Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
9. dec 2008

Matka,vdaka 😉 ,no mala som z nich celkom dobry pocit.Jedna inspektorka ma muza Poliaka tak sme medzi inym pospominali aj nase krasne Tatry 🙂
Dufam,ze karolinke je uz lepsie.Bru nocku 😵

jarka28
10. dec 2008

Ahojte zienky....Matka ako je malinkej?dufam ze je to na ustupe.... 🙂 Zuzka a vy ako sa mate doma?hm?toho webkinza nepoznam,som to omrkla ale potrebujem si najprv kupit hracku aby som sa mohla registrovat...kde ste kupili alebo kupovali hracky?na vianoce ste popripravovane zienky?.....u nas vsetko ozdobene,stromcek zatial stoji,no musela som ho priviazat lebo nas Dadusko uz ho dva krat zhodil 😀 lebo chcel gule dat dole...ale uz je fixnuty tak sa nic nestane....u manzela uz bravcovina fici zasa,vzorky boli v pohode a tak mozu predavat,ale tunajsie a ziaden dovoz.....inak som bola prekvapena ze som videla v asde nemecke bravcove kare...az z nemecka vozia,tak neviem.....ozaj neviet maju volaco vianocne v polskom obchode?oplatky alebo tak?Akoze svokra nam ide poslat no neviem dva krat neverim,ale necham sa prekvapit 😀 ja nveiem ja ju nemusim dvakrat....ale co uz ....Erika,ako sa dari v robotke?ozaj neviete nejaky link kde zistim nieco o statnej skolke alebo tej ktoru mi vie preplatit stat....potrebujem infosky no neviem kde zacat hladat 😒

z.g.
10. dec 2008

zdravím vás

doma dobre, umývala som okná- na etapy, periem záclony
my sme si kúpili webkinzov v írsku v hrqačkárstve tuším "world of wonder" , kúpili sme ich aj bratovým deťom, takže sme teraz všetci "závisláci",
ale je to zlaté, decká to baví, najprv si zarobíš peniažky hrami , alebo sa akože zamestnáš, potom si možeš za to kupovať jedlo, zariadenie, pozemky, izby pre zvieratko... a všeličo iné
ešte dostanú ďalších webkinzov na vianoce 🙂

maťka, ako maličká?

karolinka2
10. dec 2008

Ahojte.
Dakujem za opytanie,sopliky uz pomaly miznu aj infekcia v puse,uz zacina papat. 🙂
Jarka mi sme malej objednali cez internet z disney stranky detsku kuchynku mickey mouse,pyzamo mickey,cajovu supravu ku kuchynke a bol k tomu taky velky medved zadarmo a este jednehjo medeveda som jej kupila,lebo mala je na medvedov a mickeyho,Stromcek este nemame az 23.ale nedavam mu dlhu zivotnost pri malej 😀 .
Jarka mi sme boli tento tyzden u poliaka a kupili sme oplatky ale tie co sa plnia nie tie vianocne na stol tak neviem ktore chces ale to bude robit drahy z toho kolac myslim plnit ich,takisto sme kupili pernikovy prasok a klasika kapustu,vegetu piskoty a tak pod.
Co sa tyka skolky neviem ti poradit lebo ja sa este tym nezaoberam,skor Erika ti poradi.
Zuzkag.ja som uz okna umyvala minuly tyzden,zaclony nastastie nemame,doma som neznasala vesiat zaclony.
Jarka ozaj nam pride svokra v sobotu nastastie nie ku nam ale ku draheho bratovi,ku nam na jeden dva dni z piatich tyzdnov co tu bude aspon tak vravela.
Pekny vecer. 🙂

etuska
10. dec 2008

ahojte kocky,
jasnacka,Jarka cez vikend pohladam a dam ti vediet co a ako 😉
Matka-u akeho Poliaka kupujete?-lebo ten v Antrime sa uz prestahoval do Belfastu,tu je obchod zruseny.Chodite tam,alebo je nejaky v B´mene??? 😕
Matka,hodis mi prosim link na tu kuchynku?ale asi je pre mensie deticky,ze?My sme pozerali vo Woolsworthe myslim zn.Tefal za 30libier,ta sa nam celkom pozdavala,no este uvidime ....
Tak to mas dobre ze svokra nebude az tak dlho 😀

jarka28
10. dec 2008

Super Erika dakujem....Matka no tak si uzi svokru teda aspon trosku....Erika kam do Belfastu sa prestahoval Polsky nevies?nie nahodou na Ormeau road?ozaj neviete nieco o Ryanair,nejake novinky ohladne letoveho planu ci nemaju nahodou,chcem si booknut letenku na februar a ukazuje mi stale ze neleti v sobotu,no neviem ci nemaju ceny este ,ale dufam ze nezrusili lety lebo ma picne ☹ ☹ ☹

etuska
10. dec 2008

Jarka,netusim kam sa prestahoval,len tu sa mu asi nedarilo,lebo je to male mestecko a polske vyrobky maju uz aj v Tescu a ovela lacnejsie 😝

jarka28
10. dec 2008

Aha...no skusim v belfaste na ormeau road co tam maju maly obchodik nieco popzerat....sa mi nechce spat volaako,sa citim na houby,uz par dni mi je zle a som nafuknuta....menzes v nedohladne tak dufam ze to neni to co si najmenej zelam momentalne ☹

etuska
10. dec 2008

Jarka 😕 😕 😨 😨 ved tu je HAK zadarmo 😉

etuska
10. dec 2008

ja sa pripravujem na zajtrajsiu hodinu.Este sem mrknem tak za 1/2 hodinky.Ak tu uz nebudes,tak bru nocku 😉 😵

jarka28
10. dec 2008

Ja viem,aj mam doma ale mne ziadna neroi dobre,som uzivala najprv 21dnovu som vracala z nej...potom celomesacnu tkzv.POP a migreny strasne....tak pre mna ziadna ....lekar mi ponukal COIL ale to ja nechcem....

etuska
11. dec 2008

tak prajem dobru nocku,prave som dokoncila pripravu na zajtra 🙄 🙄 😝 😔
Jarka,tak dufam,ze bude vsetko OK 😉

jarka28
11. dec 2008

Aj ja dufam ze to bude len stres alebo nieco podobne....dobru noc.... 🙂

karolinka2
11. dec 2008

Dobre ranko vsetkym.
Erika ta kuchynka je pre deticky od troch rokov myslim,my sme to kupovali na www.dysneystore.co.uk,u nas mame novy obchod v Randalstowne,ale ako pises v tescu su poliaci ovela lacnejsi,ale zase nekupis vsetko co v original obchode.
Jarka aj ja som si pozerala lety na februar ale este pred tyzdnom a vsetko mi ukazovalo.Jarka posielam ti postu.
Pekny den. 🙂

nawal
11. dec 2008

caute, polsky obchod je aj v Ballymena pri byvalom tescu. v belfaste su dva polske blyzko seba, len si nespomeniem na ulicu. Je to tam kde je aj Asia supermarket. zistim adresu a dam vam vediet.

jarka28
11. dec 2008

Nawal...to je ta ormeau road co ja som myslela... 🙂

etuska
11. dec 2008

ahojte kocky,
my sme dnes boli s Miskou pri jazere.Bol vianocny program pre deticky-prisiel Santa na lodi-samozrejme ze sme si odstali rad,aby sme mu povedali,ze na Vinaoce chce Miska stonozku 😀 ,dostali sme darcek,pomalovyli ju na tvar,potom sme si vyrobili vlastnu pohladnicu,boli sme na kolotoci a na vlaciku.Bolo to take mile pre tie najmensie deticky a dokonca tam dovliekli aj stroj na zasnezovanie(4x 4m) 😅 -inac prsalo...Miska sa najviac vytesovala z roznych prezlecenych zvieratiek ktore tam chodili a so vsetkymi sa objimala 🙂
Tak sme mali pekny vecer,prisli sme asi o 8p.m a hned zaspala 🙂

Riaditel v skole ma potesil,lebo od januara budem pracovat aj v piatok a mam si dat uznat vsetky papiere a vyzera to,ze od marca by ma mohol zobrat na "part-time " ako kvalifikovanu ucitelku,co by bolo super.No uvidime ako sa veci vyvinu.

Uz teraz sa tesim na vikend,zajtra chcem konecne kupit nejake vianocne dekoracie,lebo minuly tyzden pri tom stahovani sa nedalo..
pekny vecer 😵

karolinka2
12. dec 2008

Erika muselo to tam byt super.a cez vikend tam nerobia nieco?
Pekny vikend vsetkym. 🙂

etuska
12. dec 2008

Matka-o 2:30 je vianocny koncert v Antrim Forum a je aj nejake divadlo pre deti v Clothworthy Art Centre,ale mysli ze bolo potrebne dopredu rezervovat listky.
My asi nepojdeme nikam,lebo Miro chce robit nieco na aute + vecer mame s bratrancovou rodinou "birthday party".Preto sme boli vcera,ze nech sa Miska trosku vyjasi 🙂
Inac aky stromcek kupujete?my sme pozerali v Stretcheri,ale boli dost drahe,v Homebase ani nehovorim...,rozyslam ze objedname z Argosu. Cena za donasku je jednotna? 😕

karolinka2
12. dec 2008

My sme si kupili v tescu minuly rok umely za 10 lybier velky a je nadherny a ozdobujeme si ho podla svojich predstav.
Jooj pozerame na jojke tragicke udalosti z roku 2008 velmi smutne. ☹

etuska
12. dec 2008

Matka,ja take radsej ani nepozeram,lebo potom ma to dost vezme ☹
ten stromcek ste kupili priamo tam,alebo cez internet?lebo dnes sme boli v Tescu a ziadne sme nevideli 😕

karolinka2
12. dec 2008

to este minmuly rok sme kupovali teraz viem ze nemali.

z.g.
13. dec 2008

ahojte,
ja tu ešte straším, už je pomaly polnoc 😉

zajtra oslavujeme - adrianka má 2 rôčky, to ale ubehlo, 😖
tortičku má upečenú, dalal som ju piecť tete, lebo tá je "macherka" na pečenie, potom vyfotím malinkú

dnes sa nám vrátil tatík z výpravy na cyprus- tak to vyzerá, že od januára tam nastúpi, pozdávalo sa mu to tam, aj celkovo ostrov a dnes tam bolo aj 25 st.C., ale vianoce pekne oslávime spolu
ani vlastne neviem, koľko vianoce sme boli pohromade, lebo väčšinou mával služby cez sviatky 😒

karolinka, to je výborná cena za ten stromček

a libra zase klesla 😠

z.g.
13. dec 2008

maťka, prepáč za to oslovenie, pozerala som na tvoj príspevok a automaticky som odpísala "karolinka"

jarka28
14. dec 2008

Ahojcek Zuzka...no vy budete svetobeznici co?inak aj som si myslela ze asi Cyprus sa manzelovi crta lebo si to uz raz spomenula davnejsie....a odkedy by planoval?vy by ste zostali doma?No som zvedava na torticku,ja neviem piect torty,no mozno viem ale som neskusala...ja len smotanovu nepecenu 😀 akurat som dobalila so segrou darceky,sme balili 2 hodiny a to neni vsetko...som sa rozsupla tento rok....sme boli v Belfaste na nakupy...masy ludi vsade ale prijemna atmosfera a v Castle Courte je Santa a deticky mu sadaju na kolena a zelaju si nieco...je tam az do vianoc...bolo to mile....Erika uz mate stromcek?v ARGOSE maju pekne ...my mame 1,8ft canadian a je super az kusok pod strop...no krajsi sme este nemali.....a zdobili sme cerveno zlaty je no nadhera...a girlandu na krb tiez bohovsku maju a sme ju zladili ku stromceku no proste krasa...joj ale idem do sprchy uz je vela hodin....tak krasny zvysok vikendu prajem....Zuzka mate snehu? 🙂

karolinka2
14. dec 2008

Dobre ranko.
Zuzkag.blahozelame Adrienka k narodeninam. 🙂 aj nasa uz bude mat zachvilu 24.1. dva rocky takze su skoro rovnako stare.A takztiez drzim palce aby vam tom s tym Cyprom vyslo urcite je tam uzasne az vam zavidim. 😉
Jarka boli ste v Belfaste a bola si aj na tych vianocnych trhoch vsak su pekne?aspon mne saz velmi pacili aj ked sme ich nepochodili cele,no a tych ludi to je naozaj hruza.
Karolinka s drahym este spinkaju vcera velmi nepapala tak sa v noci pobudzovala od hladu a o pol piatej kricala mlieko tak vypila mlieko a spinka.Ja idem do kostola a potom varit a dufam ze si pojdem potom pospat s malou,lebo som akasi utahana aj vcera bola hore od siestej a to nam nesla na celej ulici elektrika a ona place ze chce mlieko nemala som jej ako ohriat,no nastastie sme mali od vecera teplu vodu tak som jej ho dala na pol hodiny do vody a o deviatej az zapli elektriku.
Zuzka uz si sa strasne dlho neozvala dufam,ze tu robotu zvladas. 😉 a ze ta nezmordovala. 😀
Peknu nedelu.

etuska
14. dec 2008

ahojte zienky,
stromcek este nemame,ale tiez uvazujeme nad jednym z Argosu. Vcera sme trosku posedeli s bratrancovou rodinkou a pooslavovali spolu narodeniny.Je fajn,ked tu ma clovek blizkych 😔
Dnes mala Miska opat "zachvat hnevu",tak sme opat skusali terapiu pevnym objatim.Chce to vela trpezlivosti,ale vysledky sa pomalicky dostavuju.

Juuj Zuzi,tak Cyprus je parada teda,v zivote som tam sice nebola,no uz len z dokumentarnych filmov cosom videla sa mi pacil-a najma to pocasie 😀
Tiez sa pripajam k blahozelaniu Adrianke-nech je zdravucka,pekne vam rastie a robi len radost 🙂

nawal
14. dec 2008

ahojte holky, dnes som bola s kamoskou a s detmi v belfaste v mesite, len na otocku. teraz ma hrozne boli hlava 😖 . my vianoce neoslavujeme takze ziadne nakupy sa nekonaju 😀 😀 😀

etuska
14. dec 2008

nawal-aspon usetrite 😀 ani manzelovi nie je smutno za Vianocami?mate nejaky podobny sviatok?

z.g.
14. dec 2008

čaute, oslavička dopadla dobre, adrianka sa tešila z darčekov, dostala maličkú bábiku s kočíkom, krásne knižočky, zimné čižmičky- tie ale už dlhšie nosí 😉 a balík plienok
😎

no, aj sa teším na ten cyprus, hlavne kvúli slniečko, moru, ale v lete je tam vraj až moc teplo...
ale zmluva ešte nie je podpísaná, tak dúfam, že nás tentokrát nič neprekvapí, 😠
ešte neviem, ako to bude so školou, sú tam vraj aj anglicko-grécke

erika, prečo malá tak vyvádza?, myslíš, že je to sťahovaním alebo celkovo kvôli škole?
práve niečoho takého sa obávam, keby nastúpila tam natálka do školy a aj celkovo kôli zmene porstredia, tak uvidíme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre