Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
20. júl 2008

Ahojte zienky...nestiham vas citat...ste sa rozpisali poriadne...u nas vsetko po starom-prazdniny -nuda-...pocasie o nicom,ale hlavne ze dneska neprsi...ozaj aj my mame my euro tv,je to fajn vysielanie cez net a velmi vela filmov a rozpravok v archive...Etuska ked budes mat to NINO-tak si poziadas o child benefit to ako prve a potom ked budes pracovat tak tax credits...u lekara ste sa boli zaregistrovat?a co tak este..porozmyslam....baby take stretko by bolo fajn ...musime nieco vymysliet...ozaj Z.G-ja som si cast vybavenia do kuchyne pokupila aj v argose,maju tam dobry vyber alebo v asde,a instore a heatons....da sa povyberat...ozaj poradis mi ako doktorka?mam na nohach oboch cerveny flak velkosti tak 5koruny,presne na narte...svrbi to a ked si to poskriabem porobi sa mi chrasta na tom...mam to uz velmi dlho,niekedy to zbledne niekedy je to tmave...a svrbieva to...vyzera to skaredo ked si dam slapky...moja lekarka mi dala na to kaciovu masticku ale ona zasa na vsetko dava kalciovu...nemoze to byt ekzem?no neviem ja....idem ja lebo sa mi zobudil malinky...paaaaa zatial

etuska
20. júl 2008

Cafte zienky,my sme prave prisli z kostola,stretli sme kopec milych ludi,skoda,ze nemam v hlave pocitac,lebo ja mam na mena veeeelmi slabu pamat. 🙂

Je tu v meste Citizens Advice Bureau-ma to byt nejaky urad na pomoc cudzincom ,tak zajtra skocime.
Baby kolko dostavate Child Benefit???

A Maťka,ak mas napr minimalnu mzdu,tak ti prispeivaju na najomne????

jarka28
20. júl 2008

Etuska child benefit je tusim na jedno dieta 17lybier tyzdenne(ale nie som si ista)....citizen advice je tu na pomoc...vybehnite tam pomozu a poradia co a ako..kde co riesit ake prispevky atd....co sa tyka prispevku na byvanie tak nam nedali,pri dvoch detoch este to bolo a ja bez penazi len moj muz robil za min.mzdu a nedali nam ani penny....ale treba skusit vsetko co sa da ,ja si myslim ze za to ze povypisujes ziadosti to stoji... 😉 🙂

etuska
20. júl 2008

Dik Jarka,prave si pozeram stranku so vsetkymi moznymi benefits-Child Benefit som nasla ze je 18.80pounds tyzdenne.A ty nedostavas ziadne peniazky,lebo prave si pozeram ake to je ked si s detmi doma.Urcite skocime zajtra do toho Citizens Advice Bureau,ale chcem si este nejake veci nastudovat predtym.

Vsetky statne skolky su len od 9-12:30???Viem ze sukr. su od rana do vecera,ale tam budu riadne palky a ja chcem aj tak byt s Mimi co najviac

jarka28
20. júl 2008

No moj maly chodil do tej co je od 9.15 do 11.45...taka je tu u nas pri primary school,ine su trosku dlhsie...
Ja child benefit nedostavam,ten dostava moj muz ,lebo ked sme to vybavovli tak som nemala este NINO...dostava to mesacne tak 170 lybier,ale je to na 3 deti...
Ja dostavam child tax credit tyzdenne 140 lybier ...kedze som bez prijmu ....ked dostanes to Nino tak poriesis aj ty urcite volaake peniazky...ale som zvedava co ti poradie v citizen advice..potom daj vediet dobre?

etuska
20. júl 2008

o.k Jarka,dam vediet co a ako

z.g.
20. júl 2008

jarka, idem ti písať IP ohladom tých fliačikov

z.g.
20. júl 2008

mne sa dnes malinká vysypala, tak rozmýšlam, z čoho, ale pojdela toho dosť podozrivého, tak to nevypátram, iba keby som jej dala absolútnu diétu a potom začala pridávať jednotlivé potraviny, a sledovala, kedy sa zase objaví výsev- to sa aj v praxi niekedy robí, teda my sme to nerobili

my sme boli cez víkend len doma, maximáne okolo domu a včera v obchode, muž má ešte stále tú službu, tak sme sa nudili, ale budúci víkedn si to vynahradíme

etuska
20. júl 2008

my sme prave prisli z prechadzky,zase ma bolia nohy ako kona,lebo takmer vsade chodime pesi.Ale aspon mame kondicku 🙂 zajtra budu opat nove joby na jobcentreonline,tak rano mrkneme...a uz by sa nam mali ozvat z agentur a hadam aj nejaki zamestnavatelia.

jarka28
21. júl 2008

Ahojte zienky..u nas je dnes krasne tak sa vytesujeme s detmi ze pojdeme dakde..Zuzka,malinka je este vysypana?moj maly sem tam mava dve tri vyrazky na chrbatiku ale hadam su to len potnicky,lebo to hned aj zajde...Karolinka kedy sa chystate uz naspat?uz mate pekne pocasicko na svk?Etuska vy ako s ponukami prace?ja si pamatam ze moj muzik ked hladaval tak len chodil vypisoval a cakal aj tyzdne az sa mu ozvali,lebo tam ti mavaju urcitu dobu dokial prijmaju ziadosti a az potom vyberaju a kontaktuju...ale nechcela som ta tim vystrasit ja len ze niekedy to trva dlhsie...ale verim ze sa vam zadari ked ste taky aktivni a ide vam vsetko sup sup 🙂 som zvedava co ti povedia na citizen advice....informuj potom...idem ja varit a poupratovat pokial spinka malinky....paaa zatial

etuska
21. júl 2008

ahojte kočky,
Jarka-tento tyzden by sa nam uz mali ozvat aspon z nejakych firiem.Manzel by mal vediet dnes/zajtra a ja mam najblizsi "closing date" 23.7 no a vraj ma zavola sefka na interview.S tym vypisovanim mas pravdu 🙂 ,vsade same "application forms",vypisovania do bludu 😖 ,ale co uz.Ma sa mi ozvam aj pani,ktora tu hned vedla prenajima domcek,tak by sme boli s bratrancom susedia,co by bolo supeeeer.Dufam,ze to vyjde.Krasny dnicek aj vam vsetkym. 🙂

z.g.
21. júl 2008

erika, držím palce
aj môj muž, keď hladal prácu , to bolo na dllllho, najprv sa musel zaregistrovať v tunajšej lekárskej komore, to trvalo najdlhšie, a bolo to pekne drahé, musel mať všetky diplomy preložené, ale nie obyčajne, ale znalecky- alebo tak nejak, potom už to išlo rýchlo, keď už bol registrovaný, tak sa s ním aj ináč bavili

malinká je už podstatne menej vysypaná, tak to je dobre

staršia dcérka sa začína nudiť, tak som to aj predpokladala, že vydrží tak týždeň maximáln dva, ona je také šidlo, už začína vymýšľať a byť trochu protivná, na slovensku sme v takých situáciách išli k našim, aby bola zmena, aj keď mne to už išlo hore krkom,
no, o týždeń budeme mať rodinu na návšteve, tak sa vyšantí...

zsuzsu
21. júl 2008

Ahojky.
Zuzka dakujem Ti velmi pekne 😵
Aj malinka sa Ti vysypala? Dufam, že o nema odomna 😅 U mna zatial žiadna zmena, niektoré sa mi zdaju byt vačšie, niektoré zasa ako by bledli, ale stale mam dost cervené kde mam podprsenku. Takže asi tak. Jaj, tie antibiotika asi nebudu, lebo až na 10,den som sa vyhadzala.Jaj len dufam, že to neni nic co by mohli odomna dostat aj doma aj v praci.
Inak mi sme včera šli do Ballycastle do pristavu. Je tam piesočnata plaž, sice nie velka, ale bolo super. Baby si vymocili aspon nohy, ale voda bola studena. Chceli sme tam isť na lod, co ide na niaky ostrov, len by sme tam museli prespať lebo už nebolo volné miesto na spatočnej lodi. Tak sme sa objednali na buducu sobotu. Takže už len dufať že pocasie nam bude priať. A uvidime, aké to je. Lod pluje až 45 minut na ten ostrov.Asi tam spravime piknik 😀
Matka, ako chytate to eurotv? Aj ja chcem.
Jaj nic sa mi nechce, prišla som teraz s prace, mala by som žehliť, asi sa dotoho pustim.
Tak pekny dnik.

jarka28
21. júl 2008

Zuzka aj my mamae euro tv...chod na ich stranku a tam sa zaregistrujes a zaplatis si na mesiac napriklad a potom uz len platis kazdy mesiac 11 lybier tusim...je tam kopec kanalov nasich a aj vela archivu ceske a slovenske filmy...fakt super... 😉

karolinka2
21. júl 2008

Ahojte Zuzka posielam ti link na my euro tv a tam uz je slovensky pisane.o.k.?
http://www.myeuro.tv/login.php
a plati sa to 10 lybier uz po zdrazeni.
Zuzkag.tak ako si zvykate v Severnom Irsku,nam sa to uz krati a o nicom dovolenka stale len prsi a prsi aj teraz sme boli s malou vonku ale za minutu sme boli spat lebo spadla do mlaky a prave sme pozerali predpoved a este vacsie dazde hlasia na najblizsie dni takze taku mame dovolenku plavky sme estge ani nevytiahli.
Erika tak sa na vas tesim hned sa ti ozvem ako dojdeme dobre?
Tak pekny vecer.

etuska
21. júl 2008

Maťka 🙂 O.K,pokecame ked pridete 🙂
My sme prave prisli z mesta.No v tom Citizens Advice Bureau nam povedali v podstate to co sme vedeli,akurat sofistikovanejsie 🙂 No a neviem Zuzka,ci ty si spominala,ze ked sa registrujes do Home Office,tak sa plati 90 pounds na osobu 😒 ,hmm,tak nam to pracovnicka potvrdila.Ono je to tak,ze bud si to zaplatis ty,alebo ti to potom zamestnavatel postupne stahuje z platu,ale NEZAPLATI to v konecnom dosledku za teba.

etuska
21. júl 2008

Zajtra mam ist na interview ohladom jednej robotky-"care assistant"-je to nekvalifikovana praca,aj tak platena,ale lepsie ako stat v nejakej tovarni za pasom.

Zajtra ma manzel interview v Jobs and Benefits ohladom NI Number.

Zuzka,tak ako si pisala ake mal manzel vybavovacky ohladom registracie do lekarskej komory,tak presne tym istym prechadzam aj ja co sa tyka uznania kvalifikacie 😠 Prave si vybavujem papier z Ministerstva skolstva,kt. musim s kopiami a prekladmi dilomov poslat do Belfastu.

A ano-hoci som anglictinarka,tie dokumenty musia byt prelozene niekym kto ma na to licenciu a su to pekne palky.Za jednu A4 vyse 1 000-Sk,no ja som si to trochu ulahcila 🙂 ,prelozila som si to sama,oni mi to len skontrolovali,trosku upravili a platila som teda podstatne menej 🙂 ,takze tak,ale musela som si dat prelozit:diplom,vysvedcenie o statnej skuske,rodny list a sobasny list.Dufam,ze viac ma uz pytat nebudu 😠 a aj tak to overovanie trva cca 4mesiace,takze z niecoho zit musime.

jarka28
21. júl 2008

Etuska nezavidim behacky okolo vsetkeho a este to potvrdovanie dlho trva teda ale hadam sa to vyplati a najdes si sebe rovnu robotku potom...ten HOME OFFICE ti stiahnu z platu ,u nas v okoli co poznam ludi tak im to na tri krat postahovali po 30 tyzdenne...ale potom ak rok vydrzis v jednej robotke tak nemusis sa nanovo prihlasovat uz nikde...(ak sa mylim opravte ma)nemam az take skusenosti ako zienka domaca...idem ja krmit najmensie..packo zatim...

etuska
21. júl 2008

....Jarka,to znamena,ze ak tam budem kratsie ako rok,musim sa zaregistrovat opat a opat aj platit 90pounds???? 😕 ,dufam,ze nie.

Ja som si prave pozerala skoly pre Misku,no je to des,lebo ona bude mat 4 roky 6.8 a to znamena,ze do skoly-Primary 1 este ist nemoze,ale prihlasky do statnych skolok bolo treba odovzdat do 23.1.2008-mam to na letaku,kt. mi dali.Ak bude mat 4 roky teraz v lete,tak by ju teoreticky mali vziat do "Reception Class",to je take nieco ako u nas predskolska pripravka,len nie kazda zakladna skola ju ma a neviem ci uz nie je aj dost neskoro.Budem musiet v auguste obehat "Primary schools" ☹ a aj tie playgroup su len na tusim(2,5-3?5 hodky)-juuuj, zas sa nam to komplikuje...Hmmm,uvidime,lebo ta praca,kam idem zajtra na pohovor je na "shifts"-pracuju sa 12-ky ☹

jarka28
21. júl 2008

Nie som si ista ako je to s tim home office...nechcem zbytocne zavadzat...je to dost penazi 90lybier len tak...u nas su playgroups na par hodin len a reception class na nasej skole nieje...ale prihlasku myslim je mozne podat aj neskor,ja som prihlasovala jednym znamim dievca teraz do skoly a dali mi prihlasku inej farby a bolo tam ze LATE...a vzali ju kedze maju volne miesto...ved budes mudrejsia potom ked sa informujes...drzim palce aby pohovor dopadol dobre...ja som rozmyslala ze vezmem miesto care asisstant na night shift...ale neviem uvidim,lebo nemam perfektny jazyk este...potom napis ze co a ako dobre? 🙂

zsuzsu
21. júl 2008

Erika, Home office, za to platiš iba raz, pri registracii, a ked budeš menit každy mesiac zamestnavatela, tak tvoja povinnost bude len vypisat dalši formular, a zaslat im to. No a oni Ti potom poslu spat novy Home office. Ale je to už zadara.

etuska
21. júl 2008

Zuzi,dik 🙂 hned mam dusu na mieste,lebo ja teda "Care assisstant" nechcem robit cely rok,kamos pracoval na tej pozicii-no nic slavne-prebalovat babky/dedkov...ale ved dam vediet co a ako.
Prave som poslala par mailov do miestnych skol-ci maju"Reception Class" a do skolok,ci este maju nejake volne miesta do "playgroup".Volat sa tam neoplati,este prazdninuju 🙂 lebo vsade boli zapnute odkazovace.Bru nocku a vdaka Vam kočky za infošky 😵 😵 😵 Ste zlate 🙂 😵 🙂 😵

jarka28
21. júl 2008

Zuzi fajn lebo som si nebola ista a nechcem tu roznasat zle infosky nepotvrdene...ja nezamestnana neviem ako to chodi... 🙂

zsuzsu
22. júl 2008

Ahojky. Jarka, ja som tiež nezamestnana, už rok 😀 ale viem to podla manžela, a ostatnych co tu menieli pracu.
Erika, a keby si skusila v škole ako pomocna ucitelka?Tu u deti v High school maju plno. Neviem co k tomu potrebuješ, ale oni pomahaju detom co su pomalšie, alebo niako postinuté priklad ako moje že su cudzinci 😀
Baby bude pekne aj dnes aj zajtra. 😵 😵 😵 Ale co sme pozerali v sobotu ma pršať a mi ideme na tu lod ☹ 😠 😢

etuska
22. júl 2008

ahojte kocky,
Zuzi,urcite si posielam ziadosti aj do miestnych skol,mozno by ma vzali aj predtym ako mi ich uzasne ministerstvo uzna vzdelanie.Lenze skola zacina az od septembra,takze skusim ten "care assistant"-ak ma dnes vezmu 😀 , a budem si posielat ziadosti aj na ine joby.
Baby,a peniazky ,kt. dostavate ako nezamestnane sa vypocitavaju z celkoveho prijmu rodiny,mozte mi prosim napisat kolko cca to je za mesiac-IP??? 🙂 ...lebo aj ked zacnem teraz pracovat,tak potom ked tu budem mat Misku sa to velmi nebude asi dat,ak tak len part-time job

z.g.
22. júl 2008

Zuzka, tak pod tou podprdou by si si to mohla natrieť Canestenom alebo Imazolom- ak máš doma alebo napíš, čo máš a niečo vyberieme. Neboj, nedostane to nikto.
Malinká má ešte vyspané líčka, a trochu predlaktia.

Erika, ja som myslela, že to iba v tej lekárskej komore robia obštrukcie s tými predkladmi, ale zas je to aj logické na druhej strane.
Takže v školách teraz nikto nie je?, tak to toho moc nevybavíme.
Ale ja tak dobre, lebo ešte nemáme vyriešené, či tu zostávame- to uvidíme podľa toho, ako sa manžel dohodne v práci - tak by sme tiež prenajímali domček, a teda sa možno budeme sťahovať a do školy sa tu chodí vraj podľa bydliska?

Školský rok začína štandardne od 1. septembra? A cez školský rok sa dá aj odhlásiť na nejaký deň ako u nás v školkach /AK BY SME TREBáRS IšLI NA sLOVENSKO ALEBO NA DOVOLENKU ONESKORENú/alebo to už je prísne na dochádzku ako v škole? Také mi to prijde divné, také malé deti a už také povinnosti.
Aj tie uniformy mi prijdu divné...

Jarka, ty máš 5-ročného syna, nechce sa ti v skratke napísať, čo preberali minulý rok, aby som vedela, či treba malú niečo doučiť.

Kvoli tomu euroTV asi treba mať najprv normálnu telku, my máme len cez počítač, nebrali sme zmluvu na rok, keď tu v špitáli s určitosťou nebudeme bývať.

Maťka, a ako si zvykám? Nuž, ako kedy, brala by som niečo rušnejšie, tu v okolí je nemocnica, ďalej len rodinné domy, ja som bol zvyknutá na mesto. A niekedy mi býva smutno alebo skôr sa nudím, bola som zvyknutá chodiť k našim a kde-kade, na chvíľu mi malé prevzali naši, tak to bol aj oddych, takže teraz toho mám niekedy vyše hlavy, ale nie je to zas také hrozné, ako som si myslela.

karolinka2
22. júl 2008

Ahojte baby na Slovensku nam stale len prsi a prsi. ☹
Zuzka g. aj mne sa bude teraz tazko odchadzat naspat po tolkych tyzdnoch a opatz sama s malou,no co uz rychlo si privykneme.Zuzka aj my sme najprv pozerali to my euro tv cetz pocitac az potom sme si to prepojili aj na normalnu telku ale ja vacsinou pozeram cez pocitac nechce sa mi to prepinat na velky telkac.Mala je nervozna lebo nemoze ist vonku nakolko len stale prsi na nervy ten cas. 😠

etuska
22. júl 2008

No Zuzka,s tymi skolami ti neporadim-zatial 🙂 Vacsinou vsak co som pozerala,tak ninuly rok zacinali 3.Septembra,na tento rok este nemaju na web strankych infosky 😒
A mne sa zase tie uniformy pacia 🙂

Maťka-my sa tu uz na vas tesime a Vam sa tu nechce? 😀

Ja som doobedu vyplela asi 3/4 zahrady 😝 a teraz som prisla z pohovoru na tu poziciu "care assistant",do piatku by mi mali dat vediet co a ako.Pocit som z nich mala dobry....tak "hope so" 🙂

A dufame ze od augusta bude aj ubytko,juuuj tak to by bolo super.A manzel ide zajtra do jednej firmy na 9:30 tak uvidi co a ako.

karolinka2
22. júl 2008

Erika tak ako citam mate to tam vo velkom rozbehnute s pracou len tak dalej,drzim palce. 🙂
Aj my sa tesime,len zase kym si zvyknem na samotu tak to troska potrva,ale urcite sa uz tesim spat tak pol na pol 🙂
Pekny vecer.

etuska
22. júl 2008

Maťka,hádam sa to rozbehne...Uvidíme,len to vyzera tak ze ak nas vezmu tak budeme obaja pracovat na smeny...tak to budeme musiet zosuladit aby bol stale niekto s Miskou.
Pred dvoma hodinkami sme jej volali,uz je taka betarka,absolutne jej nechybame,ale ja sa uz neviem dockat ako si ju vystiskam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre