Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

pata31
autor
19. jan 2009

no nikto nechce od aprila zacat snazilkovanie?? ja este beriem HA, dve platnicky mam, tak to akurat od konca marca...a kedze dr mi vravel, ze je najvyssia pravdepodobnost hned po vysadeni, tak dufam, ze to vyjde... 😵

pata31
autor
20. jan 2009

dakujem za tip 🙂 to ma zaujimalo...
ale hadam sa niekto prida aj do tejto temy...aby sme sa navzajom podporili 😎

evulik6
20. jan 2009

ahoj pata, my by sme chceli zacat tiez niekedy v aprili bo v maji, no uvidime este co povie dr., bo mi povedala ze mame pockat tak do juna, jula...buduci tyzden idem na kontrolu tak sa spytam co na to hovori.... 😉
A zatial nerobim nic, ale chystam sa papat od zaciatku marca femibion.... 🙂

pata31
autor
20. jan 2009

ahoj, Evulik...a preco mate cakat az do juna? Inac ani neviem, co je femibion...
Som si tu dnes precitala, ze je dobre pit cajik z alchemilky, tak som si ho uz aj kupila, resp. zensky caj - zmes byliniek....a potom si este asi kupim aj vitaminky - calibrum babyplan abo maternu...musim sa vybrat do lekarne...
uz aby bol april 😵

desmodka
20. jan 2009

pata my sme na tom boli podobne, tiez som v marci (2008) vysadila a doteraz nic :(... tak stale pokracujeme

evulik6
20. jan 2009

pata, femibion je nieco ako calibrum babyplan....odporucila mi ho gynekologicka ze je dobre to uzivat pred tym ako otehotniem.... a preco cakat? No ja som 29.12. potratila v 8tt, cakali sme druhe babo ale nevyslo to...:( V nemocke mi povedali ze si mame dat s babom pauzu 3-6mesiacov a moja dr. mi povedala ked som jej bola zaniest vysledky z histologie ze mame na tom zacat pracovat tak v juni, v juli....no neviem... buduci tyzden mam ist na kontrolu tak sa jej spytam ci mozme aj skor... uvidime co povie... 🙂
A alchemilkovy caj pijem aj ja...to som ti zabudla napisat... 😒

pata31
autor
20. jan 2009

jaj, evulik, tak to mi je luto...tak drzim palceky, nech sa to podari...
Desmodka, tiez sa toho bojim, ci sa to a kedy sa to podari...aj ked mi raz predpovedal jeden ezoterik, ze budem mat 4 deti, tak hadam sa to podari 😵

desmodka
21. jan 2009

pata 4 deti?? a chcela by si tolko???? ti drzim palce nech sa ti to podari
mozno buderes rodit ako jablon - kazdy rok 😀 😀 😀
inak ja som brala pregnium 2 mesiace, ale chytila som z toho nejaku pliagu, ma tam dole poriadne svrbelo a ked som to prestala brat tak to preslo...

pata31
autor
21. jan 2009

desmodka, no mne by nevadili 4 deti, ale urcite nie naraz...sestra ma 3 chlapcov po sebe a to som povedala, ze to nikdy...ale dve a neskor zase dve...no uvidime 😀 😀

desmodka
21. jan 2009

fiiiha troch chlapcov, no tak to by som teda ani ja nechcela, dufam ze sa aspon jedno babatko podari

pata31
autor
21. jan 2009

drzim ti palceky 😵 inac dnes rano v telerane rozpraval horoskopy jeden astrolog a vravel, ze v tomto roku sa podaria deticky tym, co uz dlho cakaju, ale neviem, ci to bolo pre konkretne znamenie, alebo vseobecne....tak hadam sa to vam, aj nam podari 😵

evulik6
21. jan 2009

pata, dakujem.... aj ja ti drzim palce.... aj ostatnym samozrejme... 🙂

desmodka
21. jan 2009

pata no pocula som ze tento rok bude plodny pre racice a kozorozcov a my sme obaja panny :(, tak ale snad aj motyka vystreli 🙂
evulik a ine nejake doplnky su neni dobre???

desmodka
21. jan 2009

evulik ten femibion 400 alebo 800???

majcika
21. jan 2009

Ahojte, mozem sa pridat. my tiez planujeme od aprila baby booom. meriate si bazalku? 😎

desmodka
21. jan 2009

ahoj majcika mozes sa pridat 🙂 ... my uz pracujeme na babtku od aprila 08 a stale nic
bazalku si meriam a som z nej dost schaosena :/ co ta tvoja??

majcika
21. jan 2009

BT som mala uplne super vzdy az teraz asi 2 mesiace si moje telo zmyslelo ze posunie mrchu na 32 den a ovulka sa presunula na 16 DC tak sa certim ale snad to skusim uz teraz vo februari snad sa to podari

desmodka
21. jan 2009

no ja mam nepravidelnu mrchu, za kazdym ina dlzka cyklu, je to hrozne sa citim ako casovana bomba

evulik6
21. jan 2009

desmodka, neviem ci su nejake este doplnky vhodne... pri prvom dietati som to neriesila vobec ale tentokrat zacnem uzivat ten femibion 800 (ten je pri planovani teho az do 12teho tt)....dokiny som sa pytala ci nie calibrum babyplan, ale povedala ze nie...citala som zlozenie femibionu aj calibrum a vo femibione je tych vitaminov ovela viac ako v tom calibrum babyplan... vidno to aj na cene 😉 K tomu pijem alchemilkovy caj, alebo normalny zensky caj....
Teraz som si zacala merat aj BT ...tak uvidime...ja musim este aspon dva mesiace pockat, bo som po missed abort... 😒

evulik6
21. jan 2009

este som zabudla....ten femibion 800 ...je ho dobre uzivat aspon mesiac pred otehotnenim.... 😉 ak si chces o nom precitat, tak kukni na www.magister.sk tam ho najdes medzi vitaminmi pre zeny 🙂

desmodka
21. jan 2009

evulik ja si prave objednavam femibion 800 (mojalekaren) aj ten alchemilka cajik, uvidime
mne nic neodporucil moj gyn... vysetril ma a povedal ze nevidi dovod preco by som nemohla otehotniet, bola som aj na HSG a dopadol dobre aj draheho som vyhnala na spermio aj ten mal vsetko v poriadku tak uz nam ostava len dufat

evulik6
21. jan 2009

ahaa...nooo tak drzim palceky nech to vyjde a ma to dobry koniec.... 🙂 Mne to odporucila ked som cakala druhe mimi a povedala ze je to dobre brat este pred tehotenstvom... no vitaminy mi mimi nezachranili, asi sa mu tam nepacilo... 😢

desmodka
21. jan 2009

no aj som vela uz o vitaminoch citala ze to je potrebne, volakedy sa to nemuselo a teraz je uplne iny svet 🙂
evulik a prve sa vam ako rychlo podarilo???
a berie nieco aj tvoj drahy???

zuzka88
21. jan 2009

caute dievcence!
aj ja by som chcela zacat uz v aprili ale tiez neviem, ci Dr. povoli
ja mam za sebou tiez potrat ale uz v 22. tt ☹ koncom oktobra....
uzivala som babyplan dva mesiace dopredu a podarilo sa nam na prvy sup, tak verim ze sa podari aj druhy krat ale uspesnejsie

desmodka
21. jan 2009

zuzka tak to mi je luto.. ja si neviem predstavit ze by som mala potratit, ja ked to tu tak citam az sa mi chce z toho plakat, baby ja vas tak lutujem ale zaroven vas obdivujem

zuzka88
22. jan 2009

desmodka, ani ja som si to nevedela predstavit, ved mne sa take nieco predsa nemoze stat!!! a po 20 tyzdni, som si vydychla, ze najhorsie mame za sebou... a nemali sme.... ale zivot predsa musi ist dalej a ak nechces prist este aj o vztah, musis zabojovat a co najskor sa pozbierat... tolko moja skusenost.. Bolo to len o to tazsie, ze uz to bol taky tyzden, vsetci to uz vedeli, pozerali sme uz vybavicku, zila som uz s bruskom.....a musela som porodit..

ale by som sa vratila k teme, zhrnula by som svoj recept v skratke 🙂 verim, z ebude fungovat aj druhykrat!!!

Merala (aj meriam) som BT, dva mesiace dopredu babyplan a vysadena HAK, ziaden alkohol, cigarety (prestala som rok pred otehotnenim), malo kavy alebo bezkofeinovu, orgazmus pri milovani 😉 a prstekova metoda... No a potom si polezat v postielke aspon pol hodky, nie sa hned osprchovat

Drzim vam palce, baby!!!!! Pekny den

pata31
autor
22. jan 2009

Ahojte, babenky...tak to som rada, ze ste tu 😵
Evulik, som sa pozerala na tie vitaminky Femibion...tak si to aj ja pojdem kupit...pre baby vsetko...a ked vravis, ze je to lepsie ako calibrum babyplan, tak potom urcite nabehnem do lekarne 🙂
a je mi to luto, s tymi potratmi...moja sestra potratila v piatom mesiaci, co bolo este horsie asi...ale nastastie uz mala jedno baby a potom sa podarili este dve...takze netreba sa vzdavat a vsetko dobre dopadne... 😵
Zuzka, dobry recept...ja nastastie nefajcim, ale mangel hej, ale sme sa dohodli, ze ked otehotniem, tak ze prestane (aj ked ja by som bola radsej, keby uz teraz prestal, no ale co uz...)

desmodka
22. jan 2009

zuzka, ten navod ako keby som citala svoj 🙂), nepijem, nefajcim, ani kavu nepijem, aj v postely lezkam a stale nic :(
inak ta moja BT je nejaka splasena, doteraz som si merala a vzdy po ovu teplota klesla na normal 36,5 ale teraz sa stale drzi hore, tak som normalne v pomykove ci to bolo dorez oki, ci som vobec ovu mala.
na zaciatku januara som bola na HSG, tak uvidim co dalsie BT.

evulik6
22. jan 2009

zuzka, tak to mi je luto ze si prisla o babatko... viem ako sa citis...ja som bola sice na zaciatku ale ani vo sne by ma nenapadlo ze by sa mi take nieco mohlo prihodit...moooja, ale neboj, urcite sa vam s muzom podari mimco a dopadne to dobre... velmi ti drzim palce...
ja mam jedneho dvojrocneho synceka, na neho sme cakali skoro rok, teho bolo bez problemov, iba tie nevolnosti brutalne ma postihli a neskor krce do lytok (to bol des) ale inak v poho...druhe sa nam podarilo vcelku rychlo, ani som necakala ze by to tak rychlo mohlo prist...ale este rychlejsie sme on prisli... taaak sme sa tesili...asi ako kazdy, nemusim opisovat.. 😉 Ale co narobim, asi to tak malo byt, verim tomu ze ano, aj ked stale neviem preco...no zivot je taky, co nas caka,nas neminie.... 😉

co sa tyka fajcenia,-ani ja nefajcim, nepijem, iba prilezitostne a aj to chcem zrusit uplne, kavu vobec nepijem, sem tam nejaky ten kofein v kofole ale inak nic 🙂

pata, ja som femibion 800 dost tazko zohnala, vsade mali len 400ku alebo calibrum a podobne... ale v jednej sa mi podarilo najst...keby nie, tak sa da objednat aj cez net 😉

desmodka.... na prvom sme sa "narobili" necely rok...cca 10 mesiacov...uz som sa bala ze nebudem moct mat deti ale prislo to..... moj drahy neberie nic, ziadne vitaminy ani nic podobne... 🙂

joooj baby tak vam vsetkym drzim palce....majte sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre