• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky a Češky vo Švajčiarsku. Pridajte sa!

12. marca 2017 
Ahojte, dufam, ze sa vas sem par prida. Najprv sa predstavim, volam sa Janka a zijem tu 13 rokov, som vydata za Svajciara a zijem v kantone Neuchâtel (franc. kanton), poznam tu uz par Sloveniek a Cesiek s ktorymi sa pravidelne stretavame, ale chcela by som vediet ci je nas tu viac...takze piste. :wink: :grinning:
20. apr 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ja som mirka a nasu rodinku vo svajciarsku tvorim ja,nasa milovana dcerka leonie a nas tatino markus a dalej je to svokor,ponik Timo a nasa macicka a dva zajaciky...urcite sa nas tu najde viac,ved je nas vo ch ako maku :dizzy_face:
20. apr 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prida saaj leonie.d???
20. apr 2008 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahoj Miri, hej my sa uz pozname... :grinning: Vravis ako maku? No dako sa nik neozyva a ty si v nemeckom kantone ze? Ved aj tu vo francuzskom nas musi byt viac, tak dufam, ze napisu. :wink:
20. apr 2008 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano dcerka uz sprechuje deutsch je to milucke :dizzy_face: ja t mam vela kamosiek sloveniek,ale vecsinou sme doma,lebo momentalne je sokor 88roc.nejaky chory :frowning2: :frowning2: ozi zrovna teraz som dostala od linky fabian pozvanie na den deti,poznas ju??v super vybavit veci ohladom sk-ch.
20. apr 2008 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Nie nepoznam... :unamused: :frowning2: :confused:
20. apr 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je z Bernu a stranky www.slovaci.ch poznas?su super a linka je tam tiez.vela dokaze pomoct pri svadbach,narodeni deti,predtym robila na konzulate...
20. apr 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dik mrknem sa nato. :wink:
20. apr 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj v strdu pridu k nam dve dievcata slovenky obe maju deti skoro tak stare ako moja leonie.tesim sa,skoro rok sme neklebetili...
21. apr 2008 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Miri to vzdy potesi pokecat trosku po slovensky, ze? :wink: Ja som rada, ze tiez tu mam kamosky s ktorymi mozme kecat slovensky a cesky aspon sa manzelickovia trosku priucia.
22. apr 2008 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj uz zaklady ma vi povedat dudlik,nazdravie a pivo :grinning: to saci nie :grinning:
23. apr 2008 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Moj vie asi o trosku viac ale aj tak si myslim, ze sa zacne uplne chytat az s detmi... :slight_smile:
23. apr 2008 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj vsimla som si tu novu maminku,ktora je vo ch ma link leoni.d poznas ju?
25. apr 2008 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Nie nepoznam kde?
25. apr 2008 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
videla som ju v receptoch,dava tam recepty na svajciarske speciality.ale dodnes mi nenapisala a to som jej napisala ip.
26. apr 2008 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, aj ja sa hlasim. Byvame v Zürichu, manzel je Spaniel. Maly ma 2roky a 2mesiace. Nechodim teraz na konika velmi casto, ale obcas sa ozvem. Tiez si myslim, ze nas je tu ako maku, len sa dobre schovavame.
30. apr 2008 o 01:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no hurrra rozbiehme sa...prid nas niekedy navstivit,nie sme az tak daleko...
30. apr 2008 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, Mirka, kde si to vlastne, akosi som prehliadla. A odkial si zo Slovenska? Ja z trencina.
6. máj 2008 o 00:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ja som trnavacka a vo svajci byvam pri Badene.to je 27km od Zh.smer Niederwningen.
6. máj 2008 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja som z Bernu a rada by som už konečne stretla nejakú fajn Slováčku :slight_smile: manžel tu má kopec kamošov- Slovákov, a ja nepoznám jedinú babu :/
16. nov 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simi7773 ahoj. tato tema uz nefunguje :wink: ak mas zaujem, pridam ta do sukromnej :wink: posli mi ip :slight_smile:
16. nov 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok, ak vobec zistím ako ;) ;)
16. nov 2012 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ,baby mam jednu prosbu, dostat vo svajciarsku kupit salko,alebo nieco na ten sposob? Dakujem pekne za odpoved a poprosim a konkretny obchod kde to kupim. :wink:
27. nov 2013 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko dakujem pekne,velmi si mi pomohla,mozem sa pustit do marlenky :slight_smile:
27. nov 2013 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lululka555 rado sa stalo, viel spass a dobru chut :wink:
27. nov 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simi7773 Ahoj aj mi sme v berne .... mate krasnu dcerku... mozem sa opytat ci si rodila tu vo svajciarsku ? a v akej nemocnici ... ? ja som prvorodicka termin mame vo februari 2014 v Salem Spital ... :slight_smile:
28. nov 2013 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby pracujuce vo Svajciarsku, ja tu pracujem ako opatrovatelka, mam velmi dobru rodinu co sa tesim ale pracujem aj v Nemecku takze pendlujem medzi Svajciarskom a Nemeckom. Vo Svajciarsku som druhy krat a neviem ake jedla mam varit, viacmenej varim slovenske alebo nieco co som sa naucila v nemecku, chcela by som dedkovi urobit radost a ho prekvapit tak ak mate niektora cas tak napiste nejaky dobry recept a aj nejaky dobry kolacik, dakujem :slight_smile:
16. máj 2014 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hamm ahoj, na kolace odporucam betty bossi kuchen cakes&torten kochbuch. da sa zohna na ricarde, kolace sa vzdy vydaria. ja robievam jablkovy s orechami alebo meraner cake.
co sa receptov pre dedka tyka - neviem co ma rad. ale mozes skusit http://www.schweizer-illustrierte.ch/lifestyle/essen-und-trinken/ein-klassiker-aus-zuerich
ja to robim trocha jednoduchsie - bez pecienky :wink: a k tomu miesto rösti zemiakovu kasu :wink:
23. jún 2014 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok