v=CoSL_qayMCc
z.g.
22. máj 2009

erika, kedysi to bolo tak, že doporučovali snažilkovanie po 3-mesačnej pauze po ATK, ak sa nemýlim,
teraz aj hneď, ako si písala, sú modernejšie preparáty...

to telefonovanie sme aj my mali za 1p- cez pevnú linku, už neviem podrobnosti, dávali sme nejaké hrozné predčíslie...

adka, akého starého máš syna?

a chcela som sa spýtať, asi hlavne jarky a adky, ako sa deti naučili čítať a písať po slovensky?, máme iný princíp- fonematický než v angličtine, inak sa písmenká volajú, inak vyzerá písmo...učili ste ich doma vy?...
..uvažujem v tom smere, že keby tu chodila natálka do english school a náhodou by sme o rok išli na SVK, keby išla do 2.ročníka u nás, či by nebol problém v tomto smere...

z.g.
22. máj 2009

..pekná pesnička, aj film máme stihnutý, ale ešte som ho nevidela, vždy naň zabudem...

jarka28
22. máj 2009

Ahojte....dnes nehlasia dazd tak uvidime ale zatiahnute je.......Adka uzite si to na SVK,syn dostal nejake otazky alebo ako to funguje na preskusavani?a kolko predmetov ci len slovencinu?Zuzka,nasa Saska ked cita knizky je to velka sranda lebo sa jej miesaju pismenka a kolko krat c-k y-j a tak si cita ako sa jej zadari......ja som ju ucila citat ked mala byt prvacka na SVK,dostala aj zo skoly ucebnice a zosity a postupne sme isly na to ,akurat ju neucim pisat pisanim pismom,je z toho na nervy a nechcem ju trapit.....citanie dvojmo v pohode no az na tie niektore pismenka ako si spominala.......ale nic co by dieta nezvladlo 😉 deti sa naucia ,a kebyze ju dam na dalsi jazyk nauci sa urcite aj ten......

jarka28
22. máj 2009

Ozaj Zuzka ake hlasia pocasie na buduci tyzden na Cypre nahodou nesledujes?....jeden znami sa chysta v utorok a boji sa ze mu nevyjde pocasie 😉

karolinka2
22. máj 2009

Ahojte.
Dnes je tak vselijako,clovek nikdy nevie kedy zacne prsat.
Pozrela som ten link a ako sa vola film,nepisu tam nazov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre