Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

minix
11. máj 2009

tu je krasne, ja dnes pridem domov, a zas si nieco ugrilujem na tom balkone....mame ho vysoky murovany, ani ma tam nebude vidno, tak bude dobre. 🙂)))

nepridate sa niekto? 🙂)))

zusika
11. máj 2009

Damy...ja sa lucim... idem domov... snazilkovat.. 🙂 "vidime" sa zajtra.. 🙂 pekny zvysok dna!

pata31
autor
11. máj 2009

Minix, jak ti fajne 🙂
my sme opekali v sobotu - to sme sa stretli cela rodina, aj bratranci a sesternice, co ziju v zahranici dosli..a som aj vsetkym oznamila, ze cakame babo 😵 a varili sme najprv gulas, potom opekacka, takze som sa napraskala fajne 😀 dobre bolo 🙂
Zusika nech sa nieco vydari 😉 😝 😵

minix
11. máj 2009

aj tebe, zusi. A neprehanajte to, lebo budete mat toho plne zuby., 🙂))

pati, je mi super, to je pravda, zatial ide vsetko ako po masle, s tou nasou svadbou.

a ake boli reakcie na cakanie baba? 🙂)

pata31
autor
11. máj 2009

Minix, no len pozitivne reakcie boli 😵 aj ked potom som sa dozvedela, ze sesterka sa tiez snazia o druhe, lebo mala nador na vajecniku a jej museli vybrat a tlacia ich, aby mali co najskor druhe, aby jej mohli vybrat aj zvysok ☹ no hrozne, mlada baba...ja som zvedava aj na moje vysledky zo steru krcka, v stredu pojdem na krv aj po tie vysledky...

minix
11. máj 2009

jasne, ze to dobre dopadne.... 🙂)) coho by si sa bala? 🙂)

evulik6
11. máj 2009

ahojte..tak ja som tu nebola zase, co ma mrzi ale nebol cas ...bola som s malym vonku, pobede na rodicku v skolke a potom som sa s malym hrala a potom uz prisiel muz z prace, tak som sem nesla... no a teraz ma sem konecne pustil...vecer je u nas boj o net 😀

zusika, vitam ta medzi nami a drzim palceky nech si cim skor tehu... 😉

nikiarudi
12. máj 2009

Kočky, tak som sa včera od zvedavosti musela testnúť, no ukázalo mi / ☹ , ale ešte nezúfam..pretože mrcha stále nikde... 😀 😀 😀 tak skúsim testnúť v piatok..ak do vtedy vydržím.. 😅

evulik6
12. máj 2009

dobre ranko babulky....ako ste sa vyspali? ja celkom ok...

niki, skoda, ale este mozno bolo skoro, alebo si mohla mat aj menej citlivy test ...mozno nabuduce ti ukaze uz //... aj ked mozno ze ti ukazal dobre, treba sa pripravit aj na takuto menej prijemnu spravu... ale pozri, ked to nevyjde teraz tak buduci cyklus... 😉 my sa uz snazime tri mesiace a stale nic... uvidime nabuduci...

ozaj baby, neviete mi poradit ako je to s materskou? moj maly ma nastupit do skolky od 2.9. a mne uz asi nebudu platit matersku, ze? cize by som mala nastupit do prace... ci ako? tri roky sice bude mat az 2.12. tak neviem,...asi zabehnem na urad sa opytat, to bude najistejsie... a dalsia vec neviem ako to je, keby ze nahodou otehotniem, do prace sa nevratim, chcela by som byt doma, na rizikovom ...to sa potom ako rata? to mi budu platit asi len akoze marodku ci co? a neviem z coho mi ju vypocitaju, kedze som od 10.10.06 na MD 😕 hruza, ja mam teraz taku dilemu ze ci vobec snazit alebo sa na to vy.rdnut a ist do prace... ach 😔

evulik6
12. máj 2009

co tu dnes nikto nie je? no teeeda..konecne som tu a tu nikto 😀

zusika
12. máj 2009

dobré ránko.... 🙂 Evi, vdaka za privitanie - tazke otazky na rano... ale chapem... no neviem presne ako je to s materskou, ale mozem sa na to pozriet a poslat ti nejake clanky.... mam dost blizko z informaciam rozneho druhu 😎
co sa tyka druheho babätka - preco by si nemohla ostat na MD dokopy..ved tak to robili uz nasa mamy a tety a pod... a dalo sa to a mali z coho vypocitat, nie? no ale ja sa pozriem a nieco poslem...

nikiarudi - nabuduce budu //, len neprestavat dufat!

baby, mne bolo vcera cely den taaak strasne zle a divne, ze fakt neviem co to ma byt.... mam este nieco cez tyzden do PM... a nieco cez tyzden intenzivne skusame... ale ved by bolo uuuplne ze skoro, aby som uz nieco ciitila, nie? ale strasne sa mi tocila hlava a tak cudne..ze az skoro na vracanie...a dnes to pokracuje... no nic moc... ale asi je to len ten blby tlak vonku....
krasny den vam vsetkym zelam!!!

evulik6
12. máj 2009

zusika dakujem pekne....

no ja som myslela tak ze tie nase slovenske zakony... ako to je... lebo viem ze to bolo tak ze moze matka robit a dostavat matersku len nesmie dat dieta do skolky...potom to chceli spravit tak ze moze ho dat do skolky a robit ale dostavat bude len nejakych 1000 sk...neviem...ale ako to je ked by nastupil do skolky a ja by som bola este na MD do jeho troch rokov... 😖

evulik6
12. máj 2009

zusika, co sa tyka tvojich pocitov...neviem, kazda sme ina, ja som pri dadovi ani pri druhom nevydarenom teho necitila absolutne nic... iba ma prsia boleli...teraz posledny cyklus ma boleli tak strasne ze som myslela ze to vyslo, bo aj teploty som mala vcelku ok na moje pomery dost vysoke, ale nakoniec mrcha dorazila 😖 co je obrovska skoda, ze to nevyslo teraz, bo by mi to akurat pekne vyslo, ze by som v novembri nastupila na druhu MD a takto sa mi to cele trosku skomplikovalo...ale nevadi, ved ja to nejako vyriesim... 😝 😀

pata31
autor
12. máj 2009

Ahojte, dnes mame ozaj blbe pocasie...aj mne je divne...sucho v ustach v kuse... 😖
Evulik, ved skus napisat aj do temy paragrafy, hadam ti niekto poradi, ako to je...

minix
12. máj 2009

good morning baby,

zusika, na nejake prejavy to mas skoro, najskor tak o dva tyzdne 🙂))

evulik, o materskej nemam ani sajnu. 🙂 Ale precitala som o tom kadeco, ale ja som sa skorej zameriavala na to, ci a z akeho zakladu budem mat matersku.

Baby, mne sa blizi mrcha. 🙂)))
myslite si to, co ja.? 🙂))

chcela som pridat grafik, ale nejde FF, tak o chvilku skusim zasa.

zusika
12. máj 2009

mam dobry typ - co sa info tyka... odporucam vam kupi si dnesne hosp. noviny (alebo ak chcete - poslite mi do IP mailovu adresu - a ja vam tie clanky preposlem vo wordovskom dokumente) - fakt zaujimave veci aj pre evulik aj pre nas ostatne..do buducna ... inak ja si odkladam taketo clanky do jedneho priecinku v PC/resp, vytlacim a zalozim..ze budem citat, ked budem mat cas... dobra vec to je... 🙂 dnes su tam clanky o tom, ako poklesnu prijmy, ake su pridavky a socialne davky, co so skolkou ci jaslami...a podobne...fakt k veci.... takze poslem, ak je zaujem.. 🙂

barchee
12. máj 2009

ahojte babulky 😉 my sme včera májové snaženie zaklincovali posledným plodivým sexíkom, už budú len sexíky rozkošové 😀 tak, a teraz nám ostáva len čakať 11 dní 😖 a snáď sa podarí prťko malý 😅 zusika, tie pocity môžu byť psychosomatické, vyvolané túžbou po dieťatku - nepozoruj sa moc, lebo potom budeš zmätená ty aj telo...a prd z toho bude...minulý mesiac som tak dopadla...ale kvôli chrípke ☹ inak baby, kamoška mi vravela, že jej kamarátka čapla v 5.mesiaci tehu mrte silnú chrípku a tá jej poškodila plod, musela chúďatko ísť na ten potrat, čo je povolený zo zdravotných dôvodov myslím do 24 alebo 25 tt. Takže aj dobre, že ma chrípka čapla hneď na začiatku...asi by som sa zbláznila neskôr keby to bolo.... ☹ Evka, materská ti bude chodiť do času, kým dieťa nastúpi do štátnej škôlky, tam to nie je viazané vekom...do 3 rokov veku dieťaťa ju dostávaš ak si doma....ak pracuješ, alebo dieťa je v štátnej škôlke, tak nie...jedine, že by si ho na tie 2 či 3 mesiace dala do súkromného centra, vtedy ti materská ostáva 😉 Zle býva aj mne z počasia...točí sa mi hlava, bolí ma aj...niekedy až na odpadnutie mi je ak sa naraz zníži tlak veľmi... 😖

zusika
12. máj 2009

ajaaaj... zakerna chripka... smutne... ☹
Barchee, jasne ze to neprehanam... no ale potesila by som sa.. 🙂 ved ktora z nas nie... inak mame asi podobne plodne dni... sranda... 🙂 kolko ludi sa snazi plodit v rovnakom case... len si to predstavte... 😀
a nieco oficialne: http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx...

evulik6
12. máj 2009

barchee...presne to som si aj myslela... ale prave som citala ze na styri hodiny moze chodit ale asi nesmiem ist do prace...to by mi celkom vyhovovalo...no nic, ja tu mam blizko urad prace tak tam zabhnem nech mi povedia co a ako a podla toho sa zariadim...

dakujem babulky za odpovede...

inak co sa tyka tej chripky....ano, je to pocas teho strasne nebezpecne... ja ked som v decembri zistila ze som teho, tak mi dokina povedala ze sme si to mali nechat radsej na neskor, lebo taka chripka vie narobit galibu.. 😔

minix
12. máj 2009

ahoj barchee, som ti zabudla tusim este pochvalit fotecku,ak sa dobre pamatam. Peknaaaaa. 🙂)

chrípka v piatom mesiaci je dost svinstvo, napriek tomu je strasne vela neohladuplnych ludi, ktori lozia do roboty aj napriek tomu, ze maju cchripku a neserie ich, ze v praci je aj tehotna kolegyna....to som zazila na vlastnej kozi a bolo mi z toho pekne zle. Byt tou tehotnou ja, tak neviem, co urobim. Asi sa zdvihnem a idem domov.

ja som bola podobne na tom s Miskou, ale potom sa nase ovulacne cesty rozisli.. 🙂))
ja si nedokazem asi predstavit, ako moze clovek vyzit iba z materskej, to je dost aj tragedia, nie? Byt odkazany iba na to....no neviem. Manzelik buduci sa bude musiet velmi snazit. 🙂

baby, ja som sa rozhodla, ze si dame do leta pauzu a zacneme robit babo az v lete, aby sme si este svadbu uzili. a dovtedy sa hadam aj vycistim z antikoncepcie a dufam, ze vy budete dovtedy vsetky tehotky a potom ked budem chciet, tak nakazite aj mna. 😀

michalag
12. máj 2009

Ahojte babenky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

pata31
autor
12. máj 2009

mne je dnes zleeeeeeeeeeee 😖 😖 😢

minix
12. máj 2009

ahojte miska a patka..

pati, tehotenstvo? 🙂)))

pata31
autor
12. máj 2009

Minix, no veru, veru...rano som si dala kakauko a chlebik s lekvarom, aj ked mi to moc neslo, ale asi po pol hodke mi zacalo byt blbo...uplne suchoty v ustach, tak teraz len vodu popijam a rozdychavam... 😔

takze idete si dat pauzu? no fajn rozhodnutie, ked to vydrzite 😉

zusika
12. máj 2009

pati, dychaj!!! inak to s tou bolestou je strasne..cez vikend na sialene bolela hlava..ale kedze neviem co ano alebo nie, tak som si nedala tabletku a trpela som strasne moc... pre istotu som sa nechcela dopovat a ako povedal moj mangel - zostala som cista... ako keby som abstovala.. inak ak alkohol, cely vikend sme chodili po navstevach - a ja vodic.... aj vy si davate na taketo veci pozor uz teraz? lieky, alkohol... ze nech si zvykam... a co kava? tej sa neviem zbavit, ale pijem ju len rano...

evulik6
12. máj 2009

zusika, dakujeeeeeeeem uz mi to prislo....no a zistila som vlastne to co som si myslela... proste ak nastupi do skolky tak tym padom je koniec poberania davky... takze mozem ist pekne makat do roboty, do prkna...ale este si zistim tie styri hodiny...vcera sa tam jedna na to pytala a moc som nepocula ale asi jej hovorila ze moze chodit na 4 a bude dostavat ale asi len tych tisic sk...
este mam jednu moznost, ze ho mozem dat do sukromnej, mame tu aj taku ale tie stoja okolo troch - styroch tisic mesacne a to cela materska, takze to sa mi neoplati... to je uzasny zakon teda fakt...
alebo ho nedat do skolky, az od januara po dovrseni troch rokov... pekne co?

ahoj miska... ako?
patka, zle? aj si tyckovala? moooja.. je to neprijemne nooo ale aspon vies, ze je vsetko ok 😉

michalag
12. máj 2009

evulik, chod sa popytat racsej na UPSR tam ti urcite poradia 😉 .... ja som bola 2 dni potom co mi skoncila MD a sami mi navrhli aby som sa tam nehlasila kedze nemam dieta zaopatrene kedze do skolky ide o 6 mesiacov (to bolo vtedy) a navrhli mi aby som si dala neplatenu MD kde za mna bude stat platit aspon odvody 😉 🙂 a ak si nahodou nenajdem do vtedy robotu tak ho mozem dat do skolky aspon na 4 hodky .... ale ty si iny pripad

evulik6
12. máj 2009

zusika, tabletku si jednu dat mozes...aj keby si bola tehu, tak to este neublizi... jedna urcite nie...

patka, nooo pokial negrckas tak je dobre... nadychaj sa poriadne vzduchu a vodicku pi, ale nie vela naraz...len tak odcuckavaj po troskach, lebo ti zatazi zaludok este viac...

pata31
autor
12. máj 2009

Evulik, nie netyckovala som nastastie...ale len predychavam a vodu pijem v kuse...
Zusika, aj mna cez vikend bolela hrozne hlava,lebo som bola na vystave a to 8 hodin v kuse vysvetlovat ludom to iste dokola a este reflektory svietili zhora, tak to bolo na moje oci nieco strasne...vecer som prisla domov, lahla a studeny obklad na celo...inac vraj sa moze paralen v tehu, ale ja som si zatial nedavala, lebo sa to dalo zniest...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre