Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
24. júl 2009

Adus ani ja nespim este.....akosi sa mi nechce,deti spia a ja si uzivam tichucka.....ono vatsinou ked ti povedia ze sa uz asi neplanuje vratit z materskej tak sa nevrati ...skus zavolat na tax off.a uvidis budes mudrejsia...a ozaj nechce sa ti prist aj k nam povysavat?ked uz si v takom svungu...... 😉 pekny vikend......

arleta
25. júl 2009

ahojte, ja som dnes dobalila zvyšok, už mám skoro všetko...aj periem, chladničku dávam do poriadku atď...
malinká spinká, druhá sa hrá so svokrou a tetou, ja som sem na chvíľu mrkla a idem pokračovať v práci...

adka, ak ti naznačili, že sa po MD tá osoba nevráti, tak niet nad čím váhať, budeš viac s írmi v kontakte-nie? tak aj kvôli jazyku to budeš mať lepšie...

z.g.
25. júl 2009

haha, no, to mi tu nechala švagrová svoj nick, tak sorry...

z.g.
25. júl 2009

jarka, skyeurope funguje ďalej, akurát meškávajú, no tak dúfam, že to v utorok nebude viac ako 2 hodiny...

karolinka2
25. júl 2009

Ahojte.
Jeej Adi konecne ta vidime mas foto idem mrknut ci si nahodou nedala nejake fotky aj do fotoalbumov.
My sme nedavno dosli domov boli sme blahozelat Katke k 2 rockom tatik jej upiekol nadhernu fotu neskor hodim foto,a potom sme isli do antrimu do kvetinovej zahrady je tam nadherne velky park na prechadzky je to uzasne tam by som dokazala stravit hodiny.
Jarka ako s domom?
Zuzka takze uz v utorok letite juuj urcite sa tesite na tatika.

eviska83
25. júl 2009

Ahojte.
tak mi asi spime poslednu noc v starom dome.Zajtra uz v novom- tatik dnes bude jazdit a vozit asi celu noc 😉 Nic tam este nemame ulozene- vsetko len nahadzane v izbach - tak to bude zasa zahul.Ale uz tam mame prveho kamosa -psa(labrador)Normalne prisiel aj s konarom aby sme mu hadzali- tak sme sa s nim hrali asi 10min.
Drobci akoby vedeli ze maju pekne spinkat - evicka spinka celu noc - a adam sa zvycajne budi 2x ale posledne dni len 1x 😀 😀 Vcera nam evca pred spanim asi 15min.spievala.
Jeeeej adi novy pas 😉 😉 😉 a album?????
zuzi- neter so synovcom vcera leteli z londyna skyeuropom a nemeskali vobec- mozno ani vam nebudu
Mati- uz sa tesim na fotku torty- neupecie aj nasim na pol roka? 😀 😀 😀

ryba74
25. júl 2009

Ahojte baby!
Foto do albumu som este nedala,najskor musime kupit novy fotak,lebo ten predtym zostal v lietadle 😝 .Toto som mala len v mobile a syn to vlozil do profilu.
Tak Evi,nech ste uz v novom-viem si zivo predstavit ako sa stahujete.Ale aspon budete mat naco spominat.
Dnes bolo u nas take na figu pocasie-raz slnko,potom dazd,ale hlavne strasne dusno.
Ach jo,zajtra uz zasa do roboty,v pondelok idem do Sainsburys aj s dvomi fotkami,co som sa vcera vyfotila v Tescu a uz by som mala vypisat aplikacku.A zavolam na Tax,nech viem,na com som.
Tak pekny vecer. 😉

ryba74
25. júl 2009

Mna asi porazi!Z toho prveho zuba,kde som mala hlboky kaz,sa mi zacala odlamovat biela plomba.Robila mi ho pred dvomi tyzdnami-ja uz fakt neviem,co mam robit.Ja si asi fakt zaplatim letenku a idem na Slovensko k zubarovi.

z.g.
26. júl 2009

ahojte, dobré ránko...
už sa veru tešíme za tatkom, natálka sa stále vypytuje, kedy tam už pôjdeme, no, dúfam, že to meškanie nebude nejaké výrazné alebo žiadne...

adka, jej fotečku máš...tak ťa už vidíme...
asi by som fakt zobrala letenku a išla si to dať poriadne urobiť na SVK, kďže máš teraz problémy so zubami, bratranec tak lietal z londýna, lebo by sa tam nedoplatil...nemal zrejme tú kartu NHS, ale aj keby mal, dobre robil....veď vidíš...

mys sme stále doma, lebo natálka ešte kašle, takže aspoň niečo doma porobím...

evička, tak nech už máte sťahovanie za sebou,nech sa rýchlo zabývate a nech sa vám prvú noc niečo pekné sníva...

maťka, tešíme sa na fotečky...

pekný víkendík...

karolinka2
26. júl 2009

Ahojte.
Dnes je znnova sialeny cas rano lialo potom slnko teraz fuka....
U nas vsetko spi idem aj ja si lahnut a pozerat formulu.
Adi to je katastrofa so zubami ja som bola teraz u zubarky a predpisala mi zubnu pastu vravim jej ze ma bolia dva dolne zuby co mi pred rokom tu robili natrela mi na nich zubnu pastu a aj predpisala.
Zuzka prajeme stastnu cestu na Cyprus a uzite si to. 🙂
Peknu nedelu vsektym.

ryba74
26. júl 2009

Ahojte baby!
Ja uz na temu zuby ani nemam slov.Zasa sa nechcem zbytocne rozculovat,lebo tu sa to uz fakt asi neoplati.Objednavaju vas za strasne dlhy cas,pritom vidia,ze vas to suri a v tej puse to nemate v poriadku a este sa vas desat krat pytaju,ci vas to ozaj boli-ako keby ste sa ku zubarovi chodili pozerat na to ako vyzera zubarske kreslo vo vodorovnej polohe.No a mam pocit,ze aj ich robota nestoji za vela-je podla mna nekvalitna-vid ja.Dala mi tam zrejme vela tej plomby z kazdej strany,no a toto je vysledok.Ked tam clovek zavola,tak ich nezaujima,ze to potrebujete "opravit",ale len to,ci vas to ozaj boli a ci ste uz boli na pohotovosti.Nemam uz dovolenku a este prechadzam aj do novej prace,takze teraz mi to Slovensko nevyjde,ale ked sa tam najblizsie dostanem,tak si objednam zubne osetrenia na cely tyzden-mne je to jedno,nech tam budem aj nocovat-budem to mat ako dovolenku v zubarskom kresle 😀 😀 😀,ale nepohnem sa odtial,pokial to nebudem mat komplet hotove.No a dovtedy zrejme znova navstivim tychto "odbornikov" tu v Irsku.Alebo si teda vypytam trocha tej plomby a dorobim si to aj ja doma-keby teda nemali cas. 😀 😀 😀.
U nas tiez hlupe pocasie od rana-striedavo dazd,slnko a vietor.
MM nasiel na internete recept kuracie stehna plnene brokolicou,tak asi pojdeme varit.
Peknu nedelu. 🙂

karolinka2
27. júl 2009

Ahojte.
Dnes je vonku celkom pekne mi sme cele doobedie boli vonku a ja som doteraz zehlila.
Mam novinku Karolinka uz je bez plienok,len na noc jej davam pekne sa pyta uz viac ako tyzden a ked sa neopyta tak sama sa vyzlecie a sadne na nocnik vycika sa zatlieska si a ide to vyliat do zachodu.zlataaa. 😀
Navarene mame tak si asi pojdem troska lahnut k malej.
Zuzka tak nam potom daj vediet ako si doletela na ten Cyprus a este raz stastnu cestu.
Ozaj baby tie fotky dam potom zase na facebooku aj tak sme tam vsetky tusim okrem Evicky,ale hadam sa k nam coskoro prida vsak Evi a ako v novom domceku?
Pekny den vsetkym. 🙂

z.g.
27. júl 2009

ahojte, dám vedieť, jasné, ako sme doleteli, tak držte palce, nech dobre doletíme a nech to moc nemešká...

maťka, tak super, že sa ti malinká pýta na nočníček...

jarka28
27. júl 2009

Ahojte...Zuzka stastnu cestu...nech sa vam dobre leti a nech vam to nemeska....daj nam vediet ako ste doleteli.....Matka super,sikulka je Karolinka.......u nas nic nove -este 3 tyzdne a budeme bezdomovci lebo nemozme zohnat domcek 😀 😀 😀 ale uz som neni zufala......beriem to ako to je......pekny den...

ryba74
27. júl 2009

Ahojte baby!
Tak ja som dnes bola v novej robote vypisat aplikaciu-teda vypisoval to moj nadriadeny-tolko bolo tych papierov ako keby som isla robit minimalne generalnu manazerku.Skoro hodinu to vypisoval.V pondelok 3.augusta by som uz mala nastupit.Este do stvrtka budem robit v Moy parku,v piatok a sobotu mam volno-to sa pojdem zaucit do Sainsburys,no a este v nedelu som rozmyslala,ze pojdem do Moy parku,ale muz hovoril,ze uz tam nemam chodit.Tak uvidim.Volala som aj na Tax kredit-oni mi nemozu dopredu urobit predbeznu kalkulaciu,mam sa ozvat,ked prejdem do novej roboty.Ale aspon ze mi tu staru nepozastavia.
Zuzi,tak prijemny let-ozvi sa potom.
Matka parada,ze sa ti uz mala pyta.
Jarka,uvidis,ze cosi zozenies-ty si sikovna.
Vsetkym pekny den. 🙂

etuska
27. júl 2009

ahojte kocky,
nestiham vas citat,len som vas prisla pozdravit.Sme rozlietani,ale je nam fajn.Tie ktore ste na Facebooku-pridala som nove foto 🙂
Drzte sa

z.g.
28. júl 2009

ahojte, vďaka...
jarka, nech sa vám čoskoro podarí niečo nájsť, a kde budete zatiaľ, u sestry?
adka, tak nech sa ti viacej páči v novej robote...dobre robíš...
erika, krásne fotečky...
mňa nejako tá cestovná nervozita opustila, čudné, ale ešte sa asi znovu dostaví 🙂)), lebo idem sama s deťuškami...ešte som stihla ísť aj ku kaderníčke...
majte sa, ozvem sa až z cypru...

etuska
29. júl 2009

Zuzi-stastnu cestu 🙂

karolinka2
29. júl 2009

Ahojte.
My sme nedavno dosli z plavarne,ta mala rybka plava ako rybka tolko vody sa dnes nachlipala. 😀
Karolinka uz spinka ja som varila zemiacky,vyprazany karfiol,karfiolovu polievku a uhorkovy salat.
Jarka ako ste na tom s domom stale nic?
Adi a ty ako uz si urcitre spokojna ze nastupujes do novej prace.
Evi ako babetka posluchaju?a co novy domceek?
Zzuka sa uz niekde slni na Cypruse.
A vy ostatne baby ako s nawal si obcas popisem cez facebook.
Pekny den vsetkym. 🙂

jarka28
29. júl 2009

Ahojte...Matka,dnes mame obhliadku bungalovu tak som zvedava co bude,slusne najomne a nizky depozit.....hadam sa nam zapaci......neviem co skor tak som tu malo........pozdravujem vsetky.... 🙂

ryba74
29. júl 2009

Ahojte baby!
Malo pisete,asi ste rozbehane...
Ja som baby taka nachladnuta uz druhy den,ze len ustami dycham,nos ucpaty,kycham...Ale polovica ludi v robote je takato.Aj MM,tak len smrkame,kychame...Nastastie nemame teplotu,ani nic podobne.Prave vcera u nas v robote vraveli,ze uz aj u nas v Dungannone ma nejake dieta priznaky prasacej chripky a vcera nas manazer hovoril,ze v Sev.Irsku uz nejaky futbalovy team-20ludi, ma prasaciu chripku.Prave dnes som bola u lekara na kontrole s tlakom,mala som prekladatelku a pytala som sa ho ohladom tejto chripky,aj ako to bude s vakcinami a veci tomu podobne.No a normalne ma nasral,lebo povedal,ze sa zbytocne zatazujem "malickostami" a nepodstatnymi vecami,ze momentalne je to velky boom,ze je uhorkova sezona a su ovela dolezitejsie veci ako prasacia chripka.
Vraj teraz je takyto druh chripky,predtym bol nejaky iny a zomierali ludia aj pri inej ako prasacej chripke.
Tak vsade o tom rozpravaju aka je nebezpecna,ze mozno na jesen budu zatvorene aj skoly,ze najviac je toho vo Velkej Britanii... a on to mal pomaly "v pazi".Pytala som sa ho,ze ci budu vakciny,povedal ze ano,ale najskor ked sa tu dostanu bude tak za rok a ako prvi dostanu najrizikovejsi pacienti-teda nie vsetci.Neviem,ja to na lahku vahu neberiem,som zdravotnik a nechcela by som dopadnut ako ten 30rocni Slovak,co lezi v Dubline v umelom spanku vo vaznom stave.Chapete-na Slovensku je nakazenych len par ludi,ale stavaju sa ku tomu zodpovednejsie tusim ako tu,kde ozaj je toho najviac na svete.Myslim na Velku Britaniu,ktora ja tu blizko.Ale vsak co mozem cakat,ked muzovi bolo tak zle nedavno,doktor z pohotovosti ho ani nevidel,ale preventivne mu supol Tamiflu.
Ja jednoducho na tunajsie zdravotnictvo nikdy nazor nezmenim.
Zuzi,ako na Cypre?Dobre ste doleteli?
Jarka,ako nove byvanie-uz ste nasli?
Matka na plavaren sa chystame aj my-vy chodite pravidelne?A paci sa vam?

karolinka2
29. júl 2009

Adi mi chodime kazdy tyzden hlavne kvoli malej tak sa tam vyblazni ale aj mne to robi dobre na chrbat.

z.g.
30. júl 2009

ahojte, doleteli sme dobre , meškanie bolo hodinu 20´,
dalo sa to, malé boli poslušné, ako sa pohlo lietadlo, tak malá hneď zalomila, potom aj druhá, včera sme sa ešte dávali dohromady z cesty---dospávali sme, natálka včera už chcela ísť na slovensko, tak to ju teda skoro chytilo...teplo je byte, doobeda sa to dá, ale navečer je tu už desne, tak si zvykáme...malé sú ešte trochu nachladnuté, tak ani nejdeme k moru, asi až zajtra-pozajtra
takže tak...

a chrípka- určite to netreba podceňovať, lebo ide o to, že sa nevie, ako sa ten vírus zmení-zmutuje, ale naspoledy, ako som pozerala, tak úmrtnosť nebola vyššia ako u bežnej sezónnej chrípky, ale pozriem k tomu novšie info...tak zatil by som nepodliehalal panike...
...chrípkové prázdniny, že sa školy zatvárali sme mali ešte ako decká...
...a ten slovák- bol predtým určite zdravý? a je to naozaj virologicky potvrdená chrípka? lebo tie príznaky chrípky sú nešpecifické...mohlo to byť od začiatku zápal obličiek s horúčkami....ale neviem k tomu podrobnosti...
...a keď sa dáme všetci zaočkovať, donútime vírus zmutovať a môže to byť potom horšie...
no a čítala som názor jedne mamy, čo má dcéru v mexiku, tak vôbec to tam nebolo také hrozné, ako to v médiách propagovali, nafúknutá bblina, vraj...

idem, varím šošovicovú polievku.

ryba74
30. júl 2009

Ahojte baby!
Tak Zuzi,super,ze ste dobre doleteli.
Ja som zrejme chytila zapal ocnych spojiviek-asi v robote-uz ozaj najvyssi cas odtial vypadnut.Smrkam,kycham a teraz este aj oko cervene,slzive...Uz som v noci nemohla v robote vydrzat,lebo stale som mala pocit,ze mi cosi v oku vadi.Uz som to kedysi mala,tak som hned tusila,ze je to to iste.Rano som prisla domov a hned som si kvapla Ophthalmo Septonex-hned sa mi ulavilo,ale aj tak to nie je OK,teraz som si dala aj Ophthalmo Framykoin-mast.Dnes mam ist este do roboty,neviem,co urobim-ci pojdem alebo uz nie.Prave som muzovi vravela,ze na Slovensku som bola relativne zdrava-okrem toho,ze som raz za rok chytila nejake vacsie prechladnutie na jesen,mi nebolo vobec nic.Tu sme rok a ja som mala uz tolko toho,ze ani ako decko som tolko krat chora nebola.Ale to je ta robota v zime,chlade,v chemikaliach...
Syn bol naopak na Slovensku mesiac co mesiac doma s anginou a tu este nebol ani raz chory...klop,klop.
Zuzi,co sa tej chripky tyka-ja som nechcela ponikarit,len som chcela vediet od toho doktora co a ako,keby nahodou cosi.Len mi to pripadalo asi tak,ze mam sa skor zrejme starat,co budem varit, ako sa zaujimat o chripku.Ale nakoniec dodal,ze ak by som tu v Irsku pracovala ako zdrav.sestra,tak by som bola zaockovana medzi prvymi.
MM dnes varil kuracie maso na zelenine so zemiakmi.
Tak sa opatrujte a pekny den. 🙂

z.g.
31. júl 2009

ahojte, aj moje malé neboli veľmi choré v írsku...juj, adka, tak nech to skoro prejde...dobre znášaš ten framykoin?
tú paniku som myslela- všeobecne...v iných diskusiách, v tv...a tak...
muža zaočkovali v írsku ešte minulý rok, lebo už vtedy očakávali epidémiu...

včera sa tu ochladilo /na 35 st.C?/ 😵 😵 😵 , už nebolo tak hrozne teplo, navčer bolo úplne fajn vonku, ale v byte ešte dusno, tak som zvedavá, či je to prechodné a ešte sa povaríme, alebo to tak už zostane...

boli sme večer na prechádzke, na ihrisku, zakomponovala som do toho aj v mothercare 😵 , mali 50% zľavy, tak som kúpila rifličky, šatky a malé chceli aj okuliarky...ešte si maminka musí urobiť radosť... 😵 😵 😵

karolinka2
31. júl 2009

Ahojte.
Adka daj potom vediet ako v novej robotke a skoro sa uzdrav.
Zuzka tak uz aj nakupujes. 😀 my zeny len do obchodov nas nahnat. 😀 A co mala uz lepsie spominala si ze je prechladena alebo tusim obe,tatik sa vam musi velmi tesit ze ste mu uz doleteli.
Tu dnes klasika prsi,rano sme boli v tescu a lidli vecer upratovat do kaviarni aspon na tie tri tyzdne amam tu papiere z antrimu som volala hladaju na upratovanie na vecer tak uvidim ci mi to vyjde.
Teraz som len spravila rezanky s tvarohom a zajtra nejaku hovadzinu na hubach.
Peknyv vikend vsektym. 🙂

jarka28
1. aug 2009

Ahojte zenusky,idem to tu posurit nech niesme na tretej strane....u nas je zhon,stresy nervy a panika ☹ za 2 tyzdne budeme bezdomovci asi,mali sme obhliadku domu ale bolo to dost daleko,denne by som prejazdila 2 hodiny vozenim deti do a zo skoly......dom bol cistucky ale stary,nic pre nas.......pisem a vyvolavam do agentur,davam a citam a reagujem na inzeraty ale stale nic....uz som na dne....pomaly pakujem do krabic,MM este co to maluje nech ostane dom cistucky .....dala som si aj na Gumtree inzeraty........vyzeram jak stara babka co som taka vycerpana.....Zuzik vidim ze ste stastne prileteli a uz si aj uzivas nakupov,isla by som hned aj ja,ale zasa ja neznasam horka tak neviem ci by som to zvladala........Adi pochval sa ako v novej robotke.....Matka super ze mas na chvilku nieco,a drzim palce nech sa zadari aj to dalsie....Erika pozerala som foto-nadhera,krasne je to nase Slovensko....baby vsetky vas pozdravujem a pekny vikend....

ryba74
1. aug 2009

Ahojte baby!
Tak ja som sa teraz dva dni zaucala-no zaucala-Polka mi ukazala -toto a toto treba urobit a to bolo cele zaucanie.No som zasa na pochybach-prave dnes mi povedala,ze ta co je na materskej je Litvinka a mala by sa uz v oktobri vratit.Tak fakt neviem,co urobim-je to tym padom robota len na 2 mesiace a ak dam vypoved v Moy parku,tak som uz na jesen ak sa ta vrati,bez roboty.Ak si necham obidve,pridem o Tax. a keby ma casom dali na vikendy,tak tuto novu robotu by som uz nevedela zladit s tou v Moy parku.Najlepsie by bolo,keby prislo este nieco tretie-najlepsie hned 😀.Pockam na muza,pride o druhej v noci z roboty a musime sa porozpravat.
Jarka,ty to mas tiez tusim vesele-ozaj kazdy mame nejake starosti.
Dnes som pocula v telke jednu super myslienku,ktora sa mi velmi paci:"Mame taky zivot,aku mame mysel".Presne tak to je.
Pekny vikend. 🙂

ryba74
1. aug 2009

Ozaj Jarka a preco sa vlastne musite stahovat?

kacenkalm
2. aug 2009

ahojte baby,keby ste potrebovali nieco poslat domov na SR alebo do CR,tak dajte vediet.....zijem v Irsku a mame prepravnu spolocnost....tak zelam prijemne tehulkovanie... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre