Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

janurka
12. okt 2009

Dobre ranko žienky... 🙂
Pati no tak ozaj maš dobreho šefa ked ti takto pomôže a s tymi vecičkami to poznam, už mam veci tolko že ich nemam kde ukladat pre maleho, ale stale ked vidim niečo pekne a za dobru cenu tak to vezmem... 😅
Kleo dakujem, a idete na 4D alebo obyčajny utz.
A môj drobec sa včera tak zaprel, že som mala na jednej strane neskutočnu bulu, mm sa až zlakol že čo to sa deje 😀 a to len maly daval najavo že nebuba a ked ho potom začal mm hladkať a sa s nim rozpravať tak pekne ustupil naspäť... 🙂 Bolo to take mile... 😵

kleopatris
12. okt 2009

ideme na organscreening, to je nejaky specialny UZV 2.stupna ci co. No uvidim, sama neviem co mam cakat, ale na 4D nejdeme 🙂
inak to urobil aj mne vcera maly prvy krat, sa zaprel celou silou do brusnej steny az to tak neprijemne zatlacilo, som sa zlakla ze co to a to maly sa tam tak vyhrcil 😀 som ho musela troska naspät protitlakom potlacit, inak by asi z brucha vyskocil 😀
inak reaguju vase deturence na manzelov hlas? moj ked pride z prace a zacne hovorit, tak maly sa zobudi a poskakuje jak opicka v bruchu 😵 asi chce tatinka privitat

pata31
autor
12. okt 2009

no mam ozaj fajn sefa 😵 moja zachrana 😉 sranda, bo on je len o tri roky starsi odomna, ale ma vlastny biznis...hlavicka to je riadna!!! 😵

a ja za chvilu tiez nebudem vediet, kde davat veci, bo este aj svagrina mi ma poslat, tak som zvedava..a aj druha manzelova sestra vravela, ze posle....tak to budem mat sklad veci 😅

Kleo, zajtra sa aj ja tesim na utz...idem hned rano, takze o deviatej uz budem vsetko vediet a podam spravu 😉
inac som si nevsimla, ze by mala reagovala na hlas mm...asi za to, ze byvame aj s nasimi, tak je tam viac hlasov neustale...a ked dojde brat, tak on nerozprava, ale krici...to uz ma chorobu z povolania...bo on je big boss 😉 😀
ale vcera sa malej pacilo, ako baby v superstar spievali...to tancovala v brusku 😉 😀 😀

janurka
12. okt 2009

ani ja som si nevšimla žeby moj maly reagoval na mm hlas, skôr sa ukludni ked da ocino ruku alebo mu niečo šepká 😅 ...
A tie ultrazvuky vam zavidim, hmmmm ja idem na dalši až 26. oktobra... to je doba ☹

pata31
autor
12. okt 2009

Janurka, ja som tiez dlho nebola, naposledy v 21tt...takze som si fajne pockala...teraz by mi mali robit aj prietoky...a hlavne som zvedava, ako lezi v brusku...mam taky dojem, ze uz je dole hlavickou, tak uvidime, ci to dr potvrdi... 😉
joj, ale som hladna...idem sa uz pomaly zberat na obedik 😉

kleopatris
12. okt 2009

pati tie prietoky robia kazdemu?

janurka
12. okt 2009

kleo nie nerobia to kazdemu zaleži to od doktora a od nemocnice. Napr. moja doktorka strednu sestru na prietoky neposlala ani raz ale tu staršiu poslala lebo ona mala rizikove tehotenstvo a stale nejake problemy. ale viem že bežne neposiela, čo si myslim že každy doktor by mal na to posielať, resp. robiť...
a pati môj maly je zatial otočeny dole hlavičkou este nie celkom že zhora dole ale ma hlavičku dole, tak uvidime či už tak ostane. Este sa môj môže kludne otočiť... no uvidime

nikiarudi
12. okt 2009

ahojte kočky, naša malá kope tiež ako o život..no keď chce manžel skúsiť ako kope, tak ako naschvál sa schová a nekopne ani za svet..aj keď už pár krát to cítil aj on..ale keď mi začne mm hladkať bruško, tak malá je taká kľudná..asi vie, že je to tatinko... 😀 a my máme poradňu 20.10 tak dúfam, že bude aj utz, som zvedavá ako je malinká otočená.. lebo mám pocit, že každý deň inak.. 😀 ale boli sme aj na 4D..

kleo - tie prietoky sa robia každej tehulke, aby zistili či bábätko má dobrý príjem potravy a tak.. ale neviem, v kt. mesiaci...
my na najbližšej poradni budeme mať hnusný test na tehotenskú cukrovku, takže budeme musieť vypiť ten humus, no snáď to bude ok...a že sa tam nedovraciam... 😝

janurka
12. okt 2009

niky nerobia to všetkym, ako som už pisala zavisi to od doktora. možno len mi tu v kk mame takych neochotnych lekarov ale nerobia to všetci a všetkym. a napr. mne ani test na cukrovku robit nebude iba keby mala podozrenie že by som ju mohla mat, keby som rapidne pribrala alebo čo.

kleopatris
12. okt 2009

janurka a test na slovensku neni povinny?

inak ja nie som moc za ten UZV na prietoky. som sa bavila s mojou ex lekarkou este a pokial je to ten, co myslim, tak mi vravela ze pre babatko je velmi neprijemny a hlucny ☹ takze ja sa mu budem snazit vyhnut ak nebude vyslovene nutny...

kleopatris
12. okt 2009

test na cukor som zabudla napisat

nikiarudi
12. okt 2009

janurka, tak aspoň u nás v PB, čo mi aj kamarátky tehulky a maminky povedali, tak každá jedna mala ten test na cukrovku a aj tie prietoky...takže asi naozaj záleží od lekárov..

pata31
autor
12. okt 2009

uz som spat...a myslim, ze ozaj zavisi od dr, lebo ja som bola na test na cukrovku a kamoska nebola...ale prietoky by mali robit kazdej podla mna...ved je to dolezite, nie? 😕 to sa potom pred koncom tehu sleduje pravidelne, ze ci ma babo dost zivin...

nikiarudi
12. okt 2009

pati ja som tiež toho názoru, takže neviem prečo niekomu ich nerobia.. to fakt nechápem.. 😒

nikiarudi
12. okt 2009

a ozaj už som sa vás to asi pýtala, no akosi si to nepamätám..aké flaštičky a ostatné príslušenstvo ste si nakúpili alebo teda plánujete?? a prečo?

kleopatris
12. okt 2009

ja mam v plane Avent si nakupit 🙂 a mam uz od chicca tu protikolikovu flasku a inak rozmyslam, ze nakupim len kaucukove dudliky, lebo v nemecku testovali zase dudliky a vo vela silikonovych nasli zase nejake hnusne chemikalie 😠
a budete si kupovat aj sterilizator na flasky? a kolko flasiek vlastne treba?

nikiarudi
12. okt 2009

kleo a vieš mi poslať aj link na tú stránku kde testovali tie dudlíky a tak?? by som si to rada pozrela... ja mám zatiaľ 2x260ml a 2x150ml fľašku, aby som mala aj na mliečko aj na čaj z každej veľkosti..a výrobca je anglický Tommee Tippee..neviem či vám to niečo hovorí..a oni sa predávajú s antikolikovými cumlíkmi..takže sú super, len tu na SK je tá značka pomerne drahá, tak radšej z UK nakupujem... a sterilizátor sa podľa mňa tiež oplatí aspoň zo začiatku ho určite raz za deň treba..a potom keď budete plánovať náhodou druhé mimi, tak pre tým ho tiež použiješ..

pata31
autor
12. okt 2009

ja cakam, ze co kamoska povie, ci nam dodaju flasky dr.Brown...lebo ze ich nemaju na sklade v BA zatial, tak ak tie nie, tak neviem este...ale chcem si kupit odsavacku mlieka Chicco a to je vlastne aj flasa, tak neviem, ci budem uz teraz kupovat...mozno jednu malu kupim...ale znacku neviem 😅 lebo vlastne zo zaciatku ani by nemalo byt treba, sak dufam, ze budeme pekne kojit...
joj, Kleo...tak to je otras...chudatka deticky, od malicka same chemikalie okolo seba 😠

kleopatris
12. okt 2009

no bohuzial je to clanok v nemcine 😒 neviem, ci niekde je k tomu aj tabulka, skusim pohladat a ked tak dam iny link este 🙂

http://www.bild.de/BILD/ratgeber/kind-familie/2...

nikiarudi
12. okt 2009

neboj kleo, dám do google a dám preložiť.. 😉

nikiarudi
12. okt 2009

no čítala som to..ale o značkách ani nič také podobné tam nieje popísané.. ☹ takže mi to veľmi nepomohlo...

kleopatris
12. okt 2009

http://www.bund.net/fileadmin/bundnet/pdfs/chem...
tu je ktore avent dudliky to boli (akoze za tu cenu...nekomentujem 😠 )
teraz citam, ze sa to tyka aj kaucukovych 😠 asi mu dam uz od malicka cucat rohlik 😠

pata31
autor
12. okt 2009

ja neplanujem kupovat sterilizator...vo vriacej vode to budem vyvarat 😉
joj, baby, asi nejako zaostavam s tou vybavou oproti vam... 😅

kleopatris
12. okt 2009

sorry roztiahla som stranku 😅 este tu je z toho institutu sprava, myslim ta prva su aj so znackami, a vysledkami, ale nejak sa nevyznam 😒
http://www.bund.net/bundnet/themen_und_projekte...
bundschwerpunkte/bisphenol_a/babyschnuller/

kleopatris
12. okt 2009

pati ja este tiez nic nemam (akurat jednu flasku), ja len skumam a hladam a nakupim az tesne pred porodom 🙂

pata31
autor
12. okt 2009

ja teraz cakam este na tu odsavacku soplikov...a potom sa chystam na odsavacku mlieka...a tak postupne 😉 😀 hadam stihnem vsetko pokupit..

nikiarudi
12. okt 2009
kleopatris
12. okt 2009

a kedy ti ma prist ta odsavacka na sopliky? som normalne zvedava, ze aka je 🙂

nikiarudi
12. okt 2009

aj ja som už zvedavá na info, inak mne bola viac menej odporúčaná najmä tá na vysávač, pretože je rýchlejšia a lepšia.. a hlavne sa bábätko nemusí dlho trápiť..pekne to všetko vysaje.. takže tiež plánujem tú odsávačku soplíkov na vysávač... a čo sa týka odsávačky mliečka, tak mám ručnú z tej istej značky ako aj flašky, tiež s flaštičkou, takže si myslím, že je super, ľahko sa skladá aj manipuluje..a ešte je v takom super úložnom boxe.. takže snáď pekne poslúži..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre