Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

minix
4. máj 2009

kleo, ani by som sa nedivila. Ja mam skoncenu obchodnu fakultu, koncila som 2006. Ty kedy? 🙂

pata31
autor
4. máj 2009

aj ja som 2006 koncila 😀 a nebolo to do OV zase az tak daleko, asi tak jak do BA...

pata31
autor
4. máj 2009

tak sa maj, ja tu vecer asi nebudem..

kleopatris
4. máj 2009

no ja mam podnikovy manazment a tiez som koncila 2006, teda aspon si myslim 😅 sak sa neviem dopocitat, ale na 90 % hej 🙂
inak ja som si nasla po skole super pracu viac menej v odbore co som studovala, ale kvoli drahemu som ju musela opustit a teraz mam taku trapnu pracu, na ktoru by mi stacilo vyucenie a nie to vyska 😠 ale co uz pomozem si, ked som cudzinka? 😢

pata31
autor
4. máj 2009

no Kleo, mas to tazsie v tom zahranici... 🙄 a ty vies nemecky tak, ze by si vo svojom odbore vedela v poho robit?

kleopatris
4. máj 2009

baby taka otazka este, mohla by byt ovu teoreticky az 24.den cyklu (pri 32 dnovom)? mne uz asi z toho sibe, ale az dnes citim moj pravy vajecnik ....nechaaaapem to uz ☹

minix
4. máj 2009

nakoniec sme tu vsetky narovnako, ale Patka nas predbehla zatial iba v jednej veci, ale my ju dobehneme. 🙂)

na PM som ludi bohuzial nepoznala.: ((

co teraz robis?

nas dikybohu na skole tak vycepovali v angline, ze by som dokazala v pohode robit aj v zahranici to, co robim tu. 🙂 tie pojmy su furt tie iste. 🙂

cudzinci, co kradnu pracu domacim, to maju skutocne tazke. :(( 😠

minix
4. máj 2009

kleo, zda sa mi to strasne kratka potom ta faza, ja sa pripajam skorej, ze nie. :(((
ja som na tom podobne, aj ja citim vajecniky ako hrom....tak neviem. 🙂)

kleopatris
4. máj 2009

prd kradnem domacim, ja pracujem na CZ a SK oddeleni v spedicke, by som chcela vidiet rakusana, co hovori tak dobre slovensky jak ja 😀

pata31
autor
4. máj 2009

Kleo, to asi uz nebudes mat 32 dnovy cyklus, vyzera to na dlhsie...lutealna faza zvykne byt tych 13-14 dni...8 dni urcite nie...takze po ovulke rataj este dva tyzdne...

kleopatris
4. máj 2009

tak uz neviem ☹ sak uvidim jak mi pride mrcha, uz to vydrzim a nebudem spekulovat 😉

pata31
autor
4. máj 2009

kludne spekuluj, kazdy tu spekuluje nad spravanim svojho tela, resp.reprodukcnych organov 😉 😀 😝

kleopatris
4. máj 2009

no, ale u mna sa neda vyvodit ziadny poriadny zaver 😒 teplota nizka, hlien nikde, vajecniky bolia az dnes a kramy maju prist buduci utorok 🙄 no som zvedava co z toho vylezie, ale baby asi nie 😖

pata31
autor
4. máj 2009

mozno mas ozaj len posunutu ovulku...

kleopatris
4. máj 2009

asi hej, ako vravim uvidim buduci tyzden, co sa stane...mozno sa len bunky vo vajcovode mrvia 😀 😝

pata31
autor
4. máj 2009

tak drzim palceky, aby to teda tak bolo...😉
no ja balim, majte sa pekne, pekny vecer!

barchee
4. máj 2009

pozerám vaše grafy, pozerám 😉 ja si teplotu nemeriam...len hlien sledujem 🙂 teplota je veľmi kolísavá a dosť nepresná metóda, a okrem toho, núti sa zamýšľať neustále nad otehotnením, čo z psychosomatického hľadiska nie je celkom ok...telo je potom zmätené... 😒 keď príde čas na bábo, tak sa tak stane a ja sa už nemienim zapodievať neustálym sledovaním sa...je to aj preto, lebo v apríli som bola veľmi sklamaná a smutná a už viac ten pocit nechcem zažiť... ☹ preto si sledujem akurát len hlien, viem, že ovulka prichádza a to mi stačí... 🙂

minix
4. máj 2009

barchee, ja sa tak sledujem najma preto, lebo som prvy mesiac po vysadeni HAK a chcem vediet, ze ako teda budem skutocne reagovat.

mne najviac "vadi" to, ze som mala hlien pred tyzdnom, ked som sa ta na to pytala a potom mala byt ovulka a podla teplot ale ovulku nemam, tak neviem. 🙂 mozno je to naozaj matuce, ze co je pravda...sak uvidime.
ja som tento cyklus poistila aj hlienik, aj predpokladany datum ovulacie a uz to do konca riesit nebudem, sak uvidime. co ma prist, pride. 🙂 Len nech to ale nepride na datum mojho vyletu v Sarajeve.
ak aj vo mne nejaki bojovnici prezili, dnes ich asi definitivne zabijem, lebo to palenie, co mam dole, pochadza zo zenskych a nie z mocakov a musim si urobit vyplach, aby som nedostala infekciu zasa. Takze ja idem az na buduci cyklus. 🙂))

barchee, ty sa riadis tym, ze ovulka je podla hlieniku? 🙂

evulik6
4. máj 2009

ahojte.... ja tu tiez budem vecer.... tentokrat som cela vasa 😀 😀 😀

barchee
4. máj 2009

minix - áno, iba tým...keďže už 3 roky neberiem HAK, rok sa mi telo spamätávalo a už 2 roky si to sledujem... 😉 to sú 2 roky čakania na tú správnu chvíľu, ktorá konečne prišla 😉 Ja som bábenko chcela už dávno, ale už teraz manžel sa na to necítil...a teraz už chceme obaja, takže ten správny čas je tu 😀 ... preto viem presne, kedy mám ovulku... sú to mesiace a mesiace sledovania sa 😉 ...ale samozrejme to sledovanie sa dialo nenásilne a prirodzene...len som vnímala, že mám silnejší výtok, ale neriešila som to...preto to teraz presne viem 😉 nechaj telo po HAK vydýchnuť, je to príliš silná hormonálna šupa na to, aby si hneď mala pravidelnú ovuláciu a celkovo cyklus...paťke samozrejme želám, nech je bábetko ok a zdravučké a silno držím palce, ale ja by som neotehotnela hneď po vysadení...lekári síce vravia, že nič sa nedeje a šanca na otehotnenie je po vysadení vysoká....ale logicky vyplýva, že telo umelo dopované hormónmi nemôže hneď po vysadení fungovať normálne...tak ako po dobratí antibiotík si ešte neni zdravá... 😒 chcela som síce študovať medicínu, avšak osud ma zavial na pedagogiku, ale obe sú moje srdcovky 😅 Podľa mňa, ak si už mala ťahavý hlien, mala si aj ovuláciu...v deň ovulácie je ten výtok úplne jak soplík...dokonca až visí z pipiny keď cikáš 😕 vtedy je naisto ovulka 😉 ak si aj mala v tých dňoch sexík, spermie rozoznáš podľa zápachu - majú ho iný ako ovulkovský hlienik ajkeď vyzerajú skoro rovnako 😉 ... treba sledovať...šak zmyslov máme dosť 😀

evulik6
4. máj 2009

barche, presne si to opisala... suhlasim... ja som HAk nikdy nebrala, tiez som sa riadila len hlienikom... a tento cyklus domeriam, (to som tiez nechcela ale ovu ma prekvapila, prisla prilis skoro, tak som chcela vediet kedy mi ma prist mrchajda) no a ked pride, co myslim ze ano, aj ked teploty su celkom ok, tak s tym koncim...necham to na prirodu a na nahodu 🙂 ale este po mrche chcem ist k dokine nech mi da cyklus doporiadku lebo po MA sa mi to doruchalo az mi je z toho do placu.... a take krasne som to mavala, joooj ,skoda ... ale hadam s tym nieco spravime...dufala som ze sa to da za nejaky pol rok do poriadku ale toto je uz piaty mesiac v cudu a mrcha vychadza zase skor...no uvidime kedy dojde a ci vobec dojde... 😉

minix
4. máj 2009

barchee, si sa pekne rozsupla. 🙂

ja si takisto myslím, že ovuláciu som už mala, len je to možno ešte nejaké zmagorené z toho brania HAK. Vieš, chceli sme to tak rýchlejšie aj preto, že sme spolu už 7 a skoro pol roka a jednoducho teraz nastal ten čas, že konečne chceme bábo obaja, konečne sme sa nejako stabilizovali a jednoducho máme pocit, že je ten čas. sama to poznáš, lebo si to napísala.

hej hej, zmyslov máme viac než dosť. čo ma hlavne odrádza, je to také silenie, že teraz by sme mali sexovať, aby to bolo úspešné, lebo občas je aj to kontraproduktívne, ak sa tlačí do niečoho, čo byť ešte nemusí.

Veď uvidíme, necháme to na náhodu a keď bude, bude....

evulik, som zvedava aj na teba. 🙂

barchee
4. máj 2009

...neviem... šibe mi volajako 😕 ... kríže ma bolia strašne... ☹

evulik6
4. máj 2009

ahojte.... 🙂

kleopatris
4. máj 2009

barchee ani ja som nechcela otehotniet hned po HAk, tiez som sa bala a bojim, ze by to nebolo pre dietatko ok 🙂 ja mam aj tak pocit, ze aj po 5 mesiacoch po HAK este neni secko jak ma byt......vid moj sibnuty graf 😒

kleopatris
4. máj 2009

ahoj evulik 😉

evulik6
4. máj 2009

ahoj kleo... co porabas? ja budem asi kuken panelak...uz som daaavno pradavno nevidela

kleopatris
4. máj 2009

nic nerobim, akurat sa asi ideme najest a potom neviem, u nas v telke nic nejde a slovenske nemame 😒

minix
4. máj 2009

ahojte baby, ja idem žehliť. 🙂
to je tá správna akcia na večer.

Kleo, šup do postele a spať, to je tá najpríjemnejšia činnosť.🙂)

evulik6
4. máj 2009

ano to poznam, svagirnu mam v nemecku skoro pri luxemburgsku a tiez chuda nema co pozerat... tak si vzdy ked pride domov nabali kopu dvd a knih... no a tiez brazdi po nete, z nudy... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre