Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

januliatko1985
24. máj 2010

jee, desmodka tak ti to ubehlo co? drzim silno palce, nech mas rychly porod a nech ste obaja v poriadku 😉

janurka
24. máj 2010

jeeeej desmodka tak to je super spravička 😵 waaaw tak blahoželam a prajem ti lahučky a rychly porod a potom vela vela mliečka ... drž sa

michalag
25. máj 2010

Ahojte 🙂
desmodka, drzim vam palce aby si mala rychly porod a potom vela vela miecka 😵 , drzkajte sa a dufam ze nam das potom vediet ked sa drobcek narodi a predstavis nam ho 🙂

veru tehu ubehlo strasne rychlo a my uz mame zajtra 1 mesiacik 😵 , ani sa nenazdame a budeme mat pobehujucich drobcekov 😅 🙂

desmodka
26. máj 2010

baby dakujem vam vsetkym, bodaj by ste mali pravdu s tym porodom, rychly porod 😀, dnes to je uz len za 6 😅 😅 😅
januliatko1985 aj tebe to odsypa, za chvilu aj ty ides rodit 🙂
michala urcite vam ho pridem predstavit 😵

zusika
26. máj 2010

drzte sa maminky!!! 😉

januliatko1985
26. máj 2010

zusika ako sa mas?

zusika
26. máj 2010

Jani, dobre, vdaka.... snazilkujeme a cakame na vysledok.... presne tak ako pred rokom... na datum presne...tak snad.. 😉

zusika
27. máj 2010

Aha co prave vyslo:

V júni odštartuje tretí ročník Turné plodnosti, ktorého hlavnou témou bude panvové dno. Pre budúce matky, ale aj ženy pokúšajúce sa o dieťa a ich priateľov a manželov Občianske združenie Bocian pripravuje sériu stretnutí i prednášok s odborníkmi v mestách po celom Slovensku. Prvá zastávka turné bude 10. júna v Košiciach, nasledovať bude 15. júna Bratislava, 17. júna sa uskutočnia ďalšie stretnutia v Banskej Bystrici, 18. júna v Žiline a 23. júna v Trnave. Konkrétne miesta sa záujemcovia dozvedia na webovej stránke www.bocianoviny.sk. Podujatie sa v každom meste začne vždy o 14:00. O 15:00 sa uskutoční Zraz brušiek, čiže stretnutie tehotných žien, pričom vždy prvých 20 z nich čaká v každom meste hodnotný darček. Vzorky kozmetiky, intímnej hygieny či iné darčeky však čakajú na každého návštevníka a návštevníčku. O 17:00 sa uskutočnia aj prednášky s gynekológmi, andrológmi, sexuológmi či lekármi z centier asistovanej reprodukcie.

Ústrednou témou akcie bude panvové dno, pretože jeho zdravie je pre počatie veľmi dôležité. Nedostatočné prekrvenie, zrasty, oslabenie, infekcie, obezita a iné ochorenia v tejto oblasti sú príčinou nielen zníženej plodnosti, ale aj bolestí, inkontinencie, problémov s chrbticou, trávením, ale aj zhoršenia kvality sexuálneho života.

Medzi obľúbené publikácie, ktoré sa každoročne počas turné rozdávajú, patrí Pas plodnosti. Ženy sa z neho dozvedia, ako funguje ich telo, reprodukčné orgány, ako plodnosť chrániť správnou hygienou, stravovaním, čo všetko by mali vedieť o vajíčkach a spermiách a ako správne postupovať, keď nastanú problémy. Samozrejmosťou je menštruačný kalendár, informácie o ovulácii a možnostiach liečby zníženej plodnosti. Ak sa niektoré záujemkyne podujatia nemôžu zúčastniť, no majú o publikáciu záujem, môžu si ju stiahnuť zo spomínanej webovej stránky alebo o ňu zažiadať e-mailom na adrese bocian@bocianoviny.sk, pričom pri dobierke je nutné zaplatiť len cenu poštovného. "Edukácia v oblasti prevencie porúch plodnosti výrazne absentuje," uviedla predsedníčka OZ Bocian Denisa Priadková. "Prevencia je pritom jednoduchšia a lacnejšia. Navyše, informovaný človek svoj zdravotný stav rieši rýchlejšie, účinnejšie a uvedomuje si svoju zodpovednosť za vlastné zdravie," dodala.

januliatko1985
7. jún 2010

ahojte...ako sa mate? voda vas nezobrala?

pata31
autor
7. jún 2010

Ahoj, Jani, no nas nezorala, aj ked okolite dediny boli dobre zaliate...a vy ste ok? ako malý? kopká statočne?
naša Tami je už takáto šibalka... 😉

januliatko1985
8. jún 2010

cau pati...no aj vlachy vytapalo, hlavne tu ulicu kde byvaju tvoji stari rodicia a ta oproti,lipova, tam vytopilo komplatne moju tetu, no hroza, voda po kolena v kuchyni a na elom prvom poschodi ☹
a my sa s malym mame fajn, uz mi ustedruje take bolestive kopance, ze konec 😅 ale tesim sa z toho velmi. otyzden idem na poslednu poradnu k mojmu dr a ptoom uz budem chodit do nemocky a uz postupne balim veci do porodky keby nieco. 😵

januliatko1985
8. jún 2010

noo, a mala Tami jaka je uz kocka veeeelka 😵

januliatko1985
8. jún 2010

hodila som nejake nove fotecky do albumiku s mojim brusenkom 😉

bibi24
8. jún 2010

Jani, ty si aka kocka 😵 Krasne fotecky a krasne brusko. A este aka si chudulinka 🙂
Budes rodit normalne, ci cisarak?

Ja som inak dnes 1 dc a od zajtra zacinam stimulovat baby. Joj, som zvedava, co ma caka.

A neviem, ci viete, ale Barchee je v 8tt 😵 Vyslo im to na 1. krat. 🙂

januliatko1985
8. jún 2010

dik za pochvalu bibi...a este neviem ako budem rodsit, maly je zatial zle otoceny, hore hlavickou, ale tak este ma trosku cas, tak som zvedava, ze ci sa umudri.
jj, o barchee viem, to je super. aj tebe veeeelmi drzim vsetky palceky, potom daj vediet, ako si dopadla. 😉

bibi24
8. jún 2010

Jani, tak drzim palce, nech sa otoci ako ma 😉 Ja len za to, ze si taka chudunka, ze ci by si nemala problem s klasickym porodom.
Jasne, dam vediet...dufam, ze sa budem moct pochvalit pozitivnym vysledkom 🙂

pata31
autor
8. jún 2010

Jani, pekna tehulka si, krasne brusko 😵 😵
Bibi, drzim palce 😵

nikiarudi
8. jún 2010

juuuuuj babule, čaute... som tu akosi dlllllllllllllho nebola.. 😅 a ani neviem prečo.. 😕 často som tu, no píšem si s maminami a tehulkami od nás z PB... 😀 tak mi prepáčte.. 😅 . ako sa inak máte?? drobčekovia poslúchajú?? a jani gratulujem a držím palce, aby si mala ľahký a rýchly pôrod... 😉

januliatko1985
9. jún 2010

dakujem za pochvalu baby 😎

michalag
9. jún 2010

@januliatko1985 krasne brusko a krasna tehulka 🙂 , ako pozeram tak aj tebe sa to zacina kratit 🙂 😉

@pata31 aka je Tami uz velka slecna a aky krasny smejko 🙂

@bibi24 drzime palce aby sa vam to podarilo tak ako barchee 😉 😵

my sa mame tak vselijak, teraz mame dost starosti z bytom lebo sme kupili novy tak ho malujeme a kupujeme takze starosti dost ale 19.6 sa stahujeme 🙂 k tomu malicka mi grckava niekedy len trosku inokedy aj prudom ze sa aj ja musim prezliect takze mam obavy ci nejde o reflux, ale zato nam krasne spinkava od 21:00,22:00-4:00, 4:30 a tuto noc spala od 21:30-6:05 co som aj ja nechapala tak som racsej zavolala drahemu ci bola Lucka v noci hore a vraj nebola takze sme sa vsetci pekne vyspali 🙂 a teraz spinka od 8:00 takze za chvilku uz bude urcite hore .... Sami ma Lucku rad, stale by ju len hladkal a pusinkoval a tiez mi dost pomaha nosit veci ale ked nechce tak ho nenutim

michalag
9. jún 2010

foto

januliatko1985
9. jún 2010

miska, krasnucka je, joooj 😝 😵

bibi24
9. jún 2010

Baby, mate krasne babatka, sa vam podarili 😵
Ja uz mam dnes za sebou prve injekcie, picham az 2 naraz...no, som zvedava, ako to cele pojde 🙂
Dakujem, ze na mna myslite. Drzte sa aj vy 😉

barchee
9. jún 2010

jéj bibi, ešte som ťa zbadala ako si sem napísala 😀 babulky ahojteeeeeeeee...som tu nebola ani nepamätám 😅 krásne bábenká vám okukávam práve 😀 januliatko, krásnučké gulaté bruško máš 😵

pata31
autor
10. jún 2010

Miska, mala je zlatucka 😵
Barchee, blahozelam 🙂 🙂 🙂 a drzim palceky nech je vsetko ok az do konca a nech mate tiez take krasne babo, ako sa nam podarilo 😉 a Bibke to tiez prajem... 😵

pata31
autor
10. jún 2010

Neviete, ako Desmodka? som hladala v teme jun2010, ale som nic nenasla... 😕

januliatko1985
11. jún 2010

neivem nic o nej pati

pata31
autor
12. jún 2010

jjeeej, ja uz vieeem: JAKUBKO - 7.6.2010, 3850 g a 50 cm
blahozeelaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

januliatko1985
12. jún 2010

super desmodka, gratulujem 🙂

michalag
12. jún 2010

desmodka gratulujeeeeeeeme a prajeme hlavne vela mliecka, rychle zotavenie po porode a Jakubkovi krasny vstup do zivota!!!!!!!!!!!! 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre