Skalica. Sú tu maminy, nemaminy odtiaľto?

janetka
19. dec 2007

caute, su tu nejake maminy, nemaminy zo skalice?

koran
3. nov 2011

Ahojte ja sa pridavam k buducim Skalickym mamkám. A hrozne váham či ísť rodit do skalickej 😒

luba142
3. nov 2011

@koran ja osobne som nemala problem

koran
3. nov 2011

@luba142 vďaka, ja viem že je vela pozitivnych hodnoteni na skalickú uz teraz, len čakat akeho doktora schytam pri porode, či dobreho a hlavne ked to bude dobry porod tak v pohode, ale ked budu nejake komplikacie tak aby tam bol niekto schopny. Mam teraz gyn Vavru, chcem sa ho spytat ci by sa s nim dalo dohodnut aby bol pri porode, ale neviem ci ma nepošle kamsi...

luba142
3. nov 2011

@koran ja ked som prvu dcerku rodila tak mi bol pri porode prave on, ale vtedy este robil len v nemocnici, proste ako ty vravis ,schytala som ho a bola som spokojna, ani nenastrihava pokial to neni vyslovene nutne

petraas
3. nov 2011

@luba142 no nasa dostala minule vianoce kuchynku aj riady a teraz rozmyslam ze jej kupim nejake potraviny lebo velmi rada nam vsetkym vari🙂
este som jej kupila nejake lego a rozmyslam ze kupime to odrazadlo co vyzera ako bicykel...
na mikulasa dostane spievankovo, nejaku knizku a asi puzzle

petraas
3. nov 2011

@koran ahoj, ja som nechcela ist rodit do skalice mala som na plane blavu ale nakoniec financie nevysli a rodila som v skalici a nemozem si stazovat ale to mozno preto lebo porod bol v pohode a dost rychli...vsetci boli pozorny akurat co sa mi nepacili sestry tak na novorodeneckom to bol des...mala som nadstandartnu izbu takze to bolo jedno velke plus🙂
podla mna vsetko zalezi koho schytas a hlavne aky mas porod...podla mna ked je porod bez problemov tak mozes schytat aj zleho lekara ale horsie to bude ked nastanu nejake komplikacie...ja som mala pri porode lekarku a ta bola v pohode🙂

luba142
3. nov 2011

@petraas ja som este z dracika k tomu riadu kupila taky setik peciva 🙂

petraas
3. nov 2011

@luba142 to pecivo idem aj ja kupit🙂 minule tam mali aj taky balicek a tam boli vajicka, parky, syr a tak...no len som zavahala a uz to nemaju:(

koran
3. nov 2011

@petraas Kočky ďakujem za info ohladom vašeho porodu v skalickej. Ja sa potom Vavru spytam čo a ako a či mi odporuča tam isť, alebo radšej inam. Ale zasa byvam ešte za Strážnicou na moravskej strane a do BA mi to trva autom hodinu a pol, takže ked to bude akutne tak to nemusim stihnut.. Asi nebudem vymyšlat a pojdem do skalickej. ale teraz mi svagrova hovorila ze cca pred 4 rokmi tam mali porod kliešťový a mamička umrela, dieťa zachránili. no nepočúva sa to moc dobre.

petraas
4. nov 2011

@koran ono ked chces ist rodit do inej porodnice tak sa chodi este pred terminom kvolí tomu ze keby to na ta prislo nemusela by si to stihnut. Preto som aj nakonies rodila v skalici lebo keby som mala ist este pred terminom tak by som sa nedoplatila. Inak podla mna to ze ked sa nieco stane pri porode tak za to velakrat ani lekari nemozu podla mna to vsetko zavisi od porodu ci ke lahky alebo komplikovany...ono ludia vidia vzdy vsetko len to zle a rychlo sa to rozkrikne ale to dobre ze lekar zachranil babatko ci rodicku tak to uz sa tak nerozkrikne a potom si vsetci myslia aka ta nemocnica je zla...nechcem si tymto zastavat lekarov to nie lebo najdu sa aj zly,casto chodim po lekaroch tak mam svoje skusennosti ale veru niekedy ludia narobia take reci az az...

petraas
4. nov 2011

@koran ja som chcela ist rodit do ba a vela som uz pocula ci citala ze umrelo dieta alebo matka...podla mna sa neda vybrat ta najlepsia nemocnica lebo ked sa ma stat tak sa stane aj v dobrej🙂

petraas
4. nov 2011

baby,nemate niektora kupony do dm-ky na nestle drink junior?

koran
4. nov 2011

@petraas ano dobre si to napísala súhlasím s tebou. pôjdem do skalickej a hotovo, ďakujem 🙂

mamartinka
4. nov 2011

@koran Gratulujem k babetku.Asi vase prve bude vsak.A ma tesi ze je tu aj niektora co Vavrovi chodi.Ako sa ti paci.Mne taky fajn aj jeho manzelka je super.A ak ti mozem napisat tak Vavra ti u porodu byt moze.On k porodom chodi,rodi deticky len si musis zaplatit ked chces aby ti konkretny lekar bol u porodu.Vlastne ten koho chces ty.Raz som sa ho pitala ked my isly laparo robit ci by mi to aj on nemohol.Povedal ze ano moze aj on len to sa plati.Myslim ze 200eu.Ty si odkial priamo?

koran
4. nov 2011

@mamartinka Díky. Ja byvam na Morave za Strážnicou. Momentálne. Budúci rok sa sťahujeme do Chropova. Díky za info, no 200eur dávať asi nebudem, ešte sa o tom s ním povyprávam uvidím.

happy3
7. nov 2011

jeej a tu to nejak zamrzlo 😉

petraas
7. nov 2011

@happy3 veru zamrzlo...akosi sa to tu nechce rozbehnut...skalicanky asi maju ine zaluby a nie vysedavat za netom🙂))

petraas
7. nov 2011

baby co varite? Napiste nieco lebo mna uz z toho rozmyslania co varit ide slahnut🙂

happy3
7. nov 2011

a dnes ako v praci? 😉

happy3
7. nov 2011

ja dnes nevarim ostalo od vcerajska,tak dnes dojedame 😀 😀 😀 ,milujem pondelky

petraas
7. nov 2011

@happy3 jaaaj nuda velka sak je pondelok...sice pondelky sa nenudim lebo byva tovar ale ten bude az zajtra takze nuda...uz nech som doma lebo pri nasej Sofi sa clovek nenudi🙂

petraas
7. nov 2011

@happy3 aj nam zostalo od vcera ale potrebujem typ na zajtra...rozmyslam ze bude leco...mame vela vajec a vyuzijem este poslednu lacnu papriku a bude...no ale co v stredu?!

luba142
7. nov 2011

@petraas no to mam aj ja problem, co varit, inak tvoja mala je akasi velka oproti nasej, skoda ze bola v kociku nemohla som prirovnat 😀, ale zdala sa mi vyssia 🙂

petraas
7. nov 2011

@luba142 je to des a hruza s tym varenim uz ma to fakt nebavi...inak nam vsetci hovoria ze je Sofi vysoka na svoj vek a myslia si ze uz je skolkarka ale ja ked to porovnavam s detickami v jej veku tak sa mi nezda...ale mozno je aj vyssia lebo uz casto kupujem velkost 104

luba142
7. nov 2011

@petraas no tak to my mame len 98 takze sa mi to nezdalo ale je , a to je este aj mladsia 😀

petraas
7. nov 2011

baby tak konecne nam prisli po 2 mesiacoch zimne topanky pre sofi...som sklamana lebo sme chceli ruzove a usili nam cierne a dalsia vec ze nam budu uz asi male...no zbytocne vyhodene peniaze uz nikdy nedam topanky usit ked im to tak trva...mozem ich odfotit a hodit na bazar...ale aspon ze prisli cierne snad ich lahsie predam lebo mozu byt pre dievca aj pre chlapca

luba142
7. nov 2011

@petraas hmmm to potesi veru a kam si dala sit a preco? Kolkatky to su?Daj zdielat aj na FB normalne cez nastenku aj do bazarov

petraas
7. nov 2011

@luba142 kedze sa daju tazko zohnat kvalitne topanky pre deti a nasa sofi ma ploche nohy tak som jej dala usit z protetiky aby mala nieco kvalitnejsie...davali sme to v septembri vybrala som pekne prechodne topanky,pan zmeral sofi nohu vsetko zapisal a hovori ze o 2 mesiace nam pridu domov...ja nanho pozeram a hovorim a naco mi budu o 2 mesiace prechodne topanky?! A on ze tak si dajte zimne usit. No mna islo rozhodit,este ze povedal ze pridu o 2 mesiace lebo by nam teraz prisli prechodne...no tak ja som vybrala nakoniec zimne a hovorim mu ze ked pridu o 2 mesiace tak nech da urobit o cislo vecsie a on ze nemoze ze musi dat spravit take ako nameral ze sa nemam bat ze to tak bezne robia a topanky sedia...no tak nam dal spravit 25 a my potrebujeme uz 26...no nic radsej jej dam spravit este 1 vlozky a budeme kupovat normalne topanky

luba142
7. nov 2011

@petraas a to kde si davala? A na autobusku nemaju take, ved tam by si snad zohnala? Skoda my mame 25 zimne,len uz doma kupene. Inak Kika ma tiez ploche nohy a okrem papuci od protetiky kupujeme klasicke topanky v obuve a do toho vlozky

petraas
7. nov 2011

@luba142 mne sa velmi nepozdavaju topanky pre male deti v obuve lebo nemaju ani poriadne patu spevnenu a tak...preto sme isli na autobusko a zuzka co tam predava povedala ze je lepsie ked si to dame usit na mieru a tak sme isli do nemocnice na premeranie a dali usit...no vyzera to tak ze budeme kupovat z obuvi a dame aspon vlozky do toho...a vy kupujete kde papucky z protetiky? Lebo na autobusku nemaju tam nam ponukla len sandalky z protetiky a tie mala nechce doma nosit. Nemozem jej vobec zohnat kvalitne papuce vo vsetkych velmi smatle...zatial ma papuce z tesca a dali sme jej tam vlozky z protetiky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre