Šibali narodení v roku 2004

polarka
31. júl 2007

Mate doma trojrocneho huncuta?

luciask
31. aug 2007

s ym spankom veru strajkuje aj mne. V noci spi max. 10 hodin, a cez den strajkuje, posledne 2 dni nespala poobede vobec a este k tomu zobudila mladsiu dcerku. Dufam ze dnes si aspon poobede pospinka.
Ked sme boli na 3 rocnej prehliadke u lekara tak mala 16 kg a 104 cm, teraz je uz tazsia ale tiez znova hodne podrastla, uvidime v januari kolko.

mimusiacik
20. sep 2007

🙂 Ahojte mamulky!My mame 3r+4m a teraz mame obdobie stavania bunkrov zo vsetkeho a vsade...humorne prispevky do temy "Perlicky deticiek" vo Volnej diskusii by neboli?
Vesely slnecny jesenny den! 😉

andy.a
28. okt 2007

čaute..to už vyše mesiaca tu nikto nebol?? 😕 😉

andy.a
28. okt 2007

čo máme nové??
malý počíta do 2O,pozná dinosaurov..neuveriteľne sa zlepšuje v reči,pritom má oneskorený vývin reči,aj logopedička ho chváli.. 😵

a tiež často štrajkuje so spaním.. 😉

sisulik
29. okt 2007

andy...ja som este malu pocitat neucila..ja ani neviem kedy s tym zacat...co sa tyka pocitania, tak sme ju naucili do tri po slovensky a do tri po arabsky... 😅 a inac odkedy sme v kuvajte, neuveritelne rychlo sa zdokonaluje v oboch jazykoch..a najviac ma prekvapuje to ze aj v slovencine, kedze tu v kwt len ja jedina s nou rozpravam po slovensky 😅

andy.a
29. okt 2007

sisu,malý sa naučil počítať sám-resp.v telke..pozeráva Mickeyho báječný klubík..a tam sa naučil počítať,farby..atď.. 😀

ja by som to neho hustila aj pol roka..v telke ho to viacej baví.. 😉

sisulik
10. nov 2007

andy,..inac ako riesis to...ze...no ako to napisat..hehe...mala sa mi nevie dlho sustredit na jednu cinnost..ak preberame farby hravou metodou tak ju to bavi kratko...no vsetko len kratko..

navik
30. nov 2007

Awojte maminy 🙂 aj u nas mame sibalkuco ma 3r.a 5m.do skolky sme zacali xodit v marci zo zaciatku asi mesiac som xodila s naou kazde poobedie na hodku a by si zvykala na nove prostredie.A zvykla super. Stalo sa obcas ze rano zacala plakat a nebolo to nic hororove 🙂 Teraz rozprava aku ma tam dobru kamaratku kamarata.vidim ze jej skolka prospieva a jestastna a to je pre mna dolezite.Keby som zbadala ze si nevie zvyknut an skolkarske prostredie pockala by som.A dokonca v septembri ked sme sli po dvox mesiacox do skolky tak sa kazdy podvecer pytala kedy opat ide do skolky..no idem trosku popratovat mladsia bambula mi spinka tak to musim vyizit pretoze vivka velmi mi spavat nece. ..Pekny dnik prajem

mamiska
2. jan 2008

Ahojte maminky, tak aj my mame doma malu sibalku ma 3r a 1m a 7.1.2008 nastupuje prvykrat do skôlky. Tak nam prosim drzte palce 😀 Vsetko dobre v Novom roku 😉

andy.a
28. jan 2008

ahojte..tak my sme už oslávili nedávno 4.narodeniny.. 😉

mamiska,držím palce s tou škôlkou..a ako si malá zvykla?? 😉 😕 😅

luciask
28. jan 2008

Andy aj my sme mali uz styry roky, teraz v januari. Ja mam este malu doma so sebou, do skolky pojde az o rok.
sisulik, myslim ze je to uplne normalne este v tomto veku sa nevediet sustredit, myslim, ze ak budes menit aktivity castejsie tak je vacsia sanca ze ju to bude bavit. Ma napr. rada knizky? Tam sa jej mozes pytat na farby a tiez ratat zvieratka, hracky, deti a pod.

sisulik
2. feb 2008

ahojte babenky...luci..ano, ma rada knizky, vsetko mozne..snazim sa s nou striedat aktivity..len ma velmi prekvapuje...lebo od troch rokov sa uci vsetko velmi rychlo...naucila som ju citat pismena A,O,I,U a cisla 1,2,3...a minule ma prekvapila tym, ze ich aj pisala a to pisat som ju ani neucila.. 😅

misulka101
3. feb 2008

ahojte tak aj ja sa pridavam tiez mam syna narodeneho v aprili 2004 do skolky chodi teraz druhy rok,a od prveho dna nemal problem v skolke,tiez uz pocita do 15 a farby vsetky ovlada a cele dni len kresli,maluje,vystrihuje a hlavne vymysla 😝

sisulik
3. feb 2008

jeeej misu..tak to je super...moja este do skolky nechodi...tu su skolky az od styroch rokov... 🙂

misulka101
3. feb 2008

on isiel do skolky ked mal 2 a pol roka a velmi mu to prospelo 😉

sisulik
3. feb 2008

no my este taky neusadeni...pohybujuci sa medzi krajinami... 😀

misulka101
3. feb 2008

a uz ostavate tam alebo chcete ist este niekam inam?

pezincanka
3. feb 2008

Ahojte dievcata, mozem sa pridat? Doteraz som fungovala len na Novembrovych babetkach 2007, lebo sa mi narodil syncek v novembri. Ale mam aj starsiu dcerku, KArolinku a ona ma 3 roky a 8 mesiacov. Je skolkarka, ukecana, rada spieva, typicke dievca, cosa tyka hraciek, same babiky, plysaky, kuchynka. Miluje ucitelky v skolke, tiez sa po lete nevedela dockat, kedy zacne skolka.

andy.a
10. feb 2008

pezinčanka,aj ty máš medzi deťmi rozdiel cca 3 a pol roka ,že ?? 😉
Karolínka nežiarli na malého bračeka ?? 😅 😕

andy.a
10. feb 2008

misulka,nazdar.. 😵 🙂

zasa spolu 😝 🙂 😉

misulka101
11. feb 2008

ahoj andy 😵

pezincanka
13. feb 2008

Andy, ano, je medzi nimi presne 3.5 roka. A vobec neziarli, aspon nie tak, ze by sa to dalo vidiet priamo. Lenze nepriame dokazy ziarlivosti tu boli najma prve 2 mesiace. SO vsetkym robila velky cirkus, chcelasnami spat v posteli, skratka uputavala na seba pozornost. Teraz je to uz lepsie. Lubi ho.

Mam na vas takuto anketovu otazku: Ako a kedy davate spat vase deti? Same, alebo s vami? Citat im rozpravy? Pustate CD rozpravky pred spanim? Kupete/sprchujete ich ako casto? Kedy veceriate? Kolko vam to cele trva od vecere po ulozenie do postele? Pozeraju vecernicek, alebo im pustate DVD rozpravku?

teda tych otazok je nejako vela, ale rada by som svami o tom pokecala, ked sa sem dostanete.

andy.a
7. mar 2008

pezinčanka,náš malý zaspáva najskôr okolo 22:15,aj keď ho uložíme o 8.hod. 😖 a niekedy aj okolo polnoci.. 😕
a to aj ked cez deń nespí.. 😕

hyperaktívne dieťa.. 😀 nepotrebuje spať.. 😠 😅 😝

pezincanka
10. mar 2008

Andy, fuha, tak to nezavidim. Moja Kaja spava cez den 1-2 hodinky a vecer je to s nou problem, do postele chodieva okolo 20.00 ale zaspavanie jej trva aj 1.2-2 hodiny. A nekonecne nas "vydiera". Pomasirovat nozicky, pustit CD rozpravku, citat rozpravku, skrabkat chrbatik, a nakoniec nezaspi skor, ako si my dvaja nelahneme do postele a sami nezaspime.

mamiska
16. mar 2008

Ahoj Pezincanka, ja mam zatial len dcerku, ale ta mi miestami uplne staci...do 2,5 roka som zaspavala pri nej (ona v posielke a ja vedla na zemi...) no potom prislo nejake trucovite obdobie, tak som jej to sekla zo dna na den a spava sama bez zbytocnych reci...pokial je doma, tak spinka na obed 1-1,5 (u starkej 3 hodky), kupkanie mame podelene, 1 den ma napustenu vanicku s penou, 2 den sprcha a zvykla si na to, kupem ju okolo 18.30 hod a to ma niekedy po veceri, alebo pred nou. Ona totiz ma dni ked jej staci pit a papat odmieta 😲 Posledny mesiac jej citam rozpravocky pred spanim, no nezaspi mi pri tom. Predtym som precitala 5-6 riadkov a uz ma zrusila, ze ju to nebavi a skocili sme. Co sa tyka rozpravok na DVDckach, nechcem si ju naucit aby cumela na telku vecer pred spanim. Cez den ked si vypyta, tak sa jej samozrejme pusti co chce, ale vydrzi maximalne pol hodinku a uz krici, aby sme to vypli. Skor pozera svoje DVDcka od narodenia, co sme ju tocili. Pri tom vydrzi aj 1-1.5hod. A co sa tyka zaspatia, niekedy je to aj pol hodinka a niekedy sa otoci a uz odfukuje 😀 Do postielky chodi medzi 19-19,30hod. Rano sa ale budi uz o 6tej 🙄 a pyta si pohar tepleho mliecka... 😉
Ak som cosi na tvoju anketku nezodpovedala, tak sa ospravedlnujem, ale kludne mozeme pokecat...

ramzesa
16. mar 2008

Ahojte maminky, tiez mam drobca narodeneho r. 2004 v aprili. Pozeram,ze vam drobci spinkaju cez den. Moj uz minimalne 2,5 roka nespi 🙄 🙄 🙄 . Mozno raz za polroka sa stalo,ze zaspal 😝 😝 😝 . Do skolky chodi od septembra 2007,ale sme tam maximalne dva tri tyzdne a potom asi dva tyzdne doma 😝 . A tak isto ako tu uz jedna maminka pisala, knizky chce,aby som citala,ale malokedy pri nich zaspi. Mozno teraz by uz aj zaspal,ale mensia sestricka nam to citanie zrusi 🙄 .Zopar pismenok uz pozname, rad si ich prepisuje z niecoho,kde su napisane. Napr. z farbiciek a pod. A nasa najoblubenejsia zabavka momentalne je skladanie puzzle (to s tymi najmensimi kockami pre deti) , dalej kreslenie,malovanie a rad si vystrihuje z papiera,co si nakresli a potom z toho robi zaujimave obrazky 😵 .Naposledy sme mali klovatinu snad vsade 😀. No a kedze cez den nespime,tak v zime je mozne ich oboch ulozit do postele uz okolo tej 17 az 18 hodiny a okolo 6 rano uz buntosia. Som zvedava ako to bude v lete,ked bude dlho vidno. Minule leto to bolo dost tazke ich nahnat tak skoro do postele 😕 .

mamiska
16. mar 2008

Ramzesa, tak my rano o 6tej ked vstava uz vyfarbujeme omalovanky a kreslime usmiate, alebo zamracene slniecka (podla nalad) vsetkymi farbickami, ktore su na dosah 😀 Ocko si ich uz velakrat nasiel pokreslene aj v diary, len co sa na chvilku vzdialil. Pismenka pozna vsetky a teraz si pise svoje meno, ale od zadu...tak neviem po kom to zdedila... 😎 Velmi rada sa hra aj s pexesom a az vtedy chapeme, aky rozumcek ma male dieta v hlavicke. Malokedy sa nam stane, ze sa tesime z vitaztva my a nie ona 😉 Bianka je decembrovka 2004.

ramzesa
16. mar 2008

mamiska-jeeej aj my sme zacinali slnieckami 🙂 a teraz kreslime domceky,stromceky a kvietky a tak. 🙂 . Su to tie najuzasnejsie male dielka 😵 .
Inak moj brat v prvom rocniku na ZS zasa cital odzadu 😀 slabikar 😀 , no a povacsine spamati,lebo sa stale to iste citalo dokola 😀 .

andy.a
16. mar 2008

čaute.. 🙂 😉
ramzesa,ja len zírám,že koľko ti deti prespia 😕

no,náš mladý by ma s rozprávkouvou knižkou asi vysmial..musí mať svoje obľúbené dvd pred spaním..a keď to skončí,tak plače a volá nás/spáva v detskej,my s malou v spálni.. 😉 /

v sept.by mal nastúpiť do MŠ..ale má problémy aj s jedením,tak neviem čo z toho bude 😖

ludmilka32
16. mar 2008

Ahojte ja mám tiež dcérku narodenú v auguste.Už od septembra chodí do škôlky naučila sa tam veľmi veľa a rada tam chodí.Spať im tam po obede nechce a veľmi rada kreslí. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre