Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
13. júl 2008

ahojte kocky,aky ste mali vikend?
My sme mali vcera poobede riadnu prechadzku,mozno take 3 hodinky riadneho chodenia,takze dnes sme viacmenej "oddychovali" a surfovali po nete,bol to riadny "job hunting".

Zajtra musim zavolat cca do 4och firiem,uvidim ci z toho nieco bude. Konecne sme Misku videli aj my,uz aby tu bola s nami 😢

Hladam si na zaciatok hocijaku robotku-babysitting, opatrovanie,lebo sk. rok zacina az v sept. a netusim ci mi dovtedy vybavia vsetky papiere.

Takze zajtra zaciname opat.Uf,nie je to take jednoduche ako sa to zda...

z.g.
13. júl 2008

Erika, nech sa ti podarí zohnať robotu čím skôr.

My sme využili pekné počasie, tak sme si urobili včera aj dnes menší výlet.
Včera sme boli na tom jazere, poriadne tam fúkalo. Po ceste sme prešli aj tunajší vidiek, samá krava, samý býk... A kone 🙂 Malým sa to páčilo.

Dnes sme išli do Portadownu, veľmi pekné mestečko, hlavne centrum. Zháňali sme botky pre dcérku- tie sme kúpili a pre mňa bundu, ale nič moc nemali, všade len letný tovar.
Neďaleko sme tu objavili pekný park, s preliezkami pre deti, s vyrezávanými drevenými sochami.

Trochu som sa teraz poučila angilčtinu a pôjdem spať.

etuska
14. júl 2008

Zuzka, vdaka 🙂
Ja som poposielala nejake inzeraty cez net. Zajtra chceme skocit do polskeho obchodu,hadam mi tam vycapia inzerat "English lessons" 🙂 a do "Library" by som chcela vycapit "live out nanny available" 🙂+ zavolat na par inzeratov....

Upravovala som si aj CV specialne pre tieto joby,no uz idem spat. Bru nocku 😵 😵 😵

PS: nasla som super stranku pre maminy v UK: www.netmums.com. Mozte tam najst vela uzitocnych infosiek o akciach vo vasom okoli,najst maminy,kt. ziju v okoli......a precvicit si English 😀

etuska
14. júl 2008

ahojte baby,
jedna otazocka: Je dnes "Bank holiday?",lebo som pozerala na Gooogle a je tam napisany 14 Jul? 😅

z.g.
14. júl 2008

bank holiday bol 14. júla, ale keď vyjde na víkend, tak majú volno aj v pondelok

etuska
14. júl 2008

Dik Zuzi,a to som chcel ist dnes hladat pracu 😒 ,ale nevadi, v podstate vsetky joby ktore su v Jobs and Benefits si mozem najst na nete www.jobcentreonline.com no a kedze je Bank Holiday tak tam nikto ani nic nove nepridal.

No a zajtra by mali vyjst mieste noviny,tak dufam ze v nich nieco bude. Vcera sme boli na taku vecernu prechadzku pozriet si okolie a aspon som sa utvrdila v tom,ze ak bude volne miesto,tak zapisem Mimi do skoly,kt. je tu blizko,lebo dalsie su v takých divných stvrtiach 😒

karolinka2
14. júl 2008

Ahojte baby tak mi sme stale na SVK pocasie je od dnes o nicom cely den leje,a ma byt tak cely tyzden.Karolinku mame stale choru zda sa mi ze viac a vaic kasle.
Erika skoda ze tam nie sme urcite by sme sa stretli mi sme v Antrime stale byvame od neho 10 minut autom.Drzim palce pri hladani prace.
Jarka myslim na teba s liekmi ked pojdem kupovat nam,urcite nezabudnem.
pa baby.

etuska
14. júl 2008

Ahoj Maťka,ved hadam sa nam postasti nieco najst a usadime sa tu 🙂 no a potom budeme spolu kavickovat a chodit na vylety 🙂

Tu je celkom OK pocasie, je sice zamracene,ale neprsalo uz asi 3 dni.Nakontaktovala som sa na jednu tunajsiu maminu,ktora ma 4 mes. dcerku a potrebuje obcas babysitting.Mali by sme sa stretnut,atk uvidim co toho bude,mozno ma nejake kamosky,kt. potrebuju na leto opatrovatelku... 🙂

No a dufame,ze mangelovi vyjde ta praca v Larne i ked by musel dochadzat,no pozerali sme ze ojazdene auta tu nie su az take drahe. No a ked uz jeden z nas bude mat job,tak uz nebude problem ist pre Mimi na SVK.

Karolinke prajem skore uzdravenie 🙂 pekny dnicek

Este sa chcem opytat, kam ste si davali inzeraty na "cleaning"?-lebo ja si davam len na gumtree,no nikde v meste nevidim vycapne plochy okrem toho pols. obchodu a tam su inzeraty len na prenajmy ☹ ☹ ☹

karolinka2
14. júl 2008

Erika ja som si davala jedine na spar tam mali tabulu a na super valu inde sa nedalo dat,a jedine ze si povytlascas na upratovanie a budes chodit a hadzat po domoch. 😉

etuska
14. júl 2008

Matka,dik za info 😉
Akurat bola u nas na navsteve ta mamina so 4resp. uz s 5 mes. dcerkou Kathryn -juj zlate babo,take okruhlucke ako babika 🙂 ,tak mozno bude nejaky prilezitostny babysitting,uvidime...

Mimi vraj este tento rok nemoze ist do skoly,to mozu len deti,kt. uz mali 4 roky v juni 😠 ,ale su tu 2 statne skolky v kt. sa neplati,tak sa tam zbehnem opytat no tusim su len od 9-12:30,ale aj to pomoze.Hned par domov od nas je jedna skolka,no ta je sukromna,tak to budu riadne palky, zajtra tam zbehnem. No vonku je celkom prijemne tak asi zbehneme pozriet kde sa skolky vlastne nachadzaju,na mape sa to nezda byt az tak daleko cca 15min. chodze.

etuska
14. júl 2008

Ahojte kočky,
Heh 😀 tak z 2och statnych skoloch nam ostala len jedna,lebo na tu druhu beru vraj len deti katolikov,co my teda nie sme,no uvidime co a ako... 😒

Prave som si konecne doprekladala "Birth certificate" a "Marriage certificate",no bola to riadna fuska,ale uz to mozem poslat domov mailom na overenie 🙂 tak sa vytesujem.

Akurat musim este poslat ziadost+ prislusne dokumenty na Ministerstvo skolstva SR ,aby mi uznali vzdelanie zo SR a caka sa na to cca 1 mesiac, no a potom cca 2-3 mesiace kym mi to uznaju Iri 😠

Inac potrebovali ste niekde na uradoch aj prelozene rodne listy deticiek?????
Bru nocku 😵 😵 😵

jarka28
15. júl 2008

Ahojte babulky....sa nam rozprsalo,som najedovana lebo bolo pekne cez vikend u nas...ETUSKA zatial nikde nepotrebovali prelozeny rodny list,vsade som posielala original ktory vyzadovali,aspon teda zatial nebol problem...s tou skolou ze beru deti 4 rocne som sa teda asi sekla,ale ved hadam najdete pre MIMI nieco....nas maly chodil najprv do playgroup,to je od 9-do 12,zadarmo akurat co sme platili tyzdenne desiatu...spokojna som bola nadmieru s ucitelkami tam...tato playgroup trieda je pri kazdej zakladnej skole skus popozerat...to cakanie na overovanie a uznavanie vzdelania ti nezavidim-trva to... 😒 inak jobcentreonline je super,my tak sledujeme doma a ked sa nieco paci ideme len pre aplication do jobcentra a posleme,je tam vsetko,a aj su tam opatrovatelky pre deticky...musim ist sa mi tu jeduje najmensi lebo chce ist uz aj spinkat packo zatim....

etuska
15. júl 2008

Bre ranko 🙂
Aj my sme uz prisli na to,ze vsetko co je v jobcentreonline je vlastne aj na urade prace v tych ich vyhladavacich masinach 😀 ,takze si to checkujeme cez net,ale tu nie su ziadne childcare positions,resp. ak su,tak chcu kvalifikovane ☹
...ale o 1/2 hod. mam zavolat manazerke ohladom "care assistant" job.je to sice len "part-time" ale aj tak by bolo fajn,lebo je to nablizku.

Pekny dnicek vsetkým, ideme hladat,telefonovat.... 🙂

zsuzsu
15. júl 2008

Ahoj.
Erika, ani od nas nikdy nikde nechceli nic prekladať. Detom rodné listy som poslala tiež original, a oni nam to potom poslali spat.Ani v školach som nic nemusela dat preložiť. A stava sa aj to , že mi zo školy pošlu papiere v slovenčine 😀 oni sa viac snažia ako ja 😅 . Mi sme katolici, ale ja som dala deti do miešanych skol, len kvoli tomu, že dedinka kde byvame, je protestantska a nechcela som aby baby mali niaké problémy, ked budu v katolickych uniformach.
Baby ja inak nič nestiham. Teraz idem za chvilu pre bratranca, dnes sa vracia spat ale už aj s krstnou dcérkou. Ta pride na dva tyždne a potom dva dni na to moja mama s dalšou krstnou dcérou. Ja chodim makat, mam toho dosť na štastie. V sobotu sme boli v Portrushi na kolotočoch, jaj bolo nam dobre. Došli sme večer o pol desiatej . No a o desiatej sme šli na narodeninovu party ku kamošovi, no bolo veeeeelmi dobre. Došli sme rano o 4-tej. Jaj už ani neviem kedy som mala volny vikend. 😀 😀 😀 😀

jarka28
15. júl 2008

Baby je dneska normalny den?alebo nejaky sviatok?

etuska
15. júl 2008

Jarka,myslim ze dnes je normalny prac. den, vcera bol "Bank holiday",ale mozno maju na niektorych uradoch dovolenky,lebo sa nam ozyvaju odkazovace.

jarka28
15. júl 2008

Aha...lebo chodi strasne malo aut a je vsade ticho tak som myslela ze je nieco zasa...ale akurat tu bol postar takze je norm.den...

zsuzsu
15. júl 2008

Ahoj.
Tak sa tešim, minule my robili ten vyter s krčka maternice a teraz prišla odpoved. Nenašli žiadnu abnormalnu bunku. To je dobre, ne? Tak sa zatial tešim.
Pekny dnik.

etuska
15. júl 2008

Zsuzsu,super vysledky,aj ja chodim pravidelne kazdy rok,ked ma clovek deticky tak uz ma taku zodpovednost aj za svoje zdravie,ze?

Baby, odkedy sme v NI tak manzelik prestal fajcit,pre istotu si nebral zo SVK ziadne zasoby aby ho to tak nelakalo a ked videl tie ceny tu 😀 ,tak dufam,ze uz ozaj prestane fajcit.

No dnes je ozaj divny den, v Antrime dost firiem zatvorených aj Jobs and Benefits otvoria az zajtra.

Dala som si inzerat do polskeho obchodu ´+ novi. stanku kde maju na to vycapne plochy,tak dufam ze sa niekto ozve. V Library sa nedalo nechat,ani v Tescu-tam je len ak chces nieco predat.

Ideme si dat pizzu.Doma takmer vobec nejem ziadny "junk food" ,no tu ked clovek nema cas,tak ho to velmi zlaka.Ale som si povedala,ze ak tu uz bude aj Miska,tak budem varit cez vikendy do zasoby normalne jedlo do mrazaka 🙂

zsuzsu
15. júl 2008

Erika, tak Ty chodiš každy rok? Ja som bola prvy krat v živote. Mna na SK nikto nevolal a sama som neišla. Až tu mi poslali predvolanku, tak som sa bala. Moja babka umrela na rakovinu krčka maternice ale aspon mala po 70.ke.
Tak manželovi gratulujem, ked prestal fajčiť. Bodaj by som ja mala tu volu. ☹ Ano cigarety su drahé, ale ja ich kupujem od poliakov alebo od portugalčanov za polovicnu cenu. Tak zatial neprestavam. ☹ Bohužial.
Ako Ti je dobré že teraz nevariš. Ušetriš si nervy. Mna to už vobec nebavi. Každy den vymišlať čo zasa na varit. Ale každy piatok som zaviedla že už mame činu alebo niečo s činskej kuchyni. Tu to mam hned vedla baraku. Z jednej strany ryby a z druhej zasa činania. No neni mi dobre? A ja stale nadavam, že musim variť 😀

etuska
15. júl 2008

ano Zuzi,chodim kazdy rok odkedy sa mi narodila Mimi, proste nechcem aby ostala polosirota kvoli mojej lenivosti 😀
No a manzelik-uvidime ci mu to vydrzi.Naposledy asi pred 4ma rokmi nefajcil cca 2 mesiace,no potom opat zacal.

Vidis a ja by som teraz aj radsej sedela doma ako housewife 🙂 a vyvarala,uz som proste unavena z roboty,ale co uz ked sme sa na to dali...

Dnes som bola v jednom kvazi "domove dochodcov" lebo tam hladali "care assistant"-bez skusenosti,no nebola tam manazerka ,kt. mala "application form" zamknutu v kancli 😠 ,nechala som na seba kontakt a ak sa neozve zajtra opat tam brnkem.Ovela radsej by som opatrovala deti a tak by som mohla byt zaroven aj s Miskou,ona by sa ucila medzi detmi English...

Uvidime, zajtra hadam budu aj urady otvorene.Idem prestudovat inzeraty v miestných novinach.

etuska
15. júl 2008

manzel mi prave prisiel povedat ze v Irsku ma byt zajtra 2 dnovy strajk kvoli zvyseniu platov 😠 😠 😠 ,takze offices asi budu opat zatvorene.ma asi slahne 😠 😠 😠

jarka28
15. júl 2008

Etuska v irsku alebo tu u nas v severnom irsku?lebo som nic nepocula a ani nevidela v spravach...ak vies daj vediet volaco viac....ZSUZSU-super ze ti to dobre dopadlo...treba chodit kazdy rok,potom je clovek kludnejsi,ja tiez chodim poctivo a aj na tie prsniky,u nas v rodine je to haklive velmi....moja ked budes mat chvilku co ty asi neviem kedy budes mat skus mi hodit ten resept na tie veterniky dobre?jooj sa mi vobec nechce ist spat,uz mi vsetci spinkaju a ja tu este sedim a cumakujem na net.... 🙂

etuska
15. júl 2008

ja sa uz chystam spat 🙄 😵 😵 .Vraj univerzity a city council budu zatvorene,no uvidime....Lebo dnes bolo v meste uplne mrtvo,akokeby vsetci odisli niekam na dovolenku...

z.g.
16. júl 2008

s tou prevencoiu je to ale tak, že nemusí byť, bohužiaľ, 100-percentná, ☹ nám prednášali, že mali na gynde prípady pokročilého karcinómu krčka maternice aj u žien, ktoré pravidelne chodili na cytológiu,
ale, samozrejme, treba chodiť, aj ja chodím

detičky sa mi včera vyšantili na preliezkach, je to 20 min peši odtiaľto, ale asi tu
toho vážne vela nebude, lebo tam skoro všetci boli na autách
😢 😢 😢

to varenie je u nás stále zatiaĺ improvizované, vždy zistím, že mi niečo chýba zo surovín, musím si dozásobovať kuchyňu, takže tiež často mávame fast food, no, racionálna strava a jej zástanci, zbohom 😕

etuska
16. júl 2008

bre ranko 🙂
Zuzka,myslim,ze uz ked tu budeme dlhsie,tak aj tie potraviny nebudu pre nas spanielska dedina. Ja uz mam nohy riadne vytrenovane,lebo vsade chodime peso, chceme si totiz stale pozriet aj domy v jednotl. stvrtiach a kym to neprejdes osobne,nevies, no urcite budeme auto coskoro potrebovat. I ked ja osobne budem zo soferovania tu asi riadne vystresovana.

Pocul aj niekto iny o tom strajku?-lebo teraz manzel volal do jednej firmy a napodiv tam boli,takze sa to mozno ozaj tyka len City council 😅

Pekny den, ideme hladat robotku 🙂

z.g.
16. júl 2008

Ja som nepočula o tom štrajku.

Bez toho auta to tu naozaj nejde, my bývame tak na periférii periférie, do mesta ďaleko, minimálne kvôli nákupom ho potrebujeme.

No, s tým šoférovaním to bude asi zábava. Ja som ešte nezačala, stále zberám odvahu, mne to vždy trvá, než sa odhodlám. Ale vyzerá to tak, že budem prinútená. Manžel má teraz celý týždeň službu, musí byť na telefóne, tak sa nikam nedostaneme. To bude nuda...

Je tu dostať niečo ako vegeta? A hotová strúhanka už asi vôbec nie, však?

Eriak, tak veľa šťastia, máš to perné.

Ja idem variť zeleninovú polievku /po tých párkoch niečo zdravé/, a k tomu zase polotovary- máme tam mrazené prsia obalené a niečim plnené. Ja to tak nemám rada to varenie, otrava otravná 😝 . Keby tie dve malé aspoň zjedli, čo navarím, ale to sú mlsné jazýčky, teda hlavne vymyselné.... 😢

jarka28
16. júl 2008

Ahojte babule....u nas dneska pod mrakom a deti su ako z divych vajec...hruza...akurat dovaram zel.polievku s haluskami krupicovymi a dopekam masko s ryzou...Zuzka-struhanku maju v polskych obchodoch,tam dostanes viacero tovaru na aky si zvyknuta z domu....nasi tiez casto nechcu co uvarim,uz neviem co navarit poriadne,stale by len palacinky jedli... 🙂 🙂 nic sa mi dneska nechce,ani naladu nemam hruza so mnou...idem ja dorobit este co to....paaaa

etuska
16. júl 2008

ja som si prave dohodla "ironing" na poobedie na 3 hodinky.Nic extra,no aspon nieco na prilepsenie.Majte sa krasne 🙂

zsuzsu
16. júl 2008

AHoj.
Jarka slubujem, že ten recept sem dam tento tyžden. 😉 Naozaj nestiham 😀
Zuzka, tak ako Jarka pisala, najdi na okoli polsky obchod a bude dobre. Vegetu tam aj ja kupujem, ale stuhanku som tam ešte nevidela. 😠 Ale ja odkladam rožky atd, a ked to je suché tak to pomelem na mixéry, a je to.
Erika gratulujem. Aj to pomože, ver mi. Dnes som bola v praci až 7 hodin. Hladna, smadna bez kavy a bez cigarety 😀 😝 a zajtra znova. Ale budu korunky. A potrebujeme ich lebo sme zistili, že musime kupit dalšie auto. Lebo ked ja potrebujem auto, najprv rano na 8-mu zoberiem chlapov, potom sa vratim domov a na 10 tu idem ja do prace, pridem domov, no a vecer zasa musim pre chlapov. Su to zbytočné km. Tak to auto potrebujem. Co už.
Tak zatial pekny dnik. ešte pridem sa kuknut co ste popisali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre