Skalica. Sú tu maminy, nemaminy odtiaľto?

janetka
19. dec 2007

caute, su tu nejake maminy, nemaminy zo skalice?

z.g.
3. feb 2009

tak tak, aj ja najviac spravím pod tlakom 😝

zuzitka, každá minca má dve strany- to je úžasné cestovať po krajine a chodiť k moru, to je to, na čo som zvedavá, 😎 😎 😎
ale na druhej strane- viem, ako to bolo v írsku cez prázdniny, týždeň bolo dobre, potom sa začala natálka nudiť, a to dosť a dávala to patrične najavo..., ona je aktívne dieťa, potrebuje rovesníkov, to jej ja nenahradím
a na 14-dňovej dovolenke po 3 dňoch detto, potom sa jej nechcelo už ani k moru ani na výlety, furt sa pýtala, kedy pôjdeme na slovensko...
to je problém, že sa s adriankou ešte veľmi nezahrajú 😲
a okolie spoznáme raz-dva, je to v dedinke, tam uvidíme akurát rodinné domy a jedny potraviny, každodenná prechádzka, to áno...,
vo všeobecnosti, jediné, na čo ich nalákam, bude detské ihrisko... 😀 😝 😀 , teda adrike je to viac menej ešte jedno, tá sa vždy pridá k natálke 😀

aj u nás vyfukuje 😠 😠 😠

jakzu
3. feb 2009

z.g. viem len toľko,že všetky učiteľky čo budú teraz učiť, tak sú fajn. A vraj Emkina mamička bude bojkotovať na riaditeľa,aby všetky deti zo slniečka boli v jednej triede. To by bolo super..... 😅

z.g.
3. feb 2009

fakt? tak to by bolo super

z.g.
3. feb 2009

jakzu neiveš, koľko detí ide do školy zo slniečka?
sestra veravela, že oni nedávajú všetky deti do jednej triedy,
je fakt, že je tam dosť šikovných detí- aspoň sa mi zdá, to by bol potom nepomer, keby boli všetci v jednej triede, ale nieviem..., možno to prejde...

ladena
3. feb 2009

caute
som na prazdninach u zuzitky 😀 😀 😀 boli sme u jej sestry a stihli sme uz aj sipkovy turnaj pri flaske becherovky a neskor aj foto

zajtra ideme k ludovemu liecitelovi ,tak drzte palce..... 😎

jakzu
4. feb 2009

z.g. neviem presný počet detí, len viem toľko, že asi 75% ide do škôl z hviezdičiek. Dúfam, že to pôjde, ak nie, tak čo už narobíme. Minulého roku sa do tried dostali 3-4 deti spolu zo slniečka a to ich ich nastúpilo veľmi málo.

ladenka, tak čo, ako ste pochodili,čo ti robil, ak by si to mohla napísať, tak by ma to zaujímalo. Som za, ak sa využívajú aj alternatívne zdroje pomoci....

ladena
4. feb 2009

no boli sme u toho liecitela a vyckali sme si frontu 2 hodiny,no pozrel mi do oci a dal lieky no bylinkove komplexy 😎
povedal ze mam problemy s chrbticou to mi aj lekari zistili a zvysene hormony ......podla mna je dobry a verim ,ze sa mi to vsetko zlepsi a dufam v to babeno casom 😵 😵

ladena
4. feb 2009

mamartinka,dobre som u neho dopadla a zistil co mi lekari nasli a dal mi tie bylinkove komplexy.....mohla by si ho vyskusat co ty na to? 🙂 🙂

zuzitka
4. feb 2009

ako pisala ladena 🙂 prisli sme tam, na chodbe sedelo asi 20 ludi a postupne si nas volali dnu. sadli sme si pred pana Dedika, vzal lupu a pozrel do oka ... ladene trafil tie problemy s krcnou a bedrovou chrbticou - to je pravda, lebo ma od malicka zle zrasteny stavec 😉 ale ona tam sla hlavne pre kvapky na lepsie plodenie 😀

mne kukol lupou do oka a povedal, ze mam problemy s travenim 😕 no ja nic take necitim, ale uz mi znama povedala, ze co ja mam take nepekne vyrazky na plecach, na chrbte a na tvari, ze to je urcite reakcia na problemy so zaludkom .... no a hen .... liecitel mi povie zle travenie 😎 takze som si kupila kvapky, tak uvidim, ci sa mi to zlepsi ... inak 1 flasticka stoji 5 eur, vstup alebo zapisne tiez 5 eur 🙂

ale bola som prekvapena, ze plno mladych ludi tam bolo - chalani snad 30-35 rocny a uz tam boli po niekolkykrat a niesli si plnu igelitku vselijakych kvapiek 😕
dokonca tam prisiel manzelsky par, tiez okolo 30 rokov mali a ta zena bola objednana na operaciu - isli jej vyoperovat zenske veci - co ma prekvapilo, ze taka mlada, bezdetna ☹ tak asi bola na nejakom pohovore u Dedika .... a dost nas zdrzala jedna onkologicka pacientka ... takze unho sa liecia pacienti s roznymi chorobami 😖

zuzitka
5. feb 2009

no ladenka isla uz dnes domov, pekne som ju vyprevadila na trolejbus, aby som mala istotu, ze skutocne nastupila a odisla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ladena
5. feb 2009

no uz som doma zuzitka......uplne v poriadku,ale este tych navstiev bude nemaj obavy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vsetko som porozpravala drahemu a budeme na vsetkom pracovat a hlavne na plodeni deti az zaberu bylinkove komplexy......a som zvedava ako budu reagovat lekari a co mi zistia.... 😎

zuzitka
5. feb 2009

tu mam clanok o Dedikovi = o tom liecitelovi 😉

http://zuzitka.blogspot.com/2009/02/pdedik-ludo...

valmra
5. feb 2009

zuzu, pekny clanok si napisala...asi by mi to trvalo vecnost napisat taky paradny...nechcela by si pracovat v nejakom casopise? tebe by to islo...ty mas na to hlavu
som zvedava, ci ladene pomoze ten liecitel...si myslim, ze hej, ved pomohol samkovi aj lenke...drzim palec

ladena
5. feb 2009

cau elus......no to som aj ja zvedava 😀 😀

zuzitka by mohla vazne pisat clanky do casopisov.....ona je mapa-hlava 😀 😀 sikulka 😉

zuzitka
5. feb 2009

zlatko ... to neni z mojej hlavy, to som pisala z clanku 🙂

zuzitka
5. feb 2009

a viete kolko ludi sa mi uz ozvalo a pytaju kontakt na p.Dedika? 🙂 som rada.....

ladena
5. feb 2009

no to je pekne aspon si pojdu pre radu ked im lekari nepomozu...... 🙂

valmra
5. feb 2009

ahojte,, ten clanok je velmi dobre napisany..keby som mala nejaky problem, urcite by som isla aj ja..len na stastie (tuk-tuk na hlavu) nemam...
dnes som bola u dr. a povedala mi, ze mala je schulena na jednom mieste...ze sa tam musi aj tlacit, tak mam iba odpocivat, nemam nic robit, lebo stale mi to brusko aj tvrdne ☹ ☹ 26. idem opat k nej a od 10.3. by som mala byt uz na MD 🙂 to uz sa budem pripadat ako mama 🙂 🙂

zuzitka
5. feb 2009

tak radsej naozaj odpocivaj, netreba nic riskovat 😒
no a v marci, v aprili uz si budes pripadat ako "mala lokomotiva" 😀 😀 😀

ja si teraz pripadam ako stara babka, kvapky uzivam rano, naobed aj vecer 😀 😀 😀 😝

inak ladenkina navsteva mala aj iny vyznam, "nielen liecitelsky" ... ucila ma varit plnenu papriku 😵

valmra
5. feb 2009

ved to, radsej budem lezat, lezat a stale iba lezat...uz teraz mi to lezie na nerv...
kedy budes robit svoju prvu plnenu papriku bez pomoci? dala by som si...ale radsej nie hned prvu, asi az po niekolkych pokusoch 😀 😀 nebudem to riskovat 🙂 🙂
zuzi, ale vsetci nemozu byt mladi...niekto musi byt aj stara babka 😀 😀 😀

ladena
5. feb 2009

no to odpocivaj aby ste to zvladli v pohode... 🙂

zuzitka no ....ved vies varit ....len som ti trosku pomohla radami a dufam ze ste sa oblizovali az za usami 😀 😀 😀
ja grgam z omacky este dnes....no bola dobra,ale samochvala smrdi 😉 😀

ladena
5. feb 2009

no to ja som stara babka ako na dochodku ....kredenc plny liekov a este teraz bylinky.... no dam si davku bylinkoveho elixiru a budeme plodit...... 😀 😀

valmra
5. feb 2009

ticho o jedle predo mnou...bo doktorka mi dnes este povedala: v preklade po nasom: cica nezer!!!!

valmra
5. feb 2009

tak chodte nato 🙂

valmra
5. feb 2009

lucim sa s vami, lebo dojde za chvilu kamoska...majte sa krasne

zuzitka
5. feb 2009

no sak ladenka v nedelu ide na to, ze? 😀
dokonca vie, kedy ma plodne dni, takze neni problem 😎

elus, fakt nezer 😀 😀 mna isla dat lekarka na rizikove lezat do nemocnice, aby som uz nepriberala 😅

mamartinka
5. feb 2009

ladenka tak plodit budete dnes?a mne odpisat na ip nic?to si kamaratka.

ladena
5. feb 2009

sak som ti odpisala ak som zabudla prepac.....mamartinka 😵 a vy plodit kedy zacnete? 🙂

plodit tak v nedelu mozme zacat az skoncia kramose 😀 😀 a uz sa tesim ani neviem ako sa to robi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

idu my VKV a urobila som si k telke chleba vo vajci 😝 😝

ladena
5. feb 2009

mamartinka a na aku IP som ti nenapisala? ak viem tak som odpisovala 😕

mamartinka
5. feb 2009

no ladenka plodit neviem zatial sme v snazeniu len kazdy 2 dnik. 😉 je to fuska 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre