Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

kleopatris
12. jún 2010

jeeej Desmodka aj ja sa pripajam ku gratulaciam 😵

desmodka
14. jún 2010

aaaaaaaaaaaaaa baby dakujem vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😀 ... maly je super len v noci odmieta spinkat... je to nocny vtak... cez den cely den prespi a ked pride noc.. ach... ale ma odpustene 😅

januliatko1985
14. jún 2010

desmodka, kraaasny je, chutnucky 😵 😝

nikiarudi
14. jún 2010

krásny drobček, desmodka gratulujeme... a vitaj medzi nami maminami... 😉 🙂

pata31
autor
14. jún 2010

@desmodka a ako mliecko, mas dost? a to si maly musi este zvyknut, to zo zaciatku maju obrateny rezim... 😵
ale je ozaj zlatucky, tesim sa na dalsie fotecky 😵

michalag
14. jún 2010

desmodka, Jakubko je krasny 😵 😵 😵 a neboj my sme mali prve 2 tyzdne take vesele noci ze mala bola v noci viac hore ako spinkala ale potoms a to nejako samo upravilo 🙂

desmodka
15. jún 2010

baby este raz dakujem

@pata31 patka mliecka mame na rozdavanie, nastastie s tym nemame problem od zaciatku ... 🤐
@michalag no dufam ze aj u nas sa to upravi 😔
@januliatko1985 janul aj tebe sa to krati, ako sa citis??

pata31
autor
15. jún 2010

@desmodka tak to je super, to si na tom ako ja, ja som nosila do porodnice mliecko a pekne mi za to aj zaplatili, tak ak mas vela, tak odsavaj a mraz to mliecko a mozes este aj zarobit 😉 😵

minix
15. jún 2010

pati, to v akej porodnici chcu mliecko? Tu v BA take nieco nehrozi, uz sa to nerobi....si mala stastie. 🙂)

pata31
autor
15. jún 2010

@minix to fakt? si si pytala? lebo u nas vykupuju stale, sak babatka po porode musia nieco jest, maminkam tiez nepride hned mliecko...a neverim, ze im davaju UM... 😕

minix
15. jún 2010

@pata31 pati, jasne, tu sa dava nutrilon. 🙂 co myslis, ze papala moja mala, ked som nemala mliecko? pekne zamiesany nutrilon zo striekacky....vraj sa to uz jednoducho nerobi, na to nas upozornovali aj po prichode do porodnice...tak asi iny kraj, iny mrav, inak neviem. 🙂

pata31
autor
15. jún 2010

@minix tak to je sranda...mozno sa im nechce s tym bavit, lebo to treba pasterizovat, a aj kontorlovat vzorky mliecka, ci su ok a az tak to davaju babatkam...tak asi to je aj o pohodlnosti 😨

minix
15. jún 2010

mozno je to aj tym, ze je to ovela vacsia nemocnica. 🙂) ktovie. 🙂
kazdopadne nam ten nutrilon neuskodil, stale sa len kojime. 🙂 tuk tuk tuk, do buducna, aby sme nieco nezakrikli.

januliatko1985
16. jún 2010

jeej, ahojte, stetoho popisali, po dlhom case.
tak ja som mala vcera poradnu, maly je uz konecne dolu hlavickou a ma 2188gr.prietoky a monitor v poriadku a krcok uz trosku makne ale drzi pokope tak to je hlavne a citim sa dost unavene, ska uz ani nic nerobim.uz boli aj poslickovia tak som sa trosku zlakla ale preslo to, uf.a uz mam aj papier na materskuuuu 😵 22.6. natupujem a potom uz len cakat kedy to pride, taska uz zbalena 😅

zusika
16. jún 2010

@desmodka blahozelam k syncekovi!!! Nech ste zdravi a usmiati!!

@januliatko1985 - aj vy sa drzte!!! pekne rastite! 😉

@minix; @pata31 - pamatam si, ake sme boli nedockave.. a ked prisli // - a teraz su z vas uz super maminy.... Nech sa vam dari, nech deticky rastu do krasy.... myslim na vas vsetky!!

desmodka
19. jún 2010

@pata31 u nas take nefunguje ze predavat mliecko... max. tak darovat... a ako mam pouzit to zamrazene mliecko?? teda ako ho mam rozmrazit??? do mikrovlnky, alebo len tak nech sa same rozmrazi??? ci???? 😅 dakujem

desmodka
19. jún 2010

@minix aj tu v ga sa dava nutrilon, iba vtedy nie ak maju mliecko alebo je nejaka mamicka akurat v nemocnici, kt. sa podeli.. inak nutrilon... ale snazia sa moc nedavat, iba v najnutnejsich pripadoch...

desmodka
19. jún 2010

Skladovanie odstriekaného materského mlieka pre svoje bábätko
Uprednostňuje sa výživa čerstvým, odstriekaným materským mliekom, často je však nutné mlieko na určitú dobu uskladniť. Vtedy mlieko hneď po odstriekaní treba ochladiť pod studenou tečúcou vodou a uložiť do najchladnejšej časti chladničky, hneď pod mraziaci box, nie blízko dverí. Takto ošetrené mlieko sa musí použiť v priebehu 24 h. V chladničke pri teplote 4-5 °C vyhraďte pre mlieko miesto (niektoré chladničky majú teplotu 8 – 12°C).

Ak nie je možné ochladenie mlieka po odstriekaní, je jeho použitie limitované na 3 h pri izbovej teplote. Po tejto dobe môže dôjsť ku kontaminácii, vyčerpá sa protiinfekčná ochrana materského mlieka.

Materské mlieko uchovávané na tmavom chladnom mieste v chladničke sa musí najneskôr do 24 h po odstriekaní použiť alebo zmraziť. Zmrazuje sa v malých porciách na jedno použitie.

Zmrazené mlieko možno skladovať – v mrazničke, ktorá je súčasťou chladničky (výparník) 2 týždne, v mrazničke so samostatným otváraním so stabilnou teplotou okolo – 19 až –25 °C 3 mesiace. Mlieko je vhodné zmrazovať v nádobách, ktoré možno vopred vyvariť – v sklenených, plastových. Výhodnejšie sú plastové – tuky a ochranné imunoglobulíny priľnú viac na sklo. Ak chcete pridať do zmrazeného mlieka ďalšie mlieko, treba čerstvé mlieko najprv ochladiť. Do jednej nádoby neodstriekavajte dlhšie ako 12 hodín.

Zmrazené mlieko treba rozmrazovať šetrne, buď pri izbovej teplote, alebo uložením do chladničky po dobu 24 h pri + 4 °C alebo ponorením do nádoby s teplou vodou (37°C), alebo pod tečúcou vodou (max. 37 °C). Nikdy nerozmrazujeme v mikrovlnnej rúre, časť materského mlieka sa môže zahriať až do varu, kým časť ostáva studená. Rozmrazené mlieko možno použiť pri + 4 °C do 24 h v uzavretej fľaške, po otvorení fľašky max. 12 h. Po rozmrazení sa zmrazené mlieko nesmie znova zmraziť.

Ohriatie pred kŕmením má byť rýchle, buď pod tečúcou vodou (fľašou hýbať veľmi jemne, aby sa nevyzrážal tuk). Môže sa používať ohrievač mliečnych. Väčšie a staršie dieťa môže dostať aj mlieko, ktoré je chladnejšie ako mlieko z prsníka, má teplotu izby.

pata31
autor
19. jún 2010

@desmodka tak uz si si nasla, ako ho rozmrazit 🙂
no a ja mam este niekolko flias v mrazaku, ale to uz asi len vyhodim, bo to uz je dlhsie ako tri mesiace 🙄 keby som vedela, ze nebudem mat problem s mlieckom, tak by som aj toto odniesla do porodky a by bolo ovela viac prachov...no co uz, pri druhom budem vediet 😝
inac ja som uz v porodnici odsavala ako diva, bo sa mi naraz naliali prsia, az som mala na jednom hrcu, tak som normalne jednu celu noc len odsavala... 🙄

januliatko1985
24. jún 2010

AAhojte , ako sa mate? 🙂

pata31
autor
27. jún 2010

Ahoj, Janka...my teraz nejako pokasliavame, zajtra sa chystam k dr 🙄 tak ked sa konecne oteplilo, tak ochorieme 😒
no ale inac fajn, mala uz je na styroch, zanedlho za nou budem utekat 😵

pata31
autor
27. jún 2010

a ty ako? vybavicka nachystana?

michalag
27. jún 2010

Ahojte

@pata31 tak Tamarke prajeme skore uzdravenie 😉

@januliatko1985 uz sa vam to krati 🙂 a ako uz mate vsetko prichystane pre drobceka?

Inak aj my sme vsetci chori 😒 ☹ najskor to chytilo Samiho prisiel mi zo skolky s horuckou, v ten isty den som zacala horuckovat aj ja, potom to pokracovalo jeden den hnackou obidvoch a nakoniec to preslo do soplikov a kasla, ale Sami uz ma dobrate ATB ale davam mu este Mucosolvan kedze u nas je to vzdy to iste stekanie do hrdla a ja este beriem ATB Penicilin a minulu stredu to chytilo Lucku takze tiez odsavame ako o zivot boli sme aj u dr. kedze ma od tohto pondelka 2 tyzdne dovcu tak nam dala cierne kvapky na vytieranie nosteka a este kvapky od kasla Sinupret kedze jej to steka tiez do hrdielka a ak to neprejde tak mame ist za zastupujucou dr a ta nam da pravdepodobne ATB tak snad sa tomu vyhneme a od dnes je chory uz aj tatino a kedze minuly vikend sme boli u starkej kedze sme sa stahovali tak sme pravdepodobne nakazili aj ju lebo tiez je od piatku chora .... ja som minuly vikend musela pouzit aj UM lebo som mala 5 dni horucky 38,5 a bola som len na Paralene a asi som mala malo mliecka kedze som sa stale potila ale nastastie Lucka potrebovala len pomoct aby nebola hladna lebo od pondelka ako nemam teploty je opat cisto kojena 😵 😵 😵

pata31
autor
27. jún 2010

@michalag juuj, tak to mate veselo...ale hlavne, ze to ide k lepsiemu a aj ze s tym mlieckom si vydrzala 😵 a kde ste sa stahovali? mate novy byt? a tiez prajem skore uzdravenie..
ja dufam, ze to bez antibiotik prezijeme...

tatranka111
27. jún 2010

ahojte baby neviem či sa ešte pamatate. Ako tak čítam tak tu už skoro všetky mate svoje ratolesti 😀

michalag
27. jún 2010

@pata31 ved nic nie je pre Lucku lepsie ako MM ale zase ked niekam ideme so Samim a ako vcera som zabudla odsat tak je to dobra vec aj ked ho nevyuzili lebo sme akurat prisli a co je super ze Lucka je najracsej na prsniku a vie sa preorientovat z prsnika na flasu a naopak 🙂

michalag
27. jún 2010

@tatranka111 ahoj jasne ze si pamatame 🙂 , ako sa mate??????

tatranka111
27. jún 2010

ahoj michalag ja som na tom stale rovnako ovulaciu stale nemám tento tyžden ma čaká laparoskopia tak som zvedava ako to dopadne.....troška mam strach 😒
lieky na mna vobec nezaberali a už mi pravdu povediac šli hore krkom. Dr. ma neposielal na žiadne vyšetrenia ani len krv mi nezobral tak som šla na konzultaciu k inej doktorke, dokonca som skusila aj liečitela a vešticu........zhodli sa že dieta budem mat...........duf 😒 am že laparoskopia pomože

pata31
autor
27. jún 2010

Ahoj @tatranka111...jasne, ze si pamatame...joj, tak ty sa teda natrapis...potom daj vediet, ze ako ti to dopadlo a drzim palce 😵
@desmodka ked budu nase deti velke, tak dame stretko a beriem Jakubka za zaťa...juuuj, on je na spapkanie 😵 😵 alebo mozme spisat predmanzelsku zmluvu uz teraz 😝 😀 😀 😀
@michalag no aj kojenie aj UM ma svoje vyhody, aj nevyhody...tak ale ked sa da mm, tak je to pre babo asi najlepsie 😉

tatranka111
27. jún 2010

jasne určite sa ozvem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre