Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

michalag
19. máj 2009

bibi, tak ja mozem akykolvek nanuk, ale tieto nam zacali strasne chutit a aj Misa marhulova, mnaaaam 🙂

pata31
autor
19. máj 2009

Miska, mnamky 🙂
Donna..moze to byt ono...no uvidime, ked spravis testik... 😵

bibi24
19. máj 2009

Donna, tak sa tes, mozes byt tehu 😉 Sprav testik a uvidis. Ja som inak s tymto testovanim hrozna. Vydrzat sa netestovat si u mna vyzaduje brutalne usilie 😀 a nakoniec to aj tak nezvladnem. Obdivujem baby, ktore po 2 tyzdnoch meskania menzes zrazu zistia, ze ups, nemozem byt nahodou tehotna? 😀 Tak to by som chcela vediet, nechat to tak volne plynut a nic neriesit.

donna11
19. máj 2009

....no uvidime..asi sa dnes stavim ho aspon kupit a potom sa uvidi..mozno sa dovtedy dostavi mrcha..

pata31
autor
19. máj 2009

Bibi, takze uz mas o nas dokonaly prehlad 😀 😀

bibi24
19. máj 2009

Donna a kolko ti uz meska menzes?

minix
19. máj 2009

donna, ak mas doma test, tak urob, lebo je to sranda, ako sa zo dna na den profilujes. 🙂))
urooooooooooooob.

minix
19. máj 2009

prave som si precitala, ze nemas doma, nevadi. 🙂))

Míša jahodový je super. 🙂

bibi24
19. máj 2009

Patka - tak dokonaly asi nie, ale aky taky mam 😉 A inak, gratulujem k tehotenstvu 🙂

pata31
autor
19. máj 2009

joj, baby, ja zacinam kychat jak splaseny kon...alergia sa zacina prejavovat 😠 a to beriem homeopatika...ale asi zacinaju travy kvitnut, takze sa to bude asi len zhorsovat 😖

a kde mame Barchee?? sa tu dlho neukazala... 😕

pata31
autor
19. máj 2009

Bibi, dik 😵
dufam, ze aj tebe sa podari otehu v nasej temicke 😉

bibi24
19. máj 2009

No ved dufam, dufam 😵 preto som sem k Vam zavitala 🙂

pata31
autor
19. máj 2009

😵
baby, ja spim... 🙄

donna11
19. máj 2009

...meska od piatku......ale len min mesiac som vysadila HAK, tak este preistotu cakam, ze mam len cyklus pomateny, nechcem sa zbytocne radovat dopredu...
...no minix, tebe sa to povie, ty mas riadnu dialnicu, len ja ked tam opat zbadam len /??...radsej nech pride mrcha sama a to bude menej "boliet".. 🙂..

bibi24
19. máj 2009

Babulky, neviete poradit, 2 veci by ma zaujimali - ako je to s cvicenim po ovulacii. Chodim totiz na take aerobicove cvicenie a neviem ci to hopkanie nejak nevadi uchyteniu vajicka? Neviem, mozno prehanam. 😅 A este by som sa chcela opytat - ideme na vikend prec s kamaratmi a vecer mame posednie vo vinnom sklepe spojene s ochutnavkou vina. A ja kedze by som mohla byt teoreticky tehotna, by som nemala pit alkohol. Menzes mam dostat asi v nedelu. Myslite, ze mozem spravit v sobotu test? Ze by uz nieco ukazal? 😕

evulik6
19. máj 2009

tak na chvilku som sa musela odmlcat, dala som maleho buvat....uz spi...tak mam teraz trosku veget 🙂

patka zatial som si dala len krowku a kindercokoladku 🙂 vcera som si kupila nanuk po dlhom case....karamelovy noger...mnaaam....a zmrzlinku tiez mozem, ale fakt naj naj naj je carte dor...tu milujem 😝

no ale uz prestanme lebo pojem vsetko co mame doma... 😀

donna, kup test a testuuuuuuuuuuuuuuj.... obdivujem ta ako to mozes vydrzat... uf.... si dobra, klobuk dolu 😉 😀

donna11
19. máj 2009

..pati som na tom podobne ako ty aj s kychanim aj spanim.. 🙂

bibi24
19. máj 2009

Donna - jasne, tak ale ja ta uplne chapem. Na jednej strane sa clovek tesi, ze co ked a na druhej sa obava, ze je to len plany poplach. Po HAK sa moze lahko stat, ze hned nenabehne menzes. 😠 Ale tiez na obdivujem, ze vydrzis. 😉
Patka - atk si pospi 🙂 Mne sa po obede tiez vzdy chce, mam nizky tlak. A kavu zase nemozem, lebo mi je z nej tazko 🙂

zusika
19. máj 2009

ahoj - uz aj ja som po obede..no dnes nic moc - zapekane cestoviny, ale vobec nechutili - robim lepsie... ja mam zase chut na nejake palacinky.. 🙂 donna som presne rovnakeho nazoru, ze byt sklanama - to radsej budem cakat ci pride...ci nie.. ale ten maly diablik na opacnom ramene... ☹

pata31
autor
19. máj 2009

Bibi, ten alkohol by babu neuskodil, kedze zo zaciatku nie je spolocny obeh, ale je vyzivovane z gestacneho vacku...takze si kludne trosku daj, a ani ten aerobic podla mna neuskodi, pretoze bud sa uchyti, alebo nie a to by to nemalo ovlyvnit...teraz nebudes po kazdej ovulke dva tyzdne nic robit?? 😕 😉

michalag
19. máj 2009

donna, ja ta tiez obdivujem ze vydrzis 😉 , ja uz teraz rozmyslam kedy skusit testik 😅 🤐

donna11
19. máj 2009

..evuliiiiik...ja to beriem ako / a hotovo..a ked sa nic nedostavi za par dni, tak az potom budem stresovat..... 😀 ..
..este sa vratim k tym zmrzkam...ja zmrzlinu v kornutku moc ee, jedine nanuky - ale ten noger evuliiik, jaaaaj...asi pri nakupovani strcim ruku aj do mraziaku po nho.. 🙂

bibi24
19. máj 2009

Zusika - mnaaaam palacinky 😀

evulik6
19. máj 2009

bibi moze ti test ukazat aj pred mrchou... zalezi aky si kupis.... treba s najmensou citlivostou... taky co ma citlivost 10...
no a co sa tyka vinka, tak myslim ze by si mohla pit... na zaciatku este mozes....babatko este necuca z teba papanicko...takze pohoda...
a co sa tyka toho hopkania, tak to neviem...ale poviem ti ze moja kamoska hopkala hned po sexe, ked im uslo a nepomohlo /oni velmi nechceli/ ... ale ked uz budes teho tak urcite nehopkaj

zuzah
19. máj 2009

ja som HAK vysadila uz pred rokom a pol, naposledy 12/07 a odvtedy mama vsetko rozhadzane. Niekedy mam takeho tušaka, ze sa to ani tak lahko nepodari. Brala som vyše pol roka Duphaston, na upravenie cyklu. Kym som ho brala vsetko bolo OK, teraz ho neberiem, a zasa je to rozhodzane.
Doktor mi sice povedal, ze ho mam brat. A odbil ma tym, ze to uz mozem Duphaston brat do konca zivota, ze uz sa mi nikdy nemusi menzes upravit. Tak som sa od neho odhlasila a chodim teraz k druhemu, pretoze riesenie veeeeelmi nepravidelneho cyklu, celozivotne duphaston, sa mi zda na hlavu. Minuly mesiac som dostala ako hodinky, tak uvidim tento.
A hlavne som mala problem pri Duphastone, ze mi tiekla krv z noc niekedy aj 2 krat denne, chodila som po doktoroch a stale nevedeli prist na to ze z coho. Az potom presiel pol rok a ja som vysadila Duphaston, vyskusat ze ci sa mi uz cyklus upravil. A krvacanie z nosa prestalo. Mozno je to nahoda, ale obroooooovska nahoda.
Takze ja to nechavam plynut, lebo ked nad tym rozmyslam, ze pridem na to, ze to tak jednoducho nepojde.
Dakedy mi meskal menzes (resp. vobec neprisiel) aj 2-3 mesiace, potom ked nemam dlho mrchu, vzdy dostanem zapal. Potom chodim na gyndu..... injekcia do zadku na vyvolanie mrchy a tak dokola.
A preto mam pocit, ze ked nemam menzes normalne, ale len po liekoch, ako mozem mat ovulaciu??????????

minix
19. máj 2009

no ste sa zas rozbehli.
K barchee, viem, ze ma teraz dost roboty, ale cita nas. 🙂)

poviem ti, donna, mna vcera celkom "bolelo" ked mi povedal dokino, ze nie, ale ja som bola presvedcena, ze ano. Uz nech je tu zajtra.

bibi - to by nemalo mat vplyv, ono je tam taka nejaka "ochrana", ze ked nevies, ze si tehotna, aby si tomu nevedome neublizila, tak sa spociatku este nevyzivuje z teba, ale sam z vaku. 🙂)
pre klud duse si daj menej vinka a budes kludna.

karamelovy nogger je celkom dobra volba takisto.

bibi24
19. máj 2009

Pata, Evulik - dakujem, aj som si myslela, ze tak nejak to bude. 😉 Ved sa stane, co sa ma. 🙂 Presne, nechcem teraz prestat zit a orientovat sa iba na to. Dakujem. 🙂

donna11
19. máj 2009

...michalag ty kludne rozmyslaj, mas na to padny dovod a verim, ze to bude //.. 🙂 ....mna len teraz doktorka trosku navnadila tym, co povedala, ale snazim sa to nejak neregistrovat....

evulik6
19. máj 2009

donna, jasne, aj ja ta chapem...presne viem o com hovoris... tak teda pockaj.... a my budeme cakat tiez ze ako si dopadla...
ale si tu robime chutky na kadeco.. 😲 😝

ja som pri dadkovi testovala ked mi meskal menzes tri dni, a hned take silne kolajnice ze az (ale to som mavala menzes pravidelny)... no a teraz ked som merala aj BT tak som testovala v den mrchy a potom som si nadavala ze som nevydrzala, ze zbytocne som vyhodila many za test...ale co uz... teraz planujem testovat tiez az ked mi bude mrcha meskat.... tak uvidim ci to vydrzim... mozno ani nebudem musiet test pouzit...

minix
19. máj 2009

zuza, to mas take celkom na prd. 🙂 ale dufam a drzim palceky aby sa ti to upravilo. 🙂) nie je to vesele.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre