• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Skalica. Sú tu maminy, nemaminy odtiaľto?

4. februára 2017 
martinka, ešte som zabudla- dr. vicianová písala články do časopisu dieťa ohľadom dojčenia, a
teraz už neviem, či som ju "zažila" aj počas stáží
18. jan 2009 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas na kramaroch nesnezilo :confused: ale v inej casti BA vraj ano .... :sweat_smile:
bola len strasna hmla cely den a zima

samkovi stacili 3 jazdy na tej sankovacke :grinning: :grinning: potom sa hral so snehom .... :slight_smile:
18. jan 2009 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...a adrianka najčastejšie ochutnávala sneh počas sánkovačky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

my sme dnes hore už od 7.00, neuveriteľné, aspoň sstihla natálka v škôlke aktivity
19. jan 2009 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natalke to ide na tych lyziach?? :slight_smile:
a co robievaju v skolke? teda okrem hrania ... :sweat_smile:

na cyprus sa kedy chystate za tatom? :sunglasses:
19. jan 2009 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,no ja som behala po doktoroch tak konecne si odpocinem a mala by som konecne odzdobit stromecek :grinning:
19. jan 2009 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cauko ladenka.a ako uz si zdrava?vy mate este stromcek?uz si bola pozret aj malu nellu?
19. jan 2009 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mamartinka...zdrava niesom a mam tolko chorob ze do hrobu si ich zoberem a nellinku som uz videla a chovala a stromcek mam este aj mi je luto je taky nadherny :grinning: :grinning: :grinning:
19. jan 2009 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kiez by sa mohol stromcek nechat cely rok ze.no a co takeho mam.kde sa nachyta tolko chorob?pocasie ake mate?zajtra uz letime na slovensko.
19. jan 2009 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prepac.chcela som napisat co takeho mas.
19. jan 2009 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja mám ešte malý stromček v obývačke, no čo...,. aj do veľkej noci... :sunglasses:

martinka, tak šťastnú cestu, ale už ste asi na ceste...
sneh sa topí, za chvíľu ho ani nebude :angry: :angry: :angry:

zuzitka, pôjdeme asi v marci,
možno na mesiac tam, potom na chvíľu sem, a tak..., tak by mi to vyhovovalo, len podľa toho, ako drahé budú letenky,...

natálka bola 2x na lyžiach, ale dobre jej to išlo,

ona je už predškoláčka, v škôlke majú veeeľa krúžkov- angličtinu alebo nemčinu, výtvarnú, tanečný krúžok /s učiteľkami zo ZUŠ/, keramický krúžok, divadielko, logopedička k nim chodí,
korčuľovanie, sauna, v lete plavecký výcvik, tenisová školička,
ešte tam majú aj procedúry- inhalácie, solux, bazénik, masážnu vaničku na nožičky
v zime lyžiarsky výcvik, v lete škola v prírode, ozdravovací pobyt v skalických horách
sná´d je to všetko a všelijaké krásne akcie na halloween, vianoce, veľká noc, karneval vo veľkom štýle s kostýmami, výzdobou, hosťami...
a majú aj pracovné zošity
takže na hranie im ani veľa času nezostáva...
20. jan 2009 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj z.g.dakujem.zachvilu odchadzame na letisko.
20. jan 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z.g. ... toto vsetko navstevuju vsetky deticky v skolke? to je super :grinning: a co sa uci - nemcinu ci anglictinu?
aj v skole v prirode bola? lebo neviem si predstavit 5 rocne dieta bez rodica tyzden :sweat_smile: ja mam z toho paniku

mamartinka ... uz ste na SK? dokedy budete doma? :slight_smile:
20. jan 2009 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janetka ... ty si este na lyzovacke? :grinning: :grinning:
20. jan 2009 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzitka: ale kdeze, len som nejaka nespamatana :wink: ale citam vas pravidelne :wink:
z.g. a do ktorej skolky chodi? to je super tolko aktivit.... klobuk dole
20. jan 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a aka bola lyzovacka ... ucili ste Kubka lyzovat? :grinning:
20. jan 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

z.g. ta skolka je paradna ze deti maju tolko aktivit.......musis to vsetko aj platit,vies taketo veci este neovladam tak sa pomali priucam :grinning: :grinning:

mamartinka...uz ste pricestovali?
sneh sa nam uz roztopil,asi si ho uz neuzijes !!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

janetka: ako bolo? Kubko si to uzil sniezik? :slight_smile:
20. jan 2009 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z.g. ... predpokladam, ze nic neplatis v skolke :confused: teda okrem pobytu v skole v prirode .....
lebo co mam vybratu skolku pre samka, tam su tiez vselijake kruzky a aktivity... tak to sa snad nebude vsetko platit :astonished:
20. jan 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skolka

http://www.banm.sk/skoly/index.php

musis si kliknut v tom modrom menu na MS/SKD a zobrazi sa ti skolka, kde chcem dat samka :slight_smile:
20. jan 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... ale najskor treba kliknut na MS Cadrova :wink:
20. jan 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak sa vam to nechce hladat :wink:

Prioritné zameranie MŠ je:

- vytváranie priaznivej sociálno-emocionálnej atmosféry pre osobnostný rozvoj detí

- príprava detí do 1. triedy ZŠ

- starostlivosť o zdravie detí

- environmentálna výchova

- výúčba anglického jazyka

- prosociálna výchova

- športové zameranie

- práca s počítačom ,- program: Kids - smart

aktivity v M Š:

- anglický jazyk: 3x za týždeň

- tanečný krúžok: 1x za týždeň

- počítačový krúžok: 2x za týždeň

- divadelné predstavenie: 1 x za mesiac

- škola v prírode : 1x ročne

- plavecký výcvik : 1x ročne

- kurz korčuľovania: 1 x ročne

- kurz lyžovania: počas jarných prázdnin

- návšteva zvieratiek v MŠ : 4 x ročne

- spolupráca so ZŠ Cádrova: priebežne počas celého roka (návštevy 1.triedy v základnej škole, spoločné kultúrne a športové podujatia, návšteva školskej knižnice)

Rôzne aktivity v priebehu školského roka:

Výlety, športové aktivity, koncerty, Mikuláš, besiedka pri stromčeku, Vianočné trhy, noc v MŠ, oslava Veľkej noci, karneval, týždenná oslava MDD, rozlúčka s predškolákmi...
20. jan 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
parada zuzitka.....sikulka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. jan 2009 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a dufam ,ze sa za to vsetko neplati...to su dnes vymozenosti pre deticky :slight_smile: :slight_smile:
uz budu vsetko vediet a pripravene na prvu triedu :slight_smile:
20. jan 2009 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
naša škôlka je súkromná, takže platíme, ale poplatok je "symbolický" v porovnaní s inými súkromnými škôlkami,
ale zase všetky krúžky sú už v tom poplatku, navyše sa platí akurát strava a lyžiarsky výcvik- t.r. na martinských holiach a škola v prírode- to neviem presne, kam idú
a tam budú 4 noci, takže by sa to dalo, ale väčšinou chodia tí najstarší a len niektorí- kto si trúfa bez maminky

zuzitka, no neviem, neviem, či nebudete priplácať, švagriná priplácala za krúžky v štátnej škôle
20. jan 2009 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... a tie krúžky začínajú od "strednej" skupiny, najviac ich je v predškolskej, natálka tam chodila aj minulý rok, takže to má už 2.rok

a chodí na anglinu
20. jan 2009 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha .. tak to sa mam na co tesit, jak budu furt na nieco pytat peniaze :unamused:
uz asi zalozim pokladnicku s napisom "na skolku" :grinning:
20. jan 2009 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no caute baby.prileteli sme vcera z hodinovym meskanim.mali sme letiet 13.20 a leteli sme 14.20.este sme sedeli hodku v lietadle co rozmrazovali lave kridlo na lietadle.stale to zamrzalo.a dotoho zacalo prsat,snezit no hruza.ale sme doma uz a stastne.no snehu moc nieje si neuzijeme ale co uz.ale ani zima neni vonku moc.u nas je 6 stupnov.dnes som bola na tej prehliadke u gyn a vsetko v poriadku.len mi bral vyter a na vysledky si mam tak za 3 az 5tyzdnov zavolat.tak snad to bude dobre.tak zatial sa majte a ak mi este vyde cas a krok sa vam ozvem. :grinning: pozdravujem vas vsetky.idem este z tym nasim rexom chvilu von.labrador.strasne je teraz spinavy vsetko mame rozkysnute.cely dvor. :slight_smile:
21. jan 2009 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martinka, tak super, že vás dobre dopravili

zuzitka, bol veľký záujem do tej škôkly?
21. jan 2009 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minuly rok bolo vela prihlasenych deti a potom v lete som sa rozpravala s jednou mamickou, ze tam chodi do triedy snad 10 deti, tak neviem...

tento rok este neviem, lebo prihlasky este ani nemaju, budu v marci :slight_smile:
21. jan 2009 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute.no tak sme sa aj toho snehu dockali.jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. :slight_smile:
22. jan 2009 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no jasne, uzili sme si snehu, bolo fantasticky, kubko lyzoval, deti nemaju strach, takze v pohode na pome jazdil a susom dolu, ale bol pri nom vzdy manzel, mam aj nejaku fotku v albume, mrknite. A aj pre nas dospelakov bolo dobre, vecer sme dali deti spat a v mraze sme chodili do jacuzzi so sampanskym :wink:

s tou skolkou, ja som raz dala maleho do sukromnej na dopoludnia a hruza, skolka vytunelovana, peniaze nam nikdy nevratili a to si vypytala rozne zalohy na rok dopredu a pod... ale tym nechcem povedat, ze kazda sukromna skolka je zla

Teraz chodi kubko do klasickej statnej a som spokojna.. je tam sice 18 deti, ale vacsinou ich tam byva 12..
22. jan 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok