Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

pata31
autor
25. nov 2009

Niki, tak som za teba zahlasovala... 😵

nikiarudi
25. nov 2009

jeeeeeeej Pati, ďakujem si naozaj zlatá... 😵

desmodka
26. nov 2009

niki a ako mam zabezpecit aby som mala dost plodovej vody????
patka a ked si bola v 21tt tak bolo vidiet cele babatko na monitore?? ci uz bolo velke a nezmestilo sa...
pytam sa lebo u nas v junovkach tam idu vsetky baby teraz na 3D, niektore dokonca este len 13tt

a je takto skoro vidiet na 3D co to bude??
a na normalnom utz (idem v 16tt) bude vidiet pohlavie??? chcela by som este pred Vianocami vediet co to bude 🙂

Vam kedy povedali pohlavie????

nikiarudi
26. nov 2009

desmodka - to teda naovplyvníš, ale ísť na 4D v 13tt je podľa mňa hlúposť..minimálne by som šla v tom 18tt ako som bola aj ja, pretože vtedy má bábätko už vyvynutých viac orgánov..a hlavné je vidieť žalúdok a mechúrik... a ja by som bola zľaknutá, keby nieje niečo v poriadku a potom zažívať stresy..no ďakujem pekne.. 😒

desmodka
26. nov 2009

niki no ja osm ani nevedela ze sa da ist tak skoro na 3D 😀 😀 😀 , ja som ratala s tym ze tak okolo 23tt pojdem, no ale spytam sa dokyho kedy odporuca on a samozrejme sa spytam aj ci nevidi co to je 😝 ako nie ze by mi na tom zalezalo, co to bude 😅

pata31
autor
26. nov 2009

Desmodka, no mala sa uz nezmestila cela na monitor, ale za to sme pekne videli tvaricku a potom presiel aj cele telo...takze v tom problem nie je...a dostatok plodovej vody si zabezpecis tak, ze nepojdes na utz v nejakom 30tt, lebo to uz je babo velke 😉 a ja si myslim, ze okolo toho 20tt to je idealne...v 13tt by som urcite nesla..

baby, ja mam ruky jak bocky, som mala problem chytit hrncek do ruky teraz rano 🙄

nikiarudi
26. nov 2009

pati - 😀 to si viem presdtaviť.. moja kamarátka čo rodila v auguste mala nohy opuchnuté a mala ich ako vypchaté papučky.. 😀 😀 😀

pata31
autor
26. nov 2009

a mne nohy ani tak nepuchnu, sice mam trochu pocit, ze zo spodu - chodidla ze mi puchnu, ale tie ruky, to je otras, sak rano ani prsty nemozem zohnut 😖
idem si asi kus lahnut, ci co, dnes som jak mechom udreta 😅

michalag
26. nov 2009

Ahojte 🙂
desmodka, toto sme riesili aj my prednedavnom ... a mne sestricka odporucala ist medzi 23-27tt (skor tu ani nerobia), lebo vtedy uz je toho dost vela vidiet a drobcek ma vyvinutych vela organov ... tak skoro by som ani nesla

janurka
26. nov 2009

ahojte... desmodka ja som bola v 23tt a urobil mi pekne fotku aj celeho maleho este ... takže asi to zaleži aj od toho aky ma utz. tak skoro je hluposť ist, chod fakt radšej neskôr bude toho viac vidno aj si to vy viac užijete ked budete vidiet babo už trošku gulatejšie ako teraz len take este chudučke a tak.

michalag
27. nov 2009

Dobreeee ranko tehulky a snazilky 🙂 🙂 🙂

pata31
autor
27. nov 2009

Ahoj, Miska 😵 mas dobru naladu? konencne piatok, ze? 😉

michalag
27. nov 2009

pati, celkom hej, len keby bolo pocasie lepsie 😒
co dnes a cez vikend planujete robit?

desmodka
27. nov 2009

baby dakujem vam za infosky, NT screening nam vysiel oki, tak na 3D pojdem az po 20tt
este mam otazku, kebyze krvne testy vyjdu zle tak by mi volali ze????? a kedy vam povedali tie pohlavia???? 😅

michalag
27. nov 2009

desmodka, kebyze ti vysli vysledky zle tak ti volaju a ak nie, tak aspon u nas je to tak ze si volas po tyzdni, len na overenie ... ja sa dozviem pohlavie mozno za vyse tyzdna, teda ak sa dobre otoci

desmodka
27. nov 2009

no ked mi brala sestricka krv, len si vypytala cislo, dala dalsi termin a sla som.. len som sa zabudla opytat ci mam aj zavolat po vysledky 😅, ale tak oni volavaju kebyze je nieco zle...
miska no ja by som chcela vediet pohlavie este pred vianocami, ale to sa mi asi nepodari.. dalsiu kontrolu mam 16 tt to asi este nebude vidiet, ale mohlo by s ato predviest v plnej krase 😀 😀

michalag
27. nov 2009

desmodka, ak by ti robil sono v 16tt, tak uz moze nieco vidiet medzi nozickami, ale vacsinou lekari hovoria az okolo 20tt

pata31
autor
27. nov 2009

Mne tiez okolo 20tt povedali...a to sme boli aj na 4D...aj ked ani na jednom na nepovedali na 100%, tak bude sranda, ak to nakoniec bude chlapec 😅 😀 ale podla fotiek tvaricky to je ciste dievcatko, cista ja 😉 😝 😀 😀
Desmodka a blahozelam k dobrym vysledkom NT utz 😵

ja ted peciem bananovu babovku, kedze v stredu mali v hyperke akciu na banany a mamka ich kupila tolko, ze nevieme co s nimi 😀 😀 a poobede idem na kolacik s kamoskou, tak si zase trosku vyjdem do mesta, ze nesedim len doma 😉

michalag
27. nov 2009

ja planujem spravit chlapom pernik a vcera kym sa hrali v izbe som im spravila banany s piskotami pomacane v cokolade, tak sa oblizovali az za usami 😅 😀

pata31
autor
27. nov 2009

hmmmm, tak to moze byt ozaj dobrotka 😵 ja som robila uz aj bananovy koktail, to sa zase neter so synovcom oblizovali 😉

nikiarudi
27. nov 2009

bože baby nerobte mi tu takéto chuťe.. lebo odpadnem..ja mám veľmi mlsný jazyk.. 😝 😀 😀

tinkapn
27. nov 2009

Ahojte zienky, mam na vas prosbu, mate niektora skusenosti s pripravkom FEMIGARD? Dakujem 🙂

nikiarudi
30. nov 2009

ahoj kočky, tak aký ste mali víkend?my celkom fajn, no dnes sa mi tak veľmi nechcelo vstávať ako už dávno nie.. no musíme ísť k dr. kôli papierom, keďže som stále PN, tak mi dá papier na peniažky a už ma vypíše aj na materskú, pretože od 7.12 som na MD už aj jaaaaa... 😀 😀 😀 tak si to ideme s manželom obehnúť na sociálku aj zdravotku... 😉 prajem pekný deň papa

pata31
autor
30. nov 2009

Ahoj, Niki...no my tiez celkom fajn vikend...sme s mm spravili prebalovaci pultik, sklapaci...foto mam aj v albume...mm spravil konstrukciu, ja ten vrch 😵 tak sa trochu vytesujem 😉
a vcera sme boli v novom draciku, taky velky nam tu otvorili, tak sme uz kupili aj nejake darceky pre synovcov a neter.. 😵
inac mna zajtra caka socialka aj zdravotka, musim si ist zaplatit za 6 dni v novembri, co som este nebola na materskej... 🙄

nikiarudi
30. nov 2009

tak a je to.. konečne, no aj tak budeme musieť ešte na zdravotku aj na UPSVaR.. ☹ si navymýšľajú papierovačiek..

pata31
autor
30. nov 2009

a na co na UPSVaR?? bo mna tam nikto neposlal...

nikiarudi
30. nov 2009

no ja ako nezamestnaná na PN, musím ísť s papiermi aj tam, aby mi dali ukončenie evidencie a s tým musím ísť na ZP.. 😒 to čo som chodila do práce, tak to som mala len absolventskú prax na pol roka..a tá mi trvala len do konca októbra.. 😀

pata31
autor
30. nov 2009

aha, tak to potom hej, bo ja som zivnostnicka, tak to som za to nemusela... 😵
a si si platila DNP?

nikiarudi
30. nov 2009

hej hej, a dnes som sa tam na to pýtala, lebo ešte vlastne mám zaplatiť za november teraz a som chcela vedieť, že koľko za ten december, či len tých 6 dní alebo ako..a tá pani na sociálke mi povedala, že keď som PN a prechádzam z PN na MD, tak som si to nemala platiť...takže mi povedala, že tam mám preplatok, no aj tak mi to akosi nejde do hlavy, pretože z čoho mi ide tá PN?? veď ja ju mám len vďaka tomu, že si platím DNP nakoľko som z UPSVaR nemala nárok na nič, tak mi ani nič neplatia..takže neviem či mi dobre rozumela, alebo je to naozaj tak ako hovorila??? 😕 😕 😕

pata31
autor
30. nov 2009

ked si na marodke, aj na materskej, tak nemusis platit DNP...ale to znamena, ze uz mas splnenych 270dni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre