Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

nikiarudi
6. nov 2009

no je to sila...a materskú budeš dostávať z Rakúska? či ako to funguje?? a rodiť budeš tu,či??

kleopatris
6. nov 2009

ja mam vsetko v rakusku, byvam a pracujem tu, rodit tu budem, takze aj materska bude odtialto 🙂
ale som rada, lebo uz mna to dost zmaha sediet cely den v praci...ani malemu sa to nepaci 😒

nikiarudi
6. nov 2009

a je to tam určite lepšie riešené čo sa týka materskej aj rodičovského, že??

kleopatris
6. nov 2009

co ja viem, hm, jak sa to vezme...jasne dostanes viacej penazi, ale nemozes byt tak dlho na materskej, miesto ti drzia maximalne 2 roky...ale zase sa mi zda zdravotna starostlivost horsia jak na slovensku ... glukozovy test si musis viac menej vybojovat, tripple a take nerobia vobec...na PN ta nevypisu ani ked pomaly zomieras...a tak, no niekedy by som radsej mojho slovenskeho dr.....

nikiarudi
6. nov 2009

no tak sme nevyhrali.. ☹

janurka
6. nov 2009

oj niki tak to je škoda... ☹
Inač ja na materskú nastupujem až 19.12. no aj tak som doma takže veľký rozdiel v tom nebude... 😀

pata31
autor
9. nov 2009

Ahojte, tak ako sa mate?? ja som dnes prvy den na MD, ale som unavena viac ako po pracovnom dni...rano som bola u zubara, som tam skoro 4hodiny stravila...a potom poobede jedna navsteva u kamosky s malym babatkom a potom cvicenie...no ale zajtra sa nikam nechystam, tak hadam oddychnem...a chcem zacat prat 😉

janurka
9. nov 2009

ahoj pati. no tak to si mala perny den, ja som dnes len lenošila lebo sa mi nič nechcelo. V sobotu sme mali na noc krstniatko aj s bratom a bola to perna noc takmer nič sme nespali tak este dnes som to dohánala... 😅
Ja už poprate vecičky mam, už len plienočky ked mi ich sestry pobalia a malo by to byť všetko. Potom už len povyváram všetky fľašky cumlíky a podobne a pomaličky budeme pripravený. No už tiež sa chystám kúpiť nejakú tašku,že sa zbalím do nemocky ved človek nikdy nevie... dúfam že to este tie 3 mesiace vydrží ale istota je istota 😉

nikiarudi
9. nov 2009

ahoj baby, tak ja som si dnes pekne dlho pospala až do 13tej 😀 zajtra ideme na poradňu, tak som zvedavá čo nové..dúfam, že žiadna komplikácia, no cítim sa super, takže snáď nie..
bože baby, keď vás tak čítam čo už máte popraté a nakúpené všetko, tak mi až oči pretáča..to ja sa ani nechytám.. ☹ a chytá ma pomaly, ale isto panika... 😅

nikiarudi
10. nov 2009

ahoj kočky, tak sa hlásim..za chvíľku odchádzame na poradňu, tak som zvedavá čo nové... držte palce.. 😉 🙂 inak prajem pekný deň

pata31
autor
10. nov 2009

Niki, ved za chvilu budes na materskej a si vsetko dokupis, poperies atd... 😉 takze klud zatim!!! 😵
no ja som dnes dala prat plienky na 95stupnov s bielidlom, lebo to mam uz pouzivane, tak aby boli pekne...a este som to dala aj na druhy raz preprat na 40, aby to bielidlo uplne vyplavilo...
a uz som bola aj v meste a este raz sa chystam, bo mi ma doniest sef nejake prasule, tak sa s nim pojdem stretnut...takze druhy den na MD zatial tiez v podstate rusny, aj ked kludnejsi ako vcera 😉 😀

nikiarudi
10. nov 2009

no tak čaute, sme doma, celé zmoknuté lebo samozrejme dáždnik zobrať ma nenapadlo 😠 takže sme pekne vymočené a unavené..ale sme úúúúúplne v poriadku, otočené sme hlavičkou dole... 🙂 no a Pati máš pravdu čoskoro ideme na materskú dr. mi povedal nech si dojdem 30.11 si mám prísť pre papiere na sociálnu..kôli peniažkom na PN a rovno mi dá aj ukončenie PN od 7.12 a nástup na MD.. 😀 😀 😀

pata31
autor
10. nov 2009

caf, Niki, no to nem dobry napad chodit do dazda bez dazdnika 😝 😀 rychlo sa daj aspon pod deku do teplucka, aby si neprechladla...a super, ze je vsetko ok, aj hlavickou dole...ake su tie nase dievcatka poslusne, ze sa tak pekne obratili 😉 😵

nikiarudi
10. nov 2009

hej hej som veľmi rada...aj keď som sa dr. pýtala, že dokedy je dobré aby bolo otočené a on so žartom povedal, do termínu pôrodu.. 😀 no keď som išla tak to na dážď nevyzeralo.. ☹ a už som pekne v teplúčku aj ponožky aj tepláčiky všetko ako má byť... 😉

janurka
11. nov 2009

ahojte ako sa mate žienky? čo dnes porábate?

nikiarudi
11. nov 2009

ahoj janurka, ja sa mám celkom fajn, až na to otrasné počasie..strašne ma to deprimuje... ☹ a ešte ma mm hnevá, pretože už dlhšie mu hovorím, že si chcem dať urobiť krásne tehu foto, samozrejme aj s ním, no on protestuje.. 😢 len som čakala, že čo a ako tá súťaž, no mám možnosť sa dať krásne pofotiť a za super cenu aj tu u nás v PB, jedna mamička to robí priamo u seba doma..a on takto.. ☹ tak mi je to trošku ľúto, pretože ten poklad čo nosím pod srdcom je predsa aj jeho... 😵

pata31
autor
11. nov 2009

Ahojte, ja som dnes bola na stretku s babami z konika zo SNV 😵 sme pokecali kus..
a teraz este riesim vyberovy pohovor na pobocku do MI..sa mi ale vobec nechce..a pomedzi to periem 😉

nikiarudi
11. nov 2009

Pati aký pohovor, veď si na MD??? 😀

pata31
autor
11. nov 2009

hej, som na MD, ale este riesim nejake veci, aby boli prasule navyse 😉

inac ani mm by sa asi nedal nahovorit na take foto...sak nechce ist ani k porodu so mnou...by sa tam niekde asi zlozil 🙄 😅 😀

nikiarudi
11. nov 2009

no mm chce byť pri pôrode, no nerád sa fotí.. takže uvidím..volala som dnes s tou pani čo by sme sa mali u nej fotiť a má posledné voľné termíny tento týždeň, takže mám čo robiť..aby som ho presvedčila.. 😖 😅
Pati, tak takáto si ty šikovná, že toľko toho stíhaš?? no tedaaaa... 😉 🙂

pata31
autor
11. nov 2009

Niki, sak ani nestiham si oddychnut...akurat, co som dnes posedela na tom stretku...teraz mi treba povesat pradlo, ale mi nejako zacalo tvrdnut brucho, tak radsej to zatial nechavam tak...
a teraz mi mm volal, ze chce zemiakovu polienku na kyslo 😕 tak idem asi ukuchtit 🙂 aj ked neviem, ci si najskor nelahnem na chvilu...

nikiarudi
11. nov 2009

hlavne oddychuj, manžel chvíľku počká.. 😉

pata31
autor
11. nov 2009

no jasne, šak kvoli nemu tu neporodim 😉 😀 😀

janurka
11. nov 2009

no pati tak ty si ozaj vyťažena maximálne. Hlavne si daj na seba pozor, male je teraz prvorade... Ako sa citiš teraz? oddychla si si trošku je ti lepšie?
Niki no tak to je smutne že mm nechce ist, ja som si tiež chcela dať porobiť krasne atelierove fotky s bruškom aj s mm no nejako teraz finančne nevychadzame tak šetrime každu korunku... Tak aspon nemusim riešiť či mm prehovorim 😀 ...

nikiarudi
11. nov 2009

no tak nehovorím, že my máme peňazí na rozdávanie, keďže som na PN moc tých peniažkov tiež nieje..no prvé tehu je len jedno..snažíme sa šetriť, tak že nekupujeme zbytočne drahé veci..a keď tak sa ich snažím nájsť niekde na nete čo najlacnejšie..

pata31
autor
11. nov 2009

uz lepsie, ale len tak posedavam...uz som aj polievku uvarila...som si dala kreslo do kuchyne, aby mi nevykypela 😉

pata31
autor
11. nov 2009

mm ma dnes meniny..je Maroš, tak dnes kus oslavime 😉 a v pondelok ma narodky, to este nemam darcek, ale tiez nie su prasule, tak uvidim, co este zbucham pre neho 😕

nikiarudi
11. nov 2009

tak to si super vymyslela Pati, ja si idem teraz urobiť taký "koktail ala ja" 😀 a je to len mlieko, nakrájaný banán a trošku kryštálového cukru.. a rozmixovať..mňaaaaaaaaaaaaaam... 😀 😀 😀 som mlsná, no čo už.. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre