Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

desmodka
9. dec 2009

tatranka vitaj... drzim palce aby ovulka bola odteraz len tak ako ma... mozno fakt ta laparka by tomu pomohla...
patka, ak by si si znahodou isla rodit, tak drzim palce, nech to je rychle a nech co skoro zasednes zase ku konikovi 😀 a samozrejme nech je malinka v poriadku!!!!!!!!!!!
niki uzivas si matersku?? ty sa mas.. ja az od 20.4. ak bude vsetko oki...
kleo tebe sa ako dari??
miska mozem ti vyratat co budes mat????? 😝 😀 😀

vivi
9. dec 2009

ahojte, dlho som tu nebola, pozerám, že niektoré ste už riadne tehulky 🙂 Nám sa stále nedarí 😨 Po vysadení antikoncepcie som mala veľké bolesti a nepravidelnú menš. Tak som brala pol roka Duphaston, dúfala som, že mi pomôže otehotniet ale márne... Teraz mám prvý cyklus bez Duphiku, ale cítim sa zle asi na mňa niečo lezie. Takže asi zase nič ☹ Ale raz o určite príde 🙂 len vedieť tak kedy... 😔

nikiarudi
9. dec 2009

desmodka - cítim sa super, pokiaľ malá veľmi nekope..a netlačí do pupku.. 😀 😝 no aspoň viem, že je živá a zdravá.. inak si materskú naozaj užívam..aj teraz som bola zase vo vani na pol hodku..pretože to je jediné čo mi pomôže na uvoľnenie aj chrbtice aj celkovo...milujem vodu, takže si to užívam ako často sa mi dá.. 😅 😅 😅

nikiarudi
9. dec 2009

inak kočky všekty, kt. sa vám nedarí držíme my obe moooooooooooc moc päste...aby sa vám zadarilo a rozšírili ste tak naše tehulkovské rady.. 😉 😉 😉 takže tfuj tfuj tfuj..a posielam kooooooooooopec tehu vírusu.. 😉

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

desmodka
9. dec 2009

vivi a tie bolesti su neni kvoli endometriaze???? kedy mas tie bolesti???
niki no tu vanu si urcite aj mala uziva, tolke nadlahcovanie 🙂

vivi
9. dec 2009

a čo je to endometrióza? veľmi sa v tých výrazoch nevyznám ☹ Bolesti mám tak v strede cyklu, a pred menš. a tiež niekedy počas menš. Aj pri Duphiku som to mala.

janurka
9. dec 2009

vivi kuk sem:
http://www.tvojaporadna.sk/cps/rde/xchg/28dnisk...

niki tak tu vanu ti zavidim, ja sa nekupem lebo ja musim mať pri kupani priam vriacu vodu a teraz si to bohužial nemôžem dovoliť kvôli malemu... mne je inak vo vode zima takže ja sa doslova vyváram 😀

Pati samozrejme aj ja držim palčeky nech už to maš čim skôr za sebou a hlavne uspešne a nech ste obe zdravučke.... každy den už očakávam že či náhodou sa neobjaví sprava o malinkej .... a zatial nič...
inač konečne sa nam to tu rozpisalo trošku... len tak ďalej. .

tatranka tak maš to ozaj ťažke. aj môj nazor je že tu laparoskopiu by si este mohla skusiť človek nikdy nevie a nie je to veľky zakrok... no je to len a len na vas... tak držim palčeky...

vivi
9. dec 2009

no tak o tomto som nevedela ale je možné, keď ma doki pravidelne vyšetruje, že by mi to nezistill? Každopádne sa ho na to spýtam, vďaka za info. 😉 dúfam, že to nemám. Stačí, že mám otočenú maternicu. Kúpila som si fembion. A v januári si asi kúpim ovu testy, už je to dosť dlho a začínam mať strach, že niečo nie je v poriadku. Neviete mi poradiť dobre ovu testy? vďaka

janurka
9. dec 2009

vivi otočenu maternicu som mala aj ja a otehu som druhy mesiac snažilkovania ... takže nemusi to byť taky velky problem ...

vivi
9. dec 2009

🙂 ďakujem...tak už len sa zdravo snažiť 🙂 Inak, najviac ma vie naštvať, aj dnes, keď sa ma známi pýtaju otázky typu: "A čo vy, už by ste mohli mať bábo" ľahko sa povie.. 😠

pata31
autor
10. dec 2009

Ahojte, tak som stale doma, dr mi povedal, ze som zatvorena, ze to tam zatial nie je pripravene...joooj, sak ja nechcem rodit na Vianoce...asi zacnem skusat nejake babske rady na privolanie porodu 😉
a mam dost vysoky tlak - 133/90, tak mam brat magne a mam si ho merat, ak by mi spodny vyskocil nad 90, tak mam zavolat.. 🙄

janurka
10. dec 2009

zvlastne pati že ti dal magne...lebo magne uvolnuje svaly maternice a preto sa berie aj ked ti hrozi predčasny pôrod aby ti tie sťahy neprešli do kontrakcii... viem že znižuje tlak ale zvlaštne je to... mne ho prave mesiac pred pôrodom vysadi aby sa to potom lahšie rozbehlo....ale tak určite vie čo robi... 😉

pata31
autor
10. dec 2009

hmmm, no sak ani aj som ho uz nebrala, bo som vedela, ze pred porodom by sa uz nemal, ale tak radsej nech mi to znizi tlak...bo nechcem zase kvoli tomu, aby mi museli vyvolavat porod abo take nieco 😅

nikiarudi
10. dec 2009

no tak ja som zase na tom tak, že som si volala ohľadne tých výsledkou z posledných krvných testov a máme slabší krvný obraz, tak mi doki napísal železo aj s kyselinou listovou.. 😒

michalag
11. dec 2009

Ahojte,
patka, aj ja sa cudujem ze ti dal magnezko, ale zase ak ti to ma znizit tlak tak ...

My sme vcera boli na sono a malicke krasne rastie ... uz mame 300g (neviem ci je to malo alebo akurat), krasne sa hybalo a vraj je vsetko v poriadku, len mi zase posunul TP, predtym mi posunul o 4 dni a teraz o 1 den ... a pohlavie nevieme kezde malo stale nozicky spolu 😝 , ale vcera som sa objednala aj na 3D a ideme 11.1.10 tak snad nam tam prezradi co tam skryva ... dal mi aj foto a mame ho aj v albume 🙂

janurka
11. dec 2009

Ahojte
miška foto je nadherne 🙂 a je super že je všetko tak ako ma byť ... pana ale to leti ved už si za polovicou... paaaani
niki tak sa len držte a papkajte vitaminky nech ste zdravučky...
Pati a ty ako ? este ste 2 v 1 😅 ?

nikiarudi
11. dec 2009

janurka - ďakujeme pekne 😉

pata31
autor
11. dec 2009

ja stale 2v1...a asi aj dalsi tyzden to tak bude podla dr 😉

janurka
11. dec 2009

No nikdy nevieš pati... hlavne nech je všetko v poriadku, no nie?

pata31
autor
11. dec 2009

no jasne, to je najdolezitejsie, nech sme zdrave...ale uz sa s tym zmierujem, ze to mozno bude aj na tie Vianoce 😕 😉

nikiarudi
11. dec 2009

náhodou, budeš mať ten najkrajší Vianočný darček, aký si len môžeš priať.. 😉 😵

pata31
autor
11. dec 2009

Niki, ja som nechcela na Vianoce len kvoli tomu, aby nemala v jeden den aj narodky aj Vianoce...

inac dnes som si merala tlak u susedy a som mala 124/57....tak ja nechapem... 😕 😅

nikiarudi
11. dec 2009

nooo a čo to znamená, že si mala taký nízky tlak???

pata31
autor
11. dec 2009

neviem...ale nemala som vysoky 😉 😀 😀

janurka
13. dec 2009

pati tak možno si mala len u dr. vysoky ... možno si sa bala čo ti povie (alebo teda nie bala ale bola si rozrušena) alebo čo... zvlaštne...
inač už si začala 40tt to je super ... božinku... si este vôbec doma?

pata31
autor
13. dec 2009

Ahojte, este stale som tu 😉
Janurka, aj ja som nad tym uvazovala, ze som mala kus nervy, ze co mi povie dr, tak asi za to bol taky vysoky...este si pojdem dnes zmerat, tak som zvedava...
inac konecne sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 joj, skoda, ze sa mala nerozhodla ist vcera abo dnes na svet, take pekne datumy... 😝

janurka
13. dec 2009

ahoj Pati... tak to by boli ozaj pekne datumy... škoda no... a som zvedava čo to s tym tvojim tlakom... 😕
Aj ja sa veľmi teším že snežííííí.... konečne začííínam mať pocit že sa blížia Vianoce. Dnes sme sa boli aj prejsť s mm, som ho vytiahla von tak sa mu velmi nechcelo ale som ho ukecela a dobre nam to padlo... Trošku nas vyštipalo vymrzli sme ale bolo dobre.

pata31
autor
13. dec 2009

no tak dnes som mala uplne idealny tlak...127/81...takze pohodicka 😉 a aj my sme sa boli prejst s hafanom...dnes mala vystraja v bruchu od rana, tak aspon na prechadzke cusala 😉 a som zvedava, kedy sa ja toho roku dostanem na sneh, resp. buduci rok...lebo ja som trenerkou lyzovania a toto mi bude chybat, ale asi na to nebudem mat ani cas mysliet 😝

michalag
14. dec 2009

Ahojte 🙂
patka, este si 2v1?

janurka
14. dec 2009

ahojte žienky. Ja my sme dnes mali poradňu. Prietoku su v poriadku maly je dole hlavičkou, teda už by sa nemal otočiť, pytala som sa na tu hmotnosť čo mi minule povedala, tak to že sa sekla že si to neuvedomila. že nevyzera že by bolo veľke babo. Tak sa sama potešila že už som v 34tt že už ju dlho nebudem otravovať 😅 ...
zobrala mi aj krv na krvny obraz tak uvidime ake budu vysledky. Dufam že dobre.... a čo vy ostatné? ako sa máte?
miška ty sa ako cítiš?
januliatko a vy sa máte ako? nemávaš nevoľnosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre