Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

pata31
autor
25. feb 2009

len skoda, ze to treba cakat az ci pride ci nepride mrcha...keby som si merala BT, tak by som asi vedela skor...no nic, ked som leniva merat, tak musim cakat...
ako sa ma Davidko? ma aj teplotu?

jasumat
25. feb 2009

Skúste hneď po skončení mrchy jesť 2x denne 1 pol. lyžicu sirupu Robitussin- príp. nejaký čo má účinnú zložku Guaifenesin- je to na zvýšenie pripustnosti hlienu- takže spermijky sa k vajíčku lepšie a rýchlejšie dostanú. A ešte aj kyselinu listovú. Tá sa má jesť aj 2-3 mesiace pres plánovaným otehotnením.
To nám poradili, keď sme sa nevedeli dočkať prvého dieťatka.

pata31
autor
25. feb 2009

jeej..to fakt funguje? tak to skusim...diiik za radu, jasumat!!! 😵 😵

pata31
autor
25. feb 2009

a ja beriem vitaminky - baby plan, tak tam je aj kyselina listova...aj ked to beriem zatial asi dva tyzdne...ale povodne sme chceli neskor zacat, len sa uz ozaj nemozme dockat 😝

evulik6
25. feb 2009

pata, davidko ma zatial iba soplik..rano mal zapchaty nostek, tak som mu nasadila sinupred, davam mu aj nivea sprej do nosa a pije cajik pri prechladnuti, ten mu pomaha, len taky on moze pit iba 1krat za den, tak mu davam este aj ine cajiky... vecer mu dam asi aj sirup nurofen a dithiaden, aby sa mu lepsie spinkalo... ach jaj... dufam ze sa z toho rychlo dostane...Ale zivy je stale dost, tak asi to zatial nie je az take strasne 😉

jasumat, dakujem za radu... ja papam femibion metafolin 800...uz asi mesiac...uz mi dochadza, musim kupit nove balenie 😉

kleopatris
25. feb 2009

ahojte, ako tak pozeram a citam, co som zameskala, sa mi zda, ze by ste tu temu mali naozaj na februar premenovat 😀 budem asi jedinaaaaaaaaaaaa, co zacne az v aprili ☹, ale zase mi budete vediet poradit co a ako, lebo vy uz budete v druhom mesiaci skoro 😉

pata31
autor
25. feb 2009

kleopatris, ale len ked sa to podari...aby sme to nezariekli...
Evulik...tak ty si hotova doktorka 😵 tak nech sa len skoro uzdravi...chripka je pliaga 😕

nella1
25. feb 2009

kleopatris nebudes jedina co zacne az v aprili budeme dve 😀 kde si vzahranici? inac prajem krasny dnik vsetkym. 🙂 som tu dlho nebola...posnazili ste sa pekne popisat 😉

desmodka
25. feb 2009

evulik.. snaz sa neochoriet, bo choroba v tehu neni dobra
pata ja som bola uz 5 krat, ja sa ich neviem nabazit, oni maju take nenormalne koncerty... moj drahy ktory ich nemusel tiez povedal ze hmmmm... ten posledny s orchestrom bol nenormalny...
ja som mala az tri nocne mory!!!!! za jednu noc... ma musel budit drahy bo som kricala 😀

desmodka
25. feb 2009

kleopatris... kliiiidek.. ja zacinam az v maji... neboj nie si jedina...

evulik6
25. feb 2009

desmodka, jasne, snazim sa, ale ved este urcite nie som teho... inak ja mam dost silnu imunitu na rozdiel od mojho muza 😉 ja v podstate ani nebyvam chora...no ale chripka, najma crevna, tak ta si na mne vzdy zgustne :-
pata, no neviem ci zrovna doktorka, ale tak trosku viem co komu pomoze, aspon u nas doma 😀 Veru chripka je pliaga, uvidime ako mu bude zajtra...

baby, ved nikde nie je napisane ze sa nam to hned aj podari 😉 na prve som cakala skoro rok, takze nemyslim si ze by mi to hned teraz vyslo, hned na prvy sup??? 😕

kleopatris
25. feb 2009

ahoj nellka 🙂 to som rada, ze v tom neostanem sama 🙂 Inak momentalne som v Rakusku pri Viedni a ty?

ined
26. feb 2009

ahojte, nestiham vas docitat, ale konecne som si aspon vytvorila album s fotkami nasej princeznej 🙂
kedze sme uz obe hore a mm odchadza do prace, tak viac ani nestiham... 😉

pata31
autor
26. feb 2009

evulik, sak to je jasne, ze sa nam to nemusi podarit na prvy krat, ale bolo by to fajn 😵
ined, krasnu princeznicku mas 😵
desmodka, tak ten koncert s orchestrom musel byt ozaj super...ten som vsak nevidela... 😔
baby, ja som dnes dostala pokutu!! 😖 som vosla do zakazu vjazdu...ale ten tam pred tym nebol... 😠 ale nastastie len 6 eur, bo prisiel mestsky policajt...keby dopravaci, tak ze 60 eur na mieste...ufff...ale som robila oci na toho policajta, nech mi da co najnizsiu pokutu 😅

evulik6
26. feb 2009

pata, ja som to viacmenej ako povzbudenie pre babenky, ktore sa boja ze ich opustime a budu tu same 😉 Bolo by super keby to vyslo to hej,...no ved nechame sa prekvapit 😲 😕 😅 ...nic ine nam ani neostava, co? 😀

pata31
autor
26. feb 2009

😀 heej..ja som to pochopila 😵 juj, len to vydrzaaaat 😀 😀

evulik6
26. feb 2009

no ved to sakra... ja mam mrchu dostat/nedostat okolo 9.3. +- no uvidime... nemusela by dojst 😀 A ty ju kedy (ne)ocakavas???

desmodka
26. feb 2009

zienky klud nestresujte sa kvoli mrche.. co sa ma stat sa stane 🙂)
ja som dnes nejako v strese... vecer idem na prvu kontrolu tak sa toho aj obavam... normalne mam zaludok stiahnuty.... ☹

pata31
autor
26. feb 2009

ja az 15.3. ....to bude dlhe cakanie... 😔 ale hadam radostne...🙂
Desmodka drzim palce, aby bolo vsetko ok 😵

evulik6
26. feb 2009

desmodka, neboj, vsetko bude ok...drzim palce... o kolkej tam mas byt? budem na teba mysliet... 🙂
ja sa nestresujem kvoli mrche, len som chcela vediet kedy ma mat pata... 😉

evulik6
26. feb 2009

pata, teraz som si precitala ze si dostala pokutu...no pekne teda... ale dobre to dopadlo ...tie mrchy musia byt vsade 😠

pata31
autor
26. feb 2009

bola to vsak moja hlupost, ze som tam vosla, do toho zakazu...bo ja som ho videla, len si hovorim, vsak auta tu chodia, ta preco by som ja nemohla! 😀 a tak som dopadla...ale som sa poucila, ze to nie je sranda 😅

evulik6
26. feb 2009

aaa ved to sa stane... 😉 hlavne ze si tak dobre obisla

desmodka
26. feb 2009

ahojte zienky.. prave som prisla od gyndosa po prvej kontrole, teda:
prva mrcha: za 4-6 tyzdnov
prvy sex: ze mi to tam vyzera pekne - mozme, ale ked to polovicka vydrzi tak radsej pockat do prvej mrchy (ale ci ja to vydrzim 😀 )
snazenie: ze pol roka by som nemala otehotniet.. no skoro som tam odpadla
a moj dovod preco sa to stalo... asi kvoli psikovi, zajtra idem na krv, budu mi robit testy na vsetky choroby co zvierata prenasaju... ked to bude vsetko dobre, tak idem na draciu hormonalnu liecbu 😀
ta hormonalna liecba trva pol roka a ze s nou ma dobre skusenosti ze zeny otehotneli aj donosili babatko.. ze on ju dava kazdej pacientke ktora potratila.. tak ideme do toho ked budu vysledky krvi oki.. jaaaj dufam ze budu... budu mi davat nejake hormony a kazdy 23. den cyklu mi pichnu nejaku injekciu a ze ked sa budeme blizit ku koncu liecby tak sup sup na snazenie.. tak nech uz ten pol rok prejde...

pata31
autor
26. feb 2009

ujha, tak to mas teda fajne dlhy plan liecby...ale hlavne nech je ucinny, a radsej pockat, ako keby si mala otehotniet a zase prist o babatko...drzim palceky, nech to dobre dopadne 😵

evulik6
27. feb 2009

ahojte... desmodka, to je super ze ta ide preliecit...drzim palce nech ten pol rok rychlo ubehne a mozte zacat... 😉

pata31
autor
27. feb 2009

desmodka a to mate psika v byte? lebo my mame tiez psa, ale mame ho vonku, kedze byvame v dome...

desmodka
27. feb 2009

evulik dakujem, hovoril ze na konci tej liecby sa podari lahko otehotniet, tak dufam ze to bude platit aj na mna a do vianoc budem tehotna 😀

pata dakujem, no ja nemam psika, ale nasi ho maju.. ale som s nim v kontakte kazdy den.. no mame ho doma, bo to je mini yorshir a ten vonku ani nemoze byt.. to je bytovy psik... a ked to bude z neho tak poriadne preliecit a potom sa s nim nestikat... to bude sice tazke ale tak co nespravim pre mimi...

kleopatris
27. feb 2009

ahoj desmodka, ak sa mozem spytat, co na teba mohol preniest tvoj psik, ze to mohlo viest az k strate babatka? to je hrozna predstava, ze by som sa nemohla stykat s mojim havinkom ☹

evulik6
27. feb 2009

desmodka, neboj sa, podari sa rychlo...hlavne sa poriadne preliec nech mozes zacat... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre