Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

kleopatris
4. mar 2009

jeee funguje to 🙂

inak pekny den prajem, u nas svieti slniecko, tak je aj nalada hned lepsia 🙂 a u Vas ako, co nove odvcera?

desmodka
4. mar 2009

kleo a ty este len zacinas cyklus????
pata, mala si merat hned ked si sa zobudila, takto nemozno ratat tu tvoju teplotu... bo hodina lehnenia vela spravi...
evitka mne doki povedal ze aspon do prvej mrchy vydrzat... ze ked to do vtedy vydrzime.. bolo by dobre 😀

evulik6
4. mar 2009

no vidis, co doktor to iny nazor...hruza, kto sa v tom ma potom vyznat??? 😀

pata31
autor
4. mar 2009

hmm, som si myslela 😒 , ale bolo mi zle, nemohla som,jak som vstala...tak zajtra...
Evulik, ty si co brala pocas tehotenstva, ked ta bolela hlava? Ten paralen sa moze? Nechcela by som nieco uzit, co by malo vplyv na baby, ak som tehotna... 😖

kleopatris
4. mar 2009

desmodka: ja som zacala niekde uprostred, som nechcela cakat do mrchy a az potom zacat merat, tak meram uz teraz aj ked to asi vela neprinesie, ale aspon si zvyknem 🙂 mrcha by mala prist v nedelu, a kedze mi zacala teplota stupat, tak by to mohlo znamenat, ze coskoro pride, ci nie? sak som z toho celeho este taka hlupucka ☹

evulik6
4. mar 2009

pata, ja som radsej nebrala nic, snazila som sa to zvladnut sama ale niekedy ked som to nevedela vydrzat tak som si dala medypirin...vraj je to lepsie ako paralen... 😉 aj ked som kojila tak mi hovorila sestricka v nemocke ze paralen a brufen nie, ze ked tak medypririn...

evulik6
4. mar 2009

pata a musis vela vela pit, mozno aj z toho ta boli hlava hm?

kleo, ked ti teplota stupa tak ti mrcha nepride...to ked klesa... 😀

desmodka
4. mar 2009

kleo ja vie ze mas po ovu.. mna len zmiatol ten graf... 😀 ... som cakala ze to pojde okolo 18 dna a ty si to supla od zaciatku 😝 , ale v poho.. teplotka pekne stupa to je dobre znamenie...
tak ako pise evulik, ked stupa je dobre, ked klesa je zle

evulik6
4. mar 2009

hej hej aj ja som si vsimla ze kleo to zle zaznacila, ale neva, pekne to stupa...aj ja sceeeem ☹

pata31
autor
4. mar 2009

dokelu...ja som si vzala polku paralenu, tak hadam to neuskodi... ☹ 😢 😢
mna zacala uz vecer boliet hlava tak vzadu...asi z krcnej chrbtice, som myslela, ze mi to v noci prejde, ale bolo to este horsie... 😢 teraz sa to trosku zlepsilo, akurat ked sa postavim, tak sa mi kruti v hlave a taky tlak do temena 😖

evulik6
4. mar 2009

pata jedna tbl neublizi urcite...to sa bat nemusis... pockaj, poslem ti jeden link 🙂

pata31
autor
4. mar 2009

ok, cakam 🙂

evulik6
4. mar 2009

no neviem ci ti to pomoze, ale mozno trosku upokoji 😉

pata31
autor
4. mar 2009

joj, dik...ma to upokojilo 😵 ak by som predsa len bola tehu...

evulik6
4. mar 2009

nooo ved aj ja sa obavam ..mne je tiez na figu a ja (ne)cakam mrchu cca 9teho alebo 11teho...neviem ako to ma tanto mesiac v plane 😀

evulik6
4. mar 2009

mm mi pojde kupit septisan na hrdlo, neviem ci ma boli alebo mam kyselinu ci co...fuuuj...ani nie hrdlo skor tam kde je mandla, tak vkuse vypluvam hlien...boze to tak neznasam... 😝

pata31
autor
4. mar 2009

oj, tak to je neprijemne...tak si len nieco daj, aby si sa uzdravila 🙂 ja som dnes mala taku chut v ustach ako po grcani... 😒 este stale mi je cudne...ted pijem kavu, aby sa mi tlak upravil, ale ani ta mi nechuti 😨

ined
4. mar 2009

ahojte, ked som bola tehu, tak som nastastie nebola chora. pocas kojenia (druhy mesiac) som mala tri dni teplotu, tak mne lekarka poradila paralen. zrejme co lekar, to iny nazor. ale aj v lekarni mozu poradit...

ined
4. mar 2009

pozeram, ze ste sa vsetky dali na meranie bt. je to take spolahlive? nemam s tym skusenost, tak sa pytam...

ined
4. mar 2009

keby sme s mm sexovali kazdy druhy/treti den, tak to nestaci...?
so snazenim nemam sksenosti, kedze nam sa podarila dcerka na prvy krat...

evulik6
4. mar 2009

inedka, ja to skusam prvy mesiac.... podla mna je to spolahlive, ale podla mna to vie aj dobre baby stresovat...bo niekedy sa ti teplota drzi hore az do dna mrchy a baby si uz zacinaju mysliet ze su teho a zrazu buuum a je po snivani...takze asi tak...ja si to robim len zo zaujimavosti...

ined
4. mar 2009

evulik a vy ste sa ako dlho snazili o prve babetko? a ako dlho sa snazite teraz?

evulik6
4. mar 2009

prve nam trvalo skoro rok kym sa podarilo....ale to sme sa na to nejako velmi neupinali zo zaciatku...po pol roku som straaasne tuzila po mimi a stale nic az raz ked som to uz vobev necakala tak to prislo...
druhe teho prislo pomerne rychlo, ani sme ho nejako neplanovali...dalsie prekvapko, len bohuzial zle to dopadlo a mimi odislo 😢
teraz sa snazime prvy mesiac...

ined aj vy sa snazite? alebo sa chcete zacat?

desmodka
4. mar 2009

musela som chvilu pracovat 😀
pata daj sa rychlo dokopy... skus sa opytat v lekarni co ti poradia...
evulik aj mne tam nieco vyteka.. dnes rano som ani prehltat nemohla, tak ma mandla bolela 😠
ined zdrave paru staci sexovat 2x do tyzdna aby sa podarilo otehotnie... ani prehnane snazenie nie je dobre 😀
a k tej teplote... tak ako pise evulik, pre niektore je to stresujuce, ale ked to beries s rezervou tak sa nemas coho bat... je to hlavne dobre pre tie ktore maju nepravidelny cyklus.. ako napr. ja .. takto podla BT viem kedy mam ocakavat mrchu...

ined
4. mar 2009

chceme zacat... idem bud.tyzden ku gyn. na kontrolu,ci som ok a ak ano, tak by sme zacali...

ja mam pravidelny cyklus... takze meranie bt by bolo vhodne aj pre mna?

desmodka
4. mar 2009

ined, ked poznas svoje telo tak nemusis, meranim sa utvrdis ci naozaj bola ovu... skus 1. mesiac a uvidis 🙂

kleopatris
4. mar 2009

co z toho, ze stupa, ked sa este nesnazime a ja zufalo cakam na mrchu ☹ nechcem mat svadobnu cestu poznacenu mrchou! hnusoba ked ma prist nepride a ked nema tak pride vzdy a rada!

desmodka
4. mar 2009

kleo a kedy idete na dovcu??

kleopatris
4. mar 2009

16.3. takze predpokladam, ze par dni mi isto znechuti 😒 no ale co uz taky je udel zeny 😠 vtedy sme este netusili, ked sme ju zarezervovali, ze zacneme snivat o mimi a ja vysadim antinu....tak to mam asi za to 😅 a najhorsie je ze mne sa potom vlecie aj 10 dni....v najhorsom pripade zo 16 dni dovolenky budem mat 10 dni mrchu 😖 mna idem slak trafit!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre