Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

zusika
25. máj 2009

ved presne tak..inak ja - co sa tyka tychto babskych veci - som na seba mimoriadne citliva..zlaknem sa kazdeho silnejsieho pychnutia... no lebo clovek naozaj nevie ze co....a teraz tie vikendove spravy - ze na Antolskej v BA-Petrzalke uzmeri za dva tyzdne dve zeny pri porode...ako v stredoveku.... hrozne...a potom ze sa nebat...bez lekarov aj s nimi.... ☹

januliatko1985
25. máj 2009

...hej je nadherny den,tak si ho nekazme....musime mysliet pozitivne 🙂 ja som si teraz pustila na youtube moju oblubenu pesnicku tak hned mam naladu lepsiu 🙂

zusika
25. máj 2009

aka to je jani???

pata31
autor
25. máj 2009

Zusika, ked mm pocul o tych umrtiach zien pri porode, tak mi povedal, ze budem pred porodom chodit kazdy den k dr 😉 😵 😵 som sa smiala z neho, ako sa boji...
ale je to ozaj hrozne, ze v dnesnej dobe zomrie zena pri porode 😒

januliatko1985
25. máj 2009

pati....je to hrozne fakt,u nas na slovensku je to mozne,lebo tu mozes umriet aj ked ti tahaju obycajny zub alebo neviem co...proste na slovensku je to tak.....

zusika
25. máj 2009

no moja favoritky je teraz...

https://www.youtube.com/watch?v=uiH4BFTELME
zusika
25. máj 2009

strasne pozitivna pesnicka... ten Sasko... 🙂....

tak co.budeme rodit doma.. ?

januliatko1985
25. máj 2009

hej,doma budeme rodit...sak moj mm ja doktor,ale prav,ale sak by to aj nejak zvladol,nie 😀 a inac vravel mi,ze pri porode neplanuje byt,lebo je, ze je to velmi intimna chvila zeny,aaa myslim,ze na to nema zaludok, a som mu minule ukazala porod na nete,tak sa nemohol pozerat 🙂

donna11
25. máj 2009

....ach ti chlapi!!...my si kolko toho musime vytrpiet a oni nezvladnu ani len podporu robit pri porode..hrooooza!! 😝

donna11
25. máj 2009

...baby a nad porodom do vody ste nerozmyslali??

januliatko1985
25. máj 2009

donna,...ani velmi nie,asi klasika, ale ja mam dost uzku panvu tak ktovie ci to nebude cisarsky 😒

donna11
25. máj 2009

...ojoooooj januliatko.....a tak mozno sa to nejako prisposobi... 🙂 ..moc sa do toho nevyznam, ale pevne verim, ze s porodom nebudes mat velky problem..

januliatko1985
25. máj 2009

donna,to dufam,ale aj tak sa veelmi bojim,ale zvladnem to ,to je jasne,ale tesim sa na priberanie,lebo som dost stihla,tak trosku aspon naberiem na vahe,a nech daco na mne aj po poorde ostane.....ale ja to mam v genoch aj moja mamka bola taka stihla a po trosch detoch ma super postavicku ,dufam,ze to zdedim po nej 😉

barchee
25. máj 2009

dík babulky ☹ no...ja už fakt neviem teda...aj dnes ráno som mala úplne slabučký tieniček...drbem na to...môžem osrať celé testy! 😖 buď už načisto šibe mne, alebo potom neviem.... 😕 ja sa baby vyprdnem na všetko, celú teplotu, celú ovuláciu, celé testovanie...potom sa furt len pozorujem a aj telo mi už šibne z toho... 😔 inak,ako sme sa smanželom zobrali, všetci sa ma pýtajú, či už som tehotná...babky na mňa radostne pozerajú, obzerajú si ma, hladkajú ma a čakajú, že im poviem, že som tehotná...celá rodina na mňa pri stretnutiach podozrievavo pozerá, žmurkajú a usmievajú sa furt s takou tou blbou otázkou v očiach....a mňa to nenormálne deprimuje, chce sa mi z toho revať furt...je to ťažké, najradšej by som bývala niekde v austrálii, nech ma nikdo nevidí, neotravuje, nech mi nikdo nevolá ani nič. Je mi smutno, lebo sa snažíme a prd z toho a všetci sú furt v očakávaní...leze mi to nervom! ☹ ale je krásne teplúčko, krásny deň, tak sa nebudem nervovať 😔

zusika
25. máj 2009

donna..ja som to zvazovala...ale teraz ked sa tomu viac "venuje" tak skor nie...ved sa kupes v krvi..okrem toho si tam cela naha..co si ja pred tolkimi ludmi co sa iba na teba pozeraju...neviem predstavit...
a v tej vani moze byt vela bakterii ....tepla voda tomu neprida.... a nakoniec...sice to budes mat vybavene, ale nastane porblem a aj tak budes rodit normalne..lebo na vodu musi byt vopred vsetko uuplne bez komplikacii...takze teraz skor nie ako ano...ale taky porod v sede.... to si viem predstavit.... len neviem ci sa to niekde okol mna robi... ja asi zvazujem Piestany alebo BA...len do BA mozno nestihnem dojst..PN je blizsie... 🙂

januliatko1985
25. máj 2009

barchee...tak to je fakt zvlastne,ved aj minuleho mesiaca si mala dve ciarocky,ak si dobre pamatam a nic,a teraz tiez,to je divne..... 😕
u nas v rodine nik neive,za sa vo velkom snazime,takze sa ani nikto nic nepyta len manzelovi kamosi,ze ci uz alebo nie,lebo im to povedal 😠 aj som chcela aby to bolo tajne a oznamit az ked si budeme 100% isty sme sme tehu.

zusika
25. máj 2009

barcheee...kasli na ludi.... poznam to...kym sme spolu zili vsetci riesili kedy bude svadba... teraz je po nej a vsetci riesia kedy bude babo... uz mam chut sa niekoho spytat ci mi ho nechce urobit.... a hlavne moja mudra babka...ze ved uz by sa patrilo... a akozo carujem??? hklavne ze o sexe by ani pocut nechcela... no neposkvrnene pocatie asi nefunguje... a na nasej svadbe na nasrala petova babka..ktor nam do knihy hosti namiesto vela statia zelala do roko proroka..co som panna maria...sorry baby, ale toto vytaca aj mna... 😠
takze som urcitre nechcela byt tehotna do roka... a ved nemam 100 rokov, tak mam cas..no nieeee? ved sa nezblaznime...ved to sa neda kupit v obchode - ako som si ako dieta myslela 🙂

januliatko1985
25. máj 2009

zusika...nas na nasej svadbe posypali cukrom na hlavu,zeby bolo babo a to iste spravili aj manzelovej sesternici na svadbe a fakt sa im narodilo do 9mes babo,sranda nie 😀

januliatko1985
25. máj 2009

baby ,na chvilku vas opustam...lebo idem daco navarit mm,aj ja som uz hladna.pridem poobede🙂

donna11
25. máj 2009

...no zusika ja som to nadhodila preto, lebo som pocula, ze je to menej bolestive, vraj..totiz ja sa bolesti veeeeelmi bojim, dokonca az ma chyta panicky strach..... 😖 ..tak preto...to vsetko sa musi fakt dost dobre zvazit...
..a k tym nasim babkam a vsetkym okolo.....ja to z duse neznasam, ked sa niekto pyta a kedy bude svadba, naposledy babka dokonca nadhodila, ze kedy spravim zo svojho otca dedka!!!!...jaaaaaaj, vytaca ma to!!!

bibi24
25. máj 2009

Barchee, Zusika, presne suhlasim s vami. Chcela som babo uplne prirodzene, bez neustaleho pozorovania sa a som presne tam, kde som nechcela. Takze aj ja sa na to snazim kaslat, ziadne meranie teploty a podobne, ved by som scvokla. Este sa snazime len 2. mesiac, to je este nic. A u nas funguje, ked povieme, ze si chceme este uzivat slobodny zivot bez deti a uz je kazdy ticho. Tiez si myslim, ze este nemam vela rokov (28 budem mat), tak sa nie je kam ponahlat....a ani sa netreba stresovat 😉
Barchee, inak ak ti aj minuly mesiac ukazoval test //, tak som tu niekde citala, ze to aj jednej babe z konika - jej to ukazovalo hocikedy, aj v strede cyklu. Tak mozno si tiez ten pripad, hm?

donna11
25. máj 2009

..no baby a teraz vertu tym testom!!!

zusika
25. máj 2009

ano barcheee..aj ja som citala ze je malo pripadov ze aj si tehu, aj si dostala mrchu

bibi24
25. máj 2009

donna, ja som zase citala, ze od porodov do vody sa uz upusta, lebo ze to nie je az take bezpecne, hlavne pre matku asi...jednak je tam vyssia moznost zaniest infekciu a kvoli krvi vo vode je zle vidiet, keby nieco neprebiehalo ako ma. Ja ak panboh da a budem rodit, tak jedine s epi 😉 Ale radsej nad porodom ani neuvazujme....na to mame casuuuuu ...teraz hlavne aby prislo baby 😉

kleopatris
25. máj 2009

ahojte babulky 🙂

ja chcem len reagovat na tie vase poznamky ohladom slovenskeho zdravotnictva, lebo uz mna to fakt trosku stve ako sa o nom hovori 😒 mala som tu cest poznat uz zdravotnictva vo viacerych statoch EU a poviem vam ja osobne stale najviac doverujem slovenskym lekarom. Ok nemame mozno tu techniku ako v rakusku ci nemecku, ale odbornost je ovela lepsia! a to ze zena zomrie pri porode, myslite ze tu v rakusku napriklad nezomrie?? zomieraju vsade, ale vy sa o tom nedozviete.....a okrem ineho mate na Slovensku skoro vsetko zadarmo, ja tu musim skoro za vsetko platit! a to som normalne poistena....ja mam napriklad zubara na slovensku a aj gynekologa zatial a keby som mohla isla by som aj na slovensko rodit....takze tak, musela som zareagovat, lebo fakt zacinam taketo reci neznasat....

a barchee je mi to velmi luto, co sa stalo ☹ inak v jednej inej teme, kde sem tam pozeram je jedna babenka a ona tiez ma vzdy testik pozitivny a potom dostane kramy...teraz jej zistuju ci nema nejaku poruchu imunity...takze mozno mas len telo trosku agresivnejsie a miminko znici ☹

pata31
autor
25. máj 2009

Ahojte, ja dnes nejako nestiham...
co sa tyka porodu, tak zatial uvazujem len nad prirodzenym, epiduralky sa bojim...a porod do vany apod. tak za to sa plati a ako si myslim, ze to ozaj nie je hygienicke, aj ked to moze byt prijemnejsie...
a Kleo, aj ja si myslim, ze je nase zdravotnictvo co sa tyka starostlivosti celkom ok, ale stale sa proste stavaju pochybenia doktorov, ktore potom vedu ku smrti pacientov...urcite su pripady, kedy sa uz neda nic spravit, ale proste niekedy je to len a len pochybenie dr...ale to sa urcite stava vsade vo svete, nie len na SK...

reivka
25. máj 2009

čitala som že epiduralka obsahuje jednu latku, po ktorej je dieta trochu nadrogovane a par tyzdnov po pôrode nemôže dobre spať

kleopatris
25. máj 2009

no aj ja som to citala, v zdravi tusim v minulom cisle. Ja teda nad epiduralkou neuvazujem ani nahodou. To uz by som musela zomierat aby som na to pristupila. Bojim sa tych nasledkov 😒

pata31
autor
25. máj 2009

uf, tak to teraz uz ani nahodou by som si nedala tu epiduralku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre