Slovenky a Češky vo Švajčiarsku. Pridajte sa!

mywiel
20. apr 2008

Ahojte, dufam, ze sa vas sem par prida. Najprv sa predstavim, volam sa Janka a zijem tu 13 rokov, som vydata za Svajciara a zijem v kantone Neuchâtel (franc. kanton), poznam tu uz par Sloveniek a Cesiek s ktorymi sa pravidelne stretavame, ale chcela by som vediet ci je nas tu viac...takze piste. 😉 😀

mirka414
20. apr 2008

ahoj ja som mirka a nasu rodinku vo svajciarsku tvorim ja,nasa milovana dcerka leonie a nas tatino markus a dalej je to svokor,ponik Timo a nasa macicka a dva zajaciky...urcite sa nas tu najde viac,ved je nas vo ch ako maku 😵

mirka414
20. apr 2008

prida saaj leonie.d???

mywiel
autor
20. apr 2008

Ahoj Miri, hej my sa uz pozname... 😀 Vravis ako maku? No dako sa nik neozyva a ty si v nemeckom kantone ze? Ved aj tu vo francuzskom nas musi byt viac, tak dufam, ze napisu. 😉

mirka414
20. apr 2008

ano dcerka uz sprechuje deutsch je to milucke 😵 ja t mam vela kamosiek sloveniek,ale vecsinou sme doma,lebo momentalne je sokor 88roc.nejaky chory ☹ ☹ ozi zrovna teraz som dostala od linky fabian pozvanie na den deti,poznas ju??v super vybavit veci ohladom sk-ch.

mywiel
autor
20. apr 2008

Nie nepoznam... 😒 ☹ 😕

mirka414
20. apr 2008

je z Bernu a stranky www.slovaci.ch poznas?su super a linka je tam tiez.vela dokaze pomoct pri svadbach,narodeni deti,predtym robila na konzulate...

mywiel
autor
20. apr 2008

Dik mrknem sa nato. 😉

mirka414
21. apr 2008

ahoj v strdu pridu k nam dve dievcata slovenky obe maju deti skoro tak stare ako moja leonie.tesim sa,skoro rok sme neklebetili...

mywiel
autor
22. apr 2008

Miri to vzdy potesi pokecat trosku po slovensky, ze? 😉 Ja som rada, ze tiez tu mam kamosky s ktorymi mozme kecat slovensky a cesky aspon sa manzelickovia trosku priucia.

mirka414
23. apr 2008

moj uz zaklady ma vi povedat dudlik,nazdravie a pivo 😀 to saci nie 😀

mywiel
autor
23. apr 2008

Moj vie asi o trosku viac ale aj tak si myslim, ze sa zacne uplne chytat az s detmi... 🙂

mirka414
25. apr 2008

ahoj vsimla som si tu novu maminku,ktora je vo ch ma link leoni.d poznas ju?

mywiel
autor
25. apr 2008

Nie nepoznam kde?

mirka414
26. apr 2008

videla som ju v receptoch,dava tam recepty na svajciarske speciality.ale dodnes mi nenapisala a to som jej napisala ip.

yanikovamamina
29. apr 2008

Ahojte, aj ja sa hlasim. Byvame v Zürichu, manzel je Spaniel. Maly ma 2roky a 2mesiace. Nechodim teraz na konika velmi casto, ale obcas sa ozvem. Tiez si myslim, ze nas je tu ako maku, len sa dobre schovavame.

mirka414
30. apr 2008

no hurrra rozbiehme sa...prid nas niekedy navstivit,nie sme az tak daleko...

yanikovamamina
5. máj 2008

Ahoj, Mirka, kde si to vlastne, akosi som prehliadla. A odkial si zo Slovenska? Ja z trencina.

mirka414
6. máj 2008

ahoj ja som trnavacka a vo svajci byvam pri Badene.to je 27km od Zh.smer Niederwningen.

simi7773
16. nov 2012

Ahojte, ja som z Bernu a rada by som už konečne stretla nejakú fajn Slováčku 🙂 manžel tu má kopec kamošov- Slovákov, a ja nepoznám jedinú babu :/

bubelko
16. nov 2012

@simi7773 ahoj. tato tema uz nefunguje 😉 ak mas zaujem, pridam ta do sukromnej 😉 posli mi ip 🙂

simi7773
16. nov 2012

ok, ak vobec zistím ako ;) ;)

slovakch
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lululka555
27. nov 2013

ahojte ,baby mam jednu prosbu, dostat vo svajciarsku kupit salko,alebo nieco na ten sposob? Dakujem pekne za odpoved a poprosim a konkretny obchod kde to kupim. 😉

bubelko
27. nov 2013

@lululka555 malo by byt dostat v migrose aj v coope - vola sa to kondensmilch. minimalnze v leshop sa da objednat sladene aj nesladene
http://www.leshop.ch/leshop/Main.do/direct/de/S...
a cez coopatthome.ch maju len sladene: http://www.coopathome.ch/b2c_coop/b2c/start/(la...

lululka555
27. nov 2013

@bubelko dakujem pekne,velmi si mi pomohla,mozem sa pustit do marlenky 🙂

bubelko
27. nov 2013

@lululka555 rado sa stalo, viel spass a dobru chut 😉

adriana2910
28. nov 2013

@simi7773 Ahoj aj mi sme v berne .... mate krasnu dcerku... mozem sa opytat ci si rodila tu vo svajciarsku ? a v akej nemocnici ... ? ja som prvorodicka termin mame vo februari 2014 v Salem Spital ... 🙂

hamm
16. máj 2014

Ahojte baby pracujuce vo Svajciarsku, ja tu pracujem ako opatrovatelka, mam velmi dobru rodinu co sa tesim ale pracujem aj v Nemecku takze pendlujem medzi Svajciarskom a Nemeckom. Vo Svajciarsku som druhy krat a neviem ake jedla mam varit, viacmenej varim slovenske alebo nieco co som sa naucila v nemecku, chcela by som dedkovi urobit radost a ho prekvapit tak ak mate niektora cas tak napiste nejaky dobry recept a aj nejaky dobry kolacik, dakujem 🙂

bubelko
23. jún 2014

@hamm ahoj, na kolace odporucam betty bossi kuchen cakes&torten kochbuch. da sa zohna na ricarde, kolace sa vzdy vydaria. ja robievam jablkovy s orechami alebo meraner cake.
co sa receptov pre dedka tyka - neviem co ma rad. ale mozes skusit http://www.schweizer-illustrierte.ch/lifestyle/...
ja to robim trocha jednoduchsie - bez pecienky 😉 a k tomu miesto rösti zemiakovu kasu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre