Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
29. sep 2008

Zuzka, Ty working tax credit nemožeš poberať, ale tvoj manžel. Nech to vybavi, ked to pošlete, oni Ti automaticky pošlu tie NHS karty, ale je pravda, že nemožete byt milionary 😀 Ale ked Ty neperacuješ tak to určite dostaneš. Inak to aj ja mam tak s mužom. Keby som ja nevybavovala, tak nic nemame 😀 Ale mne pomohli tie tlaciva vypisat v tej poradni co je pre cudzincov. Alebo skuste spolu s Erikou 😉 Rodné listy sme posielali len na Child Benefit . A asi tak do troch tyždnov nam to vratili spat. Ja som si s tym tiež nabehala viac ako dosť, ale ked mi prišli šeky 😀 zabudla som veeeeelmi rychlo na tie nervy 😀

nawal
29. sep 2008

baby toto som napisala do temy paragraf
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ahojte, moze mi niekto poradit
Narodila sa mi tu moja dcerka pred 2,5 rokmi, dostavalaa som za nu na sk (asi rodicovsky prispevok tych 4650sk)az dokial sa mi nenarodila druha dcerka teraz v marci a bola som si ziadat za nu rodic.prisp. , tak mi doslo rozhodnutie ze nemam narok na rod.prispevok, lebo tu v UK ich poberam. Tu mame child tax credit a working TC. Ja nepracujem a ani nepoberam ziadne pridavky. len manzel robi PT 17h./tyz.
Takze od SK uz nedostavam nic. Nemala by som dostavat do veku 3 rokov dietata peniaze?
Dakujem za radu

nawal
29. sep 2008

nechapem co mi to skopirovala ten uvod druhej vety 😠 😖

nawal
29. sep 2008

a jedna mi odpovedala
nawal, mne sa zda, ze nejaka uradnicka na SK to poplietla. Ak by si prvych 9 mesiacov materskej poberala v UK Statutory Maternity pay alebo Maternity Allowance, tak pocas tej doby nemas na rodicovsky prispevok pravo. Ale ak to nepoberas, tak mozes o rodicovsky prispevok poziadat. Ja by som to skusila znovu, s vysvetlenim, ze nie vsetky matky v UK dostavaju prvych 9 mesiacov matersku a ty patris medzi ne.
A ak Ti v rozhodnuti napisali, ze nemas narok na rodicovsky prispevok, lebo ho poberas v UK, tak nech si to lepsie nastuduju, lebo v UK nic take ako rod.prispevok neexistuje. Prave preto ho mozeme poberat na SK.

nawal
29. sep 2008

tak teraz co vcul, hadat sa zo soc. poistovnou alebo to nechat tak? 🙄
Zuzka ja tiez nepracujem a manzel pobera CHTX a WTX. takze v pohode. Nam to vychadza na dvoch detoch skoro tak ako keby som pracovala aj ja. Takze urcite sa to oplati

etuska
29. sep 2008

nawal-rodicovsky prispevok ti zastavili uplne?lebo ten by mala dostavat kazda mamina do 3-och rokov dietata 😖

No a s tymi benefitmi mas pravdu.Aj ja som radsej vzala len ten jeden "PT job" ako sa ustvat k smrti 😅 ...a hlavne si myslim,ze netraba nic unahlit.Miska nevie po anglicky,tak nechcem aby bola 8 hod. denne len s anglicky hovoriacimi detmi,ale aj so mnou.Urcite na bud. rok,ak tu budeme tak to uz bude ine,lebo verim,ze po roku si zvykne a aj bude "speakovat",takze uz by nemal byt pre nu problem byt v kolektive dlhsie...ale to je hudba buducnosti.

Zuzi-drzim palce v robotke 😉
a dalsej Zuzke pri papierovackach 😉

dadullka
29. sep 2008

ahoj zienky.Zuzka blahozelam k novej robotke a zelam vela penazi 😵 .Zuzka,ma tvoj manzel home office,pytam sa len preto,ze aj my by sme chceli vybavit CHTX,WTX.a nevieme ,kde zacat.moj manzel ma zatial len in.numb,mne ho este len pridelia.a aky ma byt mesacne prijem oboch rodicov,aby sme mohli tieto kredity dostat?

karolinka2
29. sep 2008

Zuzkag.urcite mas narok na tax credit teda tvoj manze,urcite si to vybav naozaj skoda kazda korunka dobra.
Dadulka vypiste papiere aj na child benefit aj tax credit a zaslite ich,a oni vam budu postupne posielat co este potrebuju,je to papierovaciek ale co uz.
Zuzka vela stastia v novej praci,bude to na teba vela,ale ved uvidis ako to budes stihas.
Baby mam otazovcku,teraz som v pomykove,z toho co tu pisete,ked dobre rozumiem tak mam narok aj na matersku na svk,nakolko tu nepobveram,alebo ako to vlastne je.dakujem
Prekny den.

z.g.
29. sep 2008

baby, ja som z toho domotaná ešte viac 😝 😝 😝
nawal, takže vy nepoberáte child benefit?
dadulka, ja vôbec netuším, že existuje ešte aj nejaké home office, a keby som zašla to toho job centra, či čo to je, tak by som na nich pozerala len s otvorenou hub..., lebo by som týmto odborným veciam v angličtine nerozumela
a tiež by ma zaujímlao, kedy vzniká nárok na workinkg tax credit

z.g.
29. sep 2008

nawal, ja by som napísala "iebesgrief" riaditeĺovi pobočky, nech prešetria vec, lebo tiež dochádzate o peniažky

z.g.
29. sep 2008

tuším ste písali, že v tej poradni pre cudzicov pracujú poliaci

erika, tiež by som bola radšej s malou, než do večera v robote...
ináč im tu závidím, že môžu ženy pracovať len na pol úväzka a musí sa im to nejako oplatiť

jarka28
29. sep 2008

Takze zienky zhrniem to...Matka narok na rodicovsky na slovensku mas kazdopadne,ak ho nemas vybaveny treba si vybavit vratia spatne to co treba,a budes poberat do 3 rokov veku dietata,nenechaj sa odbit,mne sa David narodil tu a mam to vybavene doma na socke.Dadulka treba si zavolat alebo ist do jobcentra pre ziadosti na credity a benefity,a ked nemaju tam tak je to mozne telefonicky,cislo najdes na nete...vypisat a poslat a uz len cakat,ked budu nieco potrebovat tak poslu domov a vy im doposlete...narok ma kazdy kto ma deti a pracuje min 16 hodin tyzdenne a nepresiahne sumu tusim60 tisic rocne...Zuzka tvoj manzel urcite zaplatil Home office registarciu pracovnikov ,asi mu to z platu ztrhly ked nastupil a urcite ho prihlasili to je tich 90 lybier jednorazovo.... 🙂 🙂 keby nieco som tu pytajte sa..... 🙂

etuska
29. sep 2008

Presne ako pise Jarka-Home Office sa vypisuje do mesiaca ked zacnes pracovat-aby si tu bol legalne,inac robis na cierno 😉 My sme si vyziadali to tlacivo telefonicky,ale teba to Zuzka nemusi trapit,kedze manzelik je tu dlhsie,urcite mu to vybavovavali z prace,lebo aj bratranec je lekar a hovoril,ze jemu to vybavil zamestnavatel.

Baby,mrknem vecer a hodim vam link na vsetky pridavky + tel cislo(Jarka ospravedlnujem sa,ze som ti ho este neposlala,ale niekde som ho zalozila 😒

etuska
29. sep 2008

este ma napadlo,ze mam doma jednu brozurku o tychto veciach v slovencine,tak ked Miska zaspi pohladam a co to napisem 😉

Ja napr. budem robit len 12,5 hod. tyzdenne,ale manzel robi 40hod. takze uz sme posielali vsetko a NI Number uz mame obaja.

etuska
29. sep 2008

inac ohladom vsetkych tychto veci vam poradia aj v Citizens Advice Bureau-len skuste najst v mieste svojho bydliska(ano,niekedy tam ako poradcovia pracuju aj Poliaci,mozno aj Slovaci,Cesi...zalezi od mesta 😕

karolinka2
29. sep 2008

Jarka vraj na svk na socialke som sa mala prihlasit do pol roka dietata,vraj uz teraz nemam narok,ale mama mi to este zisti ako je to s tou materskou lked tu nepoberam.a prosim ta co vsetko si musela predlozit u nas na socialke ohladom materskej.

etuska
29. sep 2008

http://www.hmrc.gov.uk/TAXCREDITS/

Zatial som nasla toto,co sa tyka "tax creditov" 😉

etuska
29. sep 2008

Matka,chcem sa este opytat,skor ako nam pride vyjadrenie ohladom "tax credits + benefits" nemame narok na bezplatneho zubara,ze?-lebo manzela zacal pobolievat zub.Mrknem vecer na googli ak neviete.

etuska
29. sep 2008

http://www.adviceguide.org.uk/nireland/family_p...

no nasla som len toto 😒 ,ze ked chcete vediet viac info ohladom bezplatneho zubara,treba si tu vyziadat brozurku.

etuska
29. sep 2008

no a tu je este stranka "Citizens Advice Bureau",co je vlastne nieco ako "Poradenska sluzba obcanom" 😉

etuska
29. sep 2008
karolinka2
29. sep 2008

Erika my ked sme mali papiere vo vybavovani tak sme nemali este tie karticky tak sme si u zubara platili,ale potom ked nam vsetko prislo tak mi vraveli,ze keby som mala blocky tak by som mohla ziadat spatne vyplatit z tax creditu,tak ked pojdete do zubara tak si pre istotu vypytajte aj potvrdenku a uvidis od kedy spatne vam to bude platit a podla toho budes vediet ci si to das preplatit alebo nie.
Jarka a este sa chcem opytat ked by som mala mat narok na tu matersku na svk nemusim platit socialku,lebo ja ju na svk neplatim a naco,ved to je okolo 3000 sk mesacne a na dochodky aj tak si musi clovek setrit.

nawal
29. sep 2008

z.g. poberam ja chil.benefit a manzel WTC a CHTC, ale ch.benefit nema nic spolocne s rod.pridavkami na sk, ci nie?
a ktore je rodine pridavky a ktore je rodic. prispevok

karolinka2
29. sep 2008

Nawal ja si myslim,ze child benefit su rodinne pridavky.

jarka28
29. sep 2008

NAWAL CHILD BENEFIT SU TU RODINNE PRIDAVKY,TAK AKO MATKA PISE,AK TIE POBERAS TU,INDE NEMAS NAROK...RODICOVSKY PRISPEVOK JE KED SA NARODI DIETATKO A NEMAS NAROK NA MATERSKU OD ZAMESTNAVATELA ALEBO SI NEBOLA ZAMESTNANA TAK TO TI VYPLACA STAT 3 ROKY NA DIETA..

z.g.
29. sep 2008

už som narazila na to "home office", keď som pozeralala manželove dokumenty

chcem sa vás spýtať, ako treba vyplniť tlačivo na child benefit:
my poberáme stále rodinné prídavky na slovensku
a tu sa pýtajú "are you getting any Child Benefit now?"- myslia tým tunajšie child benefit, však?, nie tie na slovensku
je to tam ešte použité vo viacerých otázkach

takže máme na to nárok, aj keby sme tu boli len pol roka...
a prídavky na slovensku potom budeme musieť vrátiť?
pani na sociálnom mi povedala, že ke´d ideme len na pol roka preč, že sa to neoplatí ohhlasovať a prihlasovať na slovensku,
no ale keď tu požiadame o prídavky, tak to budem musieť

no, mužíček je lenivý, keď zbadal tie tlačivá, tak sa na to vybodol a dal to mne, tak si to potom od neho zinkasujem 😝 😝 😝

karolinka2
30. sep 2008

Dobre ranko,
Zuzkag.podla mna by ti s tym mal niekto pomoct pokial nevies dobre anglictinu,aby si tam nieco nepobabrala s tym vypisovanim,a ked poberas na svk tak nemas narok tu,bud poberas pridavky tu alebo na svk.ale to sa uz musite vy rozhodnut,ci sa vam oplati odhlasit ich z svk,myslim aku dlhu dobu planujete byt v zahranici.
Pekny den.

etuska
30. sep 2008

bre ranko,
presne ako pise Matka,lebo moj manzel ked tu zacal pracovat,tak sme automaticky odhlasili pridavky na SVK kedze v UK planujeme ostat aspon rok.

Zuzi-pis,ze nepoberate ziadne,lebo oni sa pytaju na UK,ale na SVK by ste mali odhlasit.No neviem ake mate plany...ci ostavate v UK,alebo idete na SVK,lebo potom ti poradit neviem.

karolinka2
30. sep 2008

Ahojte baby,tak mi sme dosli od doktorky,mala celu noc nespala,stale len place,tak jej predpisala antibiotika,ze ma nejaku ifekciu,ved je to uz druhy tyzden a zase je jej horsie,ja som tiez taka fufnaca,ze som si nasadila penicilin,takisto uz druhy tyzden anedaj boze sa z toho dostat.
Idem si trocha lahnut k nej lebo v noci som toho nepospala.

etuska
30. sep 2008

Matka-prajem skore uzdravenie 😔 ,my ideme o chvilu pre Misku do skoly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre