Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

evulik6
21. apr 2009

kleo ano toto som uz pocula davnejsie...
ja som rodila bez epiduralky...a v pohode...dalo sa to vydrzat... ani pri druhom si nedam pichnut...urcite nie.... vraj ked je epiduralka tak zena vlastne neciti tie kontrakcie a ze sa horsie rodi, bo neviem kedy ma zena tlacit...
ja som to riskla bez toho a fakt to bolo ok....keby bol aj druhy porod taky vobec by som nenamietala...vsetkym zelam take porody ako som mala ja... rychlovka, ani velmi velke bolesti neboli...no proste pohoda, este sme sa aj s doktorkou medzi kontrakciami rozpravali 😀

kleopatris
21. apr 2009

jooj to ti zavidim, u nas sa rodi x hodin a este to vraj aj velmi bolelo, ale ked to mamka a sestra bez drog zvladli zvladnem aj ja 🙂 keby som tak bola po tatkovej mame, ta ani nevedela, ze rodi 😵

evulik6
21. apr 2009

nooo u mna trval cely porod necelych 6 hodin...myslim tym od zaciatocnych kontrakcii...co som ani nemyslela ze to uz ideeee... zacalo to vecer o pol 11tej a to len tak ako ked ta brucho boli ...tak som behala na wc... dala si sprchu a isla normal spat...no stale som sa budila na wc... potom som si vsimla ze sa mi tie intervaly skracuju...tak som si napustila vanu a bolesti neustupili (to nam radili v nemocke na cviceni, ze ked ti vo vode prejdu tak su to falosne kontrakcie) no ale nic, skratilo sa to este viac..uz na kazdych 5 minut, tak mm ze ideme do nemocky...prisli sme tam 3:05 (este sme cestou tankovali), dr ma vysetrila, napojili ma na ten monitor co kontroluje srdiecko maleho a kontrakcie... potom mi dr prepichla vak s plodovou vodou a dali mi injekciu na posilnenie kontrakcii...zase sprcha a ze ked zacnem citit tlaky ako na velku mam povedat...no to prislo asi po 5 minutach tak som zaklopala sestrickam a ze uz ideme rodit...som na nich kukala ako puk 😕 stale sa mi to zdalo nejake slabe... som cakala ovela vacsiu bolest... na salu som prisla o 4ej rano a 4:35 bol maly na svete... 😵

michalag
21. apr 2009

Aaaahojte,
tak sme konecne doma 🙂 😉 .... a som utahana ako pes 😅 😝
barchee supeeeeeeer, ja by som skusila az rano, kedze vtedy je najlepsie testovat 😉 ale ten prvy ti krasne vidno nato ze si len 11DPO 😉 , zeby dvojciatka 😅 😀

evulik ty myslis tie pepino v takom makkom a ruzovom obale??? .... tie maju aj v Bille 😉 🙂

evulik6
21. apr 2009

miska ano tie myslim...ahoj... 🙂 .... u nas zase billa nie je...tak ja len z dm ich poznam... aj ja som hovorila barchee ze ma super tienik na take male DPO ze asi to budu dvojicky.... 😉

michalag
21. apr 2009

evulik ale tie su myslim len 2 dni pre mrchou vsak? Ja som si kupila pepino midstream (lebo vtedy nemali tie klasicke), ale nestihla som ho odskusat 😝 , tak bude na buduce 😅 😀

minix
21. apr 2009

evulik, nestraste tu uz s epiduralkami a porodom. 🙂 sak sme este ani nie tehotne, poniektore :P ty si mala taky pohodickovy porod? zavidim.

ja som epiduralku planovala, ale ak to bude, ako tvrdi moj otec, ze zatlacim a bude to, lebo mam dost siroku panvu, tak to by som prijala.

v bille maju tehotenske testy? to je mi novinka.. 😝

moni1412
21. apr 2009

pata tak potvrdil dr. tehu 🙂 super 🙂 😉 gratulka velika 😵
vidim ze mas v albume kocik atlantic. rozmyslas o nom? my ho mame 🙂 ale zeleny

michalag
21. apr 2009

minix, no neviem ako u vas, ale u nas maju a v obidvoch co tu mame..... pri pokladni kde maju aj zapalky, zuvacky.......

moni1412
21. apr 2009

ja som videla uz aj v tescu. neviem presne nazov, ale maju. 🙂 😵

evulik6
21. apr 2009

ano moni aj v tescu maju...ale neviem aky to ma nazov je to len v takom igelitovom vrecusku...a su dobre aj tie...tie som pouzila ked som bola teho s dadkom...

minix ano mala som pohodickovy porod...

minix
21. apr 2009

baby, nejak nam to tu dnes viazne, kde mame nasu novu mamu? 🙂

kleopatris
21. apr 2009

no je tu nejako mrtvo 😒 patka sa nam stratila, asi ma vela zakaznikov 🙂

pata31
autor
21. apr 2009

Ahojte, uz som tu...musela som utekat do Presova s jednou zmluvou 🙄 sef ma pytal..tak som vzala mamku, aby som nesla sama a sla som...ma bolia oci z toho slnka 😔

kleopatris
21. apr 2009

no, ale uz ta mame u seba 😀 co nove dnes?

pata31
autor
21. apr 2009

co ja viem, stale ma popichuje v brusku, dufam, ze je to ok 😕
za chvilu uz zase pojdem, bo jeden znamy ma 50 r., tak robi taku malu oslavu, pojdem mu zablahozelat na chvilku a potom mam este anglinu, takze dnes mam rusny den 😀
a ty ako dnes? este som nestihla docitat...

minix
21. apr 2009

pati, ty si ale dnes rozlietana ako divoch. 🙂 aspon ti ten den rychlejsie ubehne a vecer na oslave ani necrkaj alkohol. 🙂)

baby, este taka jedna otazka. Ked si meriam teplotu rano, mam aj stiahnut svaly, aby bol ten teplomer obklopeny alebo je to jedno?

pata31
autor
21. apr 2009

Minix, len si ho tam zastrc, myslim, ze stahovat nemusis, ja som to nerobila, ja som pri tom driemala 😝 😀

a neboj, alkohol ani nahodou, aj tak este budem potom soferovat 😉 to len vcera bola vynimka, kvapka sampanskeho s nasimi podla tradicie 😉
tak ja padaaaam!
pekny vecer vsetkym! 😵

minix
21. apr 2009

aj tebe, pa baby, ja sa zastavim asi aj vecer. 🙂

andiekens
21. apr 2009

ahojteee baby 🙂 ja normalne nestiham citat, co ste popisaliiii 🙂 ja som si dnes zacala merat teplotu. merala som si ju viackrat denne v hodinovych intervaloch. bola som zvedava, ako sa asi meni, ked rano nahodou zaspim 😀 😅 v skutocnosti som dnes zaspala 😵 😵
pati, bola si uz u doky ?? ako si dopadlaaaa ?? 😅 uz si videla aj bublinku ?? 😅
ja som dnes taka daka bez nalady..este, ze som sama doma a nemusim mojou naladou nikoho zozierat 😎

andiekens
21. apr 2009

a s tou epiduralkou som stihla nieco postrehnuuuut. drahy je anesteziolog, tak sa skusim spytat, ze ake s tym ma skusenosti a co vravia gyndosi 🙂

kleopatris
21. apr 2009

ahoj andiekens 🙂 no skus sa spytat, ze ci to doporuci vlastnej zene a dietatku 🙂

minix
21. apr 2009

andi, to by bolo fajn, ak to zistis. 🙂)

a este ma zaujima aj to meranie, ze na co si prisla. 🙂) daj nejaky vysledok.

michalag
21. apr 2009

andiekens, inak to mranie zaujima aj mna 😉 ...... a s tou EPI, ja som pri malom nemala a ta bolest sa dala v pohode prezit, ale aj keby som ju chcela tak by mi ju nestihli dat 😅 😝 ...... a vsetko zalezi aky ma kto prah citlivosti 😉

minix
21. apr 2009

s mojimi menstruacnymi bolestami si myslim vydrzim aj pitvu zaziva. 😝

evulik6
21. apr 2009

ahojte...

minix, pitvu za ziva??? fuuuu... 😕

presne ako miska hovori, da sa to zvladnut v pohode aj bez toho a zalezi na tom prahu citlivosti..ja ho mam dost vysoky ...zrejme po mamke, ta je taka trpitelka... 🙂

patka tak si mala rozlietany den moja... nooo aspon ti rychlejsie ubehol...

andiekens a co si zistila tym meranim?

michalag
21. apr 2009

evulik, tak to sme uz dve co mame prach citlivost vysoky, ja to mam zase po dedkovi 🙂 , aspon nieco som po nom zdedila 🙂 😉 🙂

evulik6
22. apr 2009

dobre ranko.....
zase som tu prva????

miska tak to je super ze sme take nieco zdedili 😉 a co mate dnes so samkom na plane? my pojdeme o nejakej desiatej -pol jedenastej von...potom ideme k starkej na obed....sme pozvani, tak ideme... no a pobede pride sestra tak neviem,pojdeme asi spolu von.... asi zabhneme na geometriu auta...este uvidim ci sa nam bude chciet 😎

evulik6
22. apr 2009

miska pozerala som si tvoj album...maly je zlatucky... tie upravovane fotky si si robila sama alebo ti to niekto urobil? je to krasne, aj ja som chcela foto dadka tak upravit ale neviem ako... ☹

minix
22. apr 2009

ahojte kocky, dobre ranko.
Andi, kde si s tymi vysledkami merania? 😀

baby, ja som sa musela naucit mat prah citlivosti vysoky, lebo ked mam take bolesti vlastne od zaciatku, ako som zacala mrchovat a tie bolesti su naozaj pekelne, nezabera mi na ne ani ibuprofen 400, dokonca ani ked si dam dva....tak ja viem co to je bolest.

dnes som merala zasa teplotu, uz druhykrat a drzim svoj standard. Ked tam toho bude viac, tak Vam ukazem. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre