Šibali narodení v roku 2004

polarka
31. júl 2007

Mate doma trojrocneho huncuta?

sisulik
16. mar 2008

ahojte babenky...

andy....ak trestam malu pre nieco co urobila zle...trestom je ze musi ist do kuta..aka doba je odporucana?

andy.a
16. mar 2008

sisu,musíš vyskúšať,koľko na ňu treba,aby to malo nejaký efekt 😉
náš Aďo tam len chvíľu vydrží,poplače si a potom "seká" dobrotu..tak 5,maxim.10 min. 😝

mamiska
16. mar 2008

Ahoj Andy.a, co sa tyka maleho papania, je to len to ze odmieta papat, alebo je to vaznejsie?
Bianka ma dni, kedy nepotrebuje nic ine len rano mliecko a potom papa len jogurty, ktore si zapija cajom 😝 Ak spapa pol rosteka, tak to oslavujem...

luciask
16. mar 2008

susulik, ja som pocula, ze trest by mal trvat podla veku dietata, takze 4 rocne 4 minutky, 3 rocne 3minutky. Ja moju posielam do izby, ona sa tam vyreve a potom ked pocuje hodiny pipat, to znamena ze moze vyjst von, ospravedlnit sa a zivot ide dalej, niekedy to musime aj castejsie opakovat, ale vacsinou tak 1-2 krat za cely den.

sisulik
16. mar 2008

dakujem babenky...dobre info...

pezincanka
17. mar 2008

Dievcata, dakujem za vase prispevky na anketovu otazku. Kaja stale spinkava poobede tak 1-2 hodinky, len casto treba ist s nou si lahnut. Vzdy, ked sa zobudi-rano aj poobede pyta flasu s mliekom. Teraz pije 2dcl a stiahne to za pol minuty. Kym to nedostane, tak nas nahana, aby sme jej to mliecko uz dali. 🙄
Je to blbe najma rano, ked by clovek este spal. ale co uz. Boli casy, ked sme ju od toho oducali, aby pila mlieko spolu s ranajkami a z poharika. to bol taky hrozny boj, ze sme to docasne odlozili.

Najprv sme ju tazko ucili na tu flasu a teraz nie a nie oducit. Ale dokaze pit aj z poharika a hrnceka, len je zavislacka a parkrat denne to musi cucat z flase.

mamiska
17. mar 2008

Pezincanka,tak to s flasou poznam aj ja 😝 My sa rano budime o 6tej zo slovami, prosim si mliecko do flasticky, aby som mohla este spinkat...darmo jej vysvetlujem, ze ma poharik a je velka na flasu, nie ona jednoducho potrebuje 3dcl z flase poleziacky...a to z flase mala ani nevedela pit...Asi urobim razny krok a cumel poleti z flase do kosa a bude pokoj... 😎

andy.a
17. mar 2008

tak náš milostivý začal odmietať od 6.mes.mlieko.. ☹ do cca roku som mu dávala piť v spánku,ale potom už nie..takže mlieko vôbec nepije,ale denne zje 2 jogurty a občas syr 😝

mamiska,ja mám s oboma problémy s jedením..stačil by mi Aďko,ale aj malá začala vymýšľať s jedením,a tuším je v tomto smere ešte horšia ako Aďo ☹

pezincanka
17. mar 2008

Andy, nezavidim. Kaja je zly jedak a ja sa nadejam, ze Marcelko bude lepsi 😵

luciask
17. mar 2008

Tak moje obe teraz uz maju radi mlieko. Katka ta ho pila hodne a mala asi polrocnu prestavku co nechcela vobec nic co s mliekom suvidelo(okrem krupicnej kase). Teraz sa na mlieko znova vrhla a pije ho 3 krat denne, k ranajkam, obedu i veceri. Anna ta skor vypije kakavko ale aspon to. Z flase nepili ani jedna, asi v 9 mes. isli na poharik so sosacikom a teraz uz vedia z poharika normalneho, mladsia obcas pouziva sosacikovy poharik. Do 9 mes. chceli iba MM a to priamo z prsa, flasu odmietali, tak som ju nenutila.

pezincanka
17. mar 2008

My sme na tu flasu UM presli po 1 roku, vtedy sme ju zacali oducat od prsa, ja som po roku chcela skoncit. Trvalo 3 mesiace, kym sme skoncili s kojenim, aj to s pomocou tabletiek. Kym sa kojila, bola 3x v noci hore. POtom to uplne vymizlo, nikdy nechcela UM v noci. Ale z UM ju napinalo, aj z neho najprv vracala. Nechela flasu ani na caj, to sme jej davali uz aj predtym. Tak 100ml za den. Mali sme jeden poharik so sosacikom, ten od MAM, ale absollutne nemal efekt, bolo treba vyvinut velmi velky podtlak, aby z neho nieco tieklo. Aj mne to islo velmi tazko. Teraz ho pouzivame pri umyvani zubov. Ale teraz je uz vacsi vyber, maleho budem ucit na ten poharik. Aj ked UM zo sosacikoveho poharika sa mi zda divne, asi to je OK. Skratka, tak si zvykla na to mlieko z flase, ze ona sa budi s zroznym tonom v hlase, nie ako MAMISKINA Bianka "mlieeeko, mlieeko, urob mi mlieko, daj mi to mlieko, mami, urob ho uz, hned" az kym sa nevytrepen z postele a nedam jej ho. (rozumej kuchynu mame na prizemi, spalnu na poschodi, ked byva v zime tma rano, tak mam pocit, ze sa niekedy pri tom zabijem). Po kratkom case jej nestacilo 250ml z normalnej flase, musela som jej ho robit do dvoch, a tak som kupila 300ml flasu a dlho pila 300ml 2x denne. Az zacala mat problemy s oblickami, vylucuje vela vapnika a ma z toho krv v moci a tak mi Dr. nakazala znizit prijem mlieka. Tak nutene jej davam len 2x200ml, lebo vynechat davku=riadny problem.

luciask
17. mar 2008

pezincanka, no moje holky nikdy neboli na UM. Z poharika najprv dzusik riedeny pili a neskor kravske mlieko.

andy.a
17. mar 2008

Pezinčanka,ako tak čítam,môžem sa tešiť na odúčanie od kojenia..malú kojím len v noci,lebo cez deń nechce..ani mi to teraz nevadí,lebo malá cez deń nechce piť nič,takže aspoň v noci doplňame tekutiny 😕
..to Aďo aspoň čaju vypil dosť,ked začal odmietať mlieko 😖

sranda s tými deckami,každé je iné,ale niektoré veci,ktorým som sa chcela vyhnúť/problémy s jedením,spaním a pod./ majú takmer identické 😝 😕

luciask
17. mar 2008

Andy to je zlvastne ze si iba vecer vyzaduje mliecko. To kolko krat za noc sa ti budieva?

mamiska
18. mar 2008

Ahojte maminky,
Pezincanka, tak to presne viem o com pises... 😉 Bianka je kojena do 20tich mesiacov, potom som to chcela stopnut, no smola 😖 mne sa mlieko stale tvorilo, miestami som mala pocit, ze keby som mala dalsie dieta,tak sa hravo prizivi...ja viem, ze je to super a pre dietatko dolezite, ale na mne bola zavesena stale...do roka som ju kojila 8x za noc a to papala uz uplne vsetko, len to mliecko v noci bolo pre nu asi navykom...Dr. mi predpisal tabletky na zastavenie tvorby mliecka, no mne akosi nesadli a v priebehu 3 hodin mal manzel so mnou problemy, lebo som mu skolabovala, tak isli tabletky bokom a prisiel stary osvedceny trik 😎 korenie na prsnik 😲 je to najucinejsia zbran, Bianka uz viac ani len nepozrela v tu stranu 😀 je to mozno pre niekoho krute, ale mne to neskutocne pomohlo. Potom nasledovalo 3dnove stiahnutie elastickym obvazom a mliecko zmizlo...

pezincanka
18. mar 2008

Mamiska, ja som tiez po tom lieku takmer skolabovala, mala som vsetkz neziaduce ucinky okrem nahlej smtri. 😀
Ale vydrzala som to 1 tzyden. A zabralo to. ja som sa cele tie 3 mesiace snazila nosit elastak, ale mlieko ho ako blaznive vzdy vytlacilo a opakovane som este aj zapal prsnika mala. Na to odstavovanie nespominam zrovna najlepsie.

mamiska
18. mar 2008

Pezincanka, tak to ti teda blahozelam, ze si tak dlho vydrzala na tabletkach 😝 Po mna prisla zachranka, co som cela strpla, prestala hovorit...no otras 😠 manzel nevedel co ma robit, ako pomoct...
Budem drzat palce, pri dalsom odstaveni, verim, ze to bude uz ovela-ovela lepsie a rychlejsie. 😉

luciask
18. mar 2008

No teda pozeram ako ste radikalne odnucali od materskeho mliecka. Inak neviem si to predstavit ze ak ste vela kojili tak zrazu hned nahle ste to dokazali s tym koncit. Mne Katka prestala sama v 11 mes. ked som zistila ze som tehotna s Annou. S Annou, som vyslala obe deti a manzela k svokrovcom, aby mladsia zabudla a ja som mala vikend sama pre seba, co bolo super. Mala som dost naliate prsniky ale dalo sa to vydrzat, pred tym som uz kojila iba 1-2 krat za den, tak ta tvorba MM uz nebola taka velka.

andy.a
18. mar 2008

baby,to čo ste mali za liek??
Parlodel/bromokryptin/ asi,nie ?? 😉 neviem,či je u nás t.č.na trhu na zástavu laktácie aj niečo iné 😝 😅

ja som ho tiež brala pri Aďovi,keď sa sám "odstavil",teda začal odmietať mlieko..do pol roka som odsávala a dávala mu z fľaše,lebo sa nechcel kojiť 😒
a Parlodel mi nerobil žiadne problémy..znižuje tuším tlak/dúfam,že sa nemýlim/.. 😉

mamiska
18. mar 2008

Andy, ano to su tie tabletky, ktore mi sposobili neskutocne problemy a stavy, ktore neprajem nikomu ☹
No mne asi nesadol, skusila som ho 2x a stale sa to opakovalo, tak som ho vysadila 😝 a pomohla som si sama ako som vedela.

pezincanka
20. mar 2008

Ano, Andy, to je on, Parlodel. Potvorsky liek. nespominam na neho dobre.

mamiska
22. mar 2008

Ahojte kocky, krasne sviatky Vam prajeme 😉

mamiska
26. mar 2008

Ahojte maminky, co mate nove, ako ste so svojimi ratolestami prezili sviatky? U nas bolo placu, preco ju ocko oblial vodou, ked ona je este v pyzamku 😉 Nesla to pochopit, no do vecera sa nam to podarilo a uz prestala zazerat 😕

renca3
26. mar 2008

ahojte, my mame tiez sibala februar 2004. cez sviatky sme boli s partiou mimo a priniesli sme odtial plnu igelitku cokoladovych vajicok a zajacikov, co sme si vysibali. netusim co s tym. nie sme velmi cokoladove typy.
ved len nedavno sme vyhadzovali cokoladovych mikulasov. 🙂

andy.a
26. mar 2008

ahojte.. 🙂
Sviatky OK,mám párik,takže jeden šibal a druhá bola vyšibaná 😀 😝

ale malý je zasa chorý..každú chvíľu býva,a to ani nechodí do MŠ 😒 ☹

kočky,čo máte škôlkarov,často chorľavejú,že ?? ☹

renca3
26. mar 2008

andy...ano, 1. rok to bol casto chory, teraz je to podstatne lepsie.

mamiska
26. mar 2008

Andy, tak ja si musim poklepat tuk-tuk 😀 mala chodi do skolky od zaciatku roka a este nebola chora, raz mala soplik, ale ten za dva dni presiel. Bala som sa ked sa dostala do kolektivu, ci nebude stale chora, ale nastastie sa mi to zatial nepotvrdilo. 😉 kazde dietatko je ine, tak drzim palce.

pezincanka
26. mar 2008

Ahojte, no konecne sa sem niekto aj kukol. Kaja tiez plakala, lebo bola sice pripravena, ze ju budu sibat, ale ked ju bracho postriekal vodou z najjemnejsieho rozprasovaca, a boa cela mokra na rukaviku, tak to nevedela rozdychat a plakala. Skratka sme ju nejako na oblievacku zabudli pripravit. 😵

Kaja prvz polrok dost chorlavela, teraz uz viac ako mesiac pokasliva obcas, najma v noci, ale do skolky ju davam.

mamiska
3. apr 2008

Ahojte, davno tu uz nik nebol. Co mate nove? Andy, maly je uz zdravy? Najdem tu niekoho, komu sa mala (maly) narodil 2.12.2004?
Pezincanka, Marcelkovi Samkovi blahozelame k 5.mesiacikom 😉

renca3
4. apr 2008

mame staronove sopliky. isiel sice do skolky. uvidime, ako to bude pokracovat cez vikend.
prihlasili sme ho na plavanie, tak v pondelok uz budeme asi chybat. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre