Šibali narodení v roku 2004

polarka
31. júl 2007

Mate doma trojrocneho huncuta?

snilko7
21. aug 2007

ramzesa ďakujeme...ešte nechodí do škôlky, teraz sme ledva zvládli odúčanie od plienok, teda cez deň...na spanie stále máme, ale to už pôjde asi jednoduchšie...teda dúfam 😅

luciask
21. aug 2007

snilko gartulujem a este k tomu oducaniu aj ja som si uzila so starsou dcerkou, teraz uz je bez plienok ale obcas ma nehodu v noci.
ramzesa, no teda mne mala uz nespavala doobeda ked mala 1 rok, ona sa prehodila na jeden spanok v 11. mes. ale dufam ze sa ti to vydari.

snilko7
21. aug 2007

baby tak môj Paťko posledný týždeň začal spávať od dvanástej až do tretej, predtým zvykol vždy len takú hodinku a pol...normálne som z neho v šoku, ale je pravda že nie je večer potom taký mrzutý

ramzesa
21. aug 2007

luciasik to dufam, ja ju davam spinkat okolo desiatej prip. aj neskor podla toho,kedy vstava, ale vacsinou vstane okolo 8,30 😅 . Ona je spachtosko od narodenia, to zdedila asi po ocinkovi 😅 . A potom mi zvykne spinkat aj poobede, bud ju supnem do postielky alebo si zdriemne v kociariku na prechadzke, ale v kociariku rada nespinka, mozno tak 20-30min. Zato syncek by v kociari zaspal snad aj teraz minimalne na hodinku 😀 . On je taky pojazdny spachtos 😀 . Asi som si nanho mala kupit hojdacie kreslo alebo hojdaci kociar na balkon a nemala by som problem ho uspat 😅 . No co uz,ked ma to nenapadlo 🙄 .

luciask
21. aug 2007

no snilko uzi si , ja som rada ked mi starsia este zaspi ale uz casto spanok vynechava a v noci moc nenaspi. Ale moze byt ze ide cez nejake rastove obdobie a tak potrebuje viac spanku, aj mne tak volakedy spavavala.
ramzea, no tak to mas pohodicku, ked ti tak spinka.
ja mam cas poobede lebo ja ich davam spat obe naraz a i ked starsia nespi aspon mam od nej klud.

ramzesa
21. aug 2007

luciasik,tak pohodicku mam len z casti, kedze starsi je doma a nespinka a rozprava v jednom kuse 😅 😅 😅 🙄 🙄 🙄 , cize moja hlava si velmi neoddychne 😀

luciask
21. aug 2007

no tak to hej aj mne prave momentalne starsia pili usi ale mladsia vedla nej pekne spinka aspon ze si na nu zvykla. Ozaj a mas oboch v detskej izbe alebo Amalku mas este u seba v spalni? MOje si velmi lahko zvykli na seba, a som aj rada, chcem aby mali k sebe blizko.

ramzesa
21. aug 2007

luciasik na izbicke sa este pracuje, vlastne praca stoji 🙄 , dnes som dotiahla domov krabice a cosi som uz vypratala. V tej izbicke je dost vela veci a okrem tych povodnych som uz aj ja tam nejake odlozila (ako do skladu),takze sa to musi uplne vyprazdnit, poumyvat steny, polozit podlahu, vymalovat a nastahovat nabytok naspät 🙄 🙄 🙄 🙄 . takze je tam vela roboty. Zatial spime vsetci styria v spalni, ale uz je nam nejako tesno 😅 . Dufam,ze coskoro sa to vsetko spravi. 😒

luciask
21. aug 2007

aha takze opravujete detsku izbicku no super, dufajme ze sa vam to coskoro podari zrealizovat a ze budete mat konecne spalnu sami pre seba. Cize teraz tu izbicku pouzivate ako skladisko? to ja dobre poznam, lebo ked sme cakali prvu dcerku sme mali jednu izbu navyse a tam sme hadzali vsetky rarohy. A vy ste sa nedavno stahovali?

lenka78
23. aug 2007

ahojte,mate aj vy obdobie PRECO?Mne z toho je az do placu.Napr.dostal hrocha,tak preco,pyta sa preco nie je slnko,potom mesiac,preco chlapcek ide domov,preco,preco,preco na vsetko.Kto,co zvladam,no tie jeho preco niekedy neviem odpovedat a on sa niekedy neuspokoji s odpovedou,ze neviem alebo preto. 😀 😀 😀
je to jednoducho maly badatel.Niekedy aj ked mu poviem pravdu,tak nie je spokojny,tak neveri,tak preco. 😀 😀 😀

hankaa
24. aug 2007

lenka78
toto preco aj my mame doma 😀 😀 😀 mamka preco,preco ??? a ta mladsia vsetko opakuje po nom tak dakedy mam hlavu ako balon 😀

snilko7
24. aug 2007

lenka aj my máme doma toto obdobie a nech sa mu snažím hocijako odpovedať, on je schopný na každú moju odpoved znovu vyčarovať otázku prečo....no už som párkrát aj nervy stratila 😅 a najlepšie je keď mu to chcem vrátiť a spýtam sa ho ja že prečo to robí alebo niečo podobné tak mi odpovie: lebo chcem 😎

ramzesa
24. aug 2007

luciask no nedavno 😅 . Uz sme prestahovani asi 1,5 roka. Ibaze sa anm toho nakopilo tolko vela, manzel sam nestihal, potom bola zima a ja s detickami som nebola schopna 😝 . Ale dufam,ze teraz sa to nejako zvladne 🙂 .No a v tej izbicke mame aj nabytok, cize sa to dost tazko bude premiestnovat a tak 😖 .

andy.a
24. aug 2007

snilko,Patrikovi všetko naj-naj-naj k trom rôčkom!! 🙂 🙂 🙂

andy.a
24. aug 2007

My máme pre zmenu obdobie "NIE!!",všetko čo malému poviem resp.prikážem,zakážem ,je odpoveď Nie!! 😀 😠

snilko7
24. aug 2007

andy ďakujeme...tak u nás je v kurze "prečo" a potom "nechcem" a jasné že všetko ostatné čo začína "ne" len aby sa mamka jedovala 😀

andy.a
24. aug 2007

a potvorník jeden,pridáva mi ešte robotu-akoby som jej nemala dosť okolo malej-..nechce chodiť na veľkú na WC ani na nočník..na malú chodí na vecko aj na nočník,alebo vonku hocikde,to sa vypýta.. 😉 ale vykakať iba do plienky...aj na noc nosí plienku,cez deň málo pije,tak to doháňa v noci,síce ho dávam na záchod aj v noci popri kojení malej,ale stane sa mu-ako aj dnes,že sa preciká..a celú posteľ,aj matrac.. 😠

andy.a
24. aug 2007

snilko,a teší sa malý na sestričku?? 😉

snilko7
24. aug 2007

andy tak to neviem odhadnúť, tvrdí že sa teší, že ju lúbenká a stále mi hladká bruško...no ale takáto hlavička je veľmi nevyspytateľná, tak sa necháme prekvapiť. U vás ako prebehlo prijatie nového člena rodiny?
inak my pekne cikáme aj kakame do záchoda, šerblík u nás neprichádza do úvahy, na ten je vyslovene háklivý...na spanie ale máme plienku aj cez obed a aj večer...tiež máme ten problém že cez deň mi pije pomenej a na noc pred spaním je schopný vypiť aj vedro tekutín 😝

luciask
24. aug 2007

ramzesa nezavidim, to je najtazsie ked upravujes byt a uz si v nom aj s nabytkom, ale ved ty si mozes spravit dovolenku u vasich aj s detmi a manzel nech si zoberie pracovnu dovolenku, chichi.
andy aj mne sa moja obcas pocika v noci ale obycajne len raz za mesiac alebo tak ale dlho jej trvalo kym nemala v noci plienku, ona si ju otiz stahovala a spala radsej bez nicoho ako v plienke tak som v noci ju chodila obliekat.

ramzesa
24. aug 2007

luciask no to je najhorsie, lebo to vsetko treba povyberat von, hmmm ale kde...
a manzel si nemoze teraz vybrat dovolenku,lebo je tam este kratko 😒

inak my sme s plienkou nastastie problem nemali,ked mal skoro dva roky sme si povedali dost, ziadna plienka a ked sa mala narodila uz ani na noc nedostaval plienku. To mal dva roky a dva mesiace, asi by nas porazilo kupovat duplovane plienky. Ako prve sa naucil pytat sa kakat.To mal mozno 20 mesiacov? Sem tam sa stalo,ze sa v noci pocikal,ale to len ked vypil predtym plnu salku vody a nesiel vecer pisat.

luciask
24. aug 2007

ramzesa no tak to musite nejako dobojovat spolu. Bude to tazke ale ten efekt ked to uz bude spravene, to bude super pocit.
No ja som duplovane plienky kupoovala este velmi dlho, lebo mne starsia enchcela velmi na zachod a nechcela som ju nutit, predsa len je to sok, ked ona ako 19 mes. mala uz sestricku a ona uz nemala moju celu pozornost, enchcela som ju trapit a sama sa z toho dostala, ked bola pripravena, teraz je sranda, ze mladsia uz pekne cez den enma plienku a chodi na zachod omnoho skor ako starsia. Naucila sa od starsej.

andy.a
24. aug 2007

snilko,no malý bol veľmi prekvapený a naštvaný,keď som z pôrodnice doniesla to "urevané čudo",samozrejme zo začiatku hrozne žiarlil,trucoval,nerozprával sa s nami..prestal jesť..naschvál robil hluk,keď malá horko-ťažko zaspala,budil ju.. 😉
Už si zvykol-čo mu iné zostáva..ale stále ju budí,lebo on je hlučný,
stále v pohybe..a Anetka má ľahučký spánok.. 😒
ale inak ju má rád,hladká ju,bozkáva..len treba stále dávať pozor,aby jej neublížil.. 😒 😉

andy.a
24. aug 2007

je to sranda,alebo aj do plaču-kupovať najmenšiu veľkosť plienok a najväčšiu.. 😀 😠

luciask
24. aug 2007

Andy, neboj mala si na brata zvykne, mne obcas velmi place starsia os zlosti a mladsia spinka ako zarezana vedla nej, myslim ze casom si nanho zvykne, a ked vyrastie tak budu spolu vymyslat volovinky ako moje teraz.
Andy neboj s tymi plienkami je to tak ze teraz kupujes dvoje ale postupne to bude menej a menej a tvoj maly si musi zvyknut ze nie je sam a to oducanie moze trvat v noci dlhsie, ja som to zacala tak ze vecer ked som isla ja spat som dala starsiu este na nocnik a to trvalo asi mesiac dva a rano sa budila sucha a teraz uz aj rano ked sa sama zobudi ide automaticky na wc sama, ked potrebuje. Ja sa vytesujem, ze mladsia uz tiez zacina byvat sucha v noci a tak plienky som naposledy kupovala pred 3 mesiacmi.

lenka78
25. aug 2007

Ahojte,my mame plienky nastastie za sebou.S kakanim som nemamla problem,na to sa pytal,no ked chcel pisat,tak fontanky boli stale.Hroza!Esteze mame doma podlahu a nie koberec,lebo by som asi menila koberce 😀 No niekedy sa mu stane,ked spi,ze sa pocika,no to vacsinou ako predzvest choroby.Aj Vase deti sa pocikavaju,ked su chore?
Dnes sa zacal zaujimat o pocitanie.Pyta sa kolko,ked mu poviem,aby spocital,tak bud povie dva,styri,pat alebo zacne prekladat s prstekami a povie tolko 😀 tak toto je chutne,tesi ma to.no ucit sa pocitat nechce.vlastne o ucenie nejavi zaujem,tak si iba odrapotam,lebo viem,ze vnima a bude vediet,len nechce pouzivat vedomosti.Lenivec jeden!
minule som citala v jednom zenskom tyzdenniku,ze dieta pred vstupom do skolky by malo ovladat niekolko veci.My nevieme pocitat,obliekat sa komplet,iba nohavice a tricka,no tricko si nevyzlecie.Ako vy ucite deti obliekat,vyzliekat?A aj farby zatlka!Nechce hovorit,naschval hovori zle!Asi don velmi hucim 😀 😀 😀

akvabela
29. aug 2007

Ahojte, tak aj my uz mame doma 3-rocnu slecnu Marienku, teda Majku, tak si nechava hovorit uz nejaky ten pol rok. No ked sa jej spytaju, ako sa vola a ak sa prilis nehanbi, tak povie Maria 🙂 S plienkami problem nemame, skor je problem, ked je prilis zaujata hrou, dostat ju na toaletu, a preto mavame casto cvrkacie nehody.

Dva tyzdne pred jej 3. narodeninami pribudla k nam Yvettka. Majka na nu celkom dobre reaguje. Aj v nemocnici ju stale obdivovala, aj doma ju obdivuje a veeelmi by si ju chcela zobrat do narucia, ale k tomu sme sa este nedopracovali. Yvettke rada chyta rucky - snazi sa byt jemnucka a dava pozor, aby si nedavala rucky do pusy, lebo nechceme, aby skoncila s palcekom v puse, ako nasa Majka - nie a nie ju od cmulania odnaucit a teraz, ked pribudla sestricka to ani nejako velmi neriesime, dohovorit dohovorime a to je asi tak vsetko. Svojim sposobom na Yvettku ziarli, to je jasne, zo zaciatku som si to nepripustala, resp. nevidela. No napr. ked idem kojit Yvett, tak Majka si zrazu spomenie, ze aj ona je hladna a zacne pomrnkavat - riesime to tak, ze Majka sa napapa pekne pred tym, nez sa zobudi Yvett. A ak sa to nepodari, tak este do konca oktobra tu mame na vypomoc manzelovu maminu - comu som velmi vdacna, hoci trosku sa obavam, ake to bude, ked odide spat na Slovensko, ale uz sa aj tesim, ze budeme samy, hoci zo zaciatku to bude tazke, lebo Majka ma od babky veeela pozornosti a v mnohych veciach ma moze zastupit. Na druhej strane, niekedy si potrebujem "odskocit" od Yvettky aj ja a niekedy Majka babku ku Yvettke prepustit nechce.

Inac Majka, co sa pocitania a rozoznavania farieb tyka, tak je sikulka, teda pocitanie iba do desat (obcas vynechava cislo sedem a po desinke pocita 18, 12... proste ako ju napadne). Velmi rada si pocita, ked prechadzame cez prechod pre chodcov, vtedy skace a pocita pruhy 🙂, esteze su tu ohladuplni soferi 😅

Som sa nejako moc rozpisala a aj Yvettka ma uz vola 😵

luciask
30. aug 2007

Akvabela s tym palcekom viem, ze existuju take nejake kremy co sa davaju na nechty aby to detom nechutilo, maju to vo Walgreens a inych obchodoch v detskej sekcii. Ja som to tiez kupila starsej ale som to musela vratit lebo mi sme nemali palcovy problem ale s rukou od laktu dole, si cmulala kozu, aj teraz ju to obcas napadne a ked vidim ze sa do toho pusta tak jej tam dam naplast s princeznou alebo oblubenou postavickou, tu si nenecha cmulat.
Tiez farby ovladame, aj pismenka aj poniektore slova uz rospoznava. Cisla do 12 lebo je zatazena na hodiny a stale na ne pozera.

akvabela
31. aug 2007

Lucia, dakujem, Walgreens tu v Kanade tusim nema svoje zastupenie, no mozem pozriet, ci tu nieco take nemaju v inych obchodoch, hoci neviem, ci by si Majka krem nezotrela a cmulala veselo dalej 😖 Inac nas pocas tychto Vianoc prijemne prekvapila 🙂 - sama od seba prestala cmulat, tak sme ju ani nechvalili, aby si nespomenula, len v spanku si asi z podvedomia obcas cmulavala. Bez vedomeho cmulania vydrzala mesiac a potom, ked bola chora sa k tomu opat vratila ☹

Katka je sikulka, ked rozoznava uz niektore slova 🙂 . U Majky sa da povedat, ze rozoznava pismenka (niektore definitivne pozna), resp. ma pismenko spojene s nejakym slovickom, ktore sa zacina na dane pismeno.

Kolko vazia a meraju Vasi 3-rocni sibali? My sme dnes boli na prehliadke a Majka ma 13,2 kg a 98 cm.

Lenka, aj my mame obdobie preco, len si ho teraz plnymi duskami uziva babka 🙂

A co sa spanku tyka, tak my mame viac dni, ked po obede Majka nespava, ale obcas sa zadari a pospi si, len nam ten spanok vyjde casto v divnom case 😒 Najcastejsie vsak spava od 8 vecer do 7 rano, no niekedy nevie zaspat, resp. najnovsie caka, kym zaspi Yvett, co je niekedy aj okolo 10 vecer a potom sa rano casto zobudi s nou uz o 6, tak je potom dost unavena. Niekedy takyto deficit dobehne poobednajsim spankom od 3 do 5 a par krat sa nam stalo (uz aj pred narodenim Yvett), ze deficit dohanala spankom od 3 poobede do 6 rano. Som zvedava, ako to bude dnes, lebo tiez zaspala okolo pol stvrtej a este stale sa nezobudila (u nas bude teraz pol deviatej).

renca3
31. aug 2007

akvabela... ani moj syn 3 aj 7 mesiacov uz nechce spavat poobede. A ked tak tiez okolo 15.30, 16.00. Ale to ho po 1,5 hodine urcite zobudim, lebo co s nim potom v noci?
Vazi okolo 16 kg a meria 103 cm.
Farby pozname, pocitat do 10 vieme ale pismena a cisla este nerozoznava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre