Skalica. Sú tu maminy, nemaminy odtiaľto?

janetka
19. dec 2007

caute, su tu nejake maminy, nemaminy zo skalice?

lolonka
30. aug 2011

AHOJTE

aj ja bývam v okrese SKalica........sniperka...ahoj....aj ja som mala prvý pôrod v Skalici...a strašný zážitok...tak druhý a tretí som si vybavila inde...a super......

sniperka
30. aug 2011

@luba142 Ahoj, chodieva tam moja dcéra a na druhý rok tam budem chodiť aj ja, aspoň dúfam, keď všetko dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂
@lolonka Ahoj a kde si si ho vybavila? Poraď.

lolonka
30. aug 2011

ahoj sniperka...ja som si vybavila prednostu kliniky na gynekologicko-pôrodníckej klinike na kramároch...a môžem povedať, že s pôrodom v Skalici sa to nedá porovnať...

sniperka
30. aug 2011

@lolonka To máš pravdu, ja som dcérku- druhý pôrod, tiež rodila v BA na Antolskej, ale preto, lebo to bolo v 28 tt a so Skalicou sa to nedalo porovnať.Teraz je u mňa zase riziko, že predčasne porodím, takže zase mňa prevezú asi tam.Rada by som si sama niečo vybavila, no uvidím ako sa budem držať.V koľkom týždni si si to tam išla vybavovať?

lolonka
30. aug 2011

ahoj....no druhé tehu som mu volala, keď som bola v 36 týždni...a ešte ten týždeň sme aj rodili...lebo som bola už dosť otvorená a malý dole....a potom som ostala tehu po 8 mesiacoch...a to som chodila celé tehu k nemu...až do pôrodu....a kde bývaš?...a ako sa vlastne voláš?...ty si rodila v 28 tt?...a všetko je v poriadku?...držím palce..nech to teraz dotiahneš do konca..

sniperka
31. aug 2011

@lolonka Volám sa Maja a bývam priamo v Skalici.Ano, rodila som v 28 tt,dcérka mala veľké problémy- krvácanie do mozgu, infikovanú krv- robili jej komplet výmenu krvi, silný zápal pľúc, problémy s trávením...Dnes má už skoro 12 rokov a je úplne bez následkov.Je to až neuveriteľné.

luba142
31. aug 2011

@sniperka aj ja som priamo zo Skalice 🙂

lolonka
2. sep 2011

ahojte..

Majka...tak to môžeš byť fakt šťastná, že je malá bez následkov.....mala naozaj preveľké šťastie... 🙂 ....a teraz komu chodíš???....v ktorom si týždni?...prečo si myslíš, že by sa zasa mohlo bábo narodiť predčasne??

sniperka
2. sep 2011

@lolonka Ďakujem, ano som šťastná. Momentálne končím 27 tt, chodím k dr. Vávrovi.Mám 50 % pravdepodobnosť, že zase predčastne porodím, lebo mám veľmi oslabenú maternicu zo spont. potratov v minulosti a zo 4 laparoskopií, ktoré mi robili kvôli mimomater. tehotenstvu, zápalom,cystám.Takisto mám znovu veľmi nízko uloženú placentu, tvrdnutie bruška a mám problémy s močovými cestami a ľadvinami.Je toho veľa.Mala by som ležať v nemocnici, ale po vzájomnej dohode s lekárom som doma a chodím týždenne na kontroly.Pri dcérke som tam ležala 4 mesiace a aj tak to nepomohlo, pôrod sa spustil, tak načo tam budem trčať.Zatiaľ to vyzerá ok, ale to sa vraj môže behom pol dňa zvrtnúť.Mám však nemocnicu 5 minút cesty od nás, odtiaľ by mňa previezli okamžite do BA.Všetko je tak vybavené, keby niečo.Ono ja som vedela do čoho idem a lekár povedal, že už to je veĺký úspech, že som to dotiahla až doteraz do toho 27 tt zatiaľ.Musím veriť, že vydržím čo najdlhšie, s mužom sa veĺmi tešíme, deti máme odrastené, toto bude taký maznáčik. 🙂 🙂 🙂

lolonka
2. sep 2011

ahoj
..ak si mala takýto problém...prečo ti nezošili krčok maternice????.....

lolonka
2. sep 2011

inak Vávrovi chodím aj ja...a s druhým tehotenstvom...som chodila k Černákovi...a v 7 mesiaci tehu som išla do poradne...a nikde nikoho...ani žiadny oznam..nič... 😒 ...tak som vtedy volala na kramáre prednostovi, či ma zoberie...a som tam chodila až do pôrodu...a potom som po 8 mesiacoch ostala nečakane tehotná...tak som hneď chodila od začiatku do Ba... 🙂 ....ak bude všetko v poriadku budeš rodiť v SI?...ty koľko máš detí?...ostatné si vydržala až do konca tehu?....

luba142
2. sep 2011

@sniperka mne dr. Vavra rodil moju prvu dceru 🙂 Inak chodim k dr. Čunderlíkovi

sniperka
2. sep 2011

@luba142 Aj ja som kedysi chodila k Dr. Čunderlíkovi, ale bola som nespokojná, tak som prešla k Vávrovi.
@lolonka Tak to nie som ešte rozhodnutá, kde budem rodiť, v Skalici sa mi nechce po tom ako som tam teraz ležala pár dní v nemocnici a denne počúvala nepríjemného primára ☹ Mám dve deti, tú predčasne narodenú dcérku a ešte 18 ročného syna.Toho som porodila v termíne, mali sme vtedy s mužíčkom obaja 16 rokov 🙂, ale sme šťastní, že ho máme.Syn mal 53 cm a 4300 g, bezproblémové tehotenstvo, aj super pôrod, chodila som vtedy ešte ku Kvasničkovi, ak si ho pamätáš. 🙂

sniperka
2. sep 2011

@lolonka Ešte teraz som si všimla tvoju otázku s tým krčkom, chceli mi ho zošiť, aj mňa prijali do nemocnice na ten zákrok a potom primár rozhodol, že z toho nič nebude, ale neviem prečo.Vtedy som bola mladá, hlúpa, nepýtala som sa, teraz som už iná.

lolonka
4. sep 2011

ja som prvú dcéru rodila v Skalici...18 hodín bolestí...vracania a hnačiek...mala som 38 C teploty...zavretá v izbe..nikto si ma nevšímal....potom mi sestrička pustila po 16 hodinách plodovú vodu...a znova zavreli samú do izby.....keby sa niečo stalo, nikto na to nepríde....strašný prístup....domov som odchádzala stále s teplotami...zle zašitá, zle vyčistená...z domu som potom musela chodiť na inejkcie, aby som predišla kyretáži....no proste strašný zážitok....som povedala, že v živote nepôjdem do Skalice.....a ďaľšie dva pôrody v Ba boli super.....žiadne popôrodné problémy...lebo na 4 deň po pôrode mi robili sono.... 🙂 ...ani popôrodná starostlivosť sa so Skalicou nedá porovnať....nechápem, načo niekto študuje medicínu, keď ho to nebaví.... 😒

Luba...ahoj...ty koľko máš detičiek?...

sniperka
4. sep 2011

@lolonka No tak to je teda niečo 😢

luba142
4. sep 2011

@lolonka ahoj , ja mam 2 dievcata jedna bude mat za mesiac 8 a druha ma 2roky a 3 mesiace. Ja som mala oba porody rychle s minimalnymi bolestami, do nemocky som vzdy sla az ked som mala bolesti cca kazdych 5-10 minut....pri oboch som bola vzdy otvorena uz na 4 praskli mi vodu a kedze dlhsie trvalo zostupenie hlavicky pichli mi infuzku na zosilnenie kontrakcii. Obe som rodila v noci a obe som mala od vtedy co som zacala pocitovat bolesti az po sami porod tak pri prvej to trvalo 8 a pri druhej 6 hodin,ale s tym,ze od pichnutia vody to bolo pri prvej 4hodiny silnejsich bolesti a pri druhej 2,5 hodiny a boli na svete, takze brnkacka 🙂

sniperka
4. sep 2011

@luba142 Tak to si mala dobré. 🙂

lolonka
4. sep 2011

no....Luba...tak super pôrody.... 🙂 ...ja som mala druhý pôrod....od úplného začiatku, 58 minút....a tretí
pôrod 20 minút...bez zašívania... 🙂 ...ale to som si s lekárom vyjasnila, že chcem, aby to bolo rýchle...a , že nechcem byť zašitá až po konečnik... 🙂 ....ale teda sa mi venoval....a z pôrodu som nebola vôbec unavená, kedže mi ich urýchľoval...a pomáhal...a sestričky povedali, že s ním mám do hodiny po pôrode...ak sa s ním dohodnem... 🙂 🙂 🙂 ..takže ja som bola potom nadmieru spokojná... 🙂 🙂

...ja mám 7 ročnú dcérku...3,5 ročného syna a najmladšia má 2 roky a 2 mesiace.. 🙂 🙂

lolonka
4. sep 2011

Maji...akurát teraz ma napadlo, máš všetko pokúpené?...lebo sestra predáva aj kočík, fusak, vajíčko, postieľky...a všetko ako nové...lebo malý jej v tom nechcel byť...aj chodítko....stoličku......ja predávam akurát novú klokanku...tak ak by si niečo chcela...daj vedieť... 🙂

luba142
4. sep 2011

@lolonka tak to skoro ako moje...kde byvas, niesi priao zo Skalice?

lolonka
4. sep 2011

ja bývam v Šaštíne....

luba142
4. sep 2011

@lolonka od tial mam spoluziacky zo strednej 🙂

lolonka
4. sep 2011

ja som sa sem ale prisťahovala...takže veľa ľudí tu nepoznám...ja pochádzam z Brodského... 🙂 ...ale do Si chodím často....do maxu...

lolonka
4. sep 2011

si zdravotná sestra??

luba142
4. sep 2011

@lolonka ja? Nie 🙂

lolonka
4. sep 2011

tak ma to napadlo, že keď máš spolužiakov...či si nechodila na zdravotnú...

luba142
4. sep 2011

@lolonka na SOU v Senici som chodila na chemicky odbor 🙂

lolonka
4. sep 2011

aj ja som chodila do Senice na OA

luba142
4. sep 2011

ktory si rocnik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre