Šibali narodení v roku 2004

polarka
31. júl 2007

Mate doma trojrocneho huncuta?

sticker
2. sep 2009

Nika my maminy to veru prežívame horšie ako deti samotné 😅 😝

nikanika28
2. sep 2009

sticker...no tiez mam taky pocit.. 😅 😅 . Za chvilku pojdem do skolky, som naozaj veeelmi zvedava 😅 😅

sticker
2. sep 2009

Niekedy to príde tak po týždni, môže aj po mesiaci 🙂 Ale tak keď už bol v škôlke zvyknutý snáď to bude dobré 😉

michaela2410
2. sep 2009

Tak dnes to vypuklo!!!

Sticker, Tomas ma zajtra prvu hodinu v hudobnej. Polroka bude len teoria a potom aj klavir. To je taka moja srdcovka, kedze ja som chodila a mame aj doma klavir a on sa stale chce na nom ucit 😉 Takze chodi uz tento rok. Vraj sa da uz od predskolakov.
Tie pohybove hry by urcite zvladla, lebo to je akoby sa hrali v skolke, maju take pohybove aktivity. Vlani ich mala Baierova (je myslim vo vasej skolke) a bola strasne fajn, aj deti ju zboznovali. Ale tento rok nebude a neviem kto to bude robit, tak vyckavam, lebo ked tam chodila zastupovat ina, tak to nebolo ono. Tak sa najskor pojdem pozriet, kto ich bude mat.
A co sa tyka tej nosnej mandle, ku komu chodis? ja som doktorky ORL v meste uz zavrhla, lebo tiez sme boli len pri dverach a hned ze mandla von... 😠 Ale Tomas byva stale chory a tak nam doktorka navrhla nosneho v Piestanoch a kedze mam auto, nebol problem. Aj tam sice povedal, ze ma mandlu velku, ale ze ked nema vazne problemy (mohol dychat, nechrapal...) tak ho bude len pozorovat a von pojde, ked bude treba. Vydrzali sme asi rok, ale ked mal necele styri, tak mal strasne problemy s usami, dva mesiace mal ich zavalene, ze skoro nepocul, k tomu nadchy a kasel, tak mandla sla von. Mal potom este dve velke nadchy, zacali sme chodit k alergologovi a nasadil Zodac, ale kop-klpo, uz v juni bol rok bez antibiotik. Tak neviem, ci z toho vyrastol, alebo co presne pomohlo...Mam niekedy pocit, ze mandla narastla znova, ale zatial problemy nijake 😉

Uf, nejako som sa az moc rozpisala, ved sa ti to nebude chciet citat.

michaela2410
2. sep 2009

dievcata, mozem vam povedat, ze ja som si vydychla, ze isli do skolky. Hlavne Tomas. Uz sa doma tusim nudil, hoci sme mali stale nejaky program. Chytal strasne maniere a mam niekedy pocit, ze spravanim je na urovni takeho pubertiaka..."To je nuda" to je nasa najnovsia hlaska 😒

sticker
2. sep 2009

Ale čo by sa nám nechcelo 😀.
Neviem či zareagujem na všetko, ale tak niečo napíšem 🙂 Ale dnes som sa našej doktorky pýtala a 14 dní po očkovaní začnem dávať Janke Broncho-Vaxom a to tri mesiace, potom spravíme výter a uvidíme či tam ten streptokok bude. A napr. Feriancová nechce ani počuť že ísť do PN 😠 😒 . Ležať do TN a hotovo. Ale ja som na toho v PN počula, že on nevyberá ak netreba. Presne ako píšeš. Ďalšia vec je, že sa bojím toho dorastenia mandle...tak uvidím.
No a na logopédiu ideme predsa 😝 . Ale s tým som rátala, takže pohoda.
A ešte sa ťa opýtam - nepoznáš Darinku Nogovú? Ona by mala tiež robiť nejaké pohybové, len sa mi zdá, že v šport. hale. Ja sa s ňou poznám, ale takým štýlom, že keď sa stretneme sa porozprávame a toť vsjo 😝 . Je to taká chudá vyšportovaná ženská. Ešte keď som bola decko som ju poznala. Ale teda nemám odvahu si typnúť vek, lebo vyzerá naozaj dobre 🙂

michaela2410
2. sep 2009

ak je to vhodne pre tych trojrocnych beriem, ale Tomas bude chodit na atletiku, ale neviem ako sa ta pani vola, tiez je chudsia, vysoka a ked je pekne, byva to na stadione. Ale na tu halu by si sa mohla opytat, ak by si snou bola, prosim 😎
A v PN to tominovi vyberal v ambulancii. prisli sme tam o osmej a o jedenastej sme boli uz doma. Dal mi svoje cislo a bol nam den noc k dispozicii 72hodin, keby sa nam cosi nezdalo. Ja na neho nedam dopustit a vlani som aj ja k nemu chodila, mala som problemy s prinosovymi dutinami. Na jesen mi ich liecila F. tu v Meste ale asi to nebolo doliecene, lebo sa i to asi styrikrat vratilo ☹

michaela2410
2. sep 2009

ozaj a na logopediu idete ku komu? My sme boli u (tusim) Bednarovej a bola celkom fajn, ale treba sa dopredu objednat.

sticker
2. sep 2009

No ja sa práve neviem k tej pani dopracovať 😅 . Lebo mi len keď sa stretneme sa porozprávame a volala ma začiatkom leta, že nech prídeme. No a ja hlava dubová si nepamätá, že kde to máva 😀. Ale skúsim sa popýtať kde sa len dá. Možno niečo vyzistím 🙂
A nemohla si ísť aj na jeseň do PN na preliečenie? Ja mám od F. Sinupret, ale tak neviem, to nemôžem donekonečne dávať malej. Vždy pri nádche začnem, ale za tie dva roky to jej telo možno už ignoruje 😝

michaela2410
2. sep 2009

Ja neviem, co som sa vtedy zblbla a isla som len v Meste. Uz si nadavam a urcite, kym nepojde do dochodku ten v tych piestanoch, tak sem nepojdem. To jediene, ak by som nemala auto, alebo co a nemohla sa tam dopravit z nejakeho ineho dovodu. No a ak aj pojde (ma uz viac ako sesdesiat) tak aj tak asi skusim niekoho ineho tam. 😒

A diky, ak nieco zistis, daj vediet, hoci aj cez IP. 😉

michaela2410
2. sep 2009

Ozaj a este ma napadla jedna tema, co sa tyka nasich sibalov 🙂 dnes rano este pocas spanku Tominovi vypadol prvy zubok 😀 , tak sa tesim, ako bude rano vyteseny, lebo si ho dal pod vankus a caka, ci mu ho zubkova vila vymeni za nejaku hracku. Este hovoril, ze by ju chcel vidiet 😀 . strasne je zlate, ako tie deti veria takymto veciam, je mi luto, ze ked vyrastie, vsetko toto "strati". ☹

sticker
3. sep 2009

Miška to vážne mu už vypadol zub? 😕 Uf, si ma normálne šokla - ale v dobrom. Mňa ani len nenapadlo, že by Jaje vypadali už zúbky. Mne sa zdá byť stále "malá" 😅 A čo nosia teraz zúbkové víly? Nech som v obraze 😝 .
Logopedička je ževraj iba jedna v meste - na poliklinike oproti Skovajsovi. Budem dnes volať, včera mi to už o pol jednej nebrala. Ale celkom sa tam teším. To je asi tým, že som ešte doma a nemusím sa naháňať z roboty 🙂
No, idem sa nachystať. Jaja je už nachystaná, Jul tak na polovičku 😝 . Musíme zaniesť Jankin moč, lebo včera sa jej nechcelo cikať. A inak to miesto má dosť červené po tom očkovaní 😒 . Poviem v škôlke, aby moc nebehala - čo je pri nej doslova nemožné 😀
Pekný deň a nech deti poslúchajú 😉

renca3
3. sep 2009

nas Leo uz ma davno spodny zub trvaly. tiez si ho daval pod vankus, az ho raz stratil. on ho tam daval s umyslom, ze ked si bude nieco vecer priat, tak sa mu to splni.

novy skolu (predskolska trieda) zvladol bravurne. za 5 minut mal noveho kamosa a ucitelka sa mu tiez paci.
ja som si este nezvykla. cas ukaze, ci sme urobili dobre. 😉

michaela2410
3. sep 2009

Renca, a preco ste menili skolku? ste sa stahovali? tusim si pisala, ze si z turej?

Sticker, ano to je ta pani Bednarova. Malu potes, ze tam ma teta vela hraciek a kniziek a vselijakych skladaciek 😎
Neviem, co nosi zubkova vila, ale jemu priniesla kvarteto Cars. Vcera sme boli v Tescu a sa mu pacilo. On rad hrava kartove a ine spolocenske hry. Ale som ho dnes uzemnila, ze vila mu nebude davat za kazdy zubok, ze len za prvy. Neviem, ci sa to tak robi, ale ved by som zbankrotovala 😀 Ale neviete si predstavit to krasne tesenie sa a prekvapenie, ked to nasiel a hned prehadzal celu postel, ci tam naozaj ten zubok nieje. uplne ma az hrialo pri srdci ako som sa tesila s nim. 😀 😀 😀

sticker
3. sep 2009

Miška tak to Ti verím, že si sa z toho tešila 🙂 😉 Tak začnem premýšľať, čo dostane Jaja 🙂

nikanika28
3. sep 2009

Ahojte, tak nastup do skolky dopadol nad moje ocakavania 😅 .
A pozeram, ze uz zubky vypadavaju...no Lukasovi vysiel prvy zub, ked mal 1rok a 1mesiac... 😕 . Zuby ma teraz krasne....tak som zvedava, kedy zacnu vypadavat... Snad mu nezostanu do puberty 😀 😀

sticker
3. sep 2009

Ja som dnes Janku informovala, že jej začnú postupne vypadávať zúbky a za prvý "možno" príde zúbková víla. A ona hneď - potom vám dovolím sa pohrať s tou hračkou 😀 Vravím jej, ako vieš, že nosí hračky? 😀
Inak tu začalo neskutočne fúkať a prší. Bože ja sa tak bojím pri búrkach keď som sama doma 😔 . Len chodím ako mátoha po byte a 100krát kontrolujem okná. A stresujem, či prababina stihla v dome všetko pozatvárať, či jej stromy nevyvalí.... ach jaj 😖

michaela2410
3. sep 2009

U nas bol manzel skontrolovat okno na aute, lebo som si nebola ista, ci som ho zavrela 😀 Zda sa mi, ze uz fukat prestalo, ale lejak zostal. A mna dnes a vcera bolela riadne hlava 😒

nikanika28
3. sep 2009

baby, u nas uz neprsi..islo to k vam... 😀 😀

nikanika28
3. sep 2009

ale balkon nam zacapalo statocne teda... 😠 😠 esteze som stihla kocar zakryt prsiplastom 😎

sticker
4. sep 2009

Ahojte 🙂 Tak sme na "pol" pripravené, ešte obliecť Jul a mňa. Julka sa neskutočne teší, lebo som jej sľúbila dať gumáky. A teraz počujem ako Jaje v izbe vysvetľuje, že ona bude mať gumáky a Jaja nie. Ale akým tónom jej to vraví 😅 😝 Ona celkovo je mierne "nadradená" nám všetkým tu 😅 😀

michaela2410
4. sep 2009

sticker, tak ste mali "zabavku". Ja som dnes tiez chystala chalanov sama (ako vzdy), aj som ich odviedla do skolky, lebo manzel lezal a spal 😠 a mna riadne tym vytacal). No ale kedze ho poznam, tak som mu nadavala len sebe pod fuzy, lebo isiel na deviatu zubarke a to je pre neho akoby isiel na smrt. Inak vodi chalanov on. Len skoda, ze sa rano zobudim prva a musim ich vychystat. Dnes totizto zacinam az pred jedenastou yak by som mohla spat. Planovala som upratovat, vysavat...atd, ale skoncila som pri PC, aspon som nieco oprala, hoci viem, ze sa to na balkone neposusi. ☹ .

nikanika28
4. sep 2009

caute baby, o tyzden je u vas jarmok?

sticker
4. sep 2009

Nika jarmok až ďalší týždeň 🙂 Teda 18 - 20.09.
Miška ja tiež stále sama chystám malé. Ale už to neriešim. Je predsa len iné, keď som na materskej. Ale niekedy by mi tak bodlo, keby aspoň zavezie malú Janku. Lenže to treba potom všetko ako malému vysvetliť - do čoho ju prezliecť a tak. Našťastie Jaja už aj sama vie, ale tak občas jej treba pomôcť 🙂
Idem s Jul von, lebo reve akoby som ju rezala 🙄 Dáme gumáky a nech sa vyčvachtá, ak bude v čom 😀

michaela2410
5. sep 2009

aspon to tu posuniem 😉

sticker
5. sep 2009

Ďakujeme 🙂 Ja upratujem a občas nakuknem, ale Jul sa mi začína nudiť, tak idem premýšľať, čo s ňou 😝

michaela2410
5. sep 2009

u nas sa tiez dnes "nudilo", lebo ja som chora, mam asi chripku manzel mal doobeda 'svoju robotu', lebo kazdy tyzden meni cast vody v akvariu a to mu zaberie aj dve hodky 😒 , ja som varila, ale deti bohvieco nejedli cely den, aasi to robi to pocasie. Ale vecer asi o siestej isiel s nimi trocha von. Tak aspon cosi.

sticker
5. sep 2009

Ej Miška..... tak to rýchlo vypoť 🙂 Ty si zjavne v tomto ako aj ja...ochladí sa a už ma bolí v kuse hlava, pri prehĺtaní hrdlo, no tiež sa snažím nejako prežiť 😒

michaela2410
5. sep 2009

Diky za prianie. Ja mam oslabenu imunitu a posledne roky ma to akosi trapi. Vlani som bola chora doslova celu zimu a jar. 😖

sticker
5. sep 2009

To sa dá zistiť nejako z krvi?
Takže v utorok ešte nevieš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre