Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
16. apr 2009

Ahojte.
Zuzkag.ved to ze jedla bezne potraviny co stale,akufrat viac cokolady j prekazdy nosil vajicka a stale ich rozbbalovala,no a zacala som jej kupovat tie cokoladove pudingy so slahackou jej chutia aj jahodove.
Doktor jej predpisal piriton vraj to je nas ditiaden ale potom jej predpisala citirizine dihzdrochloride sirup a krem calamine.
Juuj uz ma boli brucho no ideme mi pomaly.
Pekny den. 🙂

z.g.
16. apr 2009

maťka, tak sa drž
a skús vylúčiť všetku čokoládu, ten cetirizin je dobrý

babule, bolo to tu dokola spomínané, ale pýtam sa znova- aký má názov v angličtine prášok do pečiva a polohrubá múka?
majú tu potraviny označené obvykle aj anglicky, čo som rada,
díky

jarka28
16. apr 2009

Ahojte...Zuzka neviem prasok do peciva ale ja kupujem niekedy baking soda-do kolacov..je to ako prasok do peciva...teda sodabicarbona....polohrubu muku neporadim...taka nieje....len plain flour atd...ja pouzivam miesto polohrubej plain flour a zatial som nic nepokazila 🙂

eviska83
16. apr 2009

Ahojte
Nestiham!!!!!!!!!!! kojim kazde 2 hod.aby sa mi tvorilo viac mliecka a aby som mala dost pre oboch.Adamko sa uz vie prisat 😀 😀 ,ale Evicka ma pravdepodoobne reflux,tak polohujeme.
Martinka - dufam ze Karolinka bude ok.My sme s Andrejom boli na alergologii ,robili mu krvne testy a potom aj tie kozne.Ma sennu nadchu a je alergicky na ananas a trochu na vajcia(ale nic mu po nich nieje-takze ich jeme)
My pouzivame Piriton a je ok

etuska
16. apr 2009

ahojte zienky,
my sme dnes boli takmer cely den vonku-doobeda s tatkom na prechadze okolo rieky a poobede v zahrade 🙂 sice riadne fucalo,ale aspon svietilo slniecko.

Mati-dufam,ze si dnes u lekara dobre pochodila.
No fakt skus asi vylucit u Karolinky cokoladu a aj tie cok. pudingy z Tesca ako pise Zuzka a uvidis co dalej.

Evi-dobre robis,aj za cenu totalneho nedostatku spanku asi,ze?Super ze Adamko uz pekne papka...ved mamkine mliecko je na nezaplatenie 🙂

Mati+Jarka-pozerala som vcera na tie skolky,ale v tej brozurke sa vyslovene pise,ze "funded",cize dotovane miesta v skolke/playgroup su len pre deticky ktore idu nasledujuci sk. rok do skoly,cize to su deticky 3-4 rocne-mladsie musia platit,resp. asi pre ne nebude v tych skolkach miesto.

Tu idu decka do skoly ked dovrsia 4 roky do 1.jula.Nasa Miska mala 4 roky zac.augusta,takze nemohla ist do P1,ale do Reception Class/co vsak nie je povinne-ale vrelo odporucam/.

Mati-a ty si nerozmyslala napr. poprosit svagrinku,ked je aj tak s babom doma?- v pripade ze by si nejaku pracu nasla.
pekny vecer 😵

alena8282
16. apr 2009

Ahojte kocky.Mohla by mi niektora z Vas poradit?Syn musi ist na skusky do skoly na Slovensko.Chcem ist aj s malym trojtyzdnovym babom aky doklad potrebujem pre neho?Je narodeny tu v S. Irsku.Dik. 🙂

etuska
16. apr 2009

Alena-ja ti neporadim,moja dcerka sa narodila na SVK,ale ked mrknes neskor,tak ni niekto urcite odpovie.Kde zijete s rodinkou?
my sme v Antrime 🙂

jarka28
16. apr 2009

Ahojte...ja len tak na rychlo......Alena ak je dietatko slovenskej narodnosti-potrebujes jednorazovy cestovny doklad,vydaju ho v Dubline na ambasade,s tim ze je len na jednu cestu a spat potrebujes mat malinkeho napisaneho v pase alebo musi mat svoj pas-tim padom potrebujes slovensky rodny list ktoreho vybavenie trva niekolko mesiacov.... 😉

alena8282
16. apr 2009

etuska my byvame v Castledawsone, ja som bola v Antrime iba v nemocnici.
jarka28 Dakujem 🙂

etuska
16. apr 2009

Alena-tak to byvas blizko Zsuzsu-ona ma rovnako stare kočky ako tvoj syn 🙂
ako dlho ste v S.Irsku,paci s vam tu?

alena8282
16. apr 2009

Byvam 9km od Zsuzsu.Marek chodi do tej istej skoly ako jej dcery a so Zuzkou chodi do jednej triedy.Sme tu rovny rok,ale syn prisiel az v novembri.Je tu celkom fajn,ale chyba mi nase horuce leto.Mne je tu stale zima.

etuska
16. apr 2009

tak to aj mne 😀 ale v lete sa chystame domov,tak hadam sa ohrejeme 🙂 No,tak vy ste so Zuzkou stare zname 🙂 my tu budeme rok v juli 🙂 -strasne rychlo to leti....

zsuzsu
16. apr 2009

Ahojky.
Alena no konečne.
Erika, Ty to maš preštudované, že byvame blizko 😀 ano byvame, a moja dcéra Zuzka chodi s jej synom do triedy 😵
Jaj, inak dnes mam toho zasa nalietané. Dnes sa nam stretko s Matkou nevyšla, ale dufam, že nabuduce už to bude o.k. Dufam, že aj Ty si už Matka v poriadku.
Ja som dnes zasa bola s manželom v nemocnici na pohotovosti. Ma 40-ky horučky, kašle a grca 😒 Tak ho vyšetroval taky mlady doktor. No klobuk dolu. Bol strašne zlaty. Až som nechapala. Spravili mu rontgen pluc , zobrali krv, moč, potom spravili EKG dostal priamo do žili taky roztok aj paracetamol + niečo/všetkemu nerozumiem 😀 / a co je hlavne, že hned ako ho sestra prijala, tak nas brala lekarovi. ani minutu sme necakali. Ale kym absolvoval všetky vyšetrenia tak sme tam boli skoro 2 hodky. ale aj tak sa super zachovali. No pluca a aj srdce ma v poriadku a to všetko ma zo žaludka niaka infekcia 😒 On mal ešte doma na SK žaludocné vredy. a vždy na jar a na jesen maval také zachvaty. ale také horučky s toho nemal nikdy. a ani sme nevedeli povedat na pohotovosti ako sa povie žaludočné vredy. Erika, nevieš nahodou?
Takže ja mam, stale o zabavu postarané.
Teraz som doniesla baby boli na plavarni.

etuska
16. apr 2009

Zsuzsu-a nemal tos tej vody,co som hodila link,ze sa ma voda z vodovodu teraz prevarat,lebo my sme mali s muzom "behacky" na WC 😠 ,ani inu vodu nepijem teraz len flaskovu.
Hmm,Zuzi,neviem,ale skusim mrknut

zsuzsu
16. apr 2009

Erika, mi sme ešte tu vodu nepili 😲 😅 Važne, stale len kupujeme malinovky alebu džusy. Akurat kava, caj a umyvam riady a sprchujeme sa. ale pit , asi sme to raz ochutnali a neni to nic pre nas 😀 A dakujem Ti.

etuska
16. apr 2009

ABSCESS – ULCER of the STOMACH-asi to bude toto

etuska
16. apr 2009

Zuzi-ved aj my vacsinou pijeme mineralky,caj,dzus-malej vodu z vodovodu nedavam-ak tak len prevarenu.
No a znamy nam vravel(jeho otec pracoval tusim v labaku) ze tato voda je super ,cista a nezavadna...aj v tom linku sa pise,ze 3 vzorky boli OK,no niekedy staci nejaky blby mikroorganizmus a je to " v haji" 😀

alena8282
16. apr 2009

Dlho som zbierala odvahu sem napisat,len som citala.Zsuzsu oni tu ten paracetamol davaju asi na vsetko ja som ho po porode dostavala od bolesti.

zsuzsu
16. apr 2009

Ano davaju, to som pocula, ale nam zatial dali aj iné tabletky. aj muž dostal zvlašt na ten žaludok tri druhy 😒
A neni to tu tak hrozné, že nie? Mi sem chodime sa podelit o radost, poradit si, a aj si ponadavat 😀 A hned je nam lepšie, že je to tak?

alena8282
16. apr 2009

Nam sa zatial choroby vyhybaju,alebo mi im. 🙂Nie neni to hrozne to asi ja som hrozna.Trochu mi trva kym sa rozhybem.

etuska
16. apr 2009

Zsuzsu 😀 -tak ,tak-ale ke to nebezpecne-zavislost jak svina 😀 😀 😀

etuska
16. apr 2009

Idem ja kočky este dokoncit co som cez den nestihla-dat kuchynu do poriadku a pod.este som chcela varit na zajtra,ale asi na to kaslem,lebo ledva vidim na oci.Cele popoludnie sme sa s Miskou hrabali v zahrade-rylovala som-ja blbec a teraz som utahana ...Bru nocku zelam 😵

zsuzsu
16. apr 2009

Tak-tak Erika 😀
Alena to mate dobre. Ved zdravie je naj ... a clovek si to zacne važit až ked je neskoro ☹ a mate tam niakych slovakov? A chodite aj vy do polského do cookstownu na Slovenske veci?

zsuzsu
16. apr 2009

Erika dobru noc.

alena8282
16. apr 2009

Chodim len ja vzdy idem ovesana taskami.Mame auto ale to zatial iba stoji vo dvore.Blbne alarm.Tak som zatial tahac nakupov ja.

zsuzsu
16. apr 2009

Tahač nakupov- to poznam aj ja som to zažila kym sme nemali auto.. 😠

z.g.
17. apr 2009

skôr by som použila výraz ulcus než abscess, absces je dutina naplnená hnisom, neviem, prečo je to v slvoníku použité v súvislosti s vredom
zuzi, ako manžel?
je možné, že má virózu...

dnes sme boli znovu pri mori http://www.nasefoto.estranky.cz/

detičky sú unavené z výletu, tak ich idem uspať...

etuska
17. apr 2009

Zuzi-ja som to len nasla takto prelozene na nete-ani mne sa to nevidelo,lebo abces vo mne vyvolal spomienky na gyndu 😝 😀
ja som bola doobedu konecne v meste -kupila som v charity shope par veciciek pre krsniatko kym bol drahy s Miskou v Tescu.Poobede sme boli u kamosky na bycykliku.Miska si objednala na veceru chlebik vo vajicku,tak bezim do kuchyne 🙂
pekny vecer

Mati-ako vcera u lekara? 😕

eviska83
17. apr 2009

Ahojte,
idem sa chvalit. Uz vobec neprikrmujeme a mame dost mliecka pre oboch.Kojim teraz kazde2.5-3 hod. Normalne som sa v noci aj vyspala. Dnes som cely den kojila oboch naraz. 😀 😀 😀 takze setrim cas.

etuska
17. apr 2009

Evi-supeeer,len tak dalej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre