Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

michalag
1. feb 2010

patk, citala som na FB a krasne rastiete 🙂 🙂 🙂

pata31
autor
2. feb 2010

no veru ze rastieme jak z vody...klop, klop, nech je to aj dalej takto, aj ked mi je luto, ked odkladam vecicky, co uz su jej male.. 😕

januliatko1985
3. feb 2010

caute baby, co mate nove?
ja som bola vcera v poradni a vsetko je v poriadku, buduci tyzden idem na tripple testy, tak som zvedava, a ostavam dalej na marodke, lebo furt mi je zle, v nedelu som zase prezvracala cely den plus sa k tomu pridala neznesitelna migrena a aj teraz ma nejako pobolieva 😒 no co uz, uz som si tak doma zvykla, ved uz je to skoro mesiac , co som doma a vobec nemam chut ist do roboty. 😖

pata31
autor
3. feb 2010

Janka, tak to mas lepsie byt doma...a este ked mas aj migrenu...ja som mala len dva krat za tehu, az tak ku koncu, ale to som len prelezala cely den a som skoro steny skrabala.. 😕 😖
no a my papame, spinkame a kakame..inac nic nove 😉 sice este obcas uz hadze usmevy, tak to je sranda, ked roztiahne tu pusinku 😀 tak teraz nic ine nerobime, len sa na nu skerime, aby sa usmiala 😉 😀

janurka
4. feb 2010

jeeej janulka ako ti už krásne vykukuje bruško 🙂 ake je to krááásne.
aj my teraz papkame spinkame cikame a kakame ale vydrží byť po napapkani dosť dlho hore tak sa aj pohráme, trošičku si spievame a hrkáme s hrkálkami to sa mu veľmi páči 😀 ...
Niki a ako sa darí vám?

januliatko1985
4. feb 2010

ahojte, tak to mate o zabavu postarane maminky 😵
v inej teme som citala, ze reivka je tehulka, to je super, ved uz tak dlho sa snazili, az sa im to konecne podarilo 🙂

veru a kde je niki?

nikiarudi
4. feb 2010

ahojte kočky, tak som tu opäť len tak na skok, keďže maličká mi toho veľa nedovolí..stále ma chce len a len pre seba.. 🙂 😵 inak sa máme fajn, tiež sme na tom tak ako janurka, že iba spíme, papáme, prdkáme a sem tam cez deň prespíme aj 4-5 hodín a potom buntošíme večer 😒 ale sme veľký hladoš...takže sa napapáme a aj dokŕmime, keď nám je od maminy málo... 😀 kupkanie sa nám zatiaľ celkom páči..no najlepšie sa nám spí v maminej náruči alebo s maminou v posteli..a akonáhle ju preložím do postieľky alebo z rúk na vankúš na gauči, tak sme hore... 😠 😀

pata31
autor
4. feb 2010

Ahojte..pridala som nove fotecky 😵
Niki, tak to mas taku malu cicosku, ze? 🙂 ale aj mojej bambulke sa najlepsie spinka na rukach, ale to len ked sa preberie s placom, inac pekne spinka v perinke na posteli alebo v postielke...a aj teraz uz zaspala jak drevo, sme ju okupkali, sa napapala a potom este poriadne vykakala a uz drichme...este sa ja idem osprchovat a lahnut spat..
inac nam sa velmi paci kolotoc nad postielkou, najma ta hudba a aj ako sa tocia hracky...to vydrzi aj celkom dlho na to pozerat 😉 😵
tak bru noc!

desmodka
5. feb 2010

ahojte mamicky a tehulky...
niki a minix gratulujem... dlho som tu nebola.. vas zanedbavam 😅 ,ale bola som v nemocnici styri dni s podozrenim na koliku oblicky, ta sa vylucila, ze zodpoveda tehotnosti, tak som odisla odtial bez priciny, ale gyn hovori ze s tym ma skusenosti, ale az po 30 tt ze takto skoro sa s tym nestretol, ze to maternica ako sa roztahuje tlaci na oblicku, ale ze po porode to bude dobre 😀 ... ten moja chrust stale musi byt in, tak si spravi boxovacie vreco s mojej oblicky... no musim ho zacat vychovavat 😀 😀
pata tamarka je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasna
niki aj tamya je nadherna.. pekne deturence sa vam podarili, som zvedava na toho nasho zbojnika 😝 😝
akurat som dopila glukozu a o 9 idem na krv.... nebolo to take hrozne, ale s citronom to bolo lepsie 😀

pata31
autor
5. feb 2010

no ahoj, Desmodka...tak to mas teda veselo v brusku uz teraz 😕 😝 a co to bude po tom 30tt...inac ty uz si 24tt...vau, jak to letiiiiiii...a ja som pila glukozu az v nemocke a som si nemohla dat citron a bol to hnuuuus!! 😝
a dakujeme 😵 😵

janurka
5. feb 2010

jeeeej pati a niki ozaj su chutnučké tie vaše slečny... radosť na ne pozerať.
My sme boli včera v 1.poradni a pribrali sme za 3 týždne 700 g takže super.. už mame 3800g a podrastol nam nejakych 4-5 cm tak nam rastie pred očami. Ked ho dala na bruško tak si mal len otočit hlavičku nabok no naš čiperko ju dvíha hore o 106 :D tak sa dokina smiala že to mal vedieť až v dalšej poradni 😀 😀 😀
No bohužial sme ochoreli dostali sme nadchu a dnešnu noc sme mali hroznu, bola som takmer cely čas na nohach stale som mu davala cumlik odsavali sme sopliky lebo sa mu hrozne dychalo a z tych hlienikov ho aj natahovalo... tak som z toho nešťastná ... ☹ ☹ ☹ Dufam že mu to rýchlo prejde... Idem aj prihodiť nejake tie fotečky... 😉

janurka
5. feb 2010

a reivke samozrejme zo srdiečka blahoželáme 😀

pata31
autor
5. feb 2010

jej,Janurka, jaky je maly zlatucky...dost sa na ocinka podoba, ze? ocka ma uplne po nom.. 😵 aj moja mala ma ocicka po tatkovi...take malinke ocicka, lebo my v rodine mame vsetci take okale 😉
a pekne ste pribrali 🙂...ale to mi je luto, ze ti ochorel...chudacik malicky...aj mu nieco davas ci len odsavate sopliky? a aku mas odsavacku? tu na vysavac? my mame tu a je super, akurat ze Tami mala z toho trosku krvavy soplik, tak to pouzivame tak kazdy druhy den uz teraz, predtym som stale po kupani jej vysala dzukariky.. 😅
a ake ma krasne topanocky a aj tu bundicku s macikom 😵 😵 zlatucky je v tom 🙂

janurka
5. feb 2010

jeeej pati dakujem :D
ano mam tu na vysavač a je super, je to na nezaplatenie, ked si predstavim že ten všetok soplik a hlieniky by mu tam ostali keby sme to nemali... my sme to použili teraz prvy krat lebo do teraz sme mu čistili noštek len vatovymi tyčinkami to uplne stačilo. aj naš drobček ma trošku krvavy soplik potom ale len trošičku.
a maly je ozaj cely ocino , keby som ho neporodila tak neverim že je moj 😅

pata31
autor
7. feb 2010

no veru, ze je to skvely vynalez...a my ked sme to prvy krat pouzili, tak mala cucala, ze co to je...ticho bola, drzala hlavicku...len teraz, jak ma ten krvavy soplik, tak sa jej to uz nepaci, asi ju to stipe v nosteku.. 😕
a tie otcovske geny su nejake silne... 😀

januliatko1985
9. feb 2010

ahojte....hodim na s aspon na prvu stranku....
jak sa mate? ja idem o 12.00 na tripple testy aj na utz, tesim sa ze uvidim nase male, musim si pytat aj fotecku.drzte palce 😉

pata31
autor
9. feb 2010

Jani, drzim palceky 😵
jejda, ja nejako nestiham, bo som si nechala cast roboty na doma, a teraz nic ine nerobim, len medzi malou a pc a inac nestiham nic ine.. 😅

januliatko1985
10. feb 2010

ahojte......takze vyzera to tak , ze budeme mat chlapcekaaaaaa 😅 😵 jasne, ze to nie je na 100%, ale uz som nejaka kludnejsia.
mam fotecku z utz tak potom prihodim. a sa nam trosku posunul termin podla utz z 3.8. na 29.7.malinke bolo takeee zlatee, robilo kotrmelce 😀 no zazitok, sak to iste poznate.o dva tyzdne bude mat vysledky a 2.3 dalsia poradna, jak to letiiiiii......

janurka
11. feb 2010

pati prosim ta ako sa zavadza ta rektalna rurka lebo mm to dnes kkupil lebo drobček ma problemy s prdkanim a nevieme ako hlboko mu to mame zaviesť 😨

michalag
11. feb 2010

janurka, zavadza sa to tou uzsou castou a najlepsie je ked je to trosku naolejovane, alebo namastene a nezavadza sa to velmi hlboko a kruzivymi/ tocivymi pohybmi by si mala malemu pomoct aby sa vyprdkal, ale davaj pozor lebo moze aj kakat, tak aby ste to nemali aj na plafone 😅 😀

jani, som rada ze ste v poriadku a predbezne vam gratulujem k chlapcekovi 😉 🙂

janurka
11. feb 2010

dakujem miška... 😉
jani je to krásny zaážitok však.... pani ale je to už davno čo sme tam boli my 😀
Miška a vy sa mate ako?

pata31
autor
12. feb 2010

Ahojte...
Jani, tak pekne...dalsi chlapcek 🙂 🙂 super, super!

Janurka, tak jak pise Miska, tou uzsou castou, poriadne naolejovat a ja to dam tak hlboko, pokial to pusti 😅 dnes som jej to tam len dala a spustila taky gejziiiir, ze ma az okakala na tricko 😀 😀
inac uz mam za sebou kontrolu po sestonedeli, dnes som bola a vsetko je ok 🙂 aj mi antaky predpisal, uz nacase 😝

pata31
autor
18. feb 2010

Ahojte, ako sa mate? Nikto nic nepise...
My celkom fajn, v sobotu budeme mat privitanie na radnici, tak sa tesim, ze trosku niekam vyrazime 😉

januliatko1985
18. feb 2010

ahoooj....ved aj pozeram a nikto nepise.
takze my sa mame celkom fajn, malicky robi kotrmelne v brusku asi o dusu, lebo ho uz dost citim aj mm mal vecer ruku na brusku a kvalitne ho kopol to citil prvykrat, tak sa az zlakol, a pytal sa, ze ci ma to neboli 😀 je to fakt krasne, aj teraz pred chvilockou ma kopol a to sedim, vacsinou len ked lezim tak citim, ale aj to nie stale.a krasne rastie brusko.v utorok idem pre vysledky afp testov tak som zvedava, ze ako.
vcera mi zase bolo kvalitne zle, malo som jedla a dnes rano by som aj hrncek zjedla od hladu, tak som dostala chut na tresku tak som ju skro vyzvracala 😅 ale uz je mi lepsie.miekedy sa citim super a niekedy na prd je mi, co uz.len keby ma tie migreny netrapili, neprijemne dost, lebo necem do seba dat lieky ked nemusim.
a co sa tyka upratovanie, tak mm mi normalne zakazal vysavat a vcera sa naucil zehlit si kosele do prace nosuper mu to celkom slo, ale myslim, z etak casto si ich zehlit nebude ,len v nudzi 🙂
a zaciname pomaly kupovat vybavicku tak ja sa v tom vyzivam, ale aj tak este vacsinou take neutralne farby, lebo cakam ze pojdem teraz o 2tyzdne na utz nech sa nam zase ukaze, ze ci fakt chlapcek 🙂 juuj tesim sa.

tatranka111
18. feb 2010

ahojte baby ako sa mi tu máte? 🙂

janurka
21. feb 2010

ahojte ... ako sa máte? ja sa vam musim pochvaliť že sme dostali na krstiny krááásny darček - profesionálne fotenie pre drobačika tak som prihodila aj par fotiek z toho... inak sa mame celkom dobre len nas častejšie trapi bruško ... ale ked ho neboli tak je uplne užasny, usmieva sa vykecávva s nami no anjelik.... a čo vy ostatné maminky a tehulky ako sa darí vam?

pata31
autor
21. feb 2010

Ahojte...my dnes mame dva mesiaciky...ale nam to leti, ze? 🙂 vcera sme boli na tom privitani, tak mala to cele prespala, taka bola podarena! 😀 dostali sme knizocku s nejakymi basnickami...no a potom sa zobudila a nespala az do vecera, a dnes tiez nejako nespi, az ked sme sli na prechadzku, tak az vtedy poriadne zaspala a spi doteraz..

Janka, uzasny pocit citit to malicke, ze? a tie kopanceky uz budu silniejsie a silnejsie, az v deviatom mesiaci budes chciet, aby uz bolo vonku 😉 😝 😀 a tie nevolnosti by ti uz teda mohli prestat... 😕

Janurka, nasa tiez vykecava a sa usmieva, ked ma naladu...taka je vtedy podarena 😵 idem kuk na tvoje foto..

pata31
autor
21. feb 2010

jeeej, no perfektne su tie fotky!!! zlatucky je maly 😵 😵 a vy ste fanusikovia hokeja??

januliatko1985
23. feb 2010

janurka, kraaasne su tie fotky a Mirko jaky je uz veelky aj Patka vasa Tamarka uz poriadne vyrastla a super sa usmieva na tych foteckych,juuj 😀
citala som v inej teme , ze kleopatris uz ma chlapceka...blahozelam 😉

pata31
autor
24. feb 2010

jeej, Kleo uz ma babo? parada 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre