Skalica. Sú tu maminy, nemaminy odtiaľto?

janetka
19. dec 2007

caute, su tu nejake maminy, nemaminy zo skalice?

zuzitka
4. máj 2009

ja fotky zmensujem v programe MS PowerPoint /ak mas MS Office - to obsahuje Word a Excell, tak by si mohla mat aj PowerPoint/ a pridavam si tam vselijake obrazky este ... mozes vidiet v mojom albume 😉

nevolnosti mavam, vdaka za opytanie 😀 😀 😀
pri samkovi nic a teraz tak raz do dna zvraciam 😝
v stvrtok mam poradnu, dostanem uz aj tehotensku knizku 😵

jakzu
5. máj 2009

.všetkych zdravím, 🙂 gratulujem Zuzitke! 😀
Z.G, tak ako, kedy sa chystáte späť? My v škôlke sme mali besiedku pre mamičky, no a vo štvrtok zas Zuzka. tak sa teším. Oteplilo sa takže tym pádom aj veľa práce v škôlke, samé akcie, mali týžden bezpečnosti a zdravia, pozri fotky na nete slniečkovom. 25.5 ide Kubko do školy v prírode-Dinosauria, do Jelenca, to je pri NR.A od 1.6 sa ide do Skalických hôr na celý ozdravovací týždeň. 😵 25.6. idú deti do Rakúska na celodenný vylet do zábavného parku, ak máte záujem treba nahlásiť Natálku do 15.5. a dať zálohu 15e. Mám ti to zajednať?
9.5. nastupujem na kurz plávania Babyclub-Katka so Zuzkou, do Hodonína.Môže tam isť celá rodina, tak sa teším. 😉 Medzi deťmi v SI panujú ovčie kiahne, bola by som rada, keby aj tie naše to mali, síce máme nabitý program, ale,mala by som to za sebou. 😝

6.6 idem na východ lebo máme stretko zo strednej školy po 15r. na chate.Pečené prasa.........gitara, eeeeej bude veselo. 😎 ...
mamartinka a aladenka vam prajem veľa prekrásnych snažilkových dní.
😀

zuzitka
5. máj 2009

jakzu .. vďaka 😉

z.g.
5. máj 2009

ahojte,

jakzu, super, že si sa ohlásila,
tak máte nabitý program...

aj my máme stretávku- z gympla po ďalších 5 rokoch, ale deň pred naším príchodom ☹ , takže to nestihnem

letíme na SVK v sobotu 30.5., tak dúfam, že nám zase nezrušia let,
aj som písala mail do MŠ, tak snáď im prišiel,

...takže skalické hory absolvujeme /ale asi od utorka, prípadne v pondelok 1.6. natálku vyhlásim ráno/
a budem rada, ak natálku prihlásiš do toho rakúska, neviem, ako so zálohou...
vďaka moc

to by som aj privítala, keby tie kiahne na nás počkali a malé sa už konečne nakazili 😝

inak sa máme fajn, je tu krásne, aj je čo vidieť, len keby času bolo, na výlety chodíme akurát cez víkendy, keď manžel nepracuje- k moru,
cez týždeň tuto okolo domu- obchod, park, mcdonald,
/sme v hlavnom meste, to je vo vnútrozemí/
počasie ako kedy- väčšinou teplo, posledné dni sa ochladilo, aj pršalo, zatiaľ sme sa kúpali raz, inak bola ľadová voda
akurát sa už natálka niekedy nudí, keby tu tak mala nejakých slovenských kamarátov...

...ale majú tu štvornohé "priateĺky"- je tu v garáži mačka so 4 mačiatkami, a všeobecne, mačiek je tu neúrekom,
sú tu vraj pod ochranou sv. heleny, aj sa viaže na to povesť, že sv. helena priviezla na cyprus loď plnú mačiek a tie vychytali všetky hady, takže ich tu už nemajú...

a na ten kurz plávania ideš súkromne?

a zdravím aj ja všetkých ostatných...

z.g.
5. máj 2009

...a tu sú nejaké photos, od minula som tam nejaké pridala
www.nasefoto.estranky.cz

z.g.
5. máj 2009

mamartinka, ja upravujem fotky tak, že si fotku normálne otvorím, kde som ju uložila,
dolu mám ikonky, asi druhá sprava je...ukončenie tohto programu a otvorenie obrázku na úpravu, alebo tak nejako

neviem, ako to máš ty, aký máš program a prezerač fotiek, skús to mrknúť, potom napíšem, ako dalej, je to jednoduché

zuzitka
6. máj 2009

z.g. ... kráásne fotky 😵 hlavne tá, kde sú kamene, more, šlapky a nohy 😀

ladena
6. máj 2009

jakzu dakujem.... 🙂

kráááásne fotečky z.g. 😀

no uz mam lieky tak som zvedava ako pomozu,mimochodom alergie sa nejake objavili a take co som nepredpokladala,ale čo už... a snad uz sa na to snazilkovanie vrhneme..... sak starnem,aby sa mal o mna kto postarat.... 😀 😀 😀

z.g.
7. máj 2009

vďaka...

ladenka, tak nech ti tie lieky pomôžu

zuzitka, už máš tú tehotenskú knižku?

my sme nedávno vstávali, trochu som si zdriemla s malou, ideme do obchodu a niečo uvariť na večeru...a medzitým zase pozrieť na mačiatka...

zuzitka
7. máj 2009

z.g. ... uz maaam 😵 😵 😵 tehu knizku ... v pondelok o 11h mam prvy ultrazvuk 🙂

mamartinka
7. máj 2009

zuzit ale ti je co.aky to je pocit nosit pod srdieckom take stvorenie.aj ja uz chcem mat tehu knizku. ☹

zuzitka
7. máj 2009

pocit, že čakáš miminko je krááásny 😵
ale ten prvý trimester /prvé 3 mesiace/ tak to je katastrofa ... nechutenstvo, nevolnosti počas celého dňa, len spať a spať, únava ... ešte aj kakať chodím každý tretí deň, čo je pre mňa hrôza 😖
ale inak pohoda 😀
veď už pomaly budem končiť 3.mesiac, tak snáď sa to zlepší 😀

inak moja gynekologička dnes vravela, že aj ona sa dlho snažila o bejby a nedarilo sa ... a je to gynekologička, čo sa v tom vyzná 😀 😀 😀 proste príroda je silná čarodejka, treba čakať a veriť 😉 😉

mamartinka
7. máj 2009

no priroda je silna to mas pravdu.ty si vlastne ako zistila prvy priznak ze si tehu?podla vynechania menzesu?no vydis a to si teprvka zacinala tehu a uz budes koncit 3 mesiac.to to leti.zachvilu sa ani nenazdas a budes mat drobca zas v naruci.a samko uz vie ze bude mat surodenca?tesi sa?

zuzitka
7. máj 2009

moje prvé príznaky? nič, len meškajúca mrcha 🙂 som si povedal, že počkám týždeň a potom si urobím test ... a boli tam // 😀
až potom nastúpila únava, furt som spala, potom ma napínalo už, po všetkom mi ostala taká hnusná pachuť v ústach 😝 😝
samko bol dnes so mnou na poradni a tam videl ďalšie tety s bruškami, tak som mu povedala, že teta tam má bábenko a že aj ja tam mám bábenko ... ale podľa mňa to nejak nechápe ešte ... lebo sa pýtal, či aj tato má v brušku bábenko 😅
možno časom, keď mi bude rásť bruško, tak si to bude lepšie uvedomovať a až keď sa narodí, tak to pochopí na 100percent 🙂 ... ale povedal vlastne, že si ho dá do izbičky a že ho bude držať na rukách 😀 😀

zuzitka
11. máj 2009

dnes som bola na UZV 😵 som videla naše miminko 😵 😵
samko si pýta fotku z ultrazvuku, stále si prezerá bábätko

ladenko ... elenka dnes rodila o 12.25h 😵 majú Lauru, 51cm, 3400g 😵
a bola si u vlada na oslave? my nie ...

janetka
autor
11. máj 2009

zuzitka: super, samko je uz velky, on to bude chapat, len mu to treba co najviac vysvetlovat, ako bude mat najlepsieho kamarata svojho braceka a podobne... nas kubko sa velmi tesil a to bol este mladsi ako samko a doteraz sa k sebe velmi pekne spravaju, strasne sa na seba tesia, ked je kubk ov skolke, sami od seba si davaju pusinky, a ani neziarlili...

janetka
autor
11. máj 2009

a s dvomi detmi je to ovela veselsie...obcas ma toho clovek vyse hlavy, ale potom ked vidi tu bratsku lasku, tak to vsetko zabudne a je to super... .

ladena
11. máj 2009

ano dnes... no krááásne miery 😵

no neboli sme u vlada....boli sme na oslave svagrovi až k polnoci sme prisli domov 🙂
cely vikend sa len grilovalo ..........mne už to ani nechuti a nebavi furt jest mäso 🙄

a naši cez víkend robili novu fasadu na domečku z ulice.......snad k nim trafiš !! 😀 😀

mamartinka
11. máj 2009

ahojki Adi.uz si bola na tom vysetreni ci kdesi to mala ist?ta kamaratka ci kto to je rodila v Skalici?ako sa inak mas?

zuzitka
11. máj 2009

to naša sesternica /chvilku pisala aj sem/ rodila v blave, inak je z Malaciek 🙂

ladena
11. máj 2009

mamartinka u imunologičky som bola....

mamartinka
11. máj 2009

a ako si dopadla?tak sa vam to tiez rozrasta v rodine.sesternica teraz potom Zuzi ty a zeby nakoniec Ada?no snad aj 😉

ladena
11. máj 2009

urcite aj ja....... 😀 budem poctivo papkat liek a budeme skusat a snad sa podari na prvy šup 😀 😀

mamartinka a ty čo?

mamartinka
11. máj 2009

co ja nic.snazime bezuspechov.ale tento mesiac asi zasa nic.ale ako mi dalsia mrska odide idem frcat na ovu testoch uz konecne tak uvidime.

mamartinka
11. máj 2009

idem uz za manzelikom.tak packo a dobru noc.

ladena
11. máj 2009

no jo dobru noc 🙂 🙂

ladena
18. máj 2009

ahojte,no kde ste vsetky?

ja mam prace az nad hlavu,vcera nas suseda vytopila z tretieho poschodia 😠 a to sme boli u našich na kávičke a sused pod nami prisiel k nasim že mi ich vytapame ....to bola sekunda a už sme boli doma a po schodoch už tiekol vodopád 😕 a doma až po kotniky vody no mali sme radost a tie steny zatečene ☹ ☹ vsetko okrem obývačky,ešte že svietilo slnko a mali sme kde sušit aj dnes sušíme ešte .....ach jooooj !!!!!!! a susedom pod nami nič moc nenatieklo, maju to v poriadku len poutierali trošku gumolity......... 🤐

taaaak som narobena 🙄 a ešte vybavovat poistku a znova malovanie takže o zábavu mám postaranéééééééé.... teraz mi to tu smrdíííí stuchlinou stale vetráme....bóóže

jakzu
19. máj 2009

ladenka tak to ťa ľutujem. To musia byť nervy. No a ten nočný dážď,resp.búrka tak to bola šupa. teraz vam to schnúť nebude, ako naschvál. To je tá nevýhoda bytoviek, s veľkým počtom susedov, alebo ak máš susedov nad sebov. Dúfam že to neprivolám aj nám.
z.g. už sa vám blíži čas odchodu, aj sa tešíte? Ja som teraz doma so Zuzkou lebo zas sople. V sobotu sme tu mali trdlofest, bola tu na návšteve aj Milanova mama, ponúkla sa so strážením detí, tak sme večer mohli byť aj na BUTTY.

z.g.
19. máj 2009

ahojte,
ladenka, tak to vás ľutujem...minulý rok oproti sused vytopil takto sesedov pod nimi, tiež všetko doma je zatečené, mokré steny, museli maľovať, keď som išla domov, voda sa valila po schodoch...

jakzu, som rada, že si sa ukázala,
juj, tak vám bolo dobre, mohli ste si sami vyraziť...
aj my sme dokola niekto chorý, včera malal natálka teplotu, zapálené hrdlo, nádchu, minulý týždeń adrika a ja...atď...dosť sa tu menilo počasie aj v priebehu dňa...suseda vravela, že je tu dosť ľudí chorých

ale nám to ubehlo, vlastne ešte 10 dní?,
dobre bolo, kľudne nabudúce znova...ideme sem zase koncom júla...ale aj sa tešíme už domov, lebo naťka len sedí pri telke 3/4 dňa...no, doma je doma...

ladena
21. máj 2009

jakzu a z.g. no nervy to boli riadne ,no vdaka za lutost ale uz je to lepsie 🙂
takze preplati nam to majitelka co nas vytopila,ma velku smolu 😒 asi sa nedoplati 😀 😀

predvcerom sme zasa mali postarane o zabavu................boli sme pre psika z utulku......mame ho uz tyzden a nas otec si nevsimol,ze mu beha po dvore a ako bol zažrany do prace tak si nevsimol ze mu vybehol na ulicu a stratil sa......no a cela rodina ho hladala... 2 mesacne steniatko 😕
skoro pol Holíča sme prehladali a nahlasili ho aj na mestskej policii a nakoniec zo sestrou sme ho nasli az za koncom holica pri kupalisku......to si ho uz privlastnili decka a uz bol aj na obojku ze je ich ..... mali smolu poznal nas 😀 😀 a otec dostal ponaucenie a na branu sme mu napisali ,, VO DVORE JE PES´´ aby zasa nezabudol 😀 😀

vidim ze vam uz prazdniny koncia z.g. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre