Šibali narodení v roku 2004

polarka
31. júl 2007

Mate doma trojrocneho huncuta?

andy.a
2. feb 2009

alika,no to máš super,že ti malá chodí rada do MŠ.. 😉 🙂
lebo náš Aďko o školke ani počuť 😒 momentálne je už 3.mesiac doma,mal by ísť zasa od marca 😖

a narodeniny už mal, 20.1. 🙂 😉

renca3
2. feb 2009

andy...3. mesiac doma? ja som rada, ze je v skolke. i ked nechce sa mu kazdy den. 😉
nas hrozne mudruje nad vsetkym. dnes mi jedna mamicka zo skolky povedala, ze ma take dospelacke reci. 🙂

alika54
4. feb 2009

andy,,,ja som mala stastie ze mi ju najprv opatrovala kamaratka a mala si postupne zvykla ze mamina musi do roboty,,,potom ako troj-rocna sla do skolky a na deticky sa tesila a chodi tam rada,,,a mas mladsie babo ked mozes byt s nim doma?

andy.a
4. feb 2009

alika,nie som s ním doma,mám síce mladšiu dcérku,19-mesačnú,ale chodím do práce..syn nastúpil do MŠ 1.9. a do polky novembra bol 6x chorý..z toho 2 razy na silných ATB..vždy mi nakazil aj malú,u ktorej to malo oveľa horší priebeh..obaja 40-tky horúčky,kašlali,soplili,zvracali z tých hlienov.. ☹ 😒 mali angínu,bronchitídu,faryngitídu a opakovane virózy obaja..vždy to dcérka od Aďa chytila 😒 ☹

deti mi varuje mama..syn berie od decembra Luivac na posilnenie imunity,je to 3-mesačná kúra..od Dr.,máme zákaz pobytu v kolektíve detí do toho marca ☹
a potom zasa každodenné boje a plač pri odchode do MŠ 😒 😠

alika,mne malého do 2 r.tiež varovala mama,potom do 3,5 roka chodil na varovku susedke..tá varovala i svojich vnukov,takže nie je problém,že by nechcel medzi deti 😕 potom som bola vyše roka na MD s malou 😉 a malý bol doma 😉 máme to komplkované,lebo mám takú prácu,kde si nemožem dovoliť zostať doma dlho na MD 😝 aj kvoli zastupovania okrem iného.. 😖

alika54
4. feb 2009

andy,,,tak uplne chapem,,,chudatko-hadam sa mu ten zdravotny stav upravy,,,keby nebol tak casto chorucky urcite by si uz bol davno zvykol,hadam ten luivac zaberie-drzim palce,,,takze vy ste januarovy co? ja mam starsieho syna tiez januar,ale 23,,,Vikina je september,takze nas aj odklad do skoly caka,,,

andy.a
4. feb 2009

áno,20.januára..posledný deň v znamení Kozorožca 😀 😝 😝 to už mohol byť radšej Vodnár 😝 😕 😅 to sa mi zdá lepšie znamenie 😉 🙂

i keď synovec je narodený 18.1. a je úplne bezproblémový,ani o ňom nevedia,resp.nevedeli,keďže je už 16-ročný 😝 😀

alika54
4. feb 2009

ale ja mam mangela kozorozca a som uplne spokojna 😀 😝 ,,,

alika54
5. feb 2009

aj vase stvorrocne poklady si tak oblubili otazku preco???? u nas je to na vsetko- a preco,,,a preco,,,a preco,, 😀 😝

renca3
7. feb 2009

preco uz mame viac menej za sebou. 🙂 moj syn je vodnar, ale nevidim vyhody ci nevyhody v znameni.
v skolke je bezproblemovy, ale doma mi vie niekedy pekne pocvicit nervy.

akvabela
10. máj 2009

Ahojte maminy sibaliek a sibalov 🙂

Ako sa maju Vase ratolesti? Uz sa tu davnejsie nepisalo, tak by sme to tu mohli zase na chvilu ozivit 😉
Zaujimalo by ma, ako su na tom Vase deti po sportovej stranke - vedia sa uz lyzovat, korculovat, plavat, bicyklovat bez pomocnych koliesok, atd. ...?

Nasa Maria ma uz pomocne kolieska z bicykla dole, ale musime jej este drzat kormidlo, hoci ked jej obcas tato bez toho, aby si to vsimla pusti, tak udrzi rovnovahu, no akonahle si uvedomi, ze je pustena, tak da nohy dole z pedalov. A kolobezku ma taku vpredu s dvomi kolieskami, na klasicku si este netrufa. Korculovanie a lyzovanie sme jej este nepredstavili, ale "plavanie" ano - teda zatial pracujeme na ponarani sa pod vodu a loveni kruhov z dna bazena... Na preliezkach lozi rada kade tade, aj po tyci sa vie uz asi rok pekne spustit a asi pred dvomi tyzdnami konecne dosla na to, ako sa ma hojdat 🙂 Ked ju rozhojdame, tak ideee 🙂

Prajem Vam prijemny den matiek!

renca3
16. máj 2009

tak my uz mame 5 rokov, lebo Leo je februarovy. z toho co si vymenovala vie uz vsetko, len na na korculiach ma trochu strach z padu. ale ide na nich. teda myslela som na lade. na kolieskovych sme este neskusali.
no a tiez som rada, ze sa uz konecne hojda sam.
teraz trenujeme zavazovanie snurok na teniskach.to ale nepatri k sportovym aktivitam. 🙂

akvabela
16. máj 2009

Wow renca, Teo vlastne Leo 😉 (pekne mena maju Vasi synovia 🙂 ) je sikovny. Pozrela som sa o stranku dozadu a priblizne takto pred rokom ste zacali plavat - takze teraz Leo uz vie preplavat asi aj niekolko metrov, ze? A je uz aj v pohode v hlbokej vode 😕 ? Asi ste aktivna rodinka, ked Leo aj lyzovanie zvlada 🙂 My sme sa boli s oboma babami maximalne sankovat a Majka si skusila tento rok na kopcoch aj tubing. Yvettka je este na to prilis mala. A k snurovaniu sme sa este tiez nedostali.

renca3
16. máj 2009

Leo zacal plavat bez rukavkov pred 2 rokmi, ked mal 3,5 roka. bol v bazene od 3 mesiacov. taky maly vodnik. teraz preplava aj 50 m. ale viacmenej pod vodou a obcas sa chodi nad hladinu nadychovat. plava prsia, kraula tak spliechajuc okolo seba. na lyze sme ho postavili minulu zimu, ale len tento rok to zvladal uz sam aj na vleku. Leo sa lyzoval sam a my s muzom sme sa mohli venovat mensiemu. aj ten uz stal na lyziach.

akvabela
26. jún 2009

Ahojte, ako sa maju vasi sibali? Nasej Marii uz skoncila skolka (od kedy sme sa prestahovali, ju mavala len 2x do tyzdna na 2h) a v septembri ide uz do skoly, kindergarten, tak to bude pre nas obe zmena, kedze tam bude kazdy den v tyzdni, ale tusim v tomto 0-tom rocniku len na 2,5 hodiny.

Jej, reni, Leo je iny borec, ked uz 50-ku preplava a este k tomu vacsinou pod vodou. Majka chodila na kurz v maji a juni, tak sa cosi naucila, ale stale su to take zakladne veci ako splyvanie na bruchu a chrbte, prip. preplavanie ca. 2m kopanim na bruchu a chrbate. Chceli sme pokracovat aj teraz v lete, ale dostala zapal mocovych ciest, tak si dame od pravidelnych navstiev plavarne, ci kupaliska prestavku. Teraz cakam na vysledky z kultivacie, tak som zvedava, lebo stale chodieva prilis casto na wc a obcas ju este pri moceni stipe, tak neviem, ci jej tie ATB poriadne zabrali 😖

renca3
26. jún 2009

akvabela...tento rok chodil aj Leo na kurz plavania a naucil sa uz aj zaklady kraula. ide mu to, ked ma hlavu pod vodou.

Leo tiez nastupuje do skoly od septembra do 0-teho, teda pripravka. ale je tam normalne od 8.00 do 17.00. ak potrebujem. doteraz chodil do anglickej kindergarten, co je akoze u nas skolka. u vas je skola kindergarten? mysli sa tym 1. stupen alebo ako to je?

akvabela
26. jún 2009

Reni, nie skolka u nas bola preschool a kindergarten by som nazvala 0-ty rocnik, kedze potom nasleduje grade 1, atd. Prvy stupen (tusim je az po grade5) v nasom skolskom distrikte je elementary school, potom je to middle school a potom high school. Planujete dat Lea po cele studium v BA iba na anglicku skolu? Pocula som, ze tu sa deti ucia pisat pisanym pismom az v 3. rocniku a je trosku ine nez nase pisane, trosku vycackanejsie. Ani presne neviem, co vsetko sa budu ucit v tomto 0 rocniku, ale zrejme citat a pisat, len vsetko to bude takou hravou formou.

andy.a
26. jún 2009

ahojte,kočky 😎 😎 😎

ja som sem písala naposledy vo febr.-kuk vyššie 🙂 😉 😝 😅
a odvtedy sa malého problémy s častou chorobnosťou,ako nastúpil do MŠ,nezmenili 😔
v zime bral ten Luivac..od apríla som ho vrátila do škôlky a zasa tam bol 4 dni..potom angína,2-3 týždne doma,zasa do MŠ na pár dní,potom viróza-2 týždne doma..potom zápal priedušiek 😖 😒
teraz berie Isoprinosine a stihol už aj liečenie v Smokovci,ale nič to nepomohlo 😕 😖

do škôlky nastúpi až v sept.,to už bude predškolská 😕 😝 no,mám zo toho obavy 😕 🙄
možno cez prázdniny trocha pomôže,keď bude doma a otužovať sa a chceme s ním ísť na dovču k moru 😎 😎 😎
už aby to bolo
😀 😀 😝 potrebujeme všetci tú dovolenku ako soľ 🙂 😉 😎 😎

renca3
26. jún 2009

akvabela ...ano planujeme. ale slovencinu budu mat ako deti na slovenskej, takze normalne pisanym od 1. rocnika.

andy...tak tie choroby sa vas drzia ako kliest. s virozou 2 tyzdne doma? asi u vas maju choroby horsi priebeh.
lebo u nas viroza taka 3-dnovka. ak zrekapitulujem tento skolsky rok co sa chorob tyka, boli obcas sople aj kasle, virozy. mensi nemal ATB a starsi Leo mal 1x. drzim palce, snad vam more pomoze.

andy.a
26. jún 2009

renča,no pár dní vysoké horúčky a potom som ho nechala doma na doliečenie 😕
nedávala som ho do MŠ na rozdiel od iných mamičiek s nádchou a kašľom 🙄 🙄 🙄

má zníženú imunitu,zato sa na neho všetko lepí,iné deti majú len kašeľ a nádchu a on hneď 39-40 horúčky a z virózy to prejde do bakteriáln.zápalu 😖 😒

renca3
27. jún 2009

hmmm, to mi je luto. inak aj ja som brala Luivac, teraz Imunor, lebo choroby u mna nemali konca. zabral. teraz mam uz dlhodobo pokoj. 🙂 ale detska imunita a o nieco labilnejsia.

michaela2410
8. júl 2009

ahojte, neviem ako casto sem prispievate a tiez ako casto sa sem dostanem, ale konecne som natrafila na temu deti 2004. A ja mam naozaj patrocneho sibala, alebo skor loptosa.
Preto sa chcem spytat, ci sem mozem obcas mrknut, alebo nieco napisat. Mam dvoch chlapcov narodenych v znameni barana, v aprili, takze si viete predstavit, ze to mam s nimi vesele, kedze su naozaj aj povahou taki aprilovci...

par prispevkov som si precitala a vidim, ze tema chorob neobisla ani tuto diskusiu...

Ja mam nastastie s Tomasom pokoj uz rok, co nemal atb, a to ich maval hadam kazdy mesiac. Do skolky chodi treti rok a az tento rok mozem povedat, ze bol viac v skolke ako doma na liekoch...tuk-tuk, musim to zaklopat...
Takze moja skusenost je, ze asi z toho dieta musi vyrast a nech si to odbyje v skoke, nez potom v skole.
Mozem ale priznat, ze hoci podla vysl;edkov nema znizenu imunitu, bral Ribomunyl a predtym na jesen Isoprinosine. A kedze ma nabeh na alerghiu, pravidelne vecer berie Zodac. Vlani sme museli dat vybrat nosnu mandlu, lebo mal velke problemy s usami, prestaval pocut...takze neviem s istotou povedat, co mu zabralo, alebo ci naozaj z toho "vyrastol".

rhodosbb
23. júl 2009

Ahojte maminky 🙂

tak máte riadne šikovné deti 😉

Moja Sofia nemá absolútne vlohy na šport (to bude mať asi po mne 😀 ), bycikluje s pomocnými, kolieskové korčule sme začali trénovať len pred mesiacom, takže to zatiaľ ešte neovláda a pláva s kolesom. Ináč ona je taká cipuška 😀 , dosť si na seba dáva pozor, aby si náhodou neublížila 🙂 ale zato už vie písať všetky písmenká veľké tlačené, rada číta - samozrejme len podľa obrázkov a vymýšľa si také príbehy, že sa nestíham čudovať a už teraz sa vypytuje, kedy už pôjde do tej školy, tak dúfam, že jej to vydrží 😅

V zime nás chce manžel naučiť lyžovať, keďže on je aktívny lyžiar, ale to ešte netuší, koľko bude mať s nami roboty 😀 😀 😀

renca3
28. júl 2009

tak som sem nazrela po case.
michaela...aj ty mas 2 chalanov ako my. len nas 2. je septembrovy. je jedno v akom su znameni. jeden zivsi ako druhy. 😝 tento tyzden im zacali prazdniny, doteraz skolkovali. nastastie pocasie praje, tak sme vonku a kupeme sa.
videla som, ze vy ste uz po dovolenke. 🙂

rhodosbb...to mas dobre, ked je mala opatrna. nemusis riesit urazy a rozbite kolena. Lea zase pismenka nebavia, cisla skor. nehrozi, ze si sadne a kresli. 😉

michaela2410
11. aug 2009

ahojte, tu sa to hybe dost pomaly, ale som rada, ze tu nieco pribudlo 😉
Renca, mas pravdu, mame po dovolenke, ale narychlo sme sa rozhodli, ze ak sa nic nepokazi, tak v utorok pojdeme este na tyzden do chorvatska, len tak na blint. Proste vyuzit more a dufam, ze este aj trocha teple pocasie. Pretoze to, co bolo dnes rano, neznasam, a na moju oslabenu imunitu to tiez nie je ok.
Rhodosbb, tak u nas je to opacne, Tomas je sportovec, vlani sa naucil na bicykli bez pomocnych, aj kolieskove uz celkom ovlada a vo vode je ako drak. To zato Lukino je opatrnejsi. 😀 Ale aj tych modrin a oskrencov ma Tomas viac. V maji sme mai dokonca aj uraz, ktory vyzeral dost vazne a keby bol o trocha mensi, pride o oko ☹ Nastastie to dobre dopadlo a ostala mu na pamiatku len skareda jazva pod okom.

akvabela
14. aug 2009

Rhodos, Maria sa napokon vratila este k pomocnym kolieskam, kedze je asi trochu ako Sofia s tym davanim si pozor na seba. Korculovanie sme este do nasho sportoveho repertoara nezaradili. Teraz ju najviac bavi ruckovanie a trochu pomenej splhanie nahor. Inac velmi rada kresli a pise podla predlohy. Dokonca sa nedavno sama rozhodla napisat svojej babke na SK prvy pisany list. Povedala mi, co chce napisat, ja som spravila predlohu velkymi tlacenymi pismenami a potom pekne napisala. Babka bola velmi dojata a potesena - nic sme jej neprezradili vopred, tak mala prekvapko 🙂 A zhruba pred mesiacom sa naucila pocitat do 100. Kindergarten jej zacne uz o necely mesiac, aj sa tesi, ale je asi aj trochu nesvoja, lebo nema nijaku blizku kamaratku, s ktorou bude chodit do triedy, ale verim, ze si najde, hoci je trosku hambliva. Na druhej strane, ked sme v parku, tak sa jej dievcata v jej veku zvyknu prihovorit a potom sa uz vacsinou spolu hraju 🙂

michaela2410
14. aug 2009

akvabela, to je fajn, ze sa vie skamaratit. Ja mam s tymto s Tominom trocha problemy. Sam odseba sa neprihovori, len je pri mne, akoby mal nejake dva roky 😒

renca3
14. aug 2009

nastastie Leo si rychlo najde kamosov. lebo teraz ho cakaju novi spoluziaci, tak nam to pomoze. tiez mame zmenu od septembra. so starymi sa rozlucil. ja mam trochu obavy co nas caka, syn vobec. 😉

michaela2410
15. aug 2009

Renca a Leo uz ide do skoly? Nas to caka buduci rok. 😒

renca3
15. aug 2009

do skoly, ale do nulteho rocnika. cize pripravka.

michaela2410
16. aug 2009

to ja som zapisala Tomasa do hudobnej, nech si zvyka na nejaky kolektiv a rezim, ze musi niekde davat hodinu pozor a ucit sa. Tak som zvedava, ako to dopadne. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre