Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
24. máj 2008

Ahoj Zuzka g.videla som tvoj fotoalbum,mas velmi pekne deticky.
Dnes mi prislo na x-ray na zaludok co mam take bolesti na 10.6. a 14.6.letime na SVK,takze super este stresy pred odletom.
Dnes je tu pod mrakom,fuka hnusny vietrisko,ale nie je zima,zachvilu idem pratat a potom na nakup.
Pekny vikend.

z.g.
24. máj 2008

Karolinka, díky za pochvalu.
Len nechápem, prečo sa mi posledné 2 fotografie nahrali veľké.
Aj ja mávam občas bolesti žalúdka, cca 2-3 mesiace, tiež by som sa mohla dať vyšetriť, ale ešte zberám odvahu, keďže to nie je zatiaľ také výrazné. Ťuk, ťuk, ťuk,...musím si zaklopať. Keď niečo prechválim, hneď sa to potom obráti.
Mne priletel dnes manžel, len tak na otočku,v pondelok odlieta, už mu bolo dlho za nami, tak nás prišiel pozrieť.

z.g.
26. máj 2008

Karolinka, aj Ty máš zlatú maličkú. Aj pekné fotečky...

Tak, tatíčka sme vyprevadili, bude nám smutno ☹ . Natálka bola nešťastná. Asi mesiac sa zase neuvidíme
/ale je to lepšie, ako keby sme sa tešili, že už konečne odišiel... 😅 /.
Keď muž prišiel ,myslela som, že tá menšia ho nespozná. Najprv k nemu nechcela ísť, ale to trvalo len chvíľu. Až som bola prekvapená, potom už sa aj pýtala k nemu na ruky.
Ukazoval nám nejaké fotky, vyzerá to tam pekne. Aj to ubytovanie je slušné, aj krajinka. Akurát, čo mi asi nebude vyhovovať je to, že v okolí toho veľa nie je, všade sa preba dostať autobusom alebo autom.
Tu u nás máme všetko po ruke...
Baby, aj tam jazdíte? Ja šoférujem, ale ako to je u vás, keď je volant na opačnej strane, dá sa na to zvyknúť? Myslím, že to bude nevyhnutnosť, aby som tam jazdila. Muž býva niekedy v práci až do večera, podľa toho, koľko majú popisov.
S tým našim odletom to vyzerá na koniec júna. Ale to už dúfam, že je konečný termín.

Maličká spí, idem niečo porobiť, lebo to tu vyzerá hrozne. A snáď sa pustím aj do žehlenia, ktoré stále odkladám. Ja žehlím len nevyhnutní veci,... košele pod.

karolinka2
26. máj 2008

Ahoj Zuzkag.dakujem. 🙂
No ved zachvilu budete spolu,my odchadzame v juni a takisto sa uvidime az o styri tyzdne.
Ja tu soferujem,zo zaciatku som velmi nechcela,ale teraz uz som si zvykla a uvidis ani nepocitis rozdiel ze volant je na druhej strane.
Mne tiez mala spinka tak idem pozerat tenis,hoci mam plnu kopu zehlenia ale tak sa mi nechce do toho pustit. ☹ Pekny dnik.
Jarka Zuzka kde ste?

karolinka2
30. máj 2008

Ahojte baby ako sa mate dlho sme tu nikto neboli. 🙂
Pekny vikend.

z.g.
31. máj 2008

Keď sa nikto nehlási, tak aspoň ja.

U nás je celý týždeň pekne, dnes bude až horúco. Malé boli nachladnuté, tak sme boli zavreté dva dni doma, len sem-tam sme vyšli na vychádzku. Teraz je Natálka u rodičov, pôjdu na letisko na program ku Dňu detí.

Manžel teraz zháňa autíčko, tak to bude fajn, že pôjdeme aj na nejaké výlety.

Karolinka, tie ozdobné fotografie si si urobila ako? Máš na to program, alebo priamo vo foťáku?

karolinka2
1. jún 2008

Ahoj Zuzka aj tu je pekne teplo,uz o dva tyzdne ideme domov tak sme dnes boli v Belfaste troska na nakupy.
To drahy mal program a tak robil ie fotky.Nemozem poisat lego mala mi tu tuka. 🙂

jarka28
2. jún 2008

Ahojte dievcata,tak som tu konecne...som sa nemohla ozvat lebo sme sa stahovali a nemala som net...ale uz som tu s vami zasa...pocasicko mame uzasne som zvedava dokedy ze? 😉 nasli sme si uzasny domisko sice je to odtial kde sme byvali len do susednej dedinky ale je tu super krasne a deti nemuseli menit skolu coz ma potesilo nech nemaju zbytocne stresy zasa..dom je paradny a obrovsky co nam vyhovuje kedze je nas ako hadov 😀 ...a vy ako sa dnes mate?Karolinka uz sa tesis domov ze?a Zuzka vy kedy sa chystate do Irska?Muzikovy sa paci v robotke?idem ja pekny den zelam...

karolinka2
2. jún 2008

Ahojte,ale mame vonku teplo co?Jarka tak to je super ze si spat na internete,a kvoli comu ste sa stahovali,kvoli vacsiemu domu?a co uz neplanujete v lete sa niekde inde prestahovat,co si predtym spominala.Aj sa tesim na SVK aj nie nemam rada az take horucavy a uz je tam vraj poriadne teplo,ved uz tu je dost horuco.A hlavne kvoli tlaku.A troska mam strach ist sama s malou lietadlom,lebo prvykrat ked sme boli doma tak nam plakala celu cestu tam aj spat.
Tak pekny dnik vsetkym.

z.g.
2. jún 2008

Ahojte, babule!
Jarka, to sme radi, šže už si na nete.
No, veru je tu poriadne teplo. Cez víkend sme bolii na programe pre deti, v sobotu v Senici na letisku, v nedeľu v Bratislave v ZOO, no, sme všetky umorené. Malá dnes celý deň spí, chúďa. Tá staršia ale má dosť energie...
Do Írska sa chystáme na prelome juná a júla. Mal by to už byť konečný termín. Posunuli sme to kvôli očkovaniu a máme ešte s deťmi nejaké kontroly, chceli sme si to ešte vybaviť.
Manžel sa v práci, zdá sa, zapracoval, na začiatku to bolo perné, ale už zvláda aj angličtinu aj oveľa lepšie rozumie.
Ešte je problém so zavedením ineteretu, ide ešte ničo skúsiť ale je to posledná šanca. tak dúfam, že sa to podarí, neviem, ako budeme fungovať bez interetu...
Dva dni sme neboli doma, musím to tu dať do poriadku, zmokol nám koberec v detskej, včera tu bola prietrž mračien, ale v Senici ani kvapka /tam mám rodičov/.

z.g.
4. jún 2008

Dobrá správa, muž má internet, takže keď budeme tam, tak budem pripojená.

jarka28
5. jún 2008

Ahojte zienky...super ze ma muzik internet ,je to na houby bez netu,aspon ja to tak pocitujem ked sme chvilku nemali som bola uz na nervy nieco si neprecitat...s detickami ste mali teda pekny den deti...ja som vzdy rada chodievala s nimi na akcie ked sme boli na svk...Karolinka ,stahovali sme sa lebo dom je tak akurat pre nas,je velikansky a bola to nahoda ze sa nasiel,sme isli behat s babami a zrazu dom na prenajom a tak sme to poriesili,mali sme stastie lebo bolo 40 zaujemcov ,asi sme urobili dojem na majitela...je tu tazke najst poriadny dom a tento je super a par rokov stary...v lete uz teda nemusime riesit stahovanie,sme z dediny prec v ktorej mi nebolo dobre,deti nemusia menit skolu a je tu nadherne...no co viac my chyba?uz len robota a vodicak 😀 som zvedava ci sa mi podari ho tu urobit...idem ja varit plnenu papriku dievky ved sa ozvem este...packo zatim...

z.g.
6. jún 2008

Jarka,gratulujem k novému bývaniu.
Veru, bez internetu si to neviem ani ja predstaviť. Aj tu v Skalici, lebo tu nemám rodinu, len známych.
Taaaakže, už máme rezervované letenky na 7.7.
Chcela som sa spýtať, či vám nepoškodili v lietadle kočíky. Niedke som čítla, že komusi zlomili kočík. Nebola by som rada, keďže mám nový asi mesiac.

janko96301
6. jún 2008

ahojte som tu novy.Popise niekto?

karolinka2
7. jún 2008

Ahojte baby,tak mi sme dnes hore prvykrat od pol siestej,v noci dobre nespime,Karolinke idu naraz 5 horne zadne zubky takze ja dospavam cez den s nou.
Jarka urcite mate to nove byvanie pekne a vy sa chystate cez leto na Slovensko ci nie/My uz na tyzden v sobotu letime,troska mam strach sama s malou ale nejako to zvladneme. 🙂 Baby vcera bola u nas majitelka pre najom a ona lieta stale niekam a vravela nam,ze nakolko olej,ropa isli tak hore ved je to uz celosvetovy problem tak letecke spolocnosti si vyzaduju pri chekine doplacat peniaze az do vysky 200 lybier.tak to je super co?
Zuzka takze uz mate letenky.My ked sme isli na Slovensko tak nam vybrali taky zdevastovany kociar myslela som ze je polamany ale nastastie nebol a spinavy to ani nehovorim hned som prala potah ako sme dosli domov a potom aj spat.Teraz si ho dam asi na letisku zabalit ved mala uz chodi tak mi ho velmi nebude treba.
Janko vitaj a co ta dovialo k nam do Severneho Irska medzi baby,napis nieco o sebe ci mas deticky a tak pod.
Pekny vikend vsetkym,ja este chcem ist dnes co to pokupit,ozaj a v utorok este pred odletom idem na vysetrenie zaludka. ☹
Jarka este som sa chcela opytat ty si bola na mamografiu ako je to mam poziadat lekara?

z.g.
7. jún 2008

Karolinka, to s týmizúbkamidôverne poznám.Aj tak ale maláspáva niekedy zle, a neviem, myslím si, že ta nie je kvôli zúbkom mnohokrátlAle zase cez deň spí niekedy aj tri hodiny v kuse.
Dík za info ohľadom kočíka, musím to nejako vymyslieť, či neušiť nejaký návlek a nedať si ho prepraviť ako cennosť, teda neviem, či to ide. Zavolám na letisko. S tým zabalením je to ako? Dajú ho do krabice a treba si priplatiť?

Ďalšia novinka, manžel kúpil auto, takže je to super.

Janko, ja ešte bývam na Slovensku, ale budúci mesiac letím s dvoma dcérkami za manželom, on je v Craigavone, to je tesne vedľa Portadownu.

janko96301
7. jún 2008

ahojte, dakujem za privitanie.Ja som v Larne, je tu celjkom pekne, ale aj tak si myslim, ze doma je doma.Po nejakom case som totiz zistil, ze tu niesu az tak naklonení cudzincom, ako povedzme v Londyne, alebo niekde na juhu.Mam taku viziu, ze zarobit a vypadnut.Zit by som tu chcel mozno iba keby som sa tu narodil.Co vy na to?

karolinka2
7. jún 2008

Ahoj tak to mas pravdu,ze niektori ludia tu nemaju radi cudzincov,aj to vedia dat patricne najavo.
My sme boli asi pred dvomi tyzdnami v Larne konkretne za Larne taky obrovsky park,atrakcie pre deti,bludisko zive no proste uzasne,velmi sa nam tam pacilo.a ty pracujes ako co?a deticky zrejme nemas ked o nich nepises.

janko96301
7. jún 2008

ale mam syna, ktory mi velmi chyba, v tom parku som bol. deti tu maju nadherny zivot ale nielen deti.akurat to pocasie.Vlani to bola hroza tohoto roku je to lepsie ani by som neveril, ze tu moze byt aj takto slnecno.

z.g.
7. jún 2008

A ja som si myslela, že akí sú Íri pohostinní... Niekde som vyhrabala takú info. Ale možno to viac platí na tých druhých Írov, nie zo sev. Írska.
Takže v Londýne je to lepšie? Aj tak si mylím, že sa na nás z východnej Európy všade pozerajú tak ináč. Aj napr. v Nemecku, kde žije svokrina kamarátka.

Tak tie typy na výlety si potom ešte od vás vyžiadam, aby sme sa nenudili a nezačalo nám z toho šibi-ribi... 😵 😵 😵 Hlavne tá moja staršia dcérka je také šidlo, aby jej stále človek vymýšľal program.

Janko, a ako dlho si v S.Írsku?

Aj my tak plánujeme, zarobiť a ísť naspäť na Slovensko. A ešte pozberať skúsenosti, naučiť sa jazyk atď. Ja vôbec nie som svetobežník. Keby mi niekto pred rokom povedal, že pôjdem bývať do zahraničia, tak by som si myslela, že blúzni...Ja som vždy chcela zostať len v rodnom meste, a nikde inde.

karolinka2
8. jún 2008

Dobre ranko vsetkym,dnes mala este spinka tak si kludne varim. 🙂
Presne tak aj ja som si myslela,ze nikdy nepojdem do zahranicia,,ale zivot je raz taky nevyspytatelny.
Juuj mi uz sa pomaly chystame a balime,celkom sa tesim,len na ten let.
Peknu nedelu.

janko96301
8. jún 2008

Ahojte, som tu od marca min.roka a to som povodne planoval, ze tu ostanem tak max.pol roka alebo rok ale to uz by muselo byt.No a rok sa nam pekne suchol a som tu uz 14 mesiac a asi to potiahnem este do decembra alebo marca.Je tu veget a byt tak slobodny tak tu ostanem dlhsie.Ta plavaren sa mi tiez paci, ceny su tu normalne, nie ako u nas.O potravinach ani nehovorim.Clovek tu moze byt celkom spokojny.

z.g.
11. jún 2008

Nejako je tu prázdnio.

My sme boli u našich,tak som nebola moc pripojená.

karolinka2
12. jún 2008

Ahojte baby,no ja balim teda uz mame zbaleny kufor a v sobotu odchadzame.Ozvem sa zo Slovenska. 🙂

z.g.
12. jún 2008

Karolinka, tak šťastnú cestu, uži s i to doma a držím palde, aby malá poslúchala počas letu.

z.g.
17. jún 2008

Ahojte, ako sa máte všetci?
Chcela som sa spýtať, nemáte niekto GPS navigáciu do auta? Údajne írska nefunguje u nás a opačne. Nerozumiem tomu...l

Už sa pomaly pomaliilikny pripravujem na odchod, vybavujem po bankách, chystám lieky, robím si zoznam vecí a tak. Už sa normálne teším, až budeme tam a bude po zhone. Ono toho zase nie je až tak veľa, ale pri malých mi to všetko trvá 10-násobne dlhšie.
Ale sme si to naplánovali, všetci idú na slovensko a my ideme do írska

karolinka2
17. jún 2008

Ahojte tak uy sme na Slovensku,cesta bola super Karolinka bola zlatucka celu cestu v lietadle spinkala.Dnes sa vytesuje lebo babka aj dedko jej kupili trojkolku.

zsuzsu
17. jún 2008

Ahojte moje. Tak som už tu konečne 😀
Zatial sa hlasim len tak narychlo, lebo iba od dneska mame zasa internet no a viete ako to tu vyzera. každa chce na nieco kuknut. no hroza. 😀 😀 😀 Co už. tak vas prečitam, a zajtra sa urcite ozvem. Tak vas pozdravujem. zatial papapaa

z.g.
17. jún 2008

Jéééjda, čau, Zuzka, jak dobre, že už si tu.
Môj m už mal peripetie so zavedením iternetu, ale nakoniec sa to podarilo. Asi by som to neprežila bez netu. Ja som furt ešte na Slovensku, letíme 7.júla.

Karolinka, tak sa asi aj babka a dedko vytešujú z malej. To si viem predstaviť....

petronuska
18. jún 2008

Ahojky, muzu se k vam tady pridat? Ja sice bydlim v Irsku, v Dubline, ale vubec jsem tu nikde nikoho v Irsku nenasla. Jen Severni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre