Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
2. sep 2008

vcera som si pozerala tvoj fotoalbum a ten "Giant´s Causeway" sa mi zdal povedomy 😀

etuska
2. sep 2008

dik Jarka,bru nocku 🙂

karolinka2
3. sep 2008

Dobre ranko vsetkym.
Nawal vitaj,no tak to si od nas 10 minut autom. 🙂
Karolinka nam dnes vstala o pol siestej,ale potom este zaspala,ja uz peciem rybku v rure sused chodi na ryby tak nam stale donesie,minule nam doniesol bazantov.
Zajtra idem s Karolinkou tu u nas do toho centra kde sa stretavaju tie matky s detmi od 10 do 12 tak som zvedava ake to tam bude.
Ozaj Erika a ako poliaci mali v nedelu prist k tebe o tretej.
Pekny dnik. 🙂

nawal
3. sep 2008

Caute, my sme tu 4 roky, manzel pracuje a ja som doma s detmi 😎
karolinka ja chodievam utorky do centra s detmi, byva to od 10-11:30. Iman sa tam pohra a ja si dam s kamoskou cajik a kolacik 😀

karolinka2
3. sep 2008

no tak ja tam pojdem sama s malou mozno sa tam objavi nejaka slovenka alebo ceska. 🙂 ozaj a to sa plati za to ci nie,ved uvidim tam lebo na letaku nebolo nic ale ved to je jedno aj keby sa nieco platilo len chcem ist s malou troska medzi deti

nawal
3. sep 2008

ja chodievam pri nas do "kostola" a neplati sa nic. Teda platim len za pitie pre mna a deti maju zadara obcerstcenie.
Ako staru dcerku mas?

karolinka2
3. sep 2008

Karolinka bude mat 20 mesiacov.takze ty si cely cas doma alebo si niekam chodila pracovat?
Ja chodim sobotu upratovat,ale brala by som este nejake zehlenie aj upratovanie na sobotu,ale nikto sa neozyva.
A odkial ste zo svk?

etuska
3. sep 2008

ahojte kočky,
my sme dnes mali opat vybavovacky,ale vsetko co sme chceli sme vybavili,tak som celkom spokojna.V banke nam konecne otvorili ucet.-a to by ste videli tu zmenu v spravani uradnicky:predtym bola odmerana,az miestami protivna a ked uz sme mali na 100% vsetky papiere,vsetky tlaciva sme si vyplnili samy,tak to bola zmena o 360stupnov,zacala sa s nami bavit ako by sme sa poznali uz dlhsie,este nam zapriala nech sa nam dari(asi maju v pokynoch,ze k zakaznikom musi byt uz clovek slusni 😒

Potom sme sa boli pytat v "Citizens Advice Bureau" ohladom "part-time " job,lebo manzelovi niekto v praci povedal,ze ak mas 2 part-time joby,tak sa plati vyssia dan,ale jeden mily pan,co sme sa s nim rozpravali nam povedal,ze to tak nie je.+ este nam poradil ohladom benefits a podobne.

Je to super organizacia-pomahaju tam najma cudzincom a to vacsinou vsetci dobrovolne a zadarmo.

este sme skocili do Junction 1,no osobne som bola sklamana ,cakala som nieco lepsie.Vobec som tam Miske nezohnala nic do skoly,tak este skocim tu raz do Tesca ci nedoplnili tovar a potom uz nam ostava len Ballymena 😒 tam maju specializovany obchod na uniformy.

Maťka -a v "Junk 1"(ako to tu domaci volaju) maju aj nepremokave bundy.
pekny dnicek 🙂

etuska
3. sep 2008

a ohladom tych "Mums and tots (todlers )groups-tam sa vacsinou nic neplati,len ako pisa Nawal za obcerstvenie

karolinka2
3. sep 2008

Erika tak to je super ze uz mate otvoreny ucet,naozaj vam to trvalo velmi dlho 😉
Anov junction 1 je tam taky horolezecky obchod tam som videla nepremokave bundy ale mali len male cisla,myslis ten obchod alebo nejaky iny.
My uz sme boli vychystane vonku a zase zacalo prsat.hruuza. 😠

etuska
3. sep 2008

Matka,mali aj v inych,lebo my sme pozerali Miske,tak som si vsimla ze maju,ale na cisla som nepozerala.

etuska
4. sep 2008

Bre ranko žienky,to mame dnes vonku zimu 😕 ani sa mi nikam nechce ist.Tak sa len naobliekat,co ine,nie? A uz mi je jasne,ze Miske ten "summer dress" do skoly nekupim 😀
Pekny dnicek vsetkym 😉

nawal
4. sep 2008

Dobre ranko, no my sme uz v obyvke zakurili, hned je tu lepsie 😀 . Ak nebude dnes prsat tak sa pojdem s detmi prejst do obchodu a spet 😎

jarka28
4. sep 2008

Ahojte babule...zima mi je pomoc....som si frisko caj uvarila...najmensi spinka a deti v skole...krpec nespal celu noc len tak po pol hodinkach ,no vyzeram jak po flame ☹ muzik dneska taha az do 9tej tak aj zahyniem....nase susniatko ma dnes jeden rok,to leti teda ...Erika malinka kedy pride?Nawal a vy kdeze ste to va ballymene tusim ze?ako sa tam byva?som pocula uz vselico ale zasa ked ste vo fajn stvrti tak sa da nie?dam piect stehienka a nic viac sa mi nechce,ucim sa stale na tie testy tak som zvedava ako dopadnem....idem ja co to porobit ale sa mi nechce veru.... 😉

z.g.
4. sep 2008

Ahojte, dlhšie som nemala čas si sadnúť k počítaču a ani teraz neviem, koľko ma malinká nechá. Skáče tu po mne 😅 .
Len krátko: Naťka chodí do školy, moc sa jej nechce, ale zase nejako neporotestuje, chúďa, že sa tam nudí.
A doučujeme sa anglickú abecedu, má v tom zmätok, predtým vedela nejaké naše písmenká.
Krz ačína o týždne, dotiahla som to na level 3, ale soms a zapotila pri tom teste. Bolo veĺa ľudí, asi viac ako doteraz.
Včera som tak zmokla , musela som ísť do mesta, tak je fajn, že sa vyčasilo.

Nawal, vitaj, sme radi, že si sa pripojila.

končím, malinká je mrzutá.

karolinka2
4. sep 2008

Ahojte kocky.
Jarka blahozelame malemu k 1.rociku a prajeme vsetko naj. 🙂
My sme dosli z toho stretnutia,ale zacina to az o tyzden v utorok,a ta pani mi vravela,ze kazdy stvrtok je tiez stretnutie v presbyterianskom kostole,tak sa tesim ze az dvakrat do tyzdna budem chodit s karolinkou medzi deticky.
Ja som len navarila paprikove zemiaky a idem si trocha zdriemnut,lebo od pol piatej som hore,rano sa zobudim a nemozem zaspat,lebo Karolinka ked sa zobudi uz je taka vysoka ze pretiahne nozicku cez postielku a chce vynst vonku a je to dost vysoko to by sa prevazila a spadla,tak sa bojim a akonahle sa rano zobudim aj ked o stvrtej tak uz nemozem zaspat ze ci sa nahodou nezobudi,kedy ste davali deticky spavat na male valendy?
Pekny dnicek. 🙂

jarka28
4. sep 2008

Matka dakujeme...joj uz si pomaly nespomeniem ze kedy presne ale az tak po dvoch rokoch tusim,ale tu predavaju velmi pekne detickovske postele aj s tou detskou zabranou aby nespadla a maju nie hned tie klasicke velke ale taku strednu velkost,tak porozmyslajte .... 🙂 Zuzka ty si robila vstupny test aby ta zaradili?ako sa vola ten kurz co zacinas?ja si to neviem predstavit ze budeme v jednej skupine aj ti co uz nieco vieme aj ti co uplne zacinaju... 🙂

z.g.
4. sep 2008

Malinká mi zaspala, tak som tu na chvíľku. Zle mi spáva v noci, budí sa, niekedy trvá aj hodinu, než zaspí alebo zobudí Natálku...

Maťka, my sme doma odmontovali z postieľky jednu stranu, pripojili sme to k veľkej posteli.
A tu máme takú detskú postieľku so zábranou z IKEY, je tesne pri stene, z druhej strany je tiež pripojená k veĺkej posteli, takže malinká napadá.

Jarka, to som robila ten vstupný test a mali sme aj napísať niečo o sebe. Minule robili aj ústny pohovor. ale teraz to nestihli.
Na prihláške mám napísané ESOL E3. Prišlo nás tam možno aj 50 ľudí, väčšinou Poliaci a Rusi, 2 osoby poslala aj domov, lebo nás tam bolo veľa. A budem platiť 53 libier.
Ešte je tam aj kurz
vrámci Cambridge First Certifikate a IELTS so skúškou na Queen University. Ale to moc neviem, o čo ide.
Ja zas až tak úplne nezačínam. Ale neboj, na tom kurze sa prispôsobia skôr tým, čo už vedia lepšie anglicky, lebo známa hovorila, že to bolo dosť náročné /ona je tu dlhšie aj vie lepšie english/, takže ide tento rok znovu na tú "trojku".
Skôr mám ja obavy, či tam nebudem len sedieť a hľadieť 😀.

Od včera mám navarené, len robím ešte zemiačky, tak pohoda.

Maťka, ako to má malinká?

Uniformu sme kupovali priamo v obchode s uniformami, tu v meste máme hneď 2 obchody. Zatiaĺ máme 2 blúzky, 1 sukňu, 1 sveter a bundu s logom. Asi budem ešte niečo dokupovať. Ujo v obchode mi povedal, že je to dobrá škola, kde chodí Natálka, tak ma potešil. Aj učiteľka je fajn.

A dajú sa tu niekde kúpiť gombíky?

etuska
4. sep 2008

ahojte kocky,
tak my sme prisli z Jobs and benefits nahlasit zmenu adresy.Oni su niekedy ozaj taki IQ-ci 😀 ,manzel hovori,ze nahlasime obaja,kedze sme "husband and wife"a ona mu dava dalsi papier,pozeram na tu uradnicku a hovorim jej ,ze adresa je ta ista,len tam napisem obidve mena,proste nebudem jak pako pisat 2x tu istu adresu. 😖

a vcera ma pytali potvrdenie o adrese,manzel mal,ja nie:A my na to ,ze ved sme manzelia,tak naco pre oboch,no proste musis mat 😠

Bratrancova zena ked sem prisla,tak jej vlastny muz musel pisat pozyvaci list 😀 😀 😀

Jarka:Rocemu fesakovi prajeme vsetko naj,nech rastie ako z vody a je stastne dieta,co robi svojim rodicom len radost 🙂

Maťka-super,ze budete chodit medzi deticky 😉
Zuzi-ja som dnes konecne dokupila zvysok uniformy,tak som celkom happy,len kosele som musela kupit vacsie lebo ine uz v modrej farbe nemali:Natalke si dala ponozky ci puncosky?lebo ja moju v ponozkach nepustim 🙂

etuska
4. sep 2008

Jarka-rocnemu som chcela napisat 😉

z.g.
5. sep 2008

jarka, a vraj je tých levelov na kurze viac ako tri
...tiež blahoželám k narodeninkám

erika, dávam malej len pančušky /ponožky som asi ani nemusela kupovať/
a neviem, či jej v zime nebude aj tak chladno- len v sukni a v pančuškách 😖

malinká v noci veľmi zle spala, čo si to tí malí vymýšľajú? 😠

Natálka sa doúča každý deň 2 písmenká z abecedy + včera sme na úlohu písali písmenká: i, r, m, n
chúďa, máme čo robiť, to písanie jej ide pekne, aj tie písmenká ešte vcelku pomenuje /niekedy po slovensky/,
ale nejdú nám slovíčka- má pomenovávať obrázky 😒

bŕŕ, je tu ale zima, idem pozrieť predpoveď, kedy sa má otepliť, /na slovensku chodia naši v krátkych tričkách/

karolinka2
5. sep 2008

Ahojte kocky.
Od vcera som sa nemohla dostat na konika,az doteraz to blblo.
Juuj ale mame zimu,ani vonku sa neda ist,ja som pustila topenie,to skoro zaciname topit co a zima este len zacina a bude dlha.
Veru na Svk su 30 astupnove horucavy.
Tak pekny den. 🙂

z.g.
5. sep 2008

postupne sa má lepšiť počasie, v nedeľu a v pondelok by malo byť pekne, v pondelok "až" 18 st., tak snáď tá predpoveď vyjde, hlavne nech sú pekné víkendy

som prekvapená, ako dobre znáša Natálka školu, klop-klop-klop, ťukám na drevo...
ani nemáme úlohu na víkend, tak si aspoň všetko zopakujeme
nakoniec dobre, že ju nevzali do tej predchádzajúcej školy, lebo v tejto má 3 slovenských kamarátov, ku ktorým sa aj chodíme hrávať

na youtube som našla pekné pesničky a videá o abecede, farby, zvieratá, ovocie, dni v týždni, atď... tak to skúsime takto hravou formou, ajkeď niečo z toho už vie

jarka28
5. sep 2008

Cauko babule,az teraz som sa sem dostala...dakujem velmi pekne za gratulacie...ste mile...dneska mi volali ze nas na kurz neberu ze maju plno uz a ze nam poslu peniazky spat,tak sme so segrou zufale lebo sme sa tesili ☹ co teraz netusime....pocasicko ma uz serie ak to mam tak povedat,clovek uz musi kurit a to je len september....aspon keby neprsalo tolko,to moje najmensie stale ku dveram a caka az pojdeme von pocupkat ,a place ked nejdeme no co mam robit,ved stale leje... ☹ Zuzka to je fajn ze sa takto s malou ucite,aj my sme sa s detmi ked zacinali anglictinu,teraz uz melu tak ze im nerozumiem kolko krat 🙂 idem ja pekny vikend zelam

nawal
6. sep 2008

Ahojte, jaj to je zima, vcera sme uz aj v spalni prikurili. Lili mi zacala kaslat, tak dufam, ze to nebude nic vazne. 😉
Niekto sa pytal ako sa byva v B'mene. Tak ja byvam v celku dobrej casti, takze tu je prima. mame susedov zo Sri Lanky a maju rovnako staru dceru ako Iman, takze mame kamosku hned vedla 😀 😀 😀

etuska
6. sep 2008

ahojte kocky,aj mne nesiel skoro 2 dni MK 😒 ,ale aspon som stihla porobit viac veci 😀
Nawal,ake shopping centres mate v B´mene?Lebo tu sme boli v Jznction 1 ,kupit Miske darcek na narodeniny,ale nic dokopy nemali(chceli by sme bicyklik,kuchynku,alebo kociarik) a tu v Antrime maju strasne chaby vyber-bicykel mali 1 len v Tescu.
pekny dnicek 🙂

nawal
6. sep 2008

Estuska do B'meny hodia ludia z Antrimu na nakupy. Mame tu 2 shopping centre. Je tu aj Argos takze aj tam cosi najdes.Pozri sem http://www.argos.co.uk/static/Home.htm

etuska
6. sep 2008

dik nawal 😉

nawal
6. sep 2008

nie je zac 😀 😉

z.g.
7. sep 2008

ahojte, babule, aký se mali víkend?
my sme boli včera pozrieť pri jazere, bolo tam na brehu plno kačíc, čajok a nejaké labute, tak sa malým páčilo, ale hodne fúkal studený vietor a dnes sme boli v Castlewellane, pekné...
a doobeda som ešte aj niečo navarila, oprala
...zajtra zase škola a ja pozerám na školský jedálny lístok a neviem, ktoré obedy mám malej vybrať, lebo moc toho nepoje, či mám dať za to prachy, alebo mám doma chystať obed - ale čo? to je dieťa vyberavé...
deti sú okúpané, malinká zaspinkala aj ja pôjdem dnes skoršie spať

v Lisburne je oooooobrovské hračkárstvo alebo ešte sa dá objednať cez Amazon, ale neviem, aké hračky tam majú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre