Šibali narodení v roku 2004

polarka
31. júl 2007

Mate doma trojrocneho huncuta?

renca3
17. aug 2009

my by sme chceli Lea dat na gymnastiku. 2. pokus. vlani to zabalil, nechcel tam chodit. boli tam starsie deti. povedali nam, aby sme rok este pockali. tak uvidim, ako ho to bude bavit tentokrat a ci to vobec budeme stihat. v skolke chodil na gymnastiku. mal tam svojich kamosov a domace prostredie. prave tam nam povedali, ze by sme mohli ist touto cestou.

michaela2410
17. aug 2009

To je super. Ja by som strasne chcela, keby ho niekto ucil spolocensky tanec. Velmi by sa na to hodil, aj k tomu inklinuje a mala by si hovidiet, ako tancuje so sesternicou. Tvoria perfektny par. Ona je starsia o rok, ale o hlavy nizsia. Strasne su zlati. a tancuju vsade. Ak chces, mrkni mi do albumu, tusim som tam jednu fotku taku dala 😀

Vlani a predvlani chodil Tomas na pohybove hry, ale uz mam pocit, ze je to na neho malo, tak zacneme s atletikou. Na konci roka sme tam parkrat boli a ta pani je strasne super. Normalne s deckami tranuje ako s atletmi ale ich to aj bavi, lebo nerobia dlho jedno a to iste. Mna to chytilo a myslim, ze aj Tomasa. Uz sa tsim, aby zacal skolsky rok. 😀

renca3
18. aug 2009

pozrela som v albume. tam taneckuje v skolke. neviem, ci to si myslela.
nam ak by ta gymnastika znova nevysla, chcem ho dat na folklor. to som robila aj ja, mohlo by ho to bavit. 😉
zopar vystupeni uz ako divak absolvoval a myslim, ze sa mu pacilo. 🙂

michaela2410
18. aug 2009

nie, myslela som ten album Leto 09, tam tancuju na chate vonku. Naramne sa vsetci bavili 😀

Ja sa na tyzden odmlcim, lebo vecer odchadzame do chorvatska. Uz aby sme tam boli!!!a dufam, najdeme ubytko

michaela2410
26. aug 2009

☹ ☹ ☹
Som sa isla ohlasit, ze konecne som tu a tu to zase zamrzlo 😒
Inak bolo super a zajtra zase po dvoch mesiacoch do prace...brrrr

michaela2410
29. aug 2009

skusim tuto temu znova ozivit 😎

sticker
29. aug 2009

Ahojte. Tiež mám šibalku päťročnú doma 🙂 A hneď zhurta sa vás opýtam, či treba začať chodiť na logopédiu ak nevie povedať "r"... Zatiaľ nám nikto nič nevravel, ale väčšina kamarátiek chodila pomaly od štyroch rokov... Tak nechcem aby sme mali potom v škole problémy. Jediné slovo,kde to "r" povie na skoro 100% je "príbeh" 😅 😀 . Moc ďakujem 🙂

michaela2410
29. aug 2009

ahoj, my sme nemali s "r" problemy, ale Tomas nevedel a niekedy aj teraz mu robi problemy spojit viac spoluhlasok, ktore idu po sebe, napr. stlp bol u nas sklp... Logopedka z toho vedu nerobila a boli sme tam len dvkrat, vraj sa to upravi same. Ale ak nevie r, asi by som sa spytala na to pediatricky, nasa viem, ze vravela, ze logopedi skor ako od pat rokov to neriesia. Ved za opytanie nic nedas. A ak mas kamosky, ktore chodia k logopedke a su spokojne, mozno by som sa sla opytat priamo nej a budes v obraze. 😉

sticker
29. aug 2009

Ale k logopedke treba asi tiež výmenný lístok však? Neviem, asi som nejako čakala, že sa MUDr. na to opýta 😝 . Teraz cez prázdniny sme na moje sklamanie boli u nej často 😒. Ale pôjdeme na 5ročné očkovanie tak sa opýtam. 🙂

michaela2410
30. aug 2009

myslim, ze sme mali aj listok, nepamatam si uz. Ale ved za opytanie nic nedas 😉

janazuza
30. aug 2009

Ahojte. Na logopédiu potrebuješ výmenný lístok.

sticker
30. aug 2009

Vďaka. Veď to v stredu pozisťujem, teda ak nezabudnem 😅 😝 . Bo idem tam a potom od radosti, že je už po vyšetrení utekááááám a až potom si spomeniem na všetko možné aj nemožné, čo som chcela vedieť 😝 . No "materská demencia" sa prejavuje 😅

michaela2410
30. aug 2009

sticker, u mna je to tiez tak 😎 niekedy este stojim u doktorky a hovorim, ze rozmyslam, co vsetko som sa jej chcela este opytat. 😀

nikanika28
31. aug 2009

Ahojte, mozem sa k vam pridat? My mame tiez jedneho takeho sibala... 😉
Co sa rozpravania tyka, tak my R povedat vieme, ale zato susle a nevie povedat "č" "š"..... 😅 Ale R hovori tak krasne vyrazne, ze kazdy si to hned vsimne 😀 😀

sticker
31. aug 2009

Inak som sa aj toho bála, že keď sa tu opýtam na to "r", že všetky napíšete že ho viete 😒 ☹ . A to som si myslela, že ja najťažšie písmenko 😅 😝 .
Inak obidve ste okres NMnV a nepoznám ani jednu 🙂

nikanika28
31. aug 2009

stiker, na R mate este cas.. ja co poznam deti starsie od Lukasa, tak tie nevedia tiez povedat R....no a co..lukas zase miestami susle 😀
A odkial ste baby, priamo z Mesta?? Ja som zo St. Turej

sticker
31. aug 2009

Aha, tak preto ťa nepoznám ani len z videnia 🙂 Ja priamo mesto 🙂
No neviem to "r"..... aj v triede v škôlke som si všimla, že väčšina detí ho povie...ak nie všetky 😒 Dokonca si robíme srandu, že mladšia bude skôr hovoriť "r" 😅

nikanika28
31. aug 2009

tak to bude asi tym 😀
A to R...neviem, podla mna to az taka tragedia nie je...kym pojde do skoly sa nauci, neboj 😉 . Julka ma dva rocky? To je podareny vek 😵 😵 Ako si nazivaju s bracekom? Nebiju sa?
Lukas zatial malu pusinkuje a mojka..rozprava rozpravky 😀 😀 sa musim rehotat kolkokrat, ked ho pocuvam 😀

sticker
31. aug 2009

Ja mám dve baby 😀
A tiež si myslím, že je to super 🙂 Vedia sa perfektne zahrať, ale aj hašteriť 😝 . Julka bude ale smutná, keď bude Jaja v škôlke. Za dva mesiace si spolu zvykli, vymýšľali a Jaja v tomto dosť pomohla, lebo ju vie zabaviť. Ja som zatiaľ mohla niečo porobiť. Síce niekedy to boli hry nad moje chápanie 😀

nikanika28
31. aug 2009

jaj...vlaste ano...ved som sa pozerala.. 😅 😅
No maly ide teraz od stredy do skolky, tiez bol dva mesiace doma....tak som cela zvedava, pretoze ide do druhej skupiny s druhymi ucitelkami.. 😠 On ich sice pozna..ale aj tak ako by som ho uz pocula...a preco musim ist tam, preco nemozem zostat tam..a preco a preco.....

nikanika28
31. aug 2009

hm...tusim tato tema moc nezije .. 😅 .

sticker
1. sep 2009

Nika moc nestíham teraz v lete net 😝 . Mrknem "svoju" tému, odpoviem na maily a už letím 🙂
Ja som tento rok tiež zvedavá, čo bude v škôlke. Minulý rok som sa ich pýtala, keď je Janka narodená v júli, že či bude predškoláčka a že nie, lebo prázdninových neodporúčajú 😕 . No ale ona je 9.7 a to kvôli pár dňom ju nechávať o rok dlhšie v škôlke? Pokiaľ by mi detská psychologička povedala, že ešte nie je "zrelá" na školu, tak dobre... Ale mne príde normálna. Možno trochu hravá a ťažšie sa sústreďuje, ale ešte má rok. Ona tým, že bola predčasník tak tam mi vraveli, že tie detičky sú naozaj viac živé... Janka by len behala, lietala. Tak to chcem vyriešiť nejakým pohybovým krúžkom. Ešte síce neviem kde a čo, ale veď sa popýtame 🙂

michaela2410
1. sep 2009

jeej, az teraz som si vsimla, ze mestanky!!!ahojte 😀

michaela2410
1. sep 2009

Tak vidim, ze to tu ozilo 🙂
Sticker a do ktorej skolky chodite? Ja neviem, ale asi by somsa s tou skolou neponahlala. Ja som bola s Tominom aj u psuchologicky, lebo kazdy sa ma pytal, ci uz ide do skoly, lebo je nadpriemerne sikovny na niektore veci. Ale ja som nebola presvedcena a ani ho nechcela dat skor, len som bola zvedava, ako na tom vlastne je. Tak mi povedala, ze matematicke a logicke ulohy zvlada na urovni sedemrocneho, ale napr. kraslenie je pozadu (ale mne to nevadi, aj ja nerada kreslim 😒 Tak som zvedava, co to potom bude v skole, ked nastupi. 😵
A chcete nejake kruzky na pohyb? Tak ja som s nimi chodila na pohybove hry do CVC tu v Meste, ale on je moc sportovo zalozeny, tak tento rok tam dam len Lukasa a Tomas bude chodit na atletiku na stadion, minuly rok to byvalo kazdy utorok o piatej ale my sme sa o tom dozvedeli az na konci roka, co nam bolo luto, lebo to bolo naozaj super. A este bude chodit na hudobnu. Dufam, ze to budem zvladat hlavne ja, a nejako to so starymi rodicmi vyplnime (tu hudobnu, lebo bude cez obed, ked som v praci). 😀

No tak som sa rozpisala 😎

sticker
1. sep 2009

No ja sa neponáhľam so školou, ale vieš, len pre 9 dní ju dávať o rok neskôr? 😒 Poznám aj augustové a šli normálne. Ja keby mám augustovú tak asi nedám, tam by som neváhala. No veď zajtra uvidím. Snáď si nikoho nepohnevám, keď poviem, že chcem aby šla do predškolskej 😅 . Ešte sa môže stať, že ju nájdem na inom zozname a nie v našom pavilóne ☹
A chodíme na Hájovky, keďže tam bývame 🙂 Aj do školy ju tam dám.
A pohybový je v CVC to viem, len mne sa zdá, že niečo aj v hale býva. A dobre som to pochopila, Tomáško ide už tento rok do hudobnej? 😕 Či až keď pôjde do školy máš v pláne ho dať? A načo bude hrať?
Ja Janku zatiaľ nechcem na nič konkrétne, lebo ona síce behá lieta a tak, ale neviem si ju predstaviť, ako presne podľa pokynov ja neviem, napr. dvíha kolená a tak uteká... 😅 😝 Zatiaľ je taký bojko. Ale aspoň sa naučila bicyklovať bez koliečok pomocných - teda mamina ju to učila a som pyšná na nás obe 😀

nikanika28
1. sep 2009

ahojte. Tak zajtra nastupujeme po dvoch mesiacoch (kedze som na MD) do skolky...Lukas sice tvrdi, ze sa tesi...no neviem..uvidime zajtra. NOva trieda, nove ucitelky, nove deti....tak ma chyta panika aj za neho asi... 😅

andy.a
1. sep 2009

ahojte 😎 😎 😎

tak aj náš ide zajtra už do "veľkej " skupiny a vôbec sa neteší 😝 🙄
a ani ja,hlavne kvôli tým chorobám 😠 cez prázdniny bol doma,ani raz nebol chorý a mám obavy,že to zasa začne s návratom do MŠ 😒

stick,zdravím 😉 🙂

nikanika28
1. sep 2009

andy...no ja o chorobach radsej ani nepisem... a to mame teraz 3-mes. babo doma...no snad to nebude take hrozne ako to bolo doteraz.. 😒

sticker
2. sep 2009

Ahojte. Andy držím palce, aj keď teda vy sa s tými chorobami natrápite 😒 ☹
Tiež to poznám - každé 2-3 týždne doma a Julka to vždy chytila a v oveľa horšej forme 😖
Jaja je nakoniec vo svojej triede a hneď som sa opýtala, či je teda predškoláčka a že jasné, že to je na mne, či chcem odklad. Tak som rada 🙂 Mala síce trošku slzy, ale bola statočná. Lebo som jej nebrala pyžamko, keďže ideme na to očkovanie a tak mala slzy, že ona nemá na ležadle pyžamko 😅 .
Inak Janka má stále zlý výter z hrdla. Celé leto jej to sledovala, aj sme boli na nosno-krčnom a obávam sa vybratia. Ale chcem ísť aj druhej nosnej. Z tejto prvej mám pocit, že ešte len človek vojde a ona už "vybrať mandle" 😠 .
Ja neviem, ale nedalo by sa to nejako liečiť antihystamikami? - ako sa to píše? 😅 😝 Andy čo ty nato?
Nemá nosnú mandlu veľké, len ju mala mierne zväčšenú a hneď na druhý deň chytila nádchu.
No, zase som sa rozpísala 😅

nikanika28
2. sep 2009

ahojte, no nastup do skolky po dvoch mesiacoch sme zvladnli na jednotku s hviezdickou 😵 😵 . S pocudovanim to zobral uplne v pohode, sice som ho na to pripravovala, ze pojde inam...ale bez najmensieho prblemu, tak uvidime co bude hovorit vecer alebo zajtra rano...."uz tam viac nejdem..." 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre