Školáci, ktorí navštevujú školu hocikde v zahraničí

anjelicek26
22. sep 2011

Vitam maminky, ktorych deticky chodia do skoly kdekolvek v zahranici, aby si vymenili skusenosti a starosti ;) A nejake tie radosti 🙂

irriss
22. sep 2011

@anjelicek26

Ahojky..super

Moc dekuju za toto tema...pripojim se pozdeji nebo budu odskakovat, priskakovat....mam tu malou, co si "hraje" jeste na mensi... 😉
...ja vim, ma na to pravo, boli ji brisko... 😉

bubelko
22. sep 2011

@anjelicek26 ahoj. dory to napad 🙂

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@irriss - mne Max spinka a hadam este dve hodky bude, dnes spal prvy raz celucicku noc, tak sa z neho tesim. Dnes rano klasika - nestihali sme do skoly, ja nechapem, ako to ine maminy robia 😕 Tak dosli sme o minutu 9 ale tie nervy stale 😝 Este sme rano citali knihu do skoly, nech to ma cerstve, mala taku uz dost zlozitu mi prislo, hlavne, ked ju musi na druhy den vediet, co ju dostala... prvy rok mala na knihu 2-3dni, takze si to zopakovala, precvicila, teraz neni sanca, vecer po skole precitat (co byva casto dost unavena) a potom rano... no neviem...

anjelicek26
autor
22. sep 2011

Inak maju vase deti nejake kruzky? My sme rozmyslali chodit jazdit na koniky a plavanie, ale nejako sme sa nerozhybali, ci uz hadam neni aj neskoro. Minuly rok mala balet, ale nezvladala to - bola priiiilis unavena, casto tam fnukala, tak sme to zrusili. Tento rok by to hadam slo, plavanie je v sobotu doobeda a koniky by sme chodili cez tyzden. Musim kuknut nejaku jazdecku skolu.

blanblan
22. sep 2011

ahojte🙂 prave som sa chcela postazovat na mk a tu vidim takuto temu 🙂 mala bude mat 4 roky chodi do skolky v francuzsku a zaostava jazykovo.Skolka ponuka doucovanie na rozne temy pre nu teda ten jazyk. Min rok som nedala suhlas lebo sa mi zdalo ze sa v zivote aste nadoucuje dost - ved mala len 3roky. Tento rok som dala suhlas a myslela som ze snat bude chodit na to doucko raz do tyzdna alebo tak nejak. A ona tam trci kazdy den! teda aspon tento tyzden to tak bolo, zajtra som ju chcela zobrat poobede domov a vidim ze ucitelka mi naplanovala zas doucko! Bola by som radsej keby sa mohla ist hrat na dvor s ostatnymi, ved do kelu ma 4roky a kazdy den sa doucuje?!?!? ked to takto pojde dalej, asi to doucovanie pekne zrusim, ja viem ze to myslia dobre ale zas prehanat to nemusia..... 😠

aliza
22. sep 2011

@anjelicek26 ahojcek, no, neviem co presne by som mala napisat, skor sa bude lepsie reagovat neskor, ked niekto zacne daku temu-problem... 😉 ale starosti zatial v skole nemame, iba radosti, maximalna spokojnost so vsetkym. Aj ked vela Slovakov na anglicke skolstvo nadava, my sme spokojni. Dcera robi velke pokroky, krasne, plynulo cita, pise, v matike sa nestacim cudovat, rata po dvoch, troch, 5, 10 az do 100 aj spatne, parne, neparne, vie scitavat a odcitavat do 100, pozna cas,.... ma len 6 rokov a prvy rocnik za sebou. Skola ju bavi, nie je pre nu zataz, doma sa vobec neucime, takze sa moze venovat aj inym aktivitam.

aliza
22. sep 2011

@anjelicek26 a kruzkov ma pozehnane, vlastne ma len jeden den v tyzdni volny, inak kazdy den kruzok. 4x do tyzdna tenis, ten berieme vazne, mame profi tenis v rodine, mala ma talent a bavi ju to, potom 1x plavanie, 1x taekwondo a este chodi 1x na jazyk.

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@aliza - jej tak to je sikovna, Saska pocita tak do 50, ale nejake parne neparne ci dozadu, to fakt nie. A plynule citanie tiez nie 🤐 Ona je teraz year 1, minuly rok bola v reception. Ale tak snad sa tento rok nauci, musime asi doma fakt viac citat, mimo knih zo skoly, len ona je taka unavena uz vecer, ze aj to uz byva problem 😖

A kruzky som si vsimla, ze deti mavaju kazdy den nieco, ale mne sa to zda na nu moc. Proste ze by stihala aj vsetko ostatne. Asi je to aj od dietata k dietatu ine. Ale jazdit na konoch chce uz davno, tak to jej urcite umoznime.

bubelko
22. sep 2011

no lukas ma sice 4 roky, ale chodi len 3x do tyzdna do spielgruppe. podla svajciarskeho kalendara mu totiz zle vychadzaju roky 🙂
@anjelicek26 kruzky ako take nemame ziadne. zda sa mi to v jeho veku este zbytocne. a hlavne uvidime, co nas bude cakat v skolke, kedze je DATZ-Kind. este mozno bude musiet absolvovat jazykovu pripravu, tak to tiez zaberie cas a ak by sa to krylo s nejakym kruzkom, tak by bol problem. a hlavne tu su kruzky az od skolky - a aj to vacsinou, v druhom roku.
inak od oktobra bude chodit 1x do tyzdna cvicit - MUKI-turnen. plavanie absolvoval s tatom ked sa narodil jonas a teraz sa tata chysta, ze by opat zacali chodit na plavecky. ale to len zo spasu, cez vikend 😉

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@blanblan - cim myslis, ze jazykovo zaostava? My sme sa prestahovali v maji, Saska sla v septembri, to mala cerstvo 4 roky... po troch mesiacoch hovorila plynule anglicky. Nam nejake doucovanie neponukali 😕

bubelko
22. sep 2011

@aliza teda fiha, vy mate fakt plny program 🙂

aliza
22. sep 2011

@anjelicek26 este mate cas, Saska je mala, moja sa to naucila prave v year 1, ale zaciatky boli tazsie, bola unavena, mavali spelling test, 5 slovicok sa naucit pisat za tyzden a dost sme sa trapili, ale po par mesiacoch jej stacilo si to raz pozriet a vedela to napisat bez chyby, takze sa nemate kam ponahlat, za tento rok urobi Saska take pokroky, ze sa budes cudovat, len ju netreba tlacit, oni ich to v skole vsetko naucia.

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@bubelko - my sme tiez chceli plavanie soboty, s tatom, ale uz teraz vidim, ze je to nerealizovatelne, tento vikend letel do arizony a vracia sa zajtra na obed, vecer zasa odlieta do nemecka... takze to je na prt, vymeskavat hodiny, ked sa ma NAUCIT plavat. S Maxom si netrufam ist s nou na plavecky, co ja viem. On aj v tej dobe spinkava, bol by nervny.

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@aliza - word detective sa to vola u nas, tiez do tyzdna 5 slovicok a na zaciatocne pismeno a tiez sa to musia naucit pisat a potom odprezentovat, no vravim, malo toho nie je, co robia. Ale dobre sa to cita, ze oni ich to v skole vsetko naucia 🙂 Snad to fakt tak bude. Manzelik zvazuje tu ostat o rok dlhsie, co sa mne nezda, ja buduce leto planujem navrat do nemecka, sef mi od septembra drzi miesto, nechcem sa toho vzdat... bude este zlozita uvaha.

janka2110
22. sep 2011

@anjelicek26 a mna si zabudlaaaaaaaa 😉

aliza
22. sep 2011

@bubelko no mame lebo ja mam samonabijacie deti doma 😀, ona pride zo skoly unavena, ale po pol hodine chyti druhy dych a prevrati mi dom hore nohami, z nudy. Mozem sa akokolvek snazit ju zabavit, ju to so mnou uz nebavi, chce kamaratov a preto chodi na kruzky,ma tam kamaratov a hlavne sa hybe, vybija trochu tie baterky, uci sa trochu aj tej sebadiscipline, sebaprekonavaniu sa... Ale tu nie su take narocne kruzky, ako napr. na SK, ked zacinala s tenisom, tak sa celu hodinu len hrali s balonikmi, hadazali tie bean bags, proste fun, tenisu bolo tak 5 minut. Aj teraz robia sem tam hry, nie je to makacka celu hodinu. Plavanie tu je len pol hodinu a to tam je dalsich 5 deti, cize nenaplava toho az tak vela. Celkovo Anglicania maju pomale tempo 😎

simi251
22. sep 2011

@blanblan Ahoj, Blanka. Ako velmi mala zaostava? Ved vas ocko je predsa francuz. On by bol podla mna najlepsie doucovanie pre nu. Ved vies ze nas Andrej je vlastne z cisto slovenskej rodiny. tiez sme to nemali lahke a myslim si ze stale nemame vyhrate. Ale v tvojom pripade ju podla mna mozes kludne z toho doucka odhlasit ked je to mimo skolky este nieco navyse. Ja verim ze jej staci cely den v skolke a doma s ockom. Ved je este len drobcek - skolkarka.

A neboj sa ked to zvladame my, zvladnete to aj vy. Nas Andrej sa nijako nedoucoval, dokonca doma vobec ani so mnou nechcel hovorit po francuzsky. Ale ucitelky nikdy s nim problem nemali. Jasne ze nie je 100% ,na urovni ostatnych francuzskych deti co sa tyka slovnej zasoby ale to zatial nevadi. Podla mna to pride same.

Nasa ucitelka teraz v CP si ani nevsimla ze nie je francuz. AZ po tyzdni na rodicovskom som jej to povedala.

aliza
22. sep 2011

@anjelicek26 tak ja robim taxikara stale, aj ked sa maly narodil. Na tenis isiel ako 2 dnovy! doteraz chodim iba ja, cize aj s nim. Nastastie tam maju aj playarea, takze cely cas je tam.

blanblan
22. sep 2011

@anjelicek26 ona zaostava tak celkovo vo vyvoji jazyka, nie preto ze by islo o cudzi jazyk.(je narodena tu) neviem ako inde ale francuzi su strasne nakloneny doucovaniam vsetkeho typu, od teti sa tu podla mna dost vela chce chyba mi tu taka bezstarostnost aku sme mali my v ich veku. ved ona sa uz teraz uci cast toho co my v prvej na zakladke. A uz ani poobednu siestu nemaju. ☹ Inak co sa tyka kruzkov, ja som ju dala na akesi objavovanie hudby, chcela ist na tanec a viem ze by sa jej to pacilo ale koli logopedii nemohla lebo sa kryli hodiny ☹

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@janka2110 - xixi uz nezabudnem 🙂

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@aliza - ved hej, bez rozvazania to pri detoch nejde, ja si to este neviem realne predstavit, ake to bude, ked pojdem nazad full time do prace a krpec bude skolkar a ona skolacka a kopu kruzkou ku tomu 😖

anjelicek26
autor
22. sep 2011

@blanblan - tak Saska to ma take zvlastne co sa tyka jazykou, doma rozpravame slovensky - teda snazime sa, ale ked dojde tatino, tak po nemecky + vikendy tiez a inak pocuva anglictinu, asi ma toho chudatko aj tak plnu hlavu 😕

aliza
22. sep 2011

@blanblan presne, aj ja si myslim to iste, ako @simi251, este je malicka a staci jej skolka, ziadne doucovanie.. Ona sa raz rozrozprava, neboj.

blanblan
22. sep 2011

@simi251 ako vravim zaostava vo vyvoji, nie je to o tom ze cudzi jazyk alebo nie. Po slovensky snad ani nevie povedat jednu ucelenu vetu napriklad. Napr. vcera mi vysvetlovala ako si odrela bradu: "dabord drzi apres pas drzi apres tombee".....tak toto je perla, ina predsa len rozprava trosicku lepsie ale asi tak na urovni dvoj - trojrocneho dietata.

simi251
22. sep 2011

@blanblan Ale co sa tyka doucovania, tu nam tiez ponukaju raz do tyzdna v ramci obednej prestavky nieco ako etudes personalises. Ale to je skor zamerane nie na jazyk ale studium ako take, pre deti ktorym nieco z uciva robi problem. Ucitelka na rodicovskom povedala, ze z jej triedy su taki ziaci 2 alebo 3. ZE posle osobny odkaz rodicom. Nasmu Andrejovi zatial nic nenavrhla. Ale rozmyslam nad tym aj tak, lebo nie ze by mal problemy s chapanim uciva, ale tie ich francuzske metody vyuky su trosku ine ako u nas, tak by mu to mohlo byt uzitocne. Ale tiez mi je ho luto, lebo nemohol by hrat v tom case futbal s chlapcami, a na ten sa vzdy tesi do skoly najviac.

aliza
22. sep 2011

@anjelicek26 tak ano, s pracou sa to asi velmi sklbit neda.

simi251
22. sep 2011

@blanblan Aha ja som myslela ze en s francuzskym jazykom ma trosku problem. Tak to je ine ked celkovo horsie rozprava. Radila si sa uz s odbornikmi? Ja neviem....psycholog, logoped a pod. A oni v tej skolke robia to doucovanie na takej odbornej urovni? Specialne pre deti s tymto problemom?

anjelicek26
autor
22. sep 2011

My sme inak Saske odmietli, aby jej niekto prisiel pomoct s integraciou ci doucovanie... by sa spoliehala na to, ze je tam niekto, kto jej rozumie...takto bola hodena do studenej vody a po troch mesiacoch - fakt plynule. Uz ani neni rozdiel v tom, ako rozpava ona a ako rozpravaju ostatne deti.

aliza
22. sep 2011

@blanblan a kolko ma vlastne rokov? 3? v pase mas, ze 3. Moze byt, ze ma len problem s tym, ze sa na nu hovori dvoma jazykmi. Tiez sme tu mali kamaratov, doma iba slovensky a maly vobec nechcel rozpravat, tiez tak okolo 3 rokov, aj ich poslali niekam a vsetko bolo v poriadku, potom zacal do skolky a zacal iba po anglicky. Dcera, ked zacala tu do skolky, tak tiez ten prvy rok hovorila strasne, ani slovensky, ani anglicky, plietla to dokopy, nebolo jej vobec rozumiet a potom zacala iba anglicky, slovencinu uplne vypustila. Po slovensky zacala az toto leto, po 3 rokoch! takze deti s tym maju asi dost velke problemy, kym sa to v tej hlavicke nejak 'usadi' a francuzstina nie je anglictina, je to velmi tazky jazyk.