Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

pata31
autor
25. jún 2009

Monika, tak to mi je luto, ze mas take problemy...je to ozaj nespravodlive 😒

monika0001
25. jún 2009

Pati aj mne az pri druhom zistovali prečo, ale to asi preto bo som vymenila dokiho a ten zsitil že mozem byť rada, že som potratila... asi tak... a veruže som rada ak to bolo tak (zistil mi že som prekonala mononukleozu a nejaku infekciu). Bábo by (ak by vobec prežilo , bo vraj také neprežiju dhlo) bolo na 1 000 000 % postihnuté.....

andi20
25. jún 2009

Monika, to je mi velmi luto, ze mas take problemy. Nechapem, preco tie co velmi chcu maju vzdy problemy a tie co babo nechcu ich vynosia ani nevedia ako. 😠

monika0001
25. jún 2009

andi - toto sa pýtam každý boží deň.... no uvidíme... možno práve na tej dovolenke sa nám zadarí. Teším sa bo ide s nami aj moja sestra s malinkým (mali sme rodit spolu, ale nevyšlo to..).A ked sa nezadarí tak dám výpoveď v práci a nájdem si niečo kde sa nebudem toľko stresovať a kde budem konečne sedieť a nie celý deň behať ako šalená a rozčulovať sa čo za dilinov niektorých je na svete 😀
Nájdem si niečo len také dočasné... aj tak ak sa nám (náhodou niekedy) zadarí idem na celú dobu na pn.
Inak pati tiež mi zistili, že moje telo si proti tehu vytrvára protilátky... dobré nie... 😠 Ale to je vraj najmeší problém....

andi20
25. jún 2009

A kde pracujes?

zusika
25. jún 2009

juuuj baby..... tolko beznadeje tu citim.... monika, hlavne sa nenechaj odradit a tvoja tuzba nech je silnesia nech priroda!!!

monika0001
25. jún 2009

andi v mc donalde. už cez 5 rokov. práca ma sice bavi, ale asi to budem musiet opustit bo ja som strasny stresmen...
zisu - neboj ja sa nedám. aj ked mam depku, ja sa nedam... a mozno by to bolo aj dobre keby som sa vzdala.. mozo práve v tedy by sa zadario 😀
ale už mi z toho tak sibe, že (teraz nem uz viac ako tyzden nejde vytah a tak všetky mamicky v paneláku - je ich asi 7, nechávajú kočíky dolu na prízený) chodím a hladkám všetky kočíky a dúfam, že to pomôže 😀 😀 😀
keby ma tam niekto videl tak ma doktorovi CHocholouškovi pošle 😀 😀

reivka
25. jún 2009

ahojte 🙂

zusika
25. jún 2009

ahoj, reivka!

pata31
autor
25. jún 2009

Ahojte...som si odskocila kupit topanky na svadbu 😉 uz sa citim uplne dobre 😵
idem teraz na obed...
Monika...tak ty toho mas ozaj vela...ešte aj tie protilátky 🙄 ...no ale vidim, ze si optimisticka, a to je super 😵

monika0001
25. jún 2009

pata aj napriek vsetkému verim, že raz budem drzat v naruci naše bejbinko... sme sa rozhodli, že ak sa nám nezadari do augusta pojdeme na umele oplod. Dame si to ako darcke k 1. výročiu svadby.... 😉 😀

andi20
25. jún 2009

Asi ti nepomôze rada, ze nemysli na to. Ved ja by som v tvojej situacii robila na 100% to iste. Cakala by som, kedy sa to uz podari.

monika0001
25. jún 2009

no ved to.. na to sa jednoducho neda nemyslieť.... aale čo už... nejako bolo, nejako bude.... (ako môj milovaný muž zvykne vravieť...) 😉

paťuš - no tie protilákty sa dajú liekmi urovnať... aspoň že tak. som sa bála, že injekciami ... ja sa ich totiž bojím 😅

andi20
25. jún 2009

To je dobre, ze sa nemusis pichat kazdy den 😀

monika0001
25. jún 2009

(pichať ako pichať, že? 😉 )
nooo.. stačilo mi u alergologicky.. každy den som tam bola... au... ale tak keby som bola tehu a maju ma kvoli tmu stvoreniu pichat celých 9 mesiacov a povedia mi že to pomoze - VYDRZIM !!! 😀 😀 😀
čo iné by mi aj tak ostalo, no nie? 😀

andi20
25. jún 2009

😀
No, pre novy zivot sa to oplati vydrzat. Hoc, ine pichanie by som asi vydrzala lahsie 😀
Moja sestra ked bude tehu, tak ju budu pichat prve 3 mesiace. A ona po injekcii omdlieva, tak som zvedava, ako to vydrzi ona

monika0001
25. jún 2009

no ved aj ja obcas pri brani krvi ide k zemi 😅
ale po rduhom potrate to uz asi aj zvlednem.. tak som chodila 2 týždne v kuse každý den na odber krvi... au.. a odpadla som vzdy len ked mi brali krv z ľavej ruky.. tam mi nevedia nájst žilu a ja so strachu uz lezim... 😝

reivka
25. jún 2009

baby včera som bola v dm a tam mali alchemilkový čajík, tak som si hned kupila, lebo som tu o tom vela už čítala, že je to dobré, že to dá ženské telo proste do pohody pred počatím bába je to vhodné, tak som kupila 😉

andi20
25. jún 2009

Ja na stastie nemam s tym problem. Ja som si zvykla ako dieta (tam ma totizto pichali skoro kazdy den a ako trojrocna uz som to ani neregistrovala). Ale nic prijemne to nie je, ked na teba niekto ide s ihlou 🙂
Aj ja chodim k alergologicke, ale na stastie len kazdy pol rok, tak to sa da vydrzat.
A k alergologicke chodis kvôli tym protilatkam, alebo si na nieco alergicka?

andi20
25. jún 2009

Ja som si este nekupila, ale uz sa chystam hooodne dlho. Nikdy mi to proste nevyjde. A da sa to kupit aj v lekarni? Lebo tu oproti prace jednu mame.

reivka
25. jún 2009

že vraj ano

monika0001
25. jún 2009

reiva ja som ho vydrzala pit dva dni... 😅 😝

andi - som alergicka ale nepýtaj sa ma na co, bo sama neviem.. a prestala som chodit bo aj tak to nepomaha... 😉 a injekcii sa bojim kvoli jedne sestricke... som bola ako dieta na lieceni (dom bola viac v nemocniciach ako doma vraj) a ta mi nevedal zobrat krv a praskla mi žilu.. velmi to bolelo a od vtedy mam strach... 😅

Baby verite tomu caju? mam ho zacat pit teda?

reivka
25. jún 2009

ja čaje lúbim, a nesladím tak chuti sa nebojím, len som si ho zabudla dnes doma, tak len kávičkujem 😅
a myslím že čajík neublíži a bylinky sú dobré, môžu niečo spraviť, ja tomu asi budem veriť, len ked zistíte že ste tehu tak sa už nemá piť a dávam si aj kvapky femi 🙂

monika0001
25. jún 2009

heeej.. to som nevedela že ked zistis ze si tehu nemas ho pit.. a ked pojde o rizikove tehu a zsitis neskor nevadi to?

andi ja som ho v lekarni na odporucanie lekarnicky kupila... ale neviem ci mam verit...

pata31
autor
25. jún 2009

ahojte...ten cajik by sa mal pit asi len prve dva tyzdne cyklu, do ovulky...ja som tiez dokopy vypila asi dve salky, potom ma z neho natiahlo a tym padom som ho nemohla uz ani citit 😉

andi20
25. jún 2009

No, tak si ho idem kupit a vyskusam. Inac ani ja nesladim caje, ale take bylinkove nemusim. Hlavne urologicky nie 😝 . Tak ten je asi najhorsi. Ale nie, najhorsi v mojom zivote bol nejaky zlcnikovy caj. No ten aj chutil ako zlc.

andi20
25. jún 2009

Nejak mi blbne konik, ide to strasne pomaly. Aj vam?

monika0001
25. jún 2009

no mne tieto caje vsetky chutia rovnako a pripomina mi to prave chut toho urologickeho caju.. mozno som divna 😀 mne zas najhnusnejsi caj aky som pila bol na znizženie cholesterolu... 😝 to bola hnusoba... som zan dala 50 korun a nezvládla som ani jednu salku celu... 😀 😀

zusika
25. jún 2009

ja som chodila pravidelne darovat krv, naposledky 30.3...no ale teraz uz nemozem ist....a tak som sa pekne snazila, kazde 4 mesiace, ale snad to raz dotiahnem na janskeho plaketu 😀 preto som si na ihly zvykla, aj ked teda sama by som si urcite nic nevedela pichnut....

andi20
25. jún 2009

Ja som este nebola darovat krv, ale uz sa odhodlavam. Hlavne, ze by som mala v praci volno 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre