Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

lubi44
17. okt 2009

ahojte babulky,tak ak vam to nevadi sa k vam pridavam,tiez sa hlasim severne irsko,cookstowntak dufam,ze ma k sebe prijmete 🙂 inak vas vsetky zdravim 😵

ejviska
17. okt 2009

Z.g. ja jsem male davala homeopatika Echinacea. Nez nastoupila do skolky a nemocna nebyvala. Ale ja nevim, jestli tomu verim nebo ne, doporucila to nase detska dr., tak jsem si rikala, ze tim nic nepokazim 🙂.

ejviska
17. okt 2009

Ahoj Lubi, tak te tu vitam 🙂 Co te do Irska privadi?

karolinka2
17. okt 2009

ahojte.
Lubka vitam ta,no mi chodime obcas do cookstownu do slovenskeho obchodu.l
Zuzka naozaj uz je lepsie.klop klop klop zo dna na den sa tak zrazu polepsilo,este je tam ten kasel dost silny,ale urcite je to lepsie.Dva tyzdne som vkuse lezala v posteli,dnes bolo krasne pocasie,teploty som vcera uz nemala tak som boli s mamou v giant caseway,,,,uz som to doma nemohla vydrzat....
Pekny vikend vsetkym.
J

z.g.
17. okt 2009

lubi, vitaj, ja teda už nie som v s.írsku, ale určite ťa tu všetky radi privítajú...ako dlho ste tam? ako dlho plánujete zostať? aj pracuješ? atď...kde je ten coockstown vlastne?

ejviska, vyskúšam poprípade aj to, ale ja to vidím zase na ribomunyl, čo už natálka užívala raz od alergologičky... má resp. mala znížené trošku lymfocyty, neviem ako aktuálne...a skúsim dať niečo aj menšej, lebo ju čaká nástup do MŠ...

maťka, no keď už na výlet si išla, tak je dobre...žeby tie 2. ATB zabrali? a možno to už aj samé ustúpilo...patrilo by sa...tak som rada za teba...ale ešte to s námahou radšej nepreháňaj...

karolinka2
18. okt 2009

Zuzka nie neprehanam,len uz som to nemohla doma vydrzat vkuse som dva tyzdne lezala a vcera bolo tak krasne vonku.....prajeme Natalke skore uzdravenie este ze nema teploty.....

lubi44
18. okt 2009

ahojte,dakujem za privitanie,som tu uz vyse 4 rokov,robim v cookstowne,ale na buduci rok dufam,uz to zavesime na klinec a pojdeme domov,konecne tento rok prvy krat p 4 rkov na vianoce domov tak sa moooc tesime
z.g.do irska ma priviedli peniaze ako asi kazdeho znas 😀 ,ale uz je toho dost,nemyslim tych penazi,ale vsetkeho 😀

eviska83
18. okt 2009

Ahojte
Mati- to som rada ze uz Ti je lepsie 🙂 🙂
Zuzi- ja som zacala davat Andrejovi sirup Pikovit ale zacala som ho davat iba po dovolenke-a zatial neochorel a ani zo skolky nic domov nedoniesol tuk-tuk 🙂
Lubi- Aj ja Ta vitam 🙂 V cookstowne mame dost znamych- teda niektori su uz doma a niektori sa chystaju domov za par tyzdnou ,Kde robis?
My sme boli minuly rok na vianoce doma - tiez asi po 4 rokoch a povedala som nikdy viac- ziadna vianocna pohoda - len zhon- ani jednu rozpravku sme nevideli ☹ ☹

lubi44
18. okt 2009

ahoj eviska,robim v grampione,ako asi vecsina slovakov,no ja sa tento rok budem vyhovarat na to,ze som tehulka ja musim odpocivat,ale tesim sa na to ako budem s maminou varit,tnto rok kolace nemusim piect,huraaa 😀 ,no dufam,ze ja sa na rozpravky divat budem 😉

eviska83
18. okt 2009

lubi- chcela som sa opytat prave ci robis v grampione,ale vobec som nevedela ako sa to pise 😀 😀
Chodila si niekedy nakupovat do lidlu? tak tam kedysi robili nasi znami 🙂
Jej a az teraz som si vsimla ze si tehu- tak to teda gratujejsn 🙂 🙂

etuska
18. okt 2009

ahojte kocky,
Mati-uprmne sa tesim,ze je ti uz lepsie-drz sa a mozno by fakt bolo dobre kupit si nieco na imnunitu-ta Echinacea je tiez super.Davala som Miske niekedy davno taky sirup z Echinacei pre deticky,ale potom sme presedlali na Imunoglukan a teraz si oblubila Actimel tak sa drzi-zatial chora nebola-klop,klop.

Vitaj Lubka-tak budeme tehulkovat "spolu" 🙂 Aj my ideme tento rok na Vianoce domov-letime 13.12 a na Silvestra sa vraciame spat-lebo takto nas vysli letenky celkom dobre.

My potom planujeme ist na Slovensko az o rok(opat na Vianoce) -kedze termin porodu mam zac. juna-ale uvidime co zivot prinesie.

ejviska
18. okt 2009

Ahoj holky, Etusko, my letime domu 12.12. 🙂 Do Bratislavy. Letenky za 2 libry 🙂. Zpatky letime myslim 3.1.
My jsme byli na Giant ....dnes, sice bylo skarede, ale mame tu navstevu z CR. Pak uz neprselo, takze nakonec to pocasi nebylo tak hrozne.
Ja vas nikoho neznam osobne, tak vas treba nekde potkam a ani nevim 🙂
MAtko, to je dobre, ze uz je lip.

zsuzsu
18. okt 2009

AHojjjjjjjjjjj.
Je, už som tu davno nebola.
Ale len sa hlasim, že zatial žijem. zasa to taham od rana do noci, ale zatial v pohode.
Je Erika Gratulujeeeeeeeeeeeeeeemm. Sice minule som to už citala, ale nestiham pisat. 😵 😵 😵 😵
Lubi ahojjjjjjjjj. Vidim že si nas našla. 😀 Tak zajtra sa vidime😉
Mati tak ten kašel si teda vyhrala. Ja som tak mala minuly rok, a aj tento rok. Ale mne to trvalo iba jeden den. Ale taky, že som celu noc presedela na zachode, lebo tak strašne ma aj napinalo. Ale je dobre že Ti je už lepšie.
Ejviška mi sa ešte nepozname, ale do Porstewardu tiež chodime veeeeelmi casto.Tam je krasne. 😉
Eviska akurat pozeram, že drobci už maju cez pol roka. To kedy stihli? 😀 Ved teraz sa narodili.
A co Jarka?
No tak ja zatial idem. ved niekedy zasa sa uvidime. 😀 😉 tak papapa

etuska
19. okt 2009

Bre ranko
Dnes som zvladla tak akurat odviest Misku do skoly-bola som za riaditelom ze mi nie je dobre ze ci si mozem tie hodiny oducit v piatok(lebo ten mam inac volny)-tak absolutne nenamietal-ked som mu povedala co je vo veci len sa usmieval ze je to na nasej skole chytlave,kedze som uz 3tia tehu za posledny sk. rok

Tak si davam druhe ranajky a popijam cajik na ukludnenie zaludka.
Prajem vsetkym pekny den

PS:Zsuzsu-dik 😵

ejviska
19. okt 2009

Etusko, sim sim, potrebuju radu. Dcera maji vybirat ve skole na chariyu. JAko vybrat v rodine a od znamych penize na nejakou charitu v Africe. JA nevim, koli ji tak dat? A to normalne treba decka nosi i drobne mince, tak jak to vsude vybiraji?
Vlastne holky, vy co mate skolni decka, vy to taky budete vedet! Diky

etuska
19. okt 2009

Evi-je to vsetko dobrovolne,tak jej kludne daj rozne mince-podla uvazenia(pocuvaj svoje srdiecko) 😅

etuska
19. okt 2009

Nebol u nich nahodou spievat ten isty detsky zbor z Ugandy co u nas?-lebo maju "turne" po Sev.Irsku.
Ak su to oni-tak ide o deticky zo sirotinca-ktorym sme sa zbierali na to,aby si ku skole mohli dokupit este nejaku podu,na kt. by sadalo nieco pestovat.

Idem dat Misku spat a pripravit si veci na zajtra-hadam mi uz nebude tak zlke,aby som sa nedotrepala do prace.
bru nocku 😵

ejviska
19. okt 2009

Etusko, diky, je to ten sbor. Presne! Tak jo, tak dame, co jsme chteli dat. 🙂
Tak at je ti zitra lip. A pozdravuji te ta rodina z Portadownu, jak jsme se bavily.

eviska83
20. okt 2009

Zuzi- no ze sa tu aj ukazes???? 😀 😀 😀
Ten zbor bol aj v craigavone- ale mi sme ho uz nestihli ☹ ☹
Erika- ja som mala ranne nevolnosti do 4 mes.- normalne som pocas jazdy do prace hocikde zastavila a vyzvracala - no musel byt na mna uuuuzasny pohlad 😀 😀 😀 Skusala si vsetko co sa doporucuje na ranne nevolnosti?
Mne potom este pomahal na ranno cierny caj s digestivami- ale to som vyuzivala ked uz bolo ozaj zle 🙂
BABENKY A CO TO STRETKO???????????????????

karolinka2
20. okt 2009

ahojte.
Tak mi sme dnes odprevadili mamu a zaciname si zvykat na samotu.babka nam velmi chyba,ale co uz,este na letisku sme doplacali 20 lybier za dva kila navyse.
Erika tak nech uz je lepsie,nech si uzivas len z tej peknej stranky to tehotenstvo...
Dnes je priserne pocasie vonku,ale ved dva tyzdne bolo celkom pekne...
Ozaj baby neviete kde by som kupila na seba zimusnu vetrovku ste tu niektora silnejsia co ma taky isty problem,lebo ja som cez vikend obehala obchody a vsetko do 20-tky.
Evi ved sa hadam nejako dohodneme....
Peknhy den.

ejviska
20. okt 2009

Eviska, jsem si vzpomnela na sebe, jak jsem jela tehotna autobusem na kontrolu k dr. a musela jsem na zastavce vysroupit a vybli...jsem se primo tam. 😀 No hruza! Asi byl na me taky pekny pohled. Navic, toto obdobi je v dobe, kdy ani moc neni bricho, tak to evokuje kdeco.. 🙂

Matko, to byl Rainair? Oni jsou na to tak prisni, letenka za libru a pak 20 za nadvahu. TAk jsem jednou platila v Praze.

Holky, jeste bych neco potrebovala poradit. Ja s dcerou mame porad ceske zdravotni pojisteni. Ja ho neplatim, protoze mam male dite, o ktere se staram, takze do 7 let ho platit nemusim. Jenom jsem si to zmenila na formulari u pojistovny, protoze do srpna jsem normalne v CR pracovala.
Jeste tu nemame GP, ale uz se budem registrovat. Pritel tu pracuje, takze ten GP zaregistruje i nas, ze jo? No ale co pak s tim ceskym? To se mam odhlasit? Asi ne,ze? Kdyz si sami pojisteni neplatime. Ale co kdyz budem potrebovat osetreni? Kdo to vyuctuje?

jarka28
20. okt 2009

Ahojte,aj u nas je strasne pocko ale co uz som si tusim zvykla...MM ma strasne bolesti ma vyskocenu platnicku,ale do roboty isiel......no a Matka u Georga v asde si skusala pozriet tu bundu?ja som tam dneska pozerala bundy a kabatiky a maju aj vyse 20 cisla....urcite,maju take fajn pekne cierne s kapuckou s kozusinkovou......Zsuzsu super ze si sa ukazala....dobre vediet ze si ok...Lubi vitaj medzi nami....Erika ja neviem poradit na nevolnosti nic,ja som nemala ani pri jednom.....mame stale len mobilebroadband tak nemozem ani vela vypisovat lebo velakrat sa stane z neodosle.......idem ja zienky robit rybku a kasu,ozaj Erika ako si robila minule tu rybku s tou omackou?.......

lubi44
20. okt 2009

ahojte babule,no to pocasie ma zabija,aj ked sme tu uz 4roky stale maaam na to nervy,vsetkym vam dakujem za privitanie,ja nevolnosti nastasie nemavam,no mozno dokopy tak 3x vracanie,ale inak nic,mozno aj preto,ze vstavam az o 10tej,kedze mam poobednuu,ale zaha sa mi zacina akosi ohlasovat,ale viem ze na to su dobre ginger keksiky 😀

karolinka2
20. okt 2009

Jarka u nas tu nie je poblizku asda a ten georg obchod nie je aj niekde inde???napr.junction one alebo tesco....Jarka a manzelovi prajeme skore uzdravenie...
Mna zaha palila cele tehotenstvo to mi lekar predpisoval gaviscon....

jarka28
20. okt 2009

Matka neviem kde tam mate asdu a george najblizsie,na internete sa da tiez pozriet a kupit,asda com alebo george co uk,maju az do velkosti 24 ci 26 som pozerala za 15-18 lybier.....

nawal
20. okt 2009

cauko mata najblizsia asda je v ballyclare, to nie je az tak daleko 😎
Inak caute holky, u nas je chorlavo, obe dcerky kaslu tak iman uz nebola tyzden v skolke ale zajtra asi uz pojde 😀

nawal
20. okt 2009

baby neviete ako to je ked budem lietat s Lili , teda ked pojdeme tam tak bude mat 22mes. a nazad uz bude mat cez 2 roky. teda ci budem kupovat lletenku ako infant, ci ako? nikde som sa to nedocitala 😀

jarka28
20. okt 2009

Nawal,nech sa deturence coskoro vyzdraveju....no myslim ze tam budes kupovat infant letenku a spiatocnu uz normalnu......podla mna......neviem niesom si ista....

karolinka2
20. okt 2009

Od nas je najblizsie asda az v colereine.....ale pozriem na internete...
Nawal skore uzdravenie detickam,a ako pise jarka spiatocnu letenku uz platis celu,...

etuska
21. okt 2009

ahojte kocky,
No ja som zatial nevracala-ale rano ma nenormalne "napina" tak sa musim vecer najest aby som nesla spat s prazdnym zaludkom-a odskusala som uz hocico-asi si to jednoducho musim vytrpiet-a nakup v Tescu je pre mna horor-lebo mi tam vsetko smrdi... 😝

Nawal-pre Lily budes kupovat len spiatocnu letenku (ked uz dosiahne vek 2 roky)

Jarka-nabuduce uz pridam recept(teraz nie som nejak schopna na jedlo mysliet 😝 )

Matka-chystate sa na Velkunoc na Slovensko?Ci ste sa rozhodli inac?

Ejviska-my sme zo slovenskych zdravotnych poistovni odhlaseni,len Miska ma stale karticky poistenca-lebo na deti to plati stat a kedze tam ma aj trvaly pobyt,tak si karticku moze nechat a pouzivat ju na SVK(chodime takto na preventivky)

prave som sa zobudial-tak neviem ako teraz zaspim-.a zajtra do prace(ci vlastne dnes...) 😀
drzte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre