Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

minix
8. apr 2009

pati, mne by neprekazalo byt tehu nevesticka, sak to je celkom mile, a uz som videla aj nevesticku v 8.mesiaci. 🙂))

spytam sa na ovulaciu - kolko asi trva, resp. aku mas s tym skusenost?

desmodka
8. apr 2009

mini ovu trva niekolko hodin 😀, musim poznat svoje telo aby si vedela kedy ju mas... niektore baby maju jasne ovu priznaky, niektore vobec a tak ked chcem vediet kedy je ovu tak meriam BT

pata31
autor
8. apr 2009

ahoooj, Desmodka 🙂 pekny novy krcok? to je dobra haluz! 😀 tak len aby bola liecba uspesna 😵 takze najblizsie mesiace budes fungovat ako radca 😵

kleopatris
8. apr 2009

ahoj desmodka 🙂 tak mozno zacneme naraz snazilkovat 😀 to som radaaaa, ze v tom nebudem sama 😀 ja sa dovtedy dufam tiez vyliecim a ty sa tiez vyliecis a budeme spolu babatka v brusku nosit 😀

minix
8. apr 2009

no tak ako tak vidim, nebude to take lahke draha..... 🙂 mna sa nezbavis, s tym sa luc... 🙂

tak uvidime.
budem vas o vsetkom este informovat.

Tak si drzme palce. 🙂

radinka2
8. apr 2009

inak.. som rada ze ste ma upokojili, ze je dobre zacat hned po vysadeni HAK.. bo som uz pocuvala kadejake reci o poskodeni baba atd... 😖 a dufam, ze nieco na tom bude, ze sa da potom lahsie otehotniet.. 🙂 ale zas niekto tvrdi, ze je potom vacsia pravdepodobnost dvojiciek... 😀 😀 😀

minix
8. apr 2009

radinka, ako vidim, tak mame presne jeden rovnaky problem. 🙂))
nemam cas teraz velmi pisat, kedy koncis, resp.koncila si s HAK?

radinka2
8. apr 2009

minix, no ale poslednu dobu sa to snazim nejak neriesit, bo je o mnoho viac pozitivnych nazorov... skoncila som pred cca 20-timi dnami, cize minuly cyklus, potom mrcha a uz sme sa snazili.. 🙂

pata31
autor
8. apr 2009

baby a nechcete si dat nejaku fotecku? ze by sme vas lepsie rozoznali? 🙂
Radinka myslim, ze kvoli hak nehrozi poskodenie babatka, to skor ine faktory...sak som tu citala pribehy o babach, co otehotneli, ked zabudli zobrat tabletku a brali potom este niekolko dni hak a vsetko bolo ok...

radinka2
8. apr 2009

pata

no vsak vela ludi mi aj to hovorilo a snazim sa k tomu priklanat, kedze mi to povedala aj moja doktorka... a tej verim, bo ma dost skusenosti a je fakt dobra..

a k tej fotecke, no nieco budem musiet vyhrabat a dam si.. len mam teraz trosku zhon v robote,tak moc nestiham.. 🙂

minix
8. apr 2009

baby, sak ja fotku mam, ale musim si dat nejaku peknu. 🙂 a taka mi bude dlho trvat najst.
Nie, slubujem, najneskor do velkej noci ju tu mam.

dvojicky, na to ma upozornoval aj moj doktor, povedal mi, ze jeho osobny nazor je mesiac pockat, ale je to vraj vsetko tak strasne individualne, ze sa k tomu tazko aj vyjadrit. 🙂)

pata31
autor
8. apr 2009

Radinka, foteckaa..supeer! 😵 😀 este na minix pockame 😎
inac to otehotnenie vobec nemusi byt hned, prvy cyklus, takze telo si vlastne samo spravi pauzu po hak, aj ked by nemuselo 🙄
a mat dvojicky by bolo pekne, aj ked asi oveela narocnejsie...ale jedno babo by na zaciatok stacilo 😀 😀

radinka2
8. apr 2009

no, tak foto som nejake nasla,,, len je nejake male, tak neviem.. 😀

no k tym dvojickam.. 🙂 my mame este aj v rodine, a ze vraj je to dedicne... 😀 len netusim, ako by som to zvladala... 😖

desmodka
8. apr 2009

baby ani doktori sami nevedia ako to presne je, jedne ti povie ze mozes druhy pockat treba, tak isto je to aj po potratoch .. jeden ti povie tri mesiace pauzu druhy polroka pauza a vyber si 😖
my sme zacali so snazenim hned po vysadeni a aj tak sa dlho nedarilo
pata, lubil sa mu moj krcok 😀 😀 😀 ja budem vasa cheerleaderka 😀 akoze daj mi P daj mi A daj mi T daj mi A, chapes ako to myslim 😀 😝
kleo budeme si este uzivat posledne leto a potom sa do toho pustime, plati??? 😝 dame si termi ze do konca roka sme tehu!!!!!!!!
radinka pekna fotka
minix, mozno vam sa to podari na prvy sup

pata31
autor
8. apr 2009

Desmodka, len dufam, ze nebudem musiet nohy niekde do vzduchu vyhadzovat, ako to cheerleaderky robia 😀 😀 😀 😀 😀

minix
8. apr 2009

to netuším ani ja, ako by som zvládla dvojičky, ale podľa kadejakých prognóz a predpovedí mi dvojičky nehrozia. 🙂 tak uvidíme.

No zas mám z toho obavu, že ja som RH neg a priateľ je RH poz. Máte s tým skúsenosť?

kleopatris
8. apr 2009

no do konca roka na 100 percent 😀, ale ja sa zase utesujem, ze cim neskor tento rok otehotniem, tym blizsie k letu sa miminko narodi a tym splnim tuzbu manzela mat baby v lete a narodeninove party na zahrade 😀 takze uz az taka smutna nie som 😀 a este tam mame ten koncert v londyne, takze vsetko zle je na nieco dobre 😉

inak k tej antine, ja som si pauzu dala aj ked mi lekar povedal, ze nemusim ... a teraz mam este aj nedobrovolnu pauzu 😒 ja som zase kdesi citala, ze maternica je slaba a ze nie vzdy udrzi babatko a vselico mozne negativne a kedze ja som taky negativista, tak vidim len tie minusy 😀 tak ja radsej s pauzou 😉

kleopatris
8. apr 2009

ja vobec netusim aku mam krvnu skupinu a netusim ani jaku ma manzel 😅 to by som asi mala zistit 😕

pata31
autor
8. apr 2009

minix, ani mne nehrozia dvojicky 😵 inac ja poznam nase krvne skupiny, ale to rh+ ci - vobec neviem...

pata31
autor
8. apr 2009

Kleo, pred chvilou prsalo, tak to hned vidno, ako sa to tu rozbehlo 😉 😝 😀 😀

kleopatris
8. apr 2009

no som vravela, ze to kvoli pocasiu 😀 u nas je furt krasne, uz aby som mohla ist domov 😝

pata31
autor
8. apr 2009

tu sa tak miernejsia burka prehnala...uz aj ja chcem ist domoooov... 😅

desmodka
8. apr 2009

pata ty nemusis ja budem vrtet zadkom 😀 😀 😀
minix mne sa zda ze s tou krvnou skupinou by to bolo zle ked ty by si bola pozit, teda ked sa mi to nepoprehadzovalo teraz 😀 , ale uz teraz existuju vselijake lieky aj na toto, takze sa nemusi obavat
kleo tak posluchaj manzela!!... jeho spermijky to citia tak zapracuju na konci roka 😀 😀 a aky koncert??
pata tu neprsalo.. tu je furt teplo 😝

desmodka
8. apr 2009

no minix https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... pomotala som to... zle je ak je matka negat a otec pozit... ale ani to uz nie je dnes problem.. kuk tu stranku tak baby o tom pisali..

pata31
autor
8. apr 2009

ja budem len v posteli s mm keksikovat a ty budes povzbudzovat, heeeej???? a potom sa vymenime... 😵 😀 😀 😀 😀

minix
8. apr 2009

hej, potvrdilo sa mi presne to, čo som si myslela, že horšie je ak som ja negat a priateľ pozit, čo aj sme. 🙂 baby ja pre dnešok končím, ale zajtra som tu aj s fotkou. 🙂
krásny deň zatiaľ všetkým z vás. .)

desmodka
8. apr 2009

problem je vtedy ak je mamicka Rh- otec Rh+ a babatko Rh+, problem je vacsinou pri druhom a dalsom tehotenstve ak sa pocas porodu alebo potratu dostala do kontaktu krv mamicky a babatka a mamicka si vytvori protilatky proti Rh - krvinkam, a tie potom utocia na krvinky dalsieho Rh- babatka. Aby sa tomu predislo, pichaju mamicke pri porode alebo v kazdej situacii, kedy by mohlo prist ku kontakru ich krviniek specialnu injekciu (Rhega) ktora zabrani tvorbe protilátok a takato mamicka je castejsie sledovana v poradni. Pokial je odlisna krvna skupina aj v systeme ABO, problemy vznikaju len velmi zriedkavo, pretoze babatka pred porodom este nemaju na povrchu krviniek vyvinutu"menovku" co vlastne su, takze nespustaju az taku silnu reakciu..
takze ak ste rovnaka krvna skupina, problemy by nemali byt

pata31
autor
8. apr 2009

zaujimave s tymi krv.skupinami..musim sa najblizsie spytat u dr, ze ci som + ci - ....

kleopatris
8. apr 2009

no aj ja si to musim pozistovat 😲 minule sa o tom tu aj kolegyne bavili a mne vobec nezaplo, ze sak sa to moze aj mna tykat 😨 truuubka som ja ale....

ideme na Michaela Jacksona 😀 manzel je jeho velky fanusik, tak preto 😝 uz od malicka zbieral jeho fotos a tancoval jak on, skoda, ze som ho nevidela 😀 a toto ma byt posledna snura, tak musi byt pritom a ja sa bojim ist tam tehotna, ci uz kvoli letu alebo ze do mna niekto strci a ja padnem a potratim 😖

radinka2
8. apr 2009

no ved uvidime... ak aj budu 2, tak sa nezblaznime no nie??? 😉 horsie by boli 4... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre