Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

vivi
12. máj 2009

minix: ja čakám už od minulého týždňa, tiež prvú po HAK a zatiaľ sa jej dáko nechce, ale tehotenstvom to nie je. Asi to mám dáko rozhodené. Myslela som, že prvý mesiac budem mať ešte normálne. Ale dosť mi mešká. Naplánovala som si plodné dni podľa toho ako som mala HAK a teraz už vidím, že mi to na tú dovču nevíde ☹ .

vivi
12. máj 2009

neexistuje niečo na vyvolanie ovulácie, prírodzenou formou?

pata31
autor
12. máj 2009

Minix, ja som mala vcera segedinsky, mala som na neho strasnu chut, ale jak som ho jedla tak sa mi to zhnusilo nejako...strasne su tie tehu chutky 😀

Vivi, prirodzenou formou je asi len cakanie 😉

kleopatris
12. máj 2009

ahojky 🙂
teeeda ale ste sa dnes rozpisali 😀 aspon som mala co citat
ja ocakavam mrchu dnes, neviem ci teda pride alebo bude meskat 😝

vivi
12. máj 2009

asi hej 🙂

pata31
autor
12. máj 2009

Ahoj, Kleo...a ty si uz asi nemerala, ze? lebo si mala vtedy take nizke teploty, tak mozno sa ti to posunie...

kleopatris
12. máj 2009

nemerala som uz, ja uz len cakam 😀

pata31
autor
12. máj 2009

no hej, tak nic ine ti neostava, len cakat 😉

akurat som si objednala tehu vankus, sa tesiiim...vcera nam prisli matrace, tak dnes uz hadam budeme na nich spat a sa konecne dobre vyspiiiim 😵

vivi
12. máj 2009

dali ste sa niektorá očkovať proti rakovine krčka maternice? dnes idem na poslednú injekciu a potom sa bude už len snažilkovať. 😉 Musím sa len spýtať či sa môžeme hneď začať snažiť alebo treba chvíľu čakať.

reivka
12. máj 2009

ahojte ja som sa dala očkovať ale už dávno a vtedy sme nesnažilkovali

pata31
autor
12. máj 2009

Vivi, ja som sa nedala...a akurat zajtra idem po vysledky steru krcka, to bol kontrolny ster, tak som zvedava na vysledky, bo pred tym som nemala dobre 😒

minix
12. máj 2009

vivi, na akú dovču ti to nevyjde?

ahoj kleo, kde si bola tak strasne dlho?

pati, co je to tehu vankus?🙂)

ja som sa nedala očkovať, aj keď som nad tým uvažovala, ale potom mi doktor povedal, že pre mňa by to bolo čiastočne už aj bezpredmetné. Tak som sa na to vykašlala.

a da sa robit ster krcka aj v tehotenstve? Nie je to zasah do prirodzeneho prostredia baba?

pata31
autor
12. máj 2009

Minix, kukni tu: http://www.noseniedeti.sk/polohovaci_vankus
a ster krcka sa da robit, lebo babo je v maternici, nie v krcku...mne to robil dr pred dvoma tyzdnami...

vivi
12. máj 2009

minix, chceme ísť na budúci víkend na dovolenku a tak sme ju plánovali aby mi to vyšlo na plodné dni. Vieš, že by sme mali kľud, bez stresu a úplne iné myšlienky ako bežne 🙂 Dovtedy som chcela stihnúť poslednú injekciu proti rakovine a mala mi prísť mrcha ale tá samozrejme mešká tak sa mi posúva ovulácia, aspoň keď počítam, že je to 15 deň od začiatku mrchy.

vivi
12. máj 2009

pati, nech ti to dobre dopadne 😉

michalag
12. máj 2009

Ahojte, tak som tu 🙂
pati, tak zajtra drzim palce aby vysledky dopadli oki 😉 😉 😉

minix
12. máj 2009

patka, dakujem, uz som to kukla, vcera som to videla u tych susedov, co maju male...a som aj premyslala, ze ci to je iba na kojenie alebo co, tak uz viem. 🙂

ahaaaa, vivi, chapem....skoda, ze telo nie je ako masinka, co naprogramujes. 🙂)) ovulacia nie je kazdy 15 den, je to aj dost individualne, pozri sa na misku, ako je na tom. 🙂))

pata31
autor
12. máj 2009

diky, dufam, ze to bude ok...idem zajtra aj na krv...

barchee
12. máj 2009

jááááj baby...tak sa mi nič nesce.... 😖 decká síce spia...dúfam, že budú dlho...keď je takéto počko, aj ich musím o 14:45 budiť, lebo spia jak zarezaní 🙂 minix, dobrý nápad 😉 radšej ušetri prťka od predsvadobných a svadobných stresov a okrem toho, v tom svadobom čase by si bola akurát v grcacích mesiacoch 😀 takže bude lepšie počkať 😉 toto bol bol argument môjho manžela, keď som s bábenkom otravovala už pred svadbou...ale pravdu mal 😉 paťka, takže mrňús ti dáva už o sebe vedieť 😀 zusi, ja som si toho na nete zisťovala o bylinkách a strave v tehotenstve, ale všade nájdeš nejaké rozpory, niekde napíšu, že to a to môžeš a na inej stránke napíšu že presne to isté nemôžeš 😒 takže je to dosť také čudné...veľa byliniek môžeš v tehotenstve, ovocné čaje ževrarobia kyselinu tehotným...ale to je zas indivuálne...podľa mňa, tehotné telo neni blbé...keď je niečo, čo nie je v tom čase pre teba vhodné, bude sa ti hnusiť, takže to prirodzene jesť nebudeš...najlepšie sa spolahnúť sa na signály svojho tela 😉

barchee
12. máj 2009

paťka a čo si nemala na výtere dobré? 😕 inak ja som zásadne proti zbytočným očkovania alá HP vírusy, rakovina krčka, chrípka...pre zdravú ženu je to zbytočnosť...ale dobrý biznis pre farmac.firmy 😒 vivi, ovulka nie je na 15 deň ... 😕 teda môže byť, za predpokladu, že máš 30 dňový cyklus. Inak zvykne byť 11-14 deň...ale veľmi málo žien má ovulku takto presne v polke cyklu...ja som síce z tých, aj tak sa riadim hlienom, nie dňami cyklu...tie sú bočná informácia pri zisťovaní ovulky...hlien je tutovka 😀

michalag
12. máj 2009

minix, dobry priklad 😀 😀 😀 ale hlavne ze dorazi 😉 😉

zusika
12. máj 2009

no... uz poobede?

minix
12. máj 2009

barchee, ty decká aj učkuješ? ja som myslela, že si iba manažérka. 🙂))
ale prd, grcacie mesiace by boli skôr, nie? poraď, ty si v tomto odborníčka. Keď by sa stalo že sme to náhodou spáchali začiatkom tohto mesiaca, a svadbu máme 12.9., aká je šanca, že oblečiem šaty č.38, ktoré mám rezervované? :(((

predpokladám ale, že sa blíži mrcha, šak kuknite a vyjadrite sa. 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/26fcbb

michalag
12. máj 2009

minix, no mas to kadejake, ale este nie je nic stratene pokial ti neklesne ma na 36,6 tak stale je sanca 😉

minix
12. máj 2009

miska, ja som presvedcena, ze to bude mrcha. 🙂))

som presvedcena, lebo do siat nesmiem mat bruchooo, lebo budem musiet vyberat nove a take pekne to uz nebudu.. 🙂))))

reivka
12. máj 2009

na našej svadbe sme mali už dvoch malých družbov (našich synov) 😉 😀 , páči sa mi to aj na tých fotkách

reivka
12. máj 2009

a šaty som mala úzke 😀

michalag
12. máj 2009

minix, ved aj ja som presvedcena ze to nevyslo, ale raz to vyjde ja tomu verim a pokial planujete az v lete, tak mate este chvilku cas 🙂

kleopatris
12. máj 2009

aj ja som proti ockovaniam kazdeho druhu, len taky tetanus a tak si davam, ale co stoji prachy si nedavam, tiez to vidim ako dobry biznis pre farm.firmy 😒 chemie prijimam denne dost aj bez toho ....

ja furt cakam na mrchu 😒

inak nebola som tu, lebo som potrebovala trosku odstup od celej miminkovskej manie, ale uz som spat a v plnej sile 😀

barchee
12. máj 2009

no ja neviem minix, ale kebyže to spáchate v máji, tak grcacie mesiace sú cca do 4.mes.tehu...v tom prípade by si šaty musela určite vyberať iné 😉 a kebyže to spáchate v júni, tak na svadbe máš ešte grcacie mesiace 😀 takže ja by som to nechala na 13.9. 😀 chichi ... ja som neni odborník, to je biológia 😀 hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre