Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

barchee
9. feb 2011

@pata31 pohodička 😀 som neska bola u dr pre recept na nutrilon a mi rovno povedala výsledky krvičky zo včera, Rišík má volaký pošramotený krvný obraz, musíme do rizikovej poradne skôr, júúúj, dúfam, že sa to upraví čoskoro - bože to je inak dosť statný ten pocit báť sa o svoje dieťa - ešte som ho nezažila, až dnes a teda dosť ma to šoklo, aké sú to intenzívne pocity 😅

pata31
autor
9. feb 2011

@barchee juuj, tak nech sa vam to rychlo upravi...

januliatko1985
9. feb 2011

@zusika srdecne blahozelam, vela zdravicka a hlavne veeela mliecka, drzte sa vsetci 🙂

januliatko1985
21. mar 2011

Caute mamicky, ako sa mate ,zijete? 😉 🙂

pata31
autor
28. mar 2011

@januliatko1985 ahoj, my zijeme 😉 a va sa ako mate?

januliatko1985
28. mar 2011

@pata31 Cauko pati, my sa mame dobre, sme zdravi, chvalabohu, peken uz blaboce a cele dni pocuvam len ba-ba-ba-ba a sem tam aj ma -am sa mu podari 😀 uz ho nemozem ani na chvilku nechat sameho, lebo je to sidlo, akurat dnes sa zacal plazit, sesiet uz sedi aj na nozky sa napina a robi krociky, sikulka. a zubky este fuuurt nemame,nevadii, dlhsie vydrzia 😅 tak a pridavm aj nejake fotecky aktualne:

desmodka
28. mar 2011

@januliatko1985 martinko je naaaadherny a tusim je to cela maminka 🙂
@barchee dufam ze uz ste v poriadku
a nieco od nas 🙂

januliatko1985
29. mar 2011

@desmodka dik za pochvalu 😵 aj vas drobec je strasne zlatucky a ta fotka s mrkvickou nema chybu🙂

pata31
autor
1. apr 2011

@januliatko1985 jejda, som celkom zabudla ti odpisat, mam toho nejako vela, kedze hackujem ciapky o dusu 😝
zlaty je Martinko, fajnucky je, lickaty, jak aj nasa Tami 😉
@desmodka a Jakubko podareny, jak vzdy 🙂 🙂 este nechodite sami?
tak pridavam aj ja nejake fotecky 😉 ako chodime krmit kacicky, ako kresli na tabulke, a papa ako velka, pokial nezdrhne 😉 😀 a mini fontanka na hlave a este jedna s lizatkom 😉

januliatko1985
2. apr 2011

@pata31 aka uz je velkaaaaa, neskutocne ten cas leti, hned pojde do skolky 😀 zlatunka je a krasne ocka ma 😉

pata31
autor
2. apr 2011

@januliatko1985 diky 🙂 no akurat som sa dnes rozpravala s kamoskou, co ma o dva mesiace mladsieho chlapceka a ta ho uz ma zapisaneho v skolke...tak asi budem musiet aj ja ist zapisat, tak mas aj pravdu, ze za chvilu do skolky pojde 😝 😀

desmodka
3. apr 2011

@januliatko1985 my teraz prechadzame hanbiacou fazou 🙂 vtedy sa tak tvari (ako na fotke s mrkvickami) 😀
@pata31 ta nasa nevesta je neskutocna 😉
my este nechodime, v choditku lieta jedna radost, ale on nechce aby sme ho drzali ked stoji, tak len stoji a caka, vcera spravil sam jeden krok, ale to bola skor nahoda 😀

michalag
3. apr 2011

Caute kocky 🙂
@januliatko1985 @pata31 @desmodka krasne deticky a ako uz vyrastli to snad ani pravda nie je 🙂

My sa mame v podstate super, len 15.3. dostal kiahne Sami a o 15 dni neskor Lucka tak sme prve 3 dni bojovali, teraz sme uz 6 den takze pomaly je to lepsie a lepsie ..... Sami mal dokopy 6-8 bodiek takych ozajstnych kiahnovskych kdezto Lucka je obsypana po celom tele a aj na tvaricke ma dost, coho sa bojim ze si to strhne a bude mat jazvicky po tvaricke ☹ , tento tyzden este musime vydrzat doma a snat v sobotu uz budeme moct ist konecne aj von ...... Inak Lucka nam robi stale velku radost, v kuse si rozprava, ale vie sa pekne aj pozlostit ked nie je po jej 😅 , zatial chodime pekne popri nabytku a za rucicky, ked si neuvedomi tak sa aj pusti, ale ako nahle zisti ze sa nedrzi racsej capne na zadok
Sami je pre istotu protiva mala protivna zacal dost ziarlit na Lucku takze to tak aj vyzera 😒 , ale akonahle som s nim sama niekde von tak je ako vymeneny, no ale podstatne je ze ju ma rad a vie sa s nou aj pekne pohrat 🙂 ....vo stvrtok mal 5 rokov takze uz mame doma velkeho chlapca, comu ani neverim ze to tak rychlo preslo

pata31
autor
3. apr 2011

@michalag ved to Lucka uz bude mat rok! jejda, to letiiii 😕 😉 nas tie kiahne nechytili nakoniec, tak som aj rada...tak nech to aj Lucke rychlo prejde!
@desmodka my uz vieme aj pekne trucovat 😝 😀 a stale sme zavislaci od cicy...som sa ju aj snazila odstavit, ze som si dala ocot na cicku, ale nejako to nefunguje, len kukla, ze co to, ze nejaka ina chut, a papala dalej 😝 😀

michalag
3. apr 2011

@pata31 ani nehovor, strasne to leti ..... inak my nemame ni rok a uz teraz vie pekne trucovat, si neviem predstavit ze ked bude mat obdobie vzdoru 😅 , no ale viem od koho to ma 😝

Tak Tami je prespekulovana, ani cudzia chut ju nezastavi

barchee
3. apr 2011

@desmodka ďakujeme, je už dobre, mal klen slabunkú anémiu, lebo rýchlo vyrástol ten prvý mesiac, ale už je všetko ok 😉
@michalag a dala si decká očkovať proti kiahňam? Ja Rišinka nechcem dať, preto sa pýtam, či bol ten váš priebeh s alebo bez očkovania 😉

akurát zajtra idem volať novej pediatričke, chcem zmeniť, tá terajšia ke úplná trubka, na všetko, čo sa jej spýtam, je buď ticho, alebo mi povie, nech sa spýtam na rizikovej poradni 😠 a keby bol Rišík donosený a mám tie otázky, tak kam ma odporučí??? dokelu, som, nahnevaná...som sa jej pýtala, že dokedy mám dávať to bezlaktózové mlieko, že čo s tým rúrkovaním na kakanie, čo s pruhom pupku a nič mi nevedela odpovedať...tak nech sa strčí...načo je pediater, keď hovno vie, krava... 😠

pata31
autor
3. apr 2011

@barchee tak to dobre robis, ze ides zmenit dr, to je riadna trubka, ked nic nevie! 😕
a inac teba asi nemam na FB, ze? napis mi pls meno do IP, ze si ta pridam 😉
a ani my nie sme ockovany na kiahne....

michalag
3. apr 2011

@barchee tak to je teda truba 😠 , urcite urobis dobre ked zmenis pediatra, snad s tou drohou uz budes spokojna 🙂 😉
Co sa tyka kiahni, tak nie nedala som drobcov ockovat, ja som toho nazoru ze zase davat ockovat proti vsetkemu nie je dobre a kiahne su len raz v zivote a to sa da vydrzat tych 10 dni a takto bude mat voci nim uz imunitu do konca zivota 🙂 , neviem ako je to pri ockovani, ale aj tak ....
A nemohla by si aj mne poslat do IP tvoje meno ak si na FB tiez by som si ta rada pridala 🙂 😉

desmodka
4. apr 2011

@pata31 ze ocot 😀 😀 😀 ani to tamarku nezastavilo... z odstavenia mam aj ja nocnu moru, sak kubo je zavisly nic ine nechce len cicu
@barchee a risko je ake babatko?? dobre??
@michalag ja zdielam ten isty nazor na ockovania, cim menej tym lepsie

pata31
autor
4. apr 2011

@desmodka tak to aj Tami taka zavislacka, az po roku mi zacala ako-tak papat, ale aj tak je to malinko...trosku polievocky, trochu maska, zeleninky...aj z ovocia len po troske, piskotku max jednu...takze ona si este vela nahradza papanie s mliekom... 🙄 no co uz s nou, este musim vydrzat... 😝

desmodka
4. apr 2011

@pata31 boze patka, sak toto iste mi robi aj kubo, no asi razne zakrocim 😀 dam mu este do roka cas a potom ked sa neznormalizuje, nastanu krute casy 😀

pata31
autor
4. apr 2011

@desmodka ja som tiez myslela, ze do roka budem kojit a dost, ale zase nedokazem jej to zobrat, ked vidim, aka je zavislacka...ale cim neskor, tym horsie to bude.... 🙄

desmodka
4. apr 2011

@pata31 ved to cim neskro tym horsie, uz teraz je to zle, co bude potom, co este v skole naprestavku ho budem chodit kojit 😀 😀 ... mozno pridu tepla a nebude mu cicka chutit (aka som naivna)

pata31
autor
4. apr 2011

@desmodka a ty este chodis do skoly? ci ides robit?

desmodka
4. apr 2011

@pata31 skolu mam uz za sebou a robit sa zatial nechystam, mozno tak od roka a pol. uvidime aky bude kubo (ci bude taky mamin cecok jak je teraz) ja ho chcem odstavit kvoli tym hroznym nociam... furt chce byt len prisaty

pata31
autor
4. apr 2011

@desmodka inac aj ja by som uz mohla ist robit, lebo dedo uz je na dochodku, ale Tami len mama-mama, takze tazko....a tiez je v noci kazde dve hodky hore, ale ked si lahnem, tak si ju dam k sebe a uz ma samoobsluhu, bo inac by som sa asi nevyspala 😝

desmodka
4. apr 2011

@pata31 ja kuba nemam kam dat, tak jedine jasle, teda aspon na par hodin by som chcela, no uvidime co bude... kubo tiez spi medzi nami, on je aj castejsie hore a teraz ma take obdobie ze sa v noci zobudime, musime sa prechadzat po byte a on spi na mne 😠 😠 😠 ked zaspi tak ho mozem polozit do postele a co je horsie.. uz spi cez den len jeden spanok ..fnuk

barchee
4. apr 2011

@michalag ja mám veľmi vyhranený názor na očkovania- nemusíjm ich teda vôbec a len s ťažkým srdcom dávam malého očkovať tie povinné očkovania...jediné, čo mu chcem z nepovinných dať je žltačka - keď pôjde do škôlky, inak nič navyše 😉
@desmodka je strašne zlatý 😀 mali sme do 3 mesiacov straaaaaašné koliky, ale upravilo sa to ako som nasadila nutrilon low lactose...možno by som tomu vedela predísť, keby mi volakto fundovaný aspoň naznačil, že malý mal hneď dostávať bezlaktózové mlieko 😔 no ale už je to za nami, Rišík rozpráva, smeje sa, kuká na hračky s hudbou, začína chytať aj do ručičiek hračky, zlatúšik je to úplný 😵 aj dobre spinká. Len občas ho trápia prdíky, ale to neni nič nezvyčajné 😉 Dávam mu cez deň piť hippkový čajík, s acidofilusmi do toho C-vitamínom, bylinkami na bruško a sab simplex keď neprdká, lúbi piť čajík, ono ten nutrilon ho asi aj smädí, lebo často si pýta čaj.

michalag
22. apr 2011

Ahojte kocky 🙂

@evulik6
@pata31
@barchee
@desmodka
@januliatko1985
@janurka
@zusika

Vsetkym vam prajem krasne a pohodove sviatky a hlavne malo vody 🙂

pata31
autor
22. apr 2011

@michalag dakujem, tiez prajem malo vody 😀 a pekne sviatky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre