Skalica. Sú tu maminy, nemaminy odtiaľto?

janetka
19. dec 2007

caute, su tu nejake maminy, nemaminy zo skalice?

ladena
28. jan 2009

no pojdeme,rano vstavam....

zuzitka
28. jan 2009

tak dobru noc vsetkym 😉

... inak sme sa prehupli uz na 27.stranu 🙂

ladena
28. jan 2009

dobru noc

tesim sa na zajtra 🙂

z.g.
29. jan 2009

téééda, ja sa nestačím čudovať, koľko ste toho popísali... 😎 😎 😎

ja som mala včera nabitý program, doobeda na klzisku, poobede sme boli sme v škôlke na prednáške o školskej zrelosti, potom sme išli na pizzu do MAXu, bola tu sestra ešte potom, večer som čítala knižku až do 1.00 a fčul som nevyspaná...

pussycat, ja keď som sa nasťahovala do skalice, tiež som prakticky nikoho nepoznala, tak som cítila taká opustená,
to chce aj trochu šťastia, a dlhšie to trvá, než si človek vybuduje okruh známych-
narp. z práce, ja som sa zoznámila aj v pôrodnici s nejakými holkami, v škôlke, v materskom centre, keď ešte fungovalo, na detskom ihrisku...

na diaľku neviem posúdiť, či to je to isté, ale aj mne sa zle dýchalo v tehotenstve, hlavne v posledných
mesiacoch pre vyššie položenú bránicu,
nemohla som ležať na chrbáte, to mi bolo úúúúplne zle, aj som mávala závraty, nemohla som dlhšie stáť, to mi bávalo na odpadnutie

keď ste tu hovorili o stretnutí, tak myslite potom aj na mňa,
ozaj, nechodíte trebárs do MAX-u? to sa mi zdá také vhodné miesto na stretnutie... 😀

martinka, ty tuším prídeš na SVK v apríli, to budeme zase my preč, ale minimálne na prázdniny prídeme naspäť

ladenka, martinka, ešte nie ste také "staré" na prvé dieťa, moja sestra bude mať 36 rokov...,
a v pôrodnici boli so mnou dve prvorodičky, jedna mala 34, druhá 35 a určite ich tam bolo aj viac

martinka, laparoskopia a prefuky nie je to isté, ale môže sa to urobiť počas laparoskopie

no, idem ja niečo porobiť

tak večer zase tu? 😀 😀 😀 😝 😝 😝

zuzitka
29. jan 2009
zuzitka
29. jan 2009
mamartinka
29. jan 2009

no z.g ze sa aj ukazes.no niekedy sa dohodneme na to stretko.ako sa mate?ake mame pocasie?tuna dnes je zima a sem tam prsi.

mamartinka
29. jan 2009

este z.g ty si robila na porodnici v skalici?pri babetkach ci sestricku len.vies chodia aj vo vyssom veku prvorodicky rodit ale ja si hovorim cim skor tym lepsie.aj tak mam strach ze ked nahodou sa podari tak to bude problematicke.s komplikaciami.

ladena
29. jan 2009

no ...z.g. jasne ,ze aj s tebou pocitame a MAX je dobry napad aj male sa maju kde zahrat no nie.... 🙂
az budete doma vsetky,tak sa mozme dohodnut........... 😀 😀

diky zuzitka za informacie pre nas....uz idem studovat 😀 😀

jakzu
29. jan 2009

ahojte všetci! tiež som zo Skalice, teda prisťahovali sme sa sem pred 1,5r. tak pričuchávam tomuto mestu. Mám 2 deti, 6,5r.Kubka a 1.7r.Zuzanku. Prišli sme sem zo Senice,vyskúšať,či sa zlepší zdrav.stav nášho syna,pretože bol často chorý. Sme radi ,že to bolo v minulom čase,a že teraz je OK 😀 .Bola to dobrá volba.Mimochodom poznam sa aj so Z.G.,vidime si z okien a deti spolu navštevujú spoločnú škôlku. tak ešte raz zdravím!!!!!! 😉

mamartinka
29. jan 2009

jakzu cauko.a ty mas kolko rokov.preco si neprisla skorej?kludne sa do temy pridaj.inak laduli poznas v holici neaku restyku na spici?je to na konci holica myslim ako sa ide na skalicu.mame tam ist v septembri na svadbu.teda myslim si ja.este pozvany niesme.jakzu a co je synkovi?napis este nieco o sebe.no idem si dat ja vrelu vanu.potom sem kuknem.

jakzu
29. jan 2009

holič nepoznám veľmi dobre,ale manžel tam študoval. Kubko ma toho viac, narodil sa bez pravej komory srdca, a ako pol ročný už bol na operácii, hrozili nam ešte s ďalšími, ale akosi sa jeho teličko zazrakom vysporiadalo samo a tak sme zatiaľ stabilizovaní.Kvôli tomu ma aj oslabenú imunitu,a choroby dých.aparátu......Zistili sme, že ak odišiel niekam preč na dovolenku mimo Senice tak kašel ustúpil,prospievali mu hory a keďže tu su aspoň nejaké tak sme to tu vyskúšali a klop,klop,OK.Proste ten vzduch je tu lepší, lebo si tom neviem vysvetliť.

ladena
29. jan 2009

ahoj jakzu....to so synkom nemas lahke 😕 ..myslim s chorobami ...a kam chodite k lekarom dufam ze skalicka nemocnica to nieje 🙂 🙂

mamatinka poznam spicu....je to tam pekne no prijemne....ked sa budem vydavat mozno oslava bude tam 😀 😀 😀

z.g.
29. jan 2009

jakzu, supeeer, že sa ti podarila tá registrácia /môžem ťa tu tak oslovovať?/
a ste teraz chorí, kubko tuším nebol v škôlke?
ani nemáme teraz čas sa stretnúť, aj je chladno vonku, my teraz ani moc nechodíme von, len do obchodu a do škôlky, trochu okolo domu a šups do teplúčka,
ale mám také výčitky, až sa oteplí tak to napravíme...

martinka, jasné, že je lešpie rodiť okolo dvadsiatky než v 35, to je bez diskusie, len som vás chcela trochu utešiť, keďže sa teraz posúva veková hranica prvorodičiek,
/moja teta rodila v 18 rokoch, druhá v 17, moja mama "až" ako 21-ročná/

ladenka, práve preto sa mi ľúbi ten MAX- že tam majú deti o zábavu postarané

no, ja idem prať, tak ziataľ...

z.g.
29. jan 2009

ešte niečo:
martinka- cez noc trochu nasnežilo, ale cez deň sa to úplne roztopilo

jakzu
29. jan 2009

ladena,my ešte dets.lekára máme v Senici a kardio mame na Kramároch. Keďže som už v tehotenstve vedela o Kubkových problémoch, ktoré mi zistili na Myjave, tak som rodila v BA, hoc som sa chystala na Myjavu,ale to som riskovať nechcela,pretože by ten transport by nemusel prežiť. No a Zuzanku som po všetkých vyšetr. ktoré dopadli dobre rodila na Myjave. Neviem si vynachváliť.Zo Skalice som mala strach. Naozaj tato nemocnica už nemá dobrú povesť. 😒 Radšej neochorieť.

Mamartinka, ja už mám 33r.

mamartinka
29. jan 2009

jakzu no ale mas uz aspon 2 deti.nam uz by aj to jedno bodlo.no s tym Kubkom je mi to luto.drzte sa.nech je stale zdravy.a daj si neake foto.nech ta aspon spozname po foto. 😉

jakzu
29. jan 2009

z.g. Kubko má zápal priedušiek a myslím že to už ide aj na Zuzku, lebo začína pokašliavať.

mamartinka ja všetko beriem od tej doby,že sa to asi malo stať, lebo len takto sanám zmenil rebríček hodnôt.Sme radi,že Kubko môže vychutnávať plnými dúškami,síce obmedzene ale je to fajn. dnes porodiť zdravé dieťa je naozaj veľký dar. Verím, že si ho aj ty vychutnáš. Pozitívne myslieť..... 😲

mamartinka
29. jan 2009

no to dufam aj ja ze to nebude niekedy s problemami.

janetka
autor
29. jan 2009

caute, ste sa ale rozpisala, ze nestiham citat...
jakzu: vitam Ta medzi nami...
baby, kde byvate ? ja som byvala na koreszkovej, inak 17.2. idem k nasim na 3-4 dni, mohli by sme dat stretko v maxe, co vy na to? zatial len tak predbezne ...

mamartinka
29. jan 2009

janet cauko.no stretko nie.bezomna urcite.inak sa na vas nastvem. 🙄

ladena
29. jan 2009

ale mamartinka to sa neboj,ze bez teba stretko......my dve bez deti ,ale to sa snad uz v blizkej dobe zmeni a budeme sa gulatit 😀 😀 😀

ja som trocha vo vyssom veku a pozri sa uz ma predbehla sestra aj brat...aspon sa tesim z jejich krpcami 🙂 🙂

janet....to by bolo skvele 😀 😀

len ma tak napadlo aby sme sa stetli to by sme si mali dat znamenie nejake 😉 .......nejaku kvetinu (karafiatok) ci satku na hlave alebo neviem 😀 😀 😀 co vy na to???

zuzitka
29. jan 2009

cafte 🙂

konecne som tu aj ja.... bola tu kamoska od 16h, teraz odisla.....

my na stretku sme nikdy nemali poznavacie znamenie, spoznali sme sa bez problemov ... sak vidime fotky tu na konikovi 😎
........... dajte si kazda zelene tricko 😀 😀 😀 😀

zuzitka
29. jan 2009

vam sa roztopil sneh?? u nas v BA cely den snezi a snezi .... 😵 😵
mame tu krasne bielo 😵 😵

mamartinka, poslem ti v baliku sneh do Irska? 😀 😀 😀

mamartinka
29. jan 2009

laduli cervene siltovky?alebo si jedna druhej zavolali potom a tak sa najdeme.ale kedy to bude netusim.ked mi sme taky prelietavy aj so z.g 😀 no zuzitka mozes poslat kludne.mam rada snech aj ked sme si ho doma moc uz neuzili.len same blato.ale uz by som bola radsej za teplo.ale si asi pockam.ladi este k tomu gulateniu.uz by som bola velmi stastna.uz nech aj cele tehu vraciam,jedno by mi bolo,len nech uz to je.sakra preco mi sa nemozme dockat. ☹ 😢

zuzitka
29. jan 2009

vyrobte si doma mavatka 🙂 v tvare ModrehoKonika 😀

sak ale oni sa mozu stretnut aj teraz, v priebehu tyzdna, dvoch ..... nebudu cakat do aprila, kym dojdes martinka 😀 ci im to nedovolis??? 😝

mamartinka
29. jan 2009

no sak mozu.ved hovorim ze mi sme prelietavy.

zuzitka
29. jan 2009

aha ... mozu? lebo o 19.44h si pisala nieco ine ... 😀 😀 😀

my sa mame stretnut v pondelok, ale bojime sa chripky..... 😅

mamartinka
29. jan 2009

no pisala co uz.snad to aj raz so mnou vyde.

ladena
29. jan 2009

no uz som tu.......uz je drahy v praci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre